Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370899 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5850 Dátum: 2012.05.24 16:40:28 »
- Munkadíj 16500
- Olaj 18200, nem vihettem saját forrásból az extra garancia miatt :(
- A maradék; fékolaj, légszűrő, pollenszűrő, olajszűrő és az apraja (zsír, tisztító, tömítés).

Ezen felül ingyen átprogramozták a klímát, hogy az Auto gomb megnyomásakor ne kapcsolódjon vissza a kompresszor, ha korábban ki volt kapcsolva, valamennyire lemosták a klíma hűtőt a bogaraktól és átvizsgálták a fékeket.

És nem ér azt mondani, hogy tudtál volna olyan helyet, ahol fele ennyi lett volna. ;)

Szabad tudni, hogy ez melyik szerviz volt?
Nekem azt mondták, lehet vinni olajat, csak kell egy nevemre szóló számla, hogy nem a sarki büféből hoztem el a sültkrumpliolajat.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5851 Dátum: 2012.05.24 16:45:40 »
Ez akkor kellhet, ha majd később garit akarsz érvényesíteni. Mármint, hogy tudd igazolni, hogy mit tettél bele. Bár ez is egy h..lyeség.
Mindegy többet nem tudnak tenni.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5852 Dátum: 2012.05.24 16:49:49 »
Ez akkor kellhet, ha majd később garit akarsz érvényesíteni. Mármint, hogy tudd igazolni, hogy mit tettél bele. Bár ez is egy h..lyeség.
Mindegy többet nem tudnak tenni.

Nekem az az alapvetésem, hogy ha benne van a plecsni a szervízkönyvben akkor ne kelljen már bármit is igazolni.
azt persze mondhatják, hogy hozott olajnál nem adnak plecsnit, de vagy ez vagy az...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5853 Dátum: 2012.05.24 17:34:56 »
Felbontatlan gyári csomagolású olajnál mi a kérdés?
Bár a ami világban minden van, ami úgy néz ki, mintha. BMW is van olyan, ami BMW-nek látszik pedig BYD-nek hívják.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5854 Dátum: 2012.05.24 19:18:14 »
Szabad tudni, hogy ez melyik szerviz volt?
Nekem azt mondták, lehet vinni olajat, csak kell egy nevemre szóló számla, hogy nem a sarki büféből hoztem el a sültkrumpliolajat.
A T. Super volt, de nem a szerviztől függ, hogy vihetek e olajat, hanem mert kötöttem 2 év extra garit és az köti ki. Az eredeti gari idő alatt vagy azt követően is bármikor lehet vinni saját olajat.
De az utóbbi néhány évben megjelent az akciós kötelező szerviz is, aminek fix ára van, nem vihetsz olajat, de cserébe kapsz 1 év assistance szolgáltatást. Szóval van választék, mindenki eldöntheti hogy szeretné. :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5855 Dátum: 2012.05.24 19:25:41 »
hogy ez mekkora......  :hmmmm:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5856 Dátum: 2012.05.24 19:49:14 »
hogy ez mekkora......  :hmmmm:
A mai világban már minden a lehúzásról szól. De azért a T-nál szerencsére még ésszerű határok között mozognak az árak és nekem emberileg is csak jó tapasztalataim vannak összesen 4 T szervizből. Nemrég beszéltük, hogy off-os autóknál milyen árak voltak, na attól még nagyon messze van a T.

Ha azt számolom, hogy nálam kb. 10 kötelező szerviz időszakot van 1-1 autó és ezek a szervizek 30-60e (néha 100e) Ft-al olcsóbbak, mint a konkurencia + kevesebb a meghibásodás is, akkor azt hiszem nem döntöttem(tünk) túl rosszul, amikor a T mellett tettem(tük) le a voksot. :)

Azt se felejtsd el b.c., hogy nagyon kevesen értenek olyan szinten az autókhoz, mint Te. Őket sokkal kevésbé vezetik meg a T szervizekben, mint az off-osokban. De ez persze csak egy szubjektív vélemény.
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.24 19:55:28 írta bozman »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5857 Dátum: 2012.05.24 20:12:39 »
Hát, ma nem ezt tapasztaltam, vagyis inkább csak próbálkozás volt, de ezt most hagyjuk.

Nekem igazából az volt furcsa, hogy gyári garihoz elfogadják, de gyári garanciát pénzért kiterjesztő plussz garancia idő alatt meg nem.  :wacko:
Pedig a kiterjesztett garancia sem kis pénz, ha jól tudom. Ilyen is csak Magyarországon van....

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5858 Dátum: 2012.05.24 20:16:24 »
Van olyan márkaszerviz, ahol hozott olajra is adják az Extra Care-t...
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5859 Dátum: 2012.05.24 20:25:36 »
Van olyan márkaszerviz, ahol hozott olajra is adják az Extra Care-t...

Akkor azok szabálytalanul járnak el... A biztosító elvileg nem is lenne köteles ilyen esetben fizetni. (Az ExtraCare egy biztosítás alapú garancia.)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5860 Dátum: 2012.05.25 12:20:46 »
Nekem az az alapvetésem, hogy ha benne van a plecsni a szervízkönyvben akkor ne kelljen már bármit is igazolni.
azt persze mondhatják, hogy hozott olajnál nem adnak plecsnit, de vagy ez vagy az...
Legutóbb én is vittem az olajat, ennek ellenére minden további nélkül meglett a plecsni, sőt, még a cserére vonatkozó levonó is, amelyen az van, hogy gyári minőségű olaj van az autóban ;) Persze én sem a sültburgonya alól loptam ki az anyagot...(Eneos)
« Utoljára szerkesztve: 2012.05.25 12:24:03 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

kubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5861 Dátum: 2012.05.25 12:49:17 »
A B mód arra való, hogy hosszú lejtmenetben, ha már tejesen tele van az akksi és ezért nincs elektromos fék, akkor ne a fékpofák kopjanak, hanem a hagyományos autókban használt motorfék megfelelője legyen használható.
...
Igen, csakhogy hasonlo lejton az oreg Corollat betettem 2-esbe (neha 1) es szepen megfogta. Igaz, kiabalt is a motor rendesen. Ez a joszag meg csak gyorsult vidaman.


[a csatolmányt egy admin törölte]

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5862 Dátum: 2012.05.26 10:44:53 »
Sziasztok!
Ma voltam ingyenes átvizsgálásom, plusz klima fertőtlenítésem (~5000 Ft).
Megnéztem az árlistájukat:
Szerviz  75 000 km-nél     8623 az árak ÁFÁ-s árak.
             90 000 km-nél    16015
             Olajszűrő             2889 
             Levegőszűrő        5615
             Pollenszűrő          4354
             Gyertya                5597/db
             Olaj                       3,7 liter   Shell 5/40W
Olajat bontatlan csomagolásban lehet vinni, elfogadják.
Ha, valaki tud kedvezőbb árakat, ne titkolja!
Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5863 Dátum: 2012.05.26 21:01:53 »
ugyan-ugyan....
 :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5864 Dátum: 2012.05.26 21:06:53 »
Egyébként, amitől igazán ki vagyok akadva az az olaj ára, amit ugye nem írt a kolléga. Persze ha a környezetvédelemre elkért, szintén olajárnyi összeggel együtt értékeljük akkor végül is meg van az ár.
De a lelkem mélyén akkor sem értem.

Sőt a gyertya is horror.
Én 11 eft-ért vettem az ebay-n 4 db DENSO típusú gyertyát. Ki lehet számolni a különbséget.
Benne van a kocsiban, kifogástalanul működik.
Úgyhogy, hogy mit mennyiért, meg hogyan, meg hogy milyen kedvező.....
Szóval az a véleményem, hogy én már egyszer megvettem az autót! Köszönöm! Inkább megoldom.