Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367236 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6660 Dátum: 2012.09.07 06:17:55 »
Dehogynem létezik, ott a kép. Csak általában nem a tulaj árulja.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6661 Dátum: 2012.09.07 09:37:55 »
2004-es az autó. Nem lenne jobb egy ráncfelvarrott 2007-től? Csak kérdem.

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6662 Dátum: 2012.09.07 12:23:58 »
Tud valaki prius II -höz km szerinti szervizlistát? Úgy emlékszem, mintha régebben belinkelt volna valaki egy ilyet, de most nem találom.
15.000km-ként olaj,+ szűrők, de pl: gyertyát,váltóolajat,üzemanyagszűrőt,folyadékokat (valami mást) mikor érdemes cserélni?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6663 Dátum: 2012.09.07 13:23:14 »
Tud valaki prius II -höz km szerinti szervizlistát? Úgy emlékszem, mintha régebben belinkelt volna valaki egy ilyet, de most nem találom.
15.000km-ként olaj,+ szűrők, de pl: gyertyát,váltóolajat,üzemanyagszűrőt,folyadékokat (valami mást) mikor érdemes cserélni?

Nem tudom erre gondoltál-e, de itt van egy:
http://www.toyota-tech.eu/maintenanceschedules/prius/final.pdf

drzeee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 10
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6664 Dátum: 2012.09.07 18:02:46 »
Sziasztok!

Ismét köszönöm a korábbi kérdéseimre írt válaszokat. Persze megint kérdezni jöttem... Biztos fenn van itt a fórumon, de sajnos nagyobb a kiváncsiságom, mint az időm, hogy végigbogarásszam. Lenne valakinek egy összefoglalója, hogy a PRIUS II 2007-es (2006-os???) ráncfelvarrásnál miket változattak? Gúgli a barátunk, de  nem tudta nekem megmondani egyelőre, vagy csak bénán kerestem. Köszönöm!

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6665 Dátum: 2012.09.07 19:41:51 »
Nem tudom erre gondoltál-e, de itt van egy:
http://www.toyota-tech.eu/maintenanceschedules/prius/final.pdf

Köszönöm! Pontosan ezt kerestem!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6666 Dátum: 2012.09.07 20:12:52 »
Dehogynem létezik, ott a kép. Csak általában nem a tulaj árulja.
Amit a "nyugger" árul az nem létezik, a lefényképezett autó meg biztos megvan még és szolgál vki legnagyobb megelégedésére akinek esze ágában sincs eladni azt :lol:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6667 Dátum: 2012.09.07 20:17:38 »
Sziasztok!

Ismét köszönöm a korábbi kérdéseimre írt válaszokat. Persze megint kérdezni jöttem... Biztos fenn van itt a fórumon, de sajnos nagyobb a kiváncsiságom, mint az időm, hogy végigbogarásszam. Lenne valakinek egy összefoglalója, hogy a PRIUS II 2007-es (2006-os???) ráncfelvarrásnál miket változattak? Gúgli a barátunk, de  nem tudta nekem megmondani egyelőre, vagy csak bénán kerestem. Köszönöm!
Pedig megvan az is csak keresni kell....na jó, többek között némi külső szépítkezés (első krómléc, hátsó lámpák felső csücskének színváltozása) és belső szépítés volt a 2006-os fészlift során (hátsó ülések süllyesztése, erősebb hangszigetelés, más "tapintású" műszerfal) és a tolatókamera is ekkortól volt elérhető gyárilag. Biztosan volt még változás, én csak példálódzó jelleget öltöttem :hug:
De ismered a nagy igazságot: nem évjáratot, állapotot veszel!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6668 Dátum: 2012.09.09 21:51:30 »
Aki most akar Priust venni és nem szán rá sok pénzt, annak felajánlanám megvételre az enyémet. (PIII-ra csere érett, írtam már, hogy melyik kocsit néztem ki)
Paraméterek:
2005/1 hó, SOL kivitel (JBL hifi, keyless, ködlámpa), ezüst színű, 196.300km, magyarországi első üzembehelyezésű, végig szervízkönyves, most volt a 195e-es szervíz.
16-os gyári könnyűfém felni+dísztárcsa, JBL 6 CD-s tár + kazetta (mp3 lejátszó, ipod, stb. kazetta adapterrel frankón megy)
Én a 3. tulaj vagyok, de jópárat megnéztem mielőtt megvettem (sokkal kevesebb km-rel is az órában) nem véletlenül választottam ezt akkor.
Néhány kisebb külső karc, apró benyomódás van rajta, de belül szinte hibátlan, nepperek simán visszatekernék 110e km-re.
Szervíztörténet: garanciában volt vízpumpa csere, elején a kasztni enyhén sérült volt, mechanikát nem érintett, én cseréltettem a katalizátorokat és a hátsó fékbetéteket, eredeti szervízkönyv a magyar használati és szervízszámlák megvannak.
Extrák: Bluetooth kihangosító, első könyklőket (mind a 3-at) bebőröztettem Varrgáéknál, gyári plüss szőnyeg (szép állapotú, nem kitaposott), plusz gumiszőnyeg is van, csomagtérroló is van.
Akkuja tökéletes állapotú, bár ez 200e-nél még nem kérdés, majd 5-600e-nél ;)
Irányár: 2.100.000 Ft, de Klubtársak alkudhatnak. (hahu-n láttam fiatalabb, olcsóbb gépeket is, hajrá, el kell menni megnézni és a származást megkérdezni)
Értékvesztéssel és extra kiadással már nem nagyon kell kalkulálni szerintem.
Rendszám: JNN-057, Alvázszám pü-ben kérésre mehet, fotót csak akkor tudok küldeni, ha már végre kitakarítom rendesen :whistling:
Egyelőre a képek hiánya miatt nem hirdetem, ha meglesz az új kocsi, ezzel is lesz már talán időm foglalkozni (políroztatni szeretném, és az esztétikai hibák javítása is alku tárgya lehet)
Kérésre bárkinek szívesen megmutatom az autót, szóljatok bátran.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6669 Dátum: 2012.09.10 07:01:47 »
A polírban tudok segíteni, (nagyon vékony és puha fényezés, nem szabad csak úgy nekiesni, szakember kell hozzá) nemrégen lett kész az enyém is és csuda klassz lett ám a munka befejeztével. Szaki elérhetőséget tudok adni privátban, házhoz megy!
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6670 Dátum: 2012.09.10 10:55:25 »
nagyon vékony és puha fényezés
Ezt tanusítom... Makacs kosz volt az első kerék mögött felverve még nyár eleje felé, nagynyomású mosó alig akarta levinni, persze én is már egyre közelebb nyomtam a mosót, ahol persze már brutális ereje van, de előző autómnál is volt ilyen, ott nem bántotta, még ha majdnem gumiütközőig nyomtam, akkor sem, itt meg lekapta a festéket egy 5-6mm x 1mm-es csíkban úgy, h még nem is ütközött a gumi... Kicsit se lettem ideges... Szerencsére alul van, nem látszik, meg már le is van javítva hibajavító festékkel.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6671 Dátum: 2012.09.10 12:55:08 »
Ezt tanusítom... Makacs kosz volt az első kerék mögött felverve még nyár eleje felé, nagynyomású mosó alig akarta levinni, persze én is már egyre közelebb nyomtam a mosót...
Nagynyomásúnak nem szabadna lekapni a festéket, ott vmi bibi lehetett a fényezéssel nem?
Én is azzal mosom, de eddig 1ik autómnál se jártam így, pedig telibe nyomok mindent, kivéve a kerék mögött ott tekerek a fejen hogy kisebb nyomást kapjon.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6672 Dátum: 2012.09.10 13:04:18 »
Nagynyomásúnak nem szabadna lekapni a festéket, ott vmi bibi lehetett a fényezéssel nem?
Én is azzal mosom, de eddig 1ik autómnál se jártam így, pedig telibe nyomok mindent, kivéve a kerék mögött ott tekerek a fejen hogy kisebb nyomást kapjon.
Pediglen pont tipikusan a kerékdoboknál lerakódott makacsul beszáradt sár, homok, havas trutymó stb. -hoz kell az igazán nagy nyomás! Ha esetleg korábban sérült volt a fényezés vagy vmilyen hibája volt nem kizárt, hogy kárt tehet a nagynyomásúból jövő sugár, de elvi szinten nem kellene.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6673 Dátum: 2012.09.10 13:12:21 »
Pediglen pont tipikusan a kerékdoboknál lerakódott makacsul beszáradt sár, homok, havas trutymó stb. -hoz kell az igazán nagy nyomás! Ha esetleg korábban sérült volt a fényezés vagy vmilyen hibája volt nem kizárt, hogy kárt tehet a nagynyomásúból jövő sugár, de elvi szinten nem kellene.
Nem írtam le részletesen, hogy a fékcsövek+lengéscsillapítókat szoktam elkerülni a nagy nyomással, a többii helyen természetesen nyomom neki.

NemKacsa

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6674 Dátum: 2012.09.10 14:10:01 »
szia
yaris II-be szeretnék ülésfűtést rakatni, de nem találok olyat aki vállalná ha jól olvasom találtál valakit?
előre is köszi