Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3367023 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6150 Dátum: 2012.07.02 07:45:44 »
e-Bay

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6151 Dátum: 2012.07.02 08:05:07 »
e-Bay
Azon már túl vagyok, csak szett van bár az 59ojró, egy db új meg a toyodiy szerint 43ojró:(
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6152 Dátum: 2012.07.02 08:36:10 »
Lassan eljon a 60000-es szerviz ideje a P3-hoz.
Én meg péntek reggelre vagyok beírva Kiskőrösön egy 75ezresre, de az elvileg csak egy olaj és szűrőkcsere! Meg ránézetek a bal első lengőkarokra, mert néha mintha valamelyik zörögne (de csak nagyon szar úton, és ha nagyon lassan megyek).

Tegnap du 2 körül Paks mellett integetett nekem egy ezüst Priusos, csak annyira néztem, h ez most Prius szemben, vagy Verso (messziről hasonlít nekem), hogy mire észrevettem, h intett, már el is ment, úgyh én már csak vészvillogóval villantottam egy-kettőt! :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6153 Dátum: 2012.07.02 09:22:27 »
Tegnap egy egész napos vezetéstechnikai tréningen igen sikeresen vizsgázott a Prius, bár sofőrfüggő, de a legjobb lassulási értékeket produkálta az Almera, Octavia, Astra, Accord kvartetten felül vészfékezések alkalmával a vizes betonon a gyári "Mislenekkel". Érdekes volt az ABS, EBD de különösen a VSC, TRC vizsgálata a vizes, műgyantás pályán. Leszámítva a forszírozott tempóban történő erős orrtolást, egy rendkívül stabil, kezes és jóindulatú autót lehetett megismerni a sokszor igen gonosz és erőszakos provokáció ellenére is. Persze a mindennapokban így nem autózunk szeretett járgányunkkal de jó érzés tudni, hogy biztonságban vagyunk benne.
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Vezetéstecchnika
« Válasz #6154 Dátum: 2012.07.02 09:31:59 »
Tegnap egy egész napos vezetéstechnikai tréningen igen sikeresen vizsgázott a Prius, bár sofőrfüggő, de a legjobb lassulási értékeket produkálta az Almera, Octavia, Astra, Accord kvartetten felül vészfékezések alkalmával a vizes betonon a gyári "Mislenekkel". Érdekes volt az ABS, EBD de különösen a VSC, TRC vizsgálata a vizes, műgyantás pályán. Leszámítva a forszírozott tempóban történő erős orrtolást, egy rendkívül stabil, kezes és jóindulatú autót lehetett megismerni a sokszor igen gonosz és erőszakos provokáció ellenére is. Persze a mindennapokban így nem autózunk szeretett járgányunkkal de jó érzés tudni, hogy biztonságban vagyunk benne.
Én is próbáltam már, hogy van egy derékszögű kanyarunk a város szélén, jó széles soksávos aszfalttal, ahol szinte sosincs autó, de lényeg h jól belátni. Na ott szoktam kipróbálni kb 60al, melyik autó(m) hogy veszi a kanyart. Prius kicsit billen, de simán sávban tartja a menetstabi! :)

Csak a kipörgésgátló néha agresszíven elveszi a gázt: van egy kereszteződés, ahol enyhe emelkedőn kell sokszor sportosan elindulni, ha valaha is ki akar jutni az ember a főutcára, na ott nyikkanna egyet a kerék (többet nem), de a kipörgésgátló akkorát beleszól, és úgy elveszi a gázt, hogy volt már, hogy nagyot bólintva a kereszteződésbe lassulva majd újra megindulva mentem ki. Ha látja valaki, biztos megjegyezné, hogy ez se tud kupplungot kezelni! :) Azt' közbe' itt nem is kell! :)

Amúgy szívesen elmennék egyszer én is egy ilyenre, már többször terveztem. Hogyan-hol-mennyiért volt, ha megkérdezhetem (jöhet akár P.ü.ben is, habár a beszélgessünk topikba belefér :) )?
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.02 09:36:23 írta zezoka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6155 Dátum: 2012.07.02 09:58:30 »
Az itthon elérhetőek közül ez a tréning a legjobb ár-érték arányban és ezt megerősítették a tegnapi tapasztalatok is! (ment pü) Azt azért hozzáteszem, hogy kb. 50-60 km néha igencsak padlógázas-padlófékes-padlógázas menetek után is simán megállt 5 liternél a fogyimérőm. :D (klímát nem használtam)
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.02 10:00:42 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6156 Dátum: 2012.07.02 10:51:04 »
(ment pü)
(klímát nem használtam)
köszi! :)
Ilyen időben klíma nélkül? :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6157 Dátum: 2012.07.02 11:09:04 »
köszi! :)
Ilyen időben klíma nélkül? :)
orosz klíma volt, lehúzott ablakokkal, úgy jobban hallod a gumikat :whistling:
Today, tomorrow and after tomorrow!

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6158 Dátum: 2012.07.02 15:11:49 »
Ide is leírnád? Mert engem is érdekel.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6159 Dátum: 2012.07.02 22:23:11 »
Van vkinek tippje, hogy a kereskedői megrendelésen túl hol lehetne 1 db a gyári kfémfelni külső műanyag borítását beszerezni?

Eldurrant az agyam úgy hogy most tárgyalok egy gyártóval, aki közép-logo nélkül hajlandó legyártani prémium minőségben (nyilván nem 4 db-ot, de a hét végéig kiderül, vállalható-e a konstrukció pénzügyi értelemben is). A végén ellátjuk vele Europát mindenki nagy örömére ;)

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6160 Dátum: 2012.07.03 07:06:45 »
Eldurrant az agyam úgy hogy most tárgyalok egy gyártóval, aki közép-logo nélkül hajlandó legyártani prémium minőségben (nyilván nem 4 db-ot, de a hét végéig kiderül, vállalható-e a konstrukció pénzügyi értelemben is). A végén ellátjuk vele Europát mindenki nagy örömére ;)
Egy darabot gyártani sosem olcsó... Miért nem veszel egy készletet ebay-en, és akkor van tartalék. Szerintem még így is olcsóbb lenne. Kíváncsi vagyok mit mondanak! :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6161 Dátum: 2012.07.03 07:13:47 »
Eldurrant az agyam úgy hogy most tárgyalok egy gyártóval, aki közép-logo nélkül hajlandó legyártani prémium minőségben (nyilván nem 4 db-ot, de a hét végéig kiderül, vállalható-e a konstrukció pénzügyi értelemben is). A végén ellátjuk vele Europát mindenki nagy örömére ;)
Na ez jól hangzik, majd értesíts a fejleményekről akkor én sem rendelek addig ilyen-olyan forrásokból...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6163 Dátum: 2012.07.06 00:54:27 »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6164 Dátum: 2012.07.06 07:29:24 »
EZ MEG MI???
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006-5950454
Csaknem lopottat hirdet valaki....

Azért az alvázszámát lekérdezném kíváncsiságból. Nem hívtad fel olyan céllal, hogy mi lehet a kifogása (miért nincs papír, amiért ennyibe kerül)?