Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371885 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6255 Dátum: 2012.07.20 21:58:52 »
"Kis utánjárással azonban lehet nyers kulcsot..."

Forgalmi másolata  + Kis fémlemezen levő kulcs kódja + 6000 Ft (Emil Frey tájékoztatása), és pontos kocsihoz illő kulcsot, tehát nem nyerskulcsot, kapsz a Toyotától!

Üdv! :clap:
De ez gondolom csak a fem kulcs.
Minden forumon azt latom, hogy amint a taviranyitot is potolni akarjak, nagyon draga lesz.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6256 Dátum: 2012.07.20 22:12:05 »
Jól gondolod!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6257 Dátum: 2012.07.20 23:57:53 »
Bizonyára megfeledkeztél róla, de villanyos vízpumpa is van, nem kell járni a motornak. :)
Én is arra szavazok, hogy valamit az akku miatt "varázsol".
Igen persze, de valami miatt mégis akkor csinálja amikor meleg a motor. Lehet hogy extrém esetben a villanyos szivattyú már kevés. Én egyébkémt nem tudok kifejezetten a motor hűtését boztosító szivattyúról. Az rémlik hogy a fűtés körben van, viszont azt mostanában nem használjuk ugye. Így már jogos lenne az hogy kénytelen járatni a motort a hősokk elkerülésére

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6258 Dátum: 2012.07.21 09:06:47 »
Igen persze, de valami miatt mégis akkor csinálja amikor meleg a motor. Lehet hogy extrém esetben a villanyos szivattyú már kevés. Én egyébkémt nem tudok kifejezetten a motor hűtését boztosító szivattyúról. Az rémlik hogy a fűtés körben van, viszont azt mostanában nem használjuk ugye. Így már jogos lenne az hogy kénytelen járatni a motort a hősokk elkerülésére
Igazad van, csak a PIII tudja magát leállítva is hűteni, a PII nem. :yes:

De azt valahogy mégsem tudom elképzelni, hogy melege lenne. Főleg, amikor csak itt Bp-en, lámpától lámpáig meg-megállva jön elő ez a mostaztánlenemállok állapot. Egy autópályáról városba érkezés már magyarázná, de nem emlékszem, hogy valaki ilyen esetet írt volna le.

Emlékszem, amíg még megvolt a verda és beállt ez az állapot, akkor mindegy volt neki, hogy full kéken állt e az akku, szó nélkül felnyomta zöldig. Sztem vagy az akkut próbálja melegíteni, vagy az ICE képes még nyáron is "fázni", vagy nem tudom. Bízom a japó mérnökökben, akármit is csinál. :)
Esetleg próbáljátok megfigyelni, hogy akinek nyáron is csinálja, azok hűvös garázsból indulnak e előtte.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6259 Dátum: 2012.07.21 10:30:54 »
Nekem most egy bevásárlóközpont árnyékos garázsából kiállva a lámpánál végig pöfögött a motor, a full töltésből csak 2 vonás hiányzott és kb fél órát állt előtte.

Tudom nem Prius, de talán a tervezőik már látták egymást
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.21 10:37:58 írta Agyarka »

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6260 Dátum: 2012.07.21 10:40:06 »
Hejj! :) 2 napja szemeztem egy lámpánál állva egy hibrid Yarissal, marha jól nézett ki a kicsike. :)
Jó a cucc? Nem is ismerem a paramétereit ... rá is keresek.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6261 Dátum: 2012.07.21 10:46:30 »
Nekem most egy bevásárlóközpont árnyékos garázsából kiállva a lámpánál végig pöfögött a motor, a full töltésből csak 2 vonás hiányzott és kb fél órát állt előtte.
Úgy értettem, hogy a motor már biztosan üzemmeleg, nem indulás után azonnal. :)
Légyszi kicsit olvass vissza, hogy megértsd a jelenséget.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6262 Dátum: 2012.07.21 10:52:11 »
Az akksi blokkokból áll, azoknak a feszültsége el tud hangolódni, ami viszont nem jó.
Akkor is tud indokolatlannak tűnően járni a benzinmotor, ha töltéssel ezt próbálja kiegyenlíteni.
Xanyi

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6263 Dátum: 2012.07.21 13:34:50 »
Mennyi is a PII végsebessége?  :innocent:

Nekem 180-nál letiltott. Tudna többet :)

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6264 Dátum: 2012.07.21 13:37:46 »
Ha menet közben kikapcsolod az autót, akkor a youtube videókból tudom, h nem megy el a fékszervó (még tán a kormány sem), N-be teszi magát, és szépen kigurulva meg lehet állni. Amúgy meg a rablásgátlók is úgy működnek, h x idő után állítja le. Itt is az jó lenne, h mondjuk fél-1 perc után. Azalatt félre lehet állni. És ha pedig lemerült az elem, akkor h tovább lehessen menni, beteszi az ember a gyári kulcshelyére a kulcsot, az elvileg megy lemerült elemmel is, ha jól hallottam (de erre most nem esküszök meg). Zsebemre meg nem pakolok! :)

Amúgy volt már h nekem is többször is, h egyszer csak nem érezte zsebben, bekapcsolt a nemérzem a kulcsot lámpa (meg sípolt), kicsit megemeltem a bal seggemet (általában a bal zsebemben van, mert jobban a telefon), és ugyanabba a pozícióba visszatéve látta! Bár ez jellemzően nem menet közben, hanem fészkalódáskor, mielőtt indul az ember.

Nálam szimplán van egy kiscsavarhúzó és egy elem az autóban ha gáz lenne :) Pár perc és működőképessé lehet varázsolni egy lemerült kulcsot.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6265 Dátum: 2012.07.21 13:39:40 »
Bőrtől én is féltem. Aztán amikor a gyerek belekente a csokit, rájöttem milyen szerencsés vagyok, hogy bőr üléseim vannak.  :D

Én vettem a csomagtartóba és a hátsó ülésre plédet. Szép sötétkék. Letakartam vele és még jól is néz ki.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6266 Dátum: 2012.07.21 13:44:03 »
Hm fura bőr. Közepe olyan mintha plüss lenne. 140k km-nél féktárcsa csere? Azt hogy sikerült?

140e sok vagy kevés? Nekem is ekkor cserélték először az első féktárcsa+betétet, a hátsó még mindig 50-60%-os.

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6267 Dátum: 2012.07.21 13:45:56 »
Szoktatok tankolni a kagylós kúton V-Power Nitro+ üzemanyagot? Van esetleg valami fogyasztáscsökkentő hatása? Vagy csak azért kerül többe, mert drágább a marketingköltsége?  :?: Ma tankoltam,20 Ft-tal volt több mint a normál 95-ös. Az a baj, hogy kétszer sosem tudok ugyanolyan fogyasztást összehozni. Ha meg most véletlen kevesebb lesz, akkor biztos ennek fogom betudni, közben lehet, hogy az egyéb feltételek voltak jobbak,pl: a csillagok állása, napkelte-napnyugta hatása, páratartalom, napkitörés :)

Ti milyen benzint szoktatok beletankolni?

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6268 Dátum: 2012.07.21 18:04:36 »
Szia!

Részemről 95-ös Auchan kútnál. Általában más kutaknál is, 95-öst tankolok.
Próbáltam 98-ast. Nem vettem észre az előnyeit, vegyesben sem (95+98 rátöltve)!
Lehet, hogy másnak, más észrevételei vannak.

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6269 Dátum: 2012.07.21 23:22:28 »
...  nem állítja le a benzinmotort? Motorfékkel haladok, tölti is vissza regeneratíve, de mégis látom a fogyasztáson, hogy a pillanatnyi 4-5 körül mozog. ...  az aksi full kék csíkon van (tehát kettő hiányzik), de volt már h csak egy hiányzott, zöld volt, és akkor is. Ha meg konkrétan P-be tettem, akkor már leállt. És tuti meleg volt a katalizátor, meg a rendszer, mert előtte volt használva, konkrétan tegnap mikor megint észrevettem, mentem vele előtte vagy 20km-t. Ilyenkor rányomok az EV-re, kiírja, hogy nem lehetséges. Még álló helyzetben sem engedi aktiválni.
Esetleg próbáljátok megfigyelni, hogy akinek nyáron is csinálja, azok hűvös garázsból indulnak e előtte.
Nekem most egy bevásárlóközpont árnyékos garázsából kiállva a lámpánál végig pöfögött a motor, a full töltésből csak 2 vonás hiányzott és kb fél órát állt előtte.

Ebben a nyári melegben fél óra alatt nem hül le teljesen a motor, és sztem a zezoka által leírt jelenséget produkálta, bár nem biztosan üzemmeleg. De akkor miért is kérdezted a hűvös garázsból indulást?
Úgy értettem, hogy a motor már biztosan üzemmeleg, nem indulás után azonnal. :)
Légyszi kicsit olvass vissza, hogy megértsd a jelenséget.
Kedves Bozman!
Amint látod visszaolvastam, és próbálom megérteni a jelenséget. Sajnos nem vagyok olyan profi hibrides mint Te, de szívesen tanulok.

Az akksi blokkokból áll, azoknak a feszültsége el tud hangolódni, ami viszont nem jó.
Akkor is tud indokolatlannak tűnően járni a benzinmotor, ha töltéssel ezt próbálja kiegyenlíteni.

Ez elvileg lehetséges, de elég rossz hallanom egy zsír új géppel? Az lehet, hogy sokat visszahűlt 1/2 óra alatt, de nem olyannak tűnt, Legközelebb naplózom az OBD-ből kiolvasott vízhőfokot, mert máshol úgy sem látom.