Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366970 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5370 Dátum: 2012.04.07 14:07:25 »
Prius II és a hibrid-technológia tartóssága a mai Autómániából.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5371 Dátum: 2012.04.07 20:36:50 »
Prius II és a hibrid-technológia tartóssága a mai Autómániából.

Nos, hogy az autó jó, azt eddig is tudtuk, tudja itt mindenki.
Viszont -és, most előre kérek elnézést mindenkitől és a magán véleményemet mondom-, hogy a műsorvezető az egyik legnagyobb f.sz, akit a föld a hátán hordott.
Az már csak a nézők tragédiája, hogy ez az egyik legszínvonaltalanabb autós műsor (sajnos van egy rosszabb), ráadásul az egyetlen túlélője az autós műsoroknak Magyarországon.

A szakértő viszont -aki szerintem egy műszaki oktató lehetett-, végre hozzáértő módon, korrektül nyilatkozott a témáról, az autóról. Nagyon remélem, hogy lassan sikerül meggyőzni a hitetleneket a technika iránt.
Bár az is igaz, hogy az életben az előnyök azokat jutalmazzák, akik idejében felismerik a lehetőségeket. Szóval, az első hajó elmenni látszik, de ne legyen igazam. Utalnék itt arra, hogy azért, ha őszinték vagyunk a pénz és a profit az úr. Ergo mint eddig mindig, mindenhol, szerintem a toyota is el kezd majd spórolni ezen a technikán, ami rendszerint a minőség rovására szokott menni. Mondom még egyszer, ne legyen igazam, de erre volt már jó sok példa a történelemben. A másik ok, hogy egyre több lesz a külföldről behozott km milliomos példány, ami ha tetszik, ha nem a kertek alá hozza a megbízhatóság csökkenését. Sokan, akik kicsit később lelkesednek be, és csak ezekre tudnak majd licitálni, hát..... Ne legyen igazam!

Visszatérve még egy gondolat erejéig a műsorra.
Azt csak egyszerűen nem értem, hogy miért a legszakadtabb példányt kell kifogniuk, aminek a küszöbje is meg van roppanva, ráadásul végig az esztétikailag kihívásokkal küszködő oldalt mutatják!  :devil:
Azt nem igazán hiszem, hogy a klímakompresszor elromlana, de legyen, végre van egy példány az x millióból,amin tönkrement a klímakompresszor. Persze, hogy ők találják meg.... :nono:

No, de a lényeg, hogy uraim, gratulálok magunknak, mi már nyertünk!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.07 20:42:33 írta b.c. »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5372 Dátum: 2012.04.07 20:52:40 »
A szakértő a TMH műszaki felelőse, az átvizsgálást pedig a TMH tanműhelyében végezték. Ami a műsort illeti, mint mindenki, ők is elrontották, hogy a Prius az első sorozatgyártású hibrid. Mert nem az volt.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5373 Dátum: 2012.04.07 21:00:23 »

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5374 Dátum: 2012.04.07 21:06:10 »
Csak, hogy ne kelljen guglizni: A Toyota Coaster Hybrid 4 hónappal a Prius előtt került gyártásba.  :flowers:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5375 Dátum: 2012.04.07 21:25:02 »
Más:
ez, hogy tetszik nekünk?

http://totalcar.hu/magazin/hirek/2012/04/06/toyota_az_audi_a6_ellen/#gallery_2806025|2806023
Már reménykedtem, hogy a kék fényű műszer megvilágítás már végleg elfogyott a raktárakból   :nonono:  Olyan szépeket tud készíteni a Volvo vagy  a Mercedes, koppintsanak már onnan. Egyébként tetszik.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5376 Dátum: 2012.04.07 21:34:40 »
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5377 Dátum: 2012.04.07 22:28:00 »
E heti...

Egy kis közlekedés.

Metró. A padlóra egy kb. 3x3 méteres négyzet van festve, benn 2 kandzsi (japán írásjel). Úgy 10-15 méterenként ismétlődve. Kérdezem a japán ismerőst, mi az. Az a gyerekekkel együtt lévő nőknek van. Igen, és? Nem értem, oda kell állniuk, miért? Abba a négyzetbe nem léphetnek be a férfiak. Még mindig nem értem. Reggel és délután nagy a zsúfoltság, és sokszor tapostak már agyon gyereket az anyjával. Szép.

Shinkansen, a japán vonat. Egy történet szerint valamikor a 60-as években megszüntették a japán vasúti személyszállítást. Az akkori kormány így döntött, mert csak a baj volt vele. Aztán fél év múlva a vasút vezetői előálltak egy átfogó tervvel, hogyan lehetne jól működtetni. Nem tudom, mi igaz a történetből, de ha így volt, jó döntés volt engedni, hogy legyen. Szerintem a világ leghatékonyabb vasútja a japán. Elképesztően pontos, és gyors. A peronon fel vannak festve, hogy hol lesznek az ajtók, ha befut a vonat. És jön a vonat vagy 200-al befelé az állomásra, és a megállás követően tényleg ott vannak az ajtók, +/- pár milliméter. Ami még nagyon tetszik, hogy sokszor mentünk 350-el, de nem lehetett érezni, és az is jó megoldás, hogy az ülések forgathatók, szóval pl. egy 4 fős társaság le tud egymással szemben ülni. Nem tudom, lesz-e valaha nálunk ilyen vonat (pl. Bp. - Bécs) de ha igen, nem hiszem, hogy megérem. Pedig nagyon szeretem a vonatokat.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5378 Dátum: 2012.04.07 22:40:39 »
'84-ben voltam ott és utaztam a shinkanzenen, akkor még nagyobb volt a kontraszt a MÁV-hoz képest  :lol: Ja és simábban ment 300-zal, mint az Aeroflot repülői  :yes:
Nekem a másik döbbenet egy-egy metró csomópont volt. 3-4 szint, 6-8 vonal találkozásával. A metró térképen kihasználták a nyomdatechnika összes színárnyalatát a vonalak jelölésére :D

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5379 Dátum: 2012.04.07 22:50:44 »
Prius II és a hibrid-technológia tartóssága a mai Autómániából.

Ezek szerint megnyugodhatok, hogy jó márkát választottam?  :lol:
A hifi tényleg nem az igazi. Nem rég írta valaki, hogy kicserélné a hangszórókat -volt valami javulás, vagy érdemesebb egy erősítőt beiktatni?

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5380 Dátum: 2012.04.08 00:11:28 »
Ezek szerint megnyugodhatok, hogy jó márkát választottam?  :lol:
A hifi tényleg nem az igazi. Nem rég írta valaki, hogy kicserélné a hangszórókat -volt valami javulás, vagy érdemesebb egy erősítőt beiktatni?
Gyári JBL hangszórókra cseréltem a mezei alap helyébe. Hallható a javulás a mélyek szebben szólnak a csipogó is élénkebben csipog , ha a rádió vagy a CD szól . De ez sem az elvárható minőség. Viszont, ha AUX bemeneten hallgatom- HTC mobilról  MP3- nagyon nagyot szól, mintha külön erősítőn lenne az AUX. 
Üdv!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5381 Dátum: 2012.04.08 12:46:15 »
Azért ez a csávó sem piskóta:

http://www.spritmonitor.de/en/detail/332385.html

1757 km egy tankkal. Most mekkora a PII tankja? Hogy tudott pl. 58 litert tankolni?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5382 Dátum: 2012.04.08 12:54:09 »
Gyári JBL hangszórókra cseréltem a mezei alap helyébe. Hallható a javulás a mélyek szebben szólnak a csipogó is élénkebben csipog , ha a rádió vagy a CD szól . De ez sem az elvárható minőség. Viszont, ha AUX bemeneten hallgatom- HTC mobilról  MP3- nagyon nagyot szól, mintha külön erősítőn lenne az AUX.

Nekem a belga autómban elég jól szól alapból a hifi. Talán süket lehetek. :) Ha meg BT-n támadok HTC-ről, akkor meg le kell vennem kicsit a mélyet és magasat, mert a mobilon meg kicsit rá van húzva a fülhallgató miatt. A Powerampot használom, btw.

Az nagyon hasznos, hogy forrásonként különböző hangszín beállítást használhatok, még az lenne jó, ha FM állomásonként is lehetne, mert az asszony mindig zenét hallgat, én meg az inforádiót. Na most beszédnél nem jön túl jól a sok mély hang. No mindegy, ezért még nem cserélem ki a kocsit.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5383 Dátum: 2012.04.08 15:48:45 »
Sziasztok,
Most készülök venni egy prius2-t.
Külföldi import. Kérdésem hogy magyar térképet hogyan/mennyiért lehetne rávarázsolni a navira? Van valakinek személyes tapasztalata a kérdésben?
Illetve ha jól tudom az autó leinformálhato VIN alapján. Hogyan?
Köszi szépen

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5384 Dátum: 2012.04.08 19:18:07 »
VIN alapján úgy gondolom hogy itt érdemes keredned:  http://www.toyodiy.com/parts/
itt a parts reference menüpont, majd a select your car menüpont és megadod értelemszerűen az autód adatait.
Másik lehetőség: szintén ez az oldal, csak a search by part number címszóra kattintva beírod a VIN számot, kiválasztva hogy milyen modellről is van szó(európa, Japan,stb.)
Bocsi az egyszerű megfogalmazásért, de nem vagyok otthon angolból.... :)