Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366887 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4665 Dátum: 2012.02.07 19:25:55 »
Miről szeretnénk vitatkozni? Segítsetek nekem. :D
Mennyit "illik" alkudni 3-4 éves Priusok árából? Használtauto.hu-n néztem párat, sajnos mind külföldről behozottnak tűnik és kereskedő árulja. Mivel nem vagyok "gyakorlott" autóvásárló fogalmam sincs mennyi az az összeg amivel úgymond alámondhatok a kikiáltási árnak.
Valaki hozzáértő? :)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4666 Dátum: 2012.02.07 20:03:12 »
Mondjuk indulj a felétől!  [rohog]

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4667 Dátum: 2012.02.07 20:10:43 »
Egyébként az igazat megmondva, ha tényleg értékes példányt találsz, akkor biztosan nem fognak engedni belőle. Jó, ha 50-100-at engednek és itt mindegy, hogy nepper, vagy magánszemély.

Ha meg ettől többet engednek nyugodtan gondolhatsz bármit a kocsiról, a valóság különb lesz, csak azt nem fogod soha megtudni. Ebben nem különbözik a Prius vásárlás bármely más, hagyományos géptől.

Én amikor nézegettem a gépeket (természetesen igyekeztem a lehető legjobban képben lenni). ezért is, illetve a mellé szöveg miatt mindig megkértem a palit, hogy lehetőleg ne szövegeljen. Csak a szememnek és  a tapasztalatomnak hiszek. Elmondtam, hogy jól ismerem a típust, így az értelmesebbje azonnal tudta, hogy nem a  balek jött autót venni. Érezhetően másképp álltak hozzám.
Ha valami nem stimmel, úgysem mondja el, ez nem életszerű. Senki sem rontja a saját üzletét. A jó dolgokat meg úgyis látja az ember.
Szóval...
Saját magad próbálj tájékozódni, hogy hol, mit kell látni egy jó autón, hogyan kell jól mennie és onnantól nem kell a propaganda szöveg, az autó eladja magát.   
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.07 20:13:16 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4668 Dátum: 2012.02.07 20:31:58 »
Ha már vásárlás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5499802

Szóval értem, hogy magyar, meg vélhetően valós km. De ezen az áron nem hiszem, hogy szalonképes a  buli.
Kíváncsi lennék, hogy a tulaj mennyiért adhatja, mennyi a valós ára.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4669 Dátum: 2012.02.07 20:37:24 »
Ha már vásárlás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5499802

Szóval értem, hogy magyar, meg vélhetően valós km. De ezen az áron nem hiszem, hogy szalonképes a  buli.
Kíváncsi lennék, hogy a tulaj mennyiért adhatja, mennyi a valós ára.

Ennél olcsóbbakat néztem. :D 3.3millió volt 2007/9-es évjáratú.

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4670 Dátum: 2012.02.07 21:50:05 »
Ha nem gond én is hozzáfűzök pár sort.
Érdemes elgondolkodni az elmúlt 4 évben hány darab hazai Prius került forgalomba, azok ugye javarészt olyan 7 Mikulás környéki áron.
Rögtön rájön az ember kis gondolkodás után, pláne ha a hazai használt kínálatot megnézi, esélytelenek nyugalmával tud itthoni viszonylag megkímélt állapotban pénztárcabarát módon venni.
Aki esetleg árulja és nem svindlis, úgyis megkéri az árát, de mivel rövid idő alatt nem fog tudni túladni rajta, megveszi a nepper, aki subickol, pörget,... javít stb.... aztán fel a használtauto-ra, hamisít hozzá szervízkönyvet és kész......
Nem kötözködésnek javasolom,de esetleg érdemes erre a kocsira egy adott pillanatot vetni... mivel baromira ócsó most ezekre a regadó, potom 80 rúpia, én nagyon nem itthonin gondolkodnék...

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=157203506&lang=de&action=topOfPage&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price

Nem feltétlenül kell rögtön elvinni, bár a márkaszervíz által bevizsgált eredet főleg Németországban azért bátorítólag hathat.


Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4671 Dátum: 2012.02.07 22:03:42 »
Esetleg még egy áldozat

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=156974710&lang=de&__lp=32&scopeId=C&sortOption.sortBy=price.consumerGrossEuro&makeModelVariant1.makeId=24100&makeModelVariant1.modelId=27&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minFirstRegistrationDate=2007-01-01&negativeFeatures=EXPORT&pageNumber=3

Nem mondom, hogy nem lehet itt is mellélőni, de azért itt a márkaszervíz a két év garanciával, mindkét autóra adják, már csak jelent valamit.
Biztos nem kell sok hozzá, és szívesen átfaxolják a brief  és szervízkönyv másolatát.
Utána már csupán kis telefonálás, és tiszta, hogy a kocsi valóban annyit futott-e....
A törést ugye rétegmérővel helyszínen könnyű ellenőrizni, kivétel a műanyag elemek, de azokat szerintem kár is nézni.
Biztos vannak a típusnak olyan dolgai amire érdemes figyelni, de valszeg 4 éves korban ez még nem fenyeget.......
egy biztos, mikor a sajátomat vettem, igaz az csak egy sima Cori, nekem is sajnálattal kellett tudomásul vennem, hogy szinte nincs kereskedésben normális autó, amit tiszta szívvel lehetne megvenni.....
nem akarnék megvédeni senkit se, de mivel még a márkakereskedő is a fizetésért dolgozik, és nem az ügyfél elégedettség a legfontosabb, ezért ő  is eladja a szart, ha elég jó nyerő van rajta.
Esetleg érdemes még a gumik állapotára egy pillantást vetni....illetve megnézni a DOT számot, bár a profik erre külön figyelnek, de a legtöbb nem törődik vele.

Auris HSD TS 2015.12

lacke1

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 238
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4672 Dátum: 2012.02.07 22:19:06 »
Szerényen megjegyezném még, hogy a belinkelt autó 2009-es, után 2010-ben már az új modell van, németeknél, legalábbis a mobile.de árai alapján igen nagy a szakadék a két kocsi árai között, jó-jó mondják mindjárt sokan hiszen csupán kettő éves múlt...
Mégis azért sokan itt is elismerik, viszi ugyan a gép a 130-at kényelmesen, ugyanakkor téli üzemben fűtés mellett képes produkálni egy 6,5-ös fogyasztást, míg az újabb gép, ha hinni lehet az adatoknak sokkal könnyebben bírkózik meg az autópálya nehézségeivel, és városban sem eszeget 5 litert, hanem inkább 4 körül...
A középkonzol meg szerintem fényévekkel jobb a második generációs Prius-nál, bár mivel jelenleg elég drágán mérik, csupán a mobile.de-n tudom nézegetni.....
Auris HSD TS 2015.12


Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4674 Dátum: 2012.02.07 23:32:06 »
Mégis azért sokan itt is elismerik, viszi ugyan a gép a 130-at kényelmesen, ugyanakkor téli üzemben fűtés mellett képes produkálni egy 6,5-ös fogyasztást, míg az újabb gép, ha hinni lehet az adatoknak sokkal könnyebben bírkózik meg az autópálya nehézségeivel, és városban sem eszeget 5 litert, hanem inkább 4 körül...

Ezt így téli üzemben nem állítanám. Most így a mínuszokban azért városban 5.1 - 5.2. Eddig egy autópályás élményem volt, igaz az is zord időben, viharos széllökésekkel olyan 6.2-6.3 lehetett 130 környékén.

Jó időben elképzelhető, mert amikor volt olyan 3-6 fok, akkor 4.1-et evett városban.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4675 Dátum: 2012.02.07 23:43:38 »
Norbi:
Az a baj, hogy eléggé borsosak az alkatrészárak, de tény, hogy itthon nem nagyon lehet jó és jó árú használt Priust kapni.
De vigyázz, mert kint sem "csak picit koccant és már feléért adjuk"! A múltkor én is kimentem Hollandiába egy képről (meg az eladó elmondása alapján) szép, picit sérült RX400-ért, és nem vettem meg.
Kép alapján nem lehet kocsit venni  :no:
És a múltkor a Totalcar-osok is megfogalmazták: Minél messzebb mész a kocsiért annál nehezebb otthagyni.
Jah és tőlünk nyugatabbra azt mondják, hogy kereskedőtől szabad csak autót venni, magánembertől nem  :?: /A kereskedőknek kemény garanciális kötelezettségük van - kivéve export esetén/
Nálunk hogyisvanez? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.07 23:53:35 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

dr.gonzo

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 96
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4676 Dátum: 2012.02.08 00:47:39 »
Sziasztok

masik topicban vagyok ezidaig erdekelt, de most valtas lenne (Corolla E12, 1,4rol)
megy a varialas, kis olajkalyha auris 1,4 d4d, vagy egy ilyen

http://fr.autoscout24.be/Details.aspx?smid=SJ-SM-DP-S&id=209168848

velemeny?
(auto kiprobalva, km teljesen valos)hasznalat, varosi dugok nagyon ritkan, hosszabb autopalyas meneteles (+1000 km) ritkan kb evente 2x, eves szinten 25-30 ekm
koszi

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4677 Dátum: 2012.02.08 02:09:53 »
Azért ez már komolyabb árkategória, én biztosan PIII-at nézegetnék e körül. (Najó még ennyiért nincs, de hamarosan lesz)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4678 Dátum: 2012.02.08 07:22:07 »
Ha már vásárlás:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_ipa_navi_2006-5499802

Szóval értem, hogy magyar, meg vélhetően valós km. De ezen az áron nem hiszem, hogy szalonképes a  buli.
Kíváncsi lennék, hogy a tulaj mennyiért adhatja, mennyi a valós ára.
Ez tényleg drága és hiába az IPA, NAVI de JBL nincs benne ha jól látom meg még 1-2 dolog.
Megnéztem a kinti használtautós szájtot: tényleg ennyiért mennek a 2009-esek, bár nem sok a választék belőlük ennyi futott km-es körben.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4679 Dátum: 2012.02.08 10:26:23 »
Ez tényleg drága és hiába az IPA, NAVI de JBL nincs benne ha jól látom meg még 1-2 dolog.
Megnéztem a kinti használtautós szájtot: tényleg ennyiért mennek a 2009-esek, bár nem sok a választék belőlük ennyi futott km-es körben.

Talán nem jellemző, hogy hamar eladják ezeket a kocsikat, nem?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.