Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371502 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5535 Dátum: 2012.04.24 21:00:51 »
Na igen, azt felejtettem ma el.  ::)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5536 Dátum: 2012.04.24 21:14:13 »
Most mi törpént?  :?:
Semmi komoly.
A többiek már ismernek, hogy én ilyen kis mindent tudni akaró fickó vagyok.
Abban egyetértek, hogy a rendszerek egyre bonyolultabbak lesznek, és sokszor  én is elbizonytalanodom, hogy mi az, amit lehet és mi az, amit nem, mármint a mi eszközeinkkel, de annál nagyobb lelkesedéssel.
Ennek ellenére, hogy pusztán csak az, hogy meg akarja ismerni az ember a működésé a dolgoknak, még nem bűn.
Szóval igen, én sem szakács vagyok, sőt az előzőek miatt azt gondolom kellően óvatos is (talán nem is szabad máskép ilyesmibe fogni). Az, hogy én itt egy 20 perces karbantartást 1,5 oldalban leírok, azt sokszor több hónapnyi információ gyűjtés előz meg. Azt hiszem, ha a karbantartási feladatok egy részét a rendszer alapos ismerete után mégis meg tudom oldani saját erőből, akkor szerintem az jó dolog és meg kell tenni.
Másrészt meg egyébként is érdekel, hogy mi szalad alattam.
 

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5537 Dátum: 2012.04.24 21:24:42 »
Semmi komoly.
A többiek már ismernek, hogy én ilyen kis mindent tudni akaró fickó vagyok.
Abban egyetértek, hogy a rendszerek egyre bonyolultabbak lesznek, és sokszor  én is elbizonytalanodom, hogy mi az, amit lehet és mi az, amit nem, mármint a mi eszközeinkkel, de annál nagyobb lelkesedéssel.
Ennek ellenére, hogy pusztán csak az, hogy meg akarja ismerni az ember a működésé a dolgoknak, még nem bűn.
Szóval igen, én sem szakács vagyok, sőt az előzőek miatt azt gondolom kellően óvatos is (talán nem is szabad máskép ilyesmibe fogni). Az, hogy én itt egy 20 perces karbantartást 1,5 oldalban leírok, azt sokszor több hónapnyi információ gyűjtés előz meg. Azt hiszem, ha a karbantartási feladatok egy részét a rendszer alapos ismerete után mégis meg tudom oldani saját erőből, akkor szerintem az jó dolog és meg kell tenni.
Másrészt meg egyébként is érdekel, hogy mi szalad alattam.
 

Lehet, hogy nehéz a felfogásom, de még mindig nem értem, hogy miért jutalmaztad magad elégtelennel.  Lemaradtam valamiről?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5538 Dátum: 2012.04.25 12:11:35 »
Gondolom hallottatok a dugódíjról. Mármint arról, hogy nem fogjuk megúszni. Erről az jutott az eszembe, hogy azokban az városokban ahol dugódíj van, a az elektromos és hibrid járművek kedvezményt kapnak, vagy talán ingyen hajthatnak be. Pl. Londonban a 100 g/km CO kibocsátásúaknak nem kell fizetni. Portugáloknál feleződik az útdíj, a hollandoknál a hibridekre nincs útdíj.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5539 Dátum: 2012.04.25 13:53:31 »
Valamiért van egy olyan érzésem elfelejthetjük a kedvezményeket.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5540 Dátum: 2012.04.25 14:13:17 »
Valamiért van egy olyan érzésem elfelejthetjük a kedvezményeket.

Én most nekiálltam lobbizni. Megkóstoltam a helyi fityeszes képviselőt. Ti is bombázhatnátok a helyi parlamenti képviselőt, hiszen azért vannak, hogy a választó pógár óhajait teljesítsék.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5541 Dátum: 2012.04.25 15:39:10 »
Apám, hova el nem ér a kezed!  :szemez:

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5542 Dátum: 2012.04.25 15:54:35 »
Problem, hogy a 2es Pirus csak Euro4-es. Ha CO2-höz kötik majd, akkor szívás. Kérdés, hány politikusnak van hibrid autója. :D

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5543 Dátum: 2012.04.25 15:55:30 »
Apám, hova el nem ér a kezed!  :szemez:

Nem tudom mire utalsz, sehova nem ér el a kezem. Egyszerű paraszt választó polgárként levelet írtam a "képviselőmnek", hogy ha jó gondolatnak tartja, képviselje az álláspontomat a rendelet alkotásnál. Ezt bármelyikőtök meg tudja tenni. És kérlek is benneteket hogy ti is forduljatok az általatok megválasztott képviselőhöz. Ha nem lépünk semmit, akkor nem kell csodálkozni, hogy olyan rendeletek, törvények születnek, ami nem tetszik. Legalább próbálkozzunk.  ;)

Érvként az alábbit írtam:

"Ha a dugódíj a környezetterheléstől függően differenciáltan kerülne bevezetésre, az az alábbi előnyökkel járna:
 
1. Borítékolható, hogy ha a dugódíjat azért vezetnék be, mert a fővárosnak (elsősorban a BKV miatt) bevételre van szüksége, az igen komoly társadalmi ellenállásba ütközne. Mindenképpen komoly politikai veszteséget okozna a következő választáson.
2. Differenciált díj esetében a hangsúlyt a környezetvédelemre lehetne helyezni, tehát könnyű lenne megnyerni az ott lakókat és a különböző zöld szervezeteket, hogy támogassák a dugódíj ötletét.
"

Ha gondoljátok, akkor hasonló érveléssel kéne próbálkoznotok nektek is.

Kedves Cartárs!

Kérlek ne írj a fórumba színes betűkkel, a színes írásmód  Mickey (egyesületi elnök) kiváltsága (egyedi piros), illetve az adminok, officerek, moderátorok írnak zöld színnel hagyományaink szerint.  A kiemeléseket dőlt és/vagy vastag, illetve aláhúzott írásmóddal oldhatod meg.  Megértésedet köszönöm!
Trotter
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.25 20:18:30 írta Trotter66 »
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5544 Dátum: 2012.04.25 15:56:26 »
Problem, hogy a 2es Pirus csak Euro4-es. Ha CO2-höz kötik majd, akkor szívás. Kérdés, hány politikusnak van hibrid autója. :D

Mennyi a PII CO-ja?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5545 Dátum: 2012.04.25 15:59:38 »
179g így fejből. <-----hülye a fejem. 104g lesz az hivatalosan. Szóval az előző hozzászólásom is hamis, mert ez sehogy sem EURO4, max a kora miatt.
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.25 16:12:58 írta Szax »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5546 Dátum: 2012.04.25 16:26:20 »
Problem, hogy a 2es Pirus csak Euro4-es. Ha CO2-höz kötik majd, akkor szívás. Kérdés, hány politikusnak van hibrid autója. :D

A forgalmim szerint az én Priusom euro5-ös.  :tt2:

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5547 Dátum: 2012.04.25 20:11:49 »
Üdv CarTársak :)

Nem tudja valaki hol lehet venni második generációs priushoz kalaptartót? Pontosabban a csomagtartó takarót? Nagy bénaság de a jelek szerint elhagytam valahol :( Ami azért nagy művészet egy méteres alkatrészhez képest :(


kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5549 Dátum: 2012.04.25 22:46:34 »
Itt: http://www.ebay.com/itm/2004-2009-Genuine-TOYOTA-PRIUS-Rear-Cargo-Cover-Genuine-OEM-FACTORY-PART-/230775033618?_trksid=p4340.m185&_trkparms=algo%3DSIC.NPJS%26its%3DI%26itu%3DUA%26otn%3D5%26pmod%3D220998030701%26ps%3D63%26clkid%3D7975796724581069975

De nem lesz olcsó.

Igen ezt láttam. Ezért kerestem volna valahol itt mert volt fent épp licitálás alatt ahol 50 dolcsi a posta. Na de 300 dollárt tuti nem fogok érte kifizetni. :)
Lehet hogy itt keresgélek majd bontottakban. De hogy a fenébe tudtam elhagyni....  rejtély :(