Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366933 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4335 Dátum: 2012.01.20 22:45:32 »
A Priusok hogy fogyasztanak pályán, 130-nál?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4336 Dátum: 2012.01.20 23:23:30 »
Nyári adat szerint 5,5-5,6-ot. Klímával 2 felnőttel, 2 gyerekkel, cuccokkal.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4337 Dátum: 2012.01.21 09:58:56 »
Ja, meg ezek nélkül is!  :D
De komolyan, nekem ugyan ennyi üresen is, ép, hogy én benne vagyok! :D

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4338 Dátum: 2012.01.21 11:48:32 »
Ja, meg ezek nélkül is!  :D
De komolyan, nekem ugyan ennyi üresen is, ép, hogy én benne vagyok! :D

Városra/autópálya nélküli vidéki csavargásra lettek ezek a szerkezetek kitalálva. Ez utóbbiban ketten kevés cuccal 80 körüli átlagsebességgel csináltunk már 4.0-ás átlagot. Szerintem ez az autó nem autópályára való (a hármast nem ismerem, ott az "élmény" lehet, hogy már változott).

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4339 Dátum: 2012.01.21 12:21:44 »
Nyári adat szerint 5,5-5,6-ot. Klímával 2 felnőttel, 2 gyerekkel, cuccokkal.

Tegnap Pozsonyba kellett mennem. Óra szerint 135-el, egyébként kb. 126-al mentem.

Odafelé nagyon erős szembe szél fújt, és esett az eső. A fűtés folyamatosan ment. A pillanatnyi fogyasztásmérő inkább 7-8 litert mutatott, de nem volt ritka a 9-10 sem. Mire Pozsonyba értem, az eddigi 4.2-es (városi) átlagom szépen felkúszott 6.5-re. Hazafelé jövet a szél már lecsillapodott, szóval már nem nagyon tudta kompenzálni az odafelé tartó ellenszelet, de ettől függetlenül a pillanatnyi fogyimérő 6-7 között billeget. Mire az Egér útra értem lement 6.4-re az átlag, szóval ezt azt jelenti, hogy visszafelé inkább 6.2 - 6.3 lehetett a fogyasztás.

Gondolom nyáron, nyári gumival jobb lesz ez.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4340 Dátum: 2012.01.21 12:23:13 »
Olvasom több helyen, hogy a PII villanymotorjának 400 NM a nyomatéka. A PIII-mé meg ~200. Most akkor visszaléptek?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4341 Dátum: 2012.01.21 15:34:41 »
Decemberben Ausztriában voltam két személlyel 900km oda-vissza szinte végig autópályán, 120-130 közötti tempóval. Indulás előtt nulláztam a fogyasztásmérőt, mikor hazaértem 5,0-t mutatott.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4342 Dátum: 2012.01.21 15:56:55 »
Decemberben Ausztriában voltam két személlyel 900km oda-vissza szinte végig autópályán, 120-130 közötti tempóval. Indulás előtt nulláztam a fogyasztásmérőt, mikor hazaértem 5,0-t mutatott.

Érdekes, hogy mennyire ellentmondásosak a válaszok. Igazából ezt a 5 litert nem gondolnám reálisnak, vagy inkább általánosnak vagy jellemzőnek. Különösen a spritmonitor.de adatait tekintve.

Mondjuk offos autóval én is jártam már úgy, hogy oda-vissza hátszelem volt, ezért a szokásosnál kb. 20 százalékkal kevesebbet fogyasztott.

Városban mennyit eszik a kocsid?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4343 Dátum: 2012.01.21 15:58:08 »
Decemberben Ausztriában voltam két személlyel 900km oda-vissza szinte végig autópályán, 120-130 közötti tempóval. Indulás előtt nulláztam a fogyasztásmérőt, mikor hazaértem 5,0-t mutatott.

Ja, még egy kérdés, ami érdekes lehet. Azt írod 120-130 között. Nem használsz tempomatot?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4344 Dátum: 2012.01.21 16:11:38 »
Városban 4,5 liter, 20-40km közötti szakaszokat megyek vele általában.
Használok tempomatot, de azért írtam így, mert csal az óra 10% körül. 135-re állítottam a tempomatot, de ez nem tudom pontosan mennyi lehetett a valóságban.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4345 Dátum: 2012.01.21 16:38:21 »
Ez érdekes. Nekem városban 4.2 körül kajol. Pedig elméletileg az Auris 20 kilóval nehezebb. Milyen gumit használsz?

A sebességet meg órával tudod ellenőrizni. Két km-kő között eltelt idő. Én tegnap megmértem, 130-as óraállásnál 125.2 km/h a kocsi sebessége. GPS-el mérve: 123. De a GPS-ek mindig kevesebbet mutatnak 2-3 km/h-val.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4346 Dátum: 2012.01.21 17:01:09 »
Érdekes, hogy mennyire ellentmondásosak a válaszok. Igazából ezt a 5 litert nem gondolnám reálisnak, vagy inkább általánosnak vagy jellemzőnek. Különösen a spritmonitor.de adatait tekintve.

Pedig valós 130 környékén nekem is 5-5,5 között eszik a gép a körülményektől függően.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4347 Dátum: 2012.01.21 17:22:15 »
Ez érdekes. Nekem városban 4.2 körül kajol. Pedig elméletileg az Auris 20 kilóval nehezebb. Milyen gumit használsz?

A sebességet meg órával tudod ellenőrizni. Két km-kő között eltelt idő. Én tegnap megmértem, 130-as óraállásnál 125.2 km/h a kocsi sebessége. GPS-el mérve: 123. De a GPS-ek mindig kevesebbet mutatnak 2-3 km/h-val.

Jelenleg Michelin Alpin A4 van rajta, Ave lemezfelnivel ami biztosan fogyasztás növelő.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4348 Dátum: 2012.01.21 17:35:15 »
Pedig valós 130 környékén nekem is 5-5,5 között eszik a gép a körülményektől függően.

Ugye azt írja a szaksajtó - és ez teljesen logikus - (meg az egyik cartárs is ezt állítja itt a topikban) hogy a hibridekre nem igazán jellemző az alacsony fogyasztás pályán, 130-as tempóval. Hangsúlyozom a splitmonitor.de-en lévő adatok is ezt támasztják alá.

Így hogy azért már vagy 25 kocsit biztosan vettem az életemben, most is van éppen 5, és bőséges tapasztalattal rendelkezem, hogy egy korszerű dízel vagy benzines kocsi nagyjából mit fogyaszthat autópályán, azt kell mondanom, hogy az általatok leírt 5 liter/100 km 130-as tempónál csak igen ideális körülmények között tudom elképzelni. Ennél a sebességnél nem sokat segít a villanymotor. Európa egyik legjobb benzin motorja a VW konszern 1.4 TSi-je sem képes ilyen fogyasztásra, jóval könnyebb kocsival sem. A BMW E90/91 318d-k nagyjából 5.5 - 6 liter között fogyasztanak ilyen tempónál. Erre van 196 000 km-es tempomatos, németországi mérésem. Erről a kocsiról közismert, hogy "fényevő". :)

Szóval arra igyekszem utalni, hogy kicsit kételkedem abban, hogy az általatok megadott adat tipikus / jellemző lenne. El tudom képzelni, mert tényleg van ilyen, hogy egy-egy út alkalmával nagyon jó fogyasztás jön ki. De hosszútávon az autó adottságai nem igen támogatják ezt. Ismét visszautalva egyik cartárs megjegyzésére (aki kb. 4 liter ír 80-nál) azt kell mondanom, hogy az kb. reális, erre volt lehetőségem, hogy megmérjem. Van egy teszt köröm az M0-án, minden kocsit itt mérek meg. Nos nekem 90-es tempónál 4.2-4,3-as átlag jött ki, amit sok szempont is figyelembe véve teljesen elképzelhetőnek tartok. És ha ez egy tipikus érték (javítsatok ki, ha tévedek, és télen, hidegben, téli gumival ez a fogyasztás sok), akkor a fizika törvényei alapján lehetetlen 5 körül fogyasztani 130-nál. Én bőven 6 feletti fogyasztást gondolnék. Ha - hangsúlyozom - a 4.2 90-nél adott körülmények között normális.

Ráadásul ott is némi  ellentmondást vélek felfedezni, hogy autópályán 5 l/100 km, városban meg 4.5 jött ki. Ez több mint furcsa. Sokat utána olvasva, és a rövid 2000 km-es tapasztalatom azt mondja, hogy egy jó lábú vezetőnél nagyobbnak kell a különbségnek lennie. Úgy, hogy a városban sokkal kevesebbnek kell lennie, míg autópályán sokkal többnek. Ezt igen markánsan bemutatja a spritmontior.de is.

Azt viszont el tudom képzelni, hogy a városi fogyasztás szélsőségesen rossz körülmények miatt (tél, fűtés, téli gumi, eső, szél) lett 4.5, míg az autópályás menet meg ellenkezőleg, nagyon kedvező körülmények között jött ki 5-re. Ez nem lehetetlen, és némileg megmagyarázza az eredményeket.

Mindenesetre is alig várom, hogy normális időjárási viszonyok között ki tudjam próbálni a fogyasztást pályán.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4349 Dátum: 2012.01.21 17:35:58 »
Jelenleg Michelin Alpin A4 van rajta, Ave lemezfelnivel ami biztosan fogyasztás növelő.

Nekem is pont ez van most rajta. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.