Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366861 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5040 Dátum: 2012.03.11 16:32:27 »
Visszatérve erre a gépre:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_prius_hybrid_europai-5589733

szerintetek az életszerű, hogy belgiumban amerikás kocsit vesznek?

Vagy csak ott tette le a hajó?  [rohog]

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5041 Dátum: 2012.03.11 16:42:20 »
Az azért erős kifejezést, hogy eltörnéd a kezét, meg visszavennéd a szakmunkás bizonyítványát.... én nem egy és nem kettő javított kocsit láttam már... autót eddig csak rétegmérővel kezemben vettem....

Nem gondolom, hogy erős kifejezés volt abban az esetben, ha valóban több ezer mikron vastagságú volt a réteg. Ez több millimétert jelent, ami azért nagyon gáz. Ilyet tényleg csak fuserek követnek el.

A többi dologban meg nagyon 1etértek, én sem nagyon aggódnék azért, mert egy-két helyen 2-300 mikront mérek. Ez mindig erősen függ attól, hogy hol. Az emberek hajlamosak túlzásba esni ezzel kapcsolatban is; jujj-jujj össze volt törve a kocsi. Holott lehet, hogy csak kicsit meghúzták, kicsit behorpadt a sárvédő. Sőt, néha a nagyon csúnyának látszó törés sem komoly egyáltalán. A korrózióvédelem is akkor érdekes, ha nagyon sokáig meg akarjuk tartani a kocsit. Ráadásul a kocsik igen ritkán rohadnak a nyílt felületeken. Inkább ott, ahol te is írtad, meg doblemez belül, ajtó sarka, küszöb vége, stb. Típustól függően.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5042 Dátum: 2012.03.11 16:43:17 »
Nagy gonoszság feltételezni a komplett hátsó ajtó cserét, ráadásul eu-s gépről?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5596141

Egyébként érdekes elképzelés a hátsó szárnyat befeketíteni.
Még nem tudom, hogy tetszik-e.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5043 Dátum: 2012.03.11 16:47:09 »
"Az autó Luxemburgból származik!"

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006-5598447

A HSD logót utánaküldik?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5044 Dátum: 2012.03.11 16:47:45 »
Visszatérve erre a gépre:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_prius_hybrid_europai-5589733

szerintetek az életszerű, hogy belgiumban amerikás kocsit vesznek?

Vagy csak ott tette le a hajó?  [rohog]

Én ugyan - mint az köztudott - belga vagyok, de nem tudnám megmondani, hogy ez mennyire életszerű.  :D Az miből látszik, hogy amerikás?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5045 Dátum: 2012.03.11 16:49:35 »
Nagyon úgy fest, hogy európa elkezdte szórni a P II-eket.
Megunták....

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5046 Dátum: 2012.03.11 16:53:28 »
Én ugyan - mint az köztudott - belga vagyok, de nem tudnám megmondani, hogy ez mennyire életszerű.  :D Az miből látszik, hogy amerikás?
Ablaktörlők, hátsó lámpa, felirathiány az oldalirányjelző felől, stb.
Igazából a felni a kakukktojás, mert az eu-s. Bár úgy tudom, hogy amcsiban is kapható folt 17-es szettel is, az meg ilyen, de ez nem tuti.
Szóval az az érdekes, hogy kifejezetten eu-snak hirdetik és kifejezetten nem az.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5047 Dátum: 2012.03.11 16:58:42 »
Nagyon úgy fest, hogy európa elkezdte szórni a P II-eket.
Megunták....

Talán az lehet mögötte, hogy a PIII 10-ben jelent meg, és most már vannak 2 évesek is kínálatban, nem?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5048 Dátum: 2012.03.11 17:01:33 »
Gondolom. Kicsit másabb lehet az életszínvonal. A 3 éves autó már használt és bizsereg a zsebük.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5049 Dátum: 2012.03.11 17:15:36 »
Nagy gonoszság feltételezni a komplett hátsó ajtó cserét, ráadásul eu-s gépről?

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5596141

Egyébként érdekes elképzelés a hátsó szárnyat befeketíteni.
Még nem tudom, hogy tetszik-e.
igen, ez azért eléggé durva, bár beleírhatná h USA modell, nem mindenki ismeri fel elsőre :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5050 Dátum: 2012.03.11 17:17:01 »
"Az autó Luxemburgból származik!"

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_2006-5598447

A HSD logót utánaküldik?
Az Aldi tájékoztatóban lesz becsomagolva.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5051 Dátum: 2012.03.11 17:21:55 »
Talán az lehet mögötte, hogy a PIII 10-ben jelent meg, és most már vannak 2 évesek is kínálatban, nem?
nem 2009-től volt váltás?
Today, tomorrow and after tomorrow!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5053 Dátum: 2012.03.11 20:05:36 »
Gondolom. Kicsit másabb lehet az életszínvonal. A 3 éves autó már használt és bizsereg a zsebük.

Hát azért ez inkább amolyan kelet-európai városi legenda. A németek sem adják el tömegével a 2-3 éves autókat. A cégautó az más téma, mert a bérleti szerződések ritkán hosszabbak 3 évnél. Talán nincs is rá példa...

Érdemes abba belegondolni, hogy Németországban 8 év körül van az autók átlagéletkora. Norvégiában meg 12, de ennek kicsit más oka van.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5054 Dátum: 2012.03.11 20:33:44 »
Eheti japán anekdota.

A japánok közismertek arról, hogy nem igazán értik a tréfát. Legalábbis azt a klasszikus humort, amit mi ismerünk. Számtalanszor előfordult, hogy együtt társaságban gájdzsinek és japók ment a viccmesélés. A japók általában egyszerűen nem értették a poén. ha mosolyogtak, az is inkább udvariasság miatt volt. Akad azonban kivétel.

Tudni kell, hogy az európai kinézetű ember nagyon ritka arrafelé, nem jellemező a turizmus. Azért nincs annyi látnivaló, mint Európában. Szóval egyáltalán nem meglepő, ha bizonyos esetekben elkapják azt embert egy-egy közös fotózásra. Ha Kyotoban jártam és tehettem, mindig ellátogattam abba a parkba, ahol a Temple of Gold, vagy Golden Pallace, esetleg Rokuon-ji vagy Kinkaku-ji néven ismert Zen buddhista imaház található. Igazából a nyugalom, a kikapcsolódás miatt érdemes ellátogatni ide. Egyik alkalommal a szokásos társaságommal, két német barátommal bóklásztunk a parkban, amikor elkapott minket egy komplett középiskolai csoport. Valahonnan vidékről jöhettek, és nekik végképp az újdonság erejével hatott európai fizimiskánk. Gyakorlatilag vagy 80-100 emberrel kellett együtt fotózkodni, + csoportkép különböző kombinációkban. Szerintem az életben nem készült annyi fotó rólam. No mindegy, túl voltunk rajta. Este megint együtt japán barátainkkal, és mesélem a parkban történteket. A végén hozzátettem, hogy engem nem nagyon rázott meg a dolog, mert Koreában is csavarogtam, ott általában egyedül, kölcsön kocsival vagy gyalog, és teljesen megszoktam, hogy az emberek a legváratlanabb helyzetekben fotókat akartam rólam, velük együtt készíteni. És most jön a lényeg. Miután ezt elmeséltem, Alex barátom (aki - neve ellenére - ízig-vérig japán csákó, minden porcikájában) azt mondja: Érdekes és furcsa amit mesélek, mert ő nagyon sokat volt Koreában de egyszer sem állították meg fotózkodás céljából. Nevetett, amiből rögtön tudtam, hogy ezt humornak szánta. Szerintem ez a humornak már olyan kifinomult változata, ami még európai mértékkel nézve is komoly szint. Persze mi gajdzsinek értettük, és nevettünk, a többi japó komolyan bólogatott, de látszott rajtuk, nem igazán értik Alex barátom e megjegyzését. Azért azt hozzá kell tennem, hogy sok-sok évet tanult és dolgozott Amerikában.

Csatoltam egy képet a Rokuon-ji-ról. Jogvédők figyelmét felhívnám, saját felvétel!  :devil:

Folyt. köv.

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.