Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367028 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6510 Dátum: 2012.08.26 11:37:15 »
4-5-öt (100 fölött 5-öt) csal a 205/55R16al. Csak az első képen épp fékezek, és a telefon követte olyan gyorsan, mint a km óra.

A zöld sebesség alatt még volt 3 piros adat, csak az nem látszik a fényképen (megtett km mióta a progi elindult, haladás irány fokban, és a tszf magasság) - amúgy Speedview nevű droid progit használtam..


@EdHunter: 10kor találkoztunk, aztán ilyen sötét volt, mire hazafelé mentünk! :)

Akkor biztos mindent sikerült elintézni. :)

Nekem a gyári mérettel is 5-öt csal.

Én mostanában a Torque nevű progival szórakoztatom magam vezetés közben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.26 11:39:16 írta edhunter »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6511 Dátum: 2012.08.26 11:52:28 »
Köszi a kimerítő választ, pont ilyen infókra van szükségem.

Infó gyűjtése céljából nézegettem a hahu-t a következő kritériumok szerint:
1 - 120 000 futott km
2006-os, vagy utáni évjárat
Szervizkönyv
Max 3 milliós ár

Rögtön az az első gondom, hogy nem nagyon tudom megkülönböztetni a faceliftes külsőt az első kiadásétól. Régebbi hahu linkeket láttam itt és írtátok többen, hogy xy hirdetésben a lökös facelift, de a belső nem, stb. Szóval nem tűnne fel, ha egy több darabból összerakott gépet látnék. Mik azok a támpontok, amiket érdemes figyelni kívül és belül egyaránt?

Láttam it prius.rula.hu-ról linkelt felszereltségi listákat is. Volt ott bluetooth mint szériafelszereltség. Jól láttam, vagy az is feláras extra?

Köszönöm.

Kb ezek a különbségek:
Facelift előtt - után
A műszerfal, ajtók teteje sima - dorozmás
Az oldalindex felett hibrid felirat nincs - van
A hátsó féklámpa felső harmada sötét - ezüstös
A hűtőmaszk középső csíkja színrefújt - krómozott

Emellett érdemes figyelni az EU/USA különbségekre is.

Most is van a hahun egy piros amerikai Prius EU felnikkel.


NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6512 Dátum: 2012.08.26 12:02:12 »
Sziasztok!

Egy ideje olvasgatom a fórumot, mert nagyon elgondolkodtam egy PII vásárlásán. Alfám van jelenleg, már a második és bár imádom, egy Priusban már jobban el tudnám magan képzelni. Leginkább BP-n járok és értem, látom hogy mlyen fogyikat lehet kihozni ebből a típusból.

A szervizköltségekről ugyanakkor aránytalanul kevés szó esik. Talán azért, mert a hajtáslánc egyszerűsége miatt ennyire megbízható a Prius? Sokat segítene, ha erről pár dolgot leírnátok nekem. Szeretném hozzávetőlegesen látni, hogy a szervizen mennyit tudnék spórolni, ugyanis ez alapján tudnék előre tervezni a hitel szempontjából. Gyakorlatilag ki akarom számolni, hogy mennyivel lenne kevesebb fenntartani a Priust és ezt vetném össze a havi törlesztő mértékével.

Az akksitól és a hibrid hajtáslánctól nem félek, már csak a gari miatt sem. Egyébként a faceliftes érdekelne leginkább, de IPA és navi nem lényeges számomra.

Ui: minden tiszteletem, amiért ilyen kulturált hangnemben ír itt mindenki. Kellemes meglepetés :)

Szia.

Én 140ezerrel vettem és rohadtul nem féltem :)
Márkaszervízen keresztül vettem (ismerem őket), Mo-i, szervízkönyves, céges autó volt, leinformált. Mondták, hogy sokat ment pályán ezt észre is vettem, mert a futóműve nagyon jó állapotban volt, Budapesten ritkán volt. Láttam 0km-től a szervízkönyvet, nem volt hibája, csak kötelező szervíz, 25ezer. Az autó közelető biztosítása 23ezer. 145ezret bírt ki az első fék, azt cserélnem kellett, a hátsót még nem cserélték egyáltalán. Tehát sok km-t bír ki. Átlagfogyasztásom 5lityó. 90es tempóval országúton 4.2-4,5l/100km. Pályán 135-el 5,6l/100km.

Nekem ezek az adatok több, mint tökéletesek, a régi autóm 9,5litert fogyasztott, mikor lecseréltem, akkor az elvárásom egy olyan autó volt ami 6liter alatt fogyaszt 100-on. Ez az autó azon kívül, hogy nagyon jó vezetni, nem romlik el, és benne van 6 liter alatt, tökéletes.

Mondjuk nagyon vigyázok is rá, remélem ezt érzi és Ő is vigyáz rám (töréstesztje is elég jó) :)


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6513 Dátum: 2012.08.26 12:44:51 »
Aktiváltam tegnap hazafelé a HUD-ot a kettes Priusban! :)

4-5-öt (100 fölött 5-öt) csal a 205/55R16al. Csak az első képen épp fékezek, és a telefon követte olyan gyorsan, mint a km óra.

A zöld sebesség alatt még volt 3 piros adat, csak az nem látszik a fényképen (megtett km mióta a progi elindult, haladás irány fokban, és a tszf magasság) - amúgy Speedview nevű droid progit használtam..


@EdHunter: 10kor találkoztunk, aztán ilyen sötét volt, mire hazafelé mentünk! :)
Egyébként nincs szükség GPS-re sem. Ha a szerviz menüben a vehicle signal check alatt nézed a sebességet, akkor látod a valódit mit különbözni fog a kijelzőn lévőtől pont ennyivel :) Tehát benne van a programban a csalás :)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6514 Dátum: 2012.08.26 12:58:13 »
Egyébként nincs szükség GPS-re sem. Ha a szerviz menüben a vehicle signal check alatt nézed a sebességet, akkor látod a valódit mit különbözni fog a kijelzőn lévőtől pont ennyivel :) Tehát benne van a programban a csalás :)
Itt a Hud volt a lényeg. :)

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6515 Dátum: 2012.08.26 14:12:05 »
Kb ezek a különbségek:
Facelift előtt - után
A műszerfal, ajtók teteje sima - dorozmás
Az oldalindex felett hibrid felirat nincs - van
A hátsó féklámpa felső harmada sötét - ezüstös
A hűtőmaszk középső csíkja színrefújt - krómozott

Emellett érdemes figyelni az EU/USA különbségekre is.

Most is van a hahun egy piros amerikai Prius EU felnikkel.

Nekem ez tetszik eddig a legjobban azok közül, amit láttam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006_automata-6045155

Ezt említetted az előző hozzászólásban?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6516 Dátum: 2012.08.26 14:41:46 »
Nekem ez tetszik eddig a legjobban azok közül, amit láttam: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006_automata-6045155

Ezt említetted az előző hozzászólásban?

Igen. De összekevertem ezzel:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5933850
Rosszul emlékeztem a színére.

Viszont ez a piros sem teljesen tiszta, mert a kormány, és az MFD nem passzol össze. Ez egy navi-s MFD, viszont a kormány nem az. Ennél az autónál biztosan van valami sumákolás.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6517 Dátum: 2012.08.26 16:52:04 »
Igen. De összekevertem ezzel:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5933850
Rosszul emlékeztem a színére.

Viszont ez a piros sem teljesen tiszta, mert a kormány, és az MFD nem passzol össze. Ez egy navi-s MFD, viszont a kormány nem az. Ennél az autónál biztosan van valami sumákolás.

Az MFD az a központi kijelző, amin az energiaáramlás is látható?
A kormány miért nem passzol a navihoz? Kéne rajta extra gombnak lennie?

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6518 Dátum: 2012.08.26 17:02:07 »
Az MFD az a központi kijelző, amin az energiaáramlás is látható?
A kormány miért nem passzol a navihoz? Kéne rajta extra gombnak lennie?

Igen az MFD a központi kijelző. Ha navi-s akkor bal szélén 4, jobb szélen 3 gomb kell legyen rajta.
A navi-s kormány így néz ki:


zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6519 Dátum: 2012.08.26 19:11:08 »
Viszont ez a piros sem teljesen tiszta, mert a kormány, és az MFD nem passzol össze. Ez egy navi-s MFD, viszont a kormány nem az. Ennél az autónál biztosan van valami sumákolás.
Ez nem navis Mfd! Meg a kormany sem.

De amcsi a lampa, es nem gyari a felni.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6520 Dátum: 2012.08.26 19:12:51 »
Igen az MFD a központi kijelző. Ha navi-s akkor bal szélén 4, jobb szélen 3 gomb kell legyen rajta.
A navi-s kormány így néz ki:



Így már értem. Köszi szépen az infókat.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6521 Dátum: 2012.08.26 19:16:16 »
Ez nem navis Mfd! Meg a kormany sem.

De amcsi a lampa, es nem gyari a felni.

Most melyikről beszélünk? A pirosban navis MFD van.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6522 Dátum: 2012.08.26 19:44:43 »
Akkor meg tenni kell egy próbát az okmányirodánál közvetlenül. Hátha ott értelmesebb emberek ülnek. Egyébként ha nem jönne össze nyugtasson az a tény hogy pécs szép hely érdemes arra járni néha.  :no:
:D
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6523 Dátum: 2012.08.26 20:04:59 »
Most melyikről beszélünk? A pirosban navis MFD van.
Én a feketerol beszéltem. Abban stimmel a kormány és az mfd.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6524 Dátum: 2012.08.26 22:12:13 »
Én a feketerol beszéltem. Abban stimmel a kormány és az mfd.

Ja, akkor jó. Őt a piros érdekelte. A feketét csak én hoztam be a beszélgetésbe.