Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369618 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6210 Dátum: 2012.07.14 08:26:39 »
És melyik az a márkaszervíz, amelyik egy garanciába cserélt kábelköteget nem rak félre, hogy abból aztán legyen ilyene kb. 200 db?  :D A kábelköteggel a bontós sem tud mit kezdeni, egy egész csatlakozót is levág neked, abban is lesz vagy 10. Nem fontos, hogy Priusé legyen. Nem mind ugyanolyan, de kb. 4-5 félét használ a Toyota.
Xanyi

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6211 Dátum: 2012.07.14 08:44:38 »
A Keyless-go-val kapcsolatban kérdezném az alábbi szitu után:
- Kulcs a zsebben, kocsi beindít, ready, P-ben marad, kiszállok, sípol, kulcsot kiteszem a zsebemből az autón kívül, majd beülök, "kulcs hiányzik" LED világít, de kulcs nélkül elhajtok.
Ez Noooormááális?
Sajna igen! Én is kipróbáltam (asszonynak odaadtam a kulcsot, mikor kiszállt, én meg mentem egy jó nagy kört, de nem akart megállni...), h műxik-e rablásgátlóként, de sajna nem...  Pedig jó lenne, ha kikapcsolná az autót mittomén fél perc után...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6212 Dátum: 2012.07.14 08:49:11 »
Igen, az összes ilyen. Azt az indítást nem állítja le. Gondolj csak arra, hogy 150-nél lemerül az elem. Vagy rápakolsz valamit és nem érzi a rendszer.
Ha menet közben kikapcsolod az autót, akkor a youtube videókból tudom, h nem megy el a fékszervó (még tán a kormány sem), N-be teszi magát, és szépen kigurulva meg lehet állni. Amúgy meg a rablásgátlók is úgy működnek, h x idő után állítja le. Itt is az jó lenne, h mondjuk fél-1 perc után. Azalatt félre lehet állni. És ha pedig lemerült az elem, akkor h tovább lehessen menni, beteszi az ember a gyári kulcshelyére a kulcsot, az elvileg megy lemerült elemmel is, ha jól hallottam (de erre most nem esküszök meg). Zsebemre meg nem pakolok! :)

Amúgy volt már h nekem is többször is, h egyszer csak nem érezte zsebben, bekapcsolt a nemérzem a kulcsot lámpa (meg sípolt), kicsit megemeltem a bal seggemet (általában a bal zsebemben van, mert jobban a telefon), és ugyanabba a pozícióba visszatéve látta! Bár ez jellemzően nem menet közben, hanem fészkalódáskor, mielőtt indul az ember.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.14 08:53:06 írta zezoka »

rgy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6213 Dátum: 2012.07.14 11:33:02 »
A smart key-jel kapcsolatban nekem egy olyan kérdésem van, hogy az normális, hogy a piros autó kis kulccsal villog miután lezártam az autót és a kulcs a közelében sincs?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6214 Dátum: 2012.07.14 12:51:47 »
Szerintem az az immobiliser visszajelzője.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6215 Dátum: 2012.07.14 14:19:54 »
A kulcsot akkor keresi ha üzemmódot váltasz azaz amikor benyomod a powert. Bármilyen céllal
illetve ajtónyitáskor!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6216 Dátum: 2012.07.14 20:28:55 »
A smart key-jel kapcsolatban nekem egy olyan kérdésem van, hogy az normális, hogy a piros autó kis kulccsal villog miután lezártam az autót és a kulcs a közelében sincs?
Kis piros már akkor elkezd villogni , ahogy leállítod az autót. Az az indításgátló visszjelzője. Én először mikor vettem, megkérdeztem az eladót, h milyen hibakód van benne, vagy szervízintervallum, mert villog az autó benne egy villáskulccsal. Azt én is fel lettem világosítva, h az az immo.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6217 Dátum: 2012.07.14 23:33:54 »
És melyik az a márkaszervíz, amelyik egy garanciába cserélt kábelköteget nem rak félre, hogy abból aztán legyen ilyene kb. 200 db?  :D A kábelköteggel a bontós sem tud mit kezdeni, egy egész csatlakozót is levág neked, abban is lesz vagy 10. Nem fontos, hogy Priusé legyen. Nem mind ugyanolyan, de kb. 4-5 félét használ a Toyota.

Na ha ennyien mondjátok ezt a bontóból ingyen dolgot, ha Toyota bontó közelében járok bemegyek és kipróbálom ők is így gondolják-e.   ;)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6218 Dátum: 2012.07.15 08:13:48 »
Sajna igen! Én is kipróbáltam (asszonynak odaadtam a kulcsot, mikor kiszállt, én meg mentem egy jó nagy kört, de nem akart megállni...), h műxik-e rablásgátlóként, de sajna nem...  Pedig jó lenne, ha kikapcsolná az autót mittomén fél perc után...
Az ún. rablásgátló funkciót nem tudja, azé' kell bele olyan "immot" szereltetni külön :yes:
Más: vki keresett nemrég normális hazai PII-t. Nos, a Superék használtrészlegén van egy egész rendes kis gép. Az ottani szervízvezetőé, volt TMH-s autó bőr, IPA, Navi stb.
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.15 08:20:01 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6219 Dátum: 2012.07.15 10:35:24 »
Bőr nélkül szerezz egy olyat és jöhet. :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6220 Dátum: 2012.07.15 10:37:59 »
Színben milyet szeretnél?
 :flowers:
Használt autónál mindig kell egy kis kompromisszum. Pláne egy ilyen tömegmodellnél.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6221 Dátum: 2012.07.15 11:11:02 »
mobile.de-n láttam ilyen lilást, azt kérném. :D Bőrtől félek kocsiban, sokat lenne napon.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6222 Dátum: 2012.07.15 11:25:08 »
Bőrtől én is féltem. Aztán amikor a gyerek belekente a csokit, rájöttem milyen szerencsés vagyok, hogy bőr üléseim vannak.  :D

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6223 Dátum: 2012.07.15 11:31:54 »
Hm fura bőr. Közepe olyan mintha plüss lenne. 140k km-nél féktárcsa csere? Azt hogy sikerült?

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6224 Dátum: 2012.07.15 15:41:17 »
Végre megoldódott a tempomat utólagos beszerelése.  Gyárilag nem volt benne, hát így írtam egy tucat bontónak, beszerelőműhelynek, márkaképviseletnek, mind idáig hiába. Az az érdekes, hogy a válaszokba, (akik méltattak) 60.000,-250.000,- Ft -on át a "az ön autójába utólagos tempomat beszerelés nem lehetséges"  :hmmmm: minden volt. Még jó hogy,nem adtam fel. Múlt héten aztán hívott az egyik bontással foglalkozó, el is mentem a megbeszélt szervizbe, de mégsem azt a fékkapcsolót hozta ami kellett, de végül a műhelyben volt egy elfekvő amerikai típus, ami tökéletesen passzolt az én Eu modellembe. A keresgélést leszámítva 10 perc alatt betehető a 2006-os modellbe utólag a tempomat, ami tökéletesen működik  :clap:  Alkatrészigény: bajuszkapcsoló, műanyag fedél,kábel, fékkapcsoló. Mindez beszerelve a töredék árában amit kaptam az ajánlatokban.