Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366861 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5145 Dátum: 2012.03.19 20:25:05 »
Ma volt egy kis autónéző utam:Tata-BP XIX. ker,-Kecskemét-Tata -(316km) legalább szép volt az idő, ha már autót nem sikerült vennem  :clap:
A motortérben lévő kábeleket borító műanyag cső gyárilag van végigvágva hosszában? Gondolom az összes cső és kábel szigetellőszalaggal történő körbetekerése sem jellemző a Japán autógyártási technológiára.... Motortérben lévő műanyag fedél törött, az ablaknál lévő műanyag takaró szintén lepattogzott!
Ezt így oldották meg  :hmmmm:   http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_tempomat.tolatoradar-5607035
Ez meg minden valószínűséggel Taxi volt a fénykorában  :hmmmm: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006-5518802
Tetején ott van egy dugó, ahol a Taxi tábla szokott lenni+ az ülése és a kormánya jobban le volt harcolva mint a 14 éves Swiftemé, mindez 108.159 Km -rel !! :lol: -ja és a gumik sem az eredetiek voltak!
A mellette lévő műhelyben pedig halomban állnak a törött autók, sőt még Taxis Priust is találtam, eredeti matricákkal.Utána jön a levakarászás, majd mehet a balek vevőknek jó kis haszon reményében.Mindenki alaposan nézzen körül!!! Nem adom fel, azért is találok egy jó, szép Priust!
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.19 20:47:04 írta Norbi.. »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5146 Dátum: 2012.03.19 20:30:25 »
érdekesség: tegnap levettem a hűtőrácsra korábban ráaggatott takarót, mondván már jönnek a +20 fokok, jobb, ha nincs rajta, mert a végén túlmelegszik.
Korai volt. Egész nap, de főleg hazafelé (pedig még most is +16 fok volt) figyeltem, és indokolatlanul sokat járt a benzinmotor, néha álló helyben is fél-fél percekre, illetve többször nem engedte az EV módot.
Egyértelműen melegítenie kellett még magát. Jövőre tovább marad a takaró...
Ne felejtsd el a motor előmelegítőt is :yes:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5147 Dátum: 2012.03.19 20:31:22 »
Ma volt egy kis autónéző utam:Tata-BP XIX. ker,-Kecskemét-Tata -legalább szép volt az idő, ha már autót nem sikerült vennem  :clap:
A motortérben lévő kábeleket borító műanyag cső gyárilag van végigvágva hosszában? Gondolom az összes cső és kábel szigetellőszalaggal történő körbetekerése sem jellemző a Japán autógyártási technológiára.... Motortérben lévő műanyag fedél törött, az ablaknál lévő műanyag takaró szintén lepattogzott!
Ezt így oldották meg  :hmmmm:   http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol_tempomat.tolatoradar-5607035
Ez meg minden valószínűséggel Taxi volt a fénykorában  :hmmmm: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_smart_2006-5518802
Tetején ott van egy dugó, ahol a Taxi tábla szokott lenni+ az ülése és a kormánya jobban le volt harcolva mint a 14 éves Swiftemé, mindez 108.159 Km -rel !! :lol: -ja és a gumik sem az eredetiek voltak!
A mellette lévő műhelyben pedig halomban állnak a törött autók, sőt még Taxis Priust is találtam, eredeti matricákkal.Utána jön a levakarászás, majd mehet a balek vevőknek jó kis haszon reményében.Mindenki alaposan nézzen körül!!! Nem adom fel, azért is találok egy jó, szép Priust!
Ez itthon majdnem, hogy Mission Impossible lesz de azért szorítunk neked!
Today, tomorrow and after tomorrow!

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5148 Dátum: 2012.03.19 20:42:30 »
Na épp ezen dolgozom:
http://priuschat.com/forums/attachments/prius-modifications/6450d1193280448-armrest-covering-2005_prius_armrest_upgrade.pdf
Leszedtem a panelokat, kivettem a könyöklőt, azon gondolkodom, hogy hamár itt tartok kipróbálok a JBL-nél jobb hangszórót is valahol, mielőtt összerakom.
Kérdés: megéri-e varrga.hu -éknál bőröztetni, vagy házilag is lehet normálisat készíteni /nem olyan gányolást, mint a fenti mellékletben tették/

Ezt szerintem csak elrettentő példának tette fel a szerző !Mindenki megnézheti, hogy hogy nem szabad összegányolni ezt a szép autót. Ha jól látom textilbőrrel borított és nem valódi bőrrel! Ha valaki maga szeretné megoldani, akkor érdemes inkább az íveknél kiszabni és összevarrni , ill hőlégfúvóval lehet a ráncokon is javítani. (valódi bőrnél)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5149 Dátum: 2012.03.19 21:37:27 »
Nem sz@rakodtam, kioperáltam a könyöklőket és leadtam Varrgának, pár nem és kész, várom már!  :sorcerer:
Aztán idén még lesz egy kis hátsóablak(ok) fóliáztatás, meg valami nagyon enyhén sötét kéne az első oldalablakokra is... ::)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5150 Dátum: 2012.03.19 22:17:09 »
Belebotlottam ma egy Nissan Leaf-be Pesten az ABB irodaház belső parkolójában, egyedi magyar rendszámmal. Érdekes szerzet így élőben. Annyira meghökkentett a látvány a fekete Insigniák mellett, hogy még a színére sem emlékszem pontosan, de valami krém szín rémlik, ha esetleg látjátok az utcán.

Íme a kis villanyos "lencsevégre kapva":

[a csatolmányt egy admin törölte]

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5151 Dátum: 2012.03.19 22:54:36 »
Ma volt egy kis autónéző utam:Tata-BP XIX. ker,-Kecskemét-Tata -(316km) legalább szép volt az idő, ha már autót nem sikerült vennem  :clap:
... Nem adom fel, azért is találok egy jó, szép Priust!
Tessék kimenni érte:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=154670611
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5152 Dátum: 2012.03.20 07:20:28 »
Bagor: Én is kb. 4-5 napja vettem le róla.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5153 Dátum: 2012.03.20 07:53:20 »
Ma volt egy kis autónéző utam:Tata-BP XIX. ker,-Kecskemét-Tata -(316km) legalább szép volt az idő, ha már autót nem sikerült vennem  :clap:...
Nem egyszerű itthon priust venni, ezt én is tapasztaltam, nagy eltérés van a hirdetés szövege és az élőkép között, bár én egész hamar lebonyolítottam kb 2,5 hét alatt az autóm hirdetésétől a prius vételig a dolgot.... alaposan meg kell nézni/márkaszervizbe vizsgáltatni ha már kezd komoly lenni. Mert nálam ami kívül/belül is legszebb volt, márkakereskedésbe kiderült hogy törött az eleje, komputere meg tele régi hibakóddal, aminek 1 része a balesetnél történt, meg azóta szedte össze (ABS, hibrid rendszer, légzsák... tízenx hibakód). Már vizsgálati alany lett hirtelen az autó, aki arra járt szervizbe bebujt alá és tett vmi megjegyzést, érdekes tapasztalat volt nekem ez a vizsgálat.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5154 Dátum: 2012.03.20 07:57:54 »
Tessék kimenni érte:
http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?lang=de&id=154670611
A hátsó rész festett, lehet, illetve a legelső széria 67 ekm-rel kicsit érdekes, de vannak csodák.
Nézni kell még hozzá a környéken aztán egy szuper kirándulással összekötni!
Amúgy nem tűnik rossznak, amennyire képből meg lehet ítélni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5155 Dátum: 2012.03.20 18:12:05 »

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5156 Dátum: 2012.03.20 19:17:24 »
Tessék ezt megnézni, aki autót keres:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5621203

Ez 2005-ös  :cry: 2006-ban volt a frissítés..
Navi használható Magyarországon, létezik hozzá részletes térkép, vagy nem érdemes navis verzió után kutatnom? JBL mennyivel nyújt nagyobb élményt mint a normál hifi? Alap rádióban van MP3 vagy csak a JBL-ben? (2006-2007-es modelleknél)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5157 Dátum: 2012.03.20 20:27:22 »
Tessék ezt megnézni, aki autót keres:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5621203

Végre nem jön valaki a "hölgy tulajdonos" idióta szöveggel. Talán kezdenek rájönni, hogy az hátrány?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5158 Dátum: 2012.03.20 20:35:52 »
Ez 2005-ös  :cry: 2006-ban volt a frissítés..
Navi használható Magyarországon, létezik hozzá részletes térkép, vagy nem érdemes navis verzió után kutatnom? JBL mennyivel nyújt nagyobb élményt mint a normál hifi? Alap rádióban van MP3 vagy csak a JBL-ben? (2006-2007-es modelleknél)
Mennyire g.ciség végig olvastatni valakivel 344 oldalt?  :devil:

Na, jó: a gyári navit egy mezei igo simán veri, és nem kell görcsölni a frissítésekért sem.
A JBL általános vélemények szerint az alaptól  természetesen jobb, de sokaknak csalódás volt, akik más, akár szintén JBL-es gépet hallgattak már. Szal, jó, ha van, de ne ez legyen a döntő. 2006 facelifttől az alap is tudja az MP3, WMA formátumot, sőt AUX bemenete is van.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.20 20:39:36 írta b.c. »

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5159 Dátum: 2012.03.21 07:35:12 »
alibiman: Most olvasom a totalcaron - , ott voltál a Slovakiaringes bulin? ;) Gondolom nem Aurissal mentél  :D