Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367028 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6705 Dátum: 2012.09.15 19:36:44 »
Kaptam választ az egyik szőnyegestől:
"Egyetlen gyártó sem gyárt ebbe az autóba való gumiszőnyeget.  :cry:
Csak tippet tudok adni, TOYOTA márkakereskedőnél biztosan, hogy lehet kapni."

Hát ez érdekes...Prius II -be nem tesznek télire gumiszőnyeget? Gyárit még nem kérdeztem, de gondolom jól megkérik az árát

Na ha lesz kis időm lefotózom neked  a senki által nem gyártott gumiszőnyeget.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6706 Dátum: 2012.09.15 22:18:18 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_automata-6150182
Egy ilyen koros Prius lehet még jó? Aksik birhatják? Ha azokat cserélni kell mibe kerülhet?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6707 Dátum: 2012.09.15 23:19:49 »
Azt írja - ha jól értelmezem- , hogy van még egy adag akkuja. De a PII akkupakk-ját is bele lehet tenni.
Más kérdés, hogy picivel többért PII-t lehet venni, tehát én PI-en a helyedben nem gondolkodnék...
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6708 Dátum: 2012.09.15 23:22:17 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hybrid_sol_automata_bor_belso.head_up_display-keyl-6130867

Ezt nem nézte meg valaki? Beszéltem az eladóval, de nem esik útba nekem. Franciából hozták, gari még van rá, állítólag, és a hátsó lökös cserés azt mondja. Lehet h. jövő héten megnézem, már csak hogy legyen mégegy viszonyítási alap (km/állapot)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6709 Dátum: 2012.09.16 02:35:17 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_automata-6150182
Egy ilyen koros Prius lehet még jó? Aksik birhatják? Ha azokat cserélni kell mibe kerülhet?
Kint fél milliós és milliós klubok vannak belőle. Nem értem miért parázik mindneki ennyire az akkupakktól, attól függetlenül hogy semelyik külföldi fórumon nem találtam nyomát még akkucserének. (max ha balesetes)
Nem kompatibilis a 2-es priusével, viszont cellánként 40 dollárért javíthatod.
Magyarul ha törött volt a kocsi vagy árvizes és valamelyik cella megmakkan akkor kemény 40 dollárod környékébe fáj.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6710 Dátum: 2012.09.16 08:23:40 »
A félelem abból adódik, hogy sok ketyerénkben van akku és előbb vagy utobb mindegyik tönkre megy. A sima autóaku ugyebár átlag 6 év és sok más esetben
megadják hány töltést bír. Az akunak nyilván nem a km számit, sőt minnél rendszeresebben használják annál jobban bírja.
Szoval ezért a kérdés.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6711 Dátum: 2012.09.16 09:12:46 »
Boszorkányoktól is félsz?  :devil: [rohog]

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6712 Dátum: 2012.09.16 09:56:36 »
Boszorkányoktól is félsz?  :devil: [rohog]
Á  :no: pláne ha csinossak :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.16 10:07:19 írta OldPiet »

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6713 Dátum: 2012.09.16 10:13:58 »
A félelem abból adódik, hogy sok ketyerénkben van akku és előbb vagy utobb mindegyik tönkre megy. A sima autóaku ugyebár átlag 6 év és sok más esetben
megadják hány töltést bír. Az akunak nyilván nem a km számit, sőt minnél rendszeresebben használják annál jobban bírja.
Szoval ezért a kérdés.
A normál autóakku programozatlan töltésű savas akku.
A prius akkura egyrészt a gyártó 8 év garit ad. Másrészt a kapacitás 60%-át használja. (kijelző szerinti teljes feltöltésnél valahol 80% környékén, és teljes merülésnél még 20% van benne) Soha nem meríti le az akkut és soha nem tölti teljesre. Ha valamelyik cella gyengélkedik, akkor azt jelzi neked és a fennmaradó 40%-ból átterhel. Ennyi a titka :)
EGyébként egyik unokatestvéren Angliában van a toyotánál. Ott országos szinten az elmúlt 10 évben volt 2 akkuhiba. (fél millió feletti priusoknál) Tudom nem Magyarország. ott a toyota méltányosságból kicserélte.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6714 Dátum: 2012.09.16 15:11:03 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_automata-6150182
Egy ilyen koros Prius lehet még jó? Aksik birhatják? Ha azokat cserélni kell mibe kerülhet?
Szép kis darab, de ez az ár odakint is ált. a PI-esek teteje, ennyiért jóval kevesebb valós km-es PI-et kapsz, első gazdás, törésmenteset stb.
Ha ennyire ragaszkodsz PI-hez vegyél kintről, ha nem, akkor PII/III, máskölönben hallgass a cartársakra, ez nem a "pédétédéji-féle" zsákbamacska, ez Toyota minőség!
Today, tomorrow and after tomorrow!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6715 Dátum: 2012.09.16 15:23:29 »
Majd ha lesz plug in verzió jó áron és nem lesz kedvem robogózni a városban. :szemez:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6716 Dátum: 2012.09.16 15:26:50 »
Majd ha lesz plug in verzió jó áron és nem lesz kedvem robogózni a városban. :szemez:
Az előbbire egy pár évig nem sok esély kínálkozik az utóbbit inkább hagyjuk, messzire vezetne :hug:
Today, tomorrow and after tomorrow!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6717 Dátum: 2012.09.16 15:33:29 »
Az előbbire egy pár évig nem sok esély kínálkozik az utóbbit inkább hagyjuk, messzire vezetne :hug:
Miért nem? Már most is van plug in Prius :yes:
Majd rájönnek, hogy kell egy egyszerü plug in+ range extenderes motorral, az lenne az igazi, olcsobb áron mint a diesel vagy benzines.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6718 Dátum: 2012.09.16 15:47:21 »
Miért nem? Már most is van plug in Prius :yes:
Majd rájönnek, hogy kell egy egyszerü plug in+ range extenderes motorral, az lenne az igazi, olcsobb áron mint a diesel vagy benzines.
Tudom h van, de te azt írtad: "jó áron", na úgy még nincs :no:
Today, tomorrow and after tomorrow!

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6719 Dátum: 2012.09.16 16:29:24 »
Tudom h van, de te azt írtad: "jó áron", na úgy még nincs :no:
Igaz!
Értem a Prius koncepcióját: mindenben a legjobbat, maximálisan tele ujdonságokkal, vivmányokkal, full extrákkal-és maximálisan környezetbarát.
Ennek van is rajongói tábora- tehát jól csinálják!
Valószinű ha "lentről" közelitettek volna olcsó kisautó, elektromotorral, kis rásegitéssel, plug in opcióval nem lett volna ekkora sikere. Sőt el is buktak egyenlőre ezek a kezdeményezések, nem vették komoly autószámba őket.