Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366862 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2910 Dátum: 2011.03.11 08:23:36 »
Viszont ma átestem a tűzkeresztségen.
Ilyen fajtában még nem volt részem, de persze én is részese voltam már többször megbámulásnak. Kíváncsian várom az első delikvenst aki le mer szólítani. Egyébként ma fogok egy gépész jóbarátommal találkozni, akinek korábban újságoltam, hogy mire váltottam és neki is az első kérdése, hogy mennyit fogyaszt? Mondom télen sem lehetetlen az 5.1. (Most tankolás óta 130 km után 5.2 az átlagom). Erre ő: hááát, akkor ez sem fogyaszt sokkal jobban mint egy sima dízel. Mondom neki::nono: öreg ha már dízellel akarod versenyeztetni, akkor lécci automatához hasonlítsd. A többivel meg majd szóban büntetem   :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2911 Dátum: 2011.03.11 08:31:47 »
Most itt vagyok Yancheng-ben
És Prius fronton hogy áll a város?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2912 Dátum: 2011.03.11 08:39:59 »
Az előzőt én is úgy minősítem, hogy sehogy sem minősítem. Ettől intelligensebben nem lehet kezelni ezt a kérdést szerintem.


AZért be kellett látnom az elektromos móka időnként veszélyes :)
Most itt vagyok Yancheng-ben, a motorosok száma kb duplája vagy több mint az autósoké, de benzinmotoros motort még nem láttam :) El lehet késpzelni. Pekingben a reptéren is elektromos kocsikkal futnak a terminál taxik az emberke között :) Na az a meleg amikor mögötted megszólal a duda :)
Úr Isten! Ki se lehet mondani, hogy hol vagy.
Jó kis munkád lehet.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2913 Dátum: 2011.03.11 08:42:32 »
Illetve jelzem, hogy továbbra is türelmetlenül várom Squiddy-től a népítéletet!!!
A népítéletet megírtam 3 napja, de még mindig nincs fent az oldalon. Viszont ha nem akarod kivárni míg megjelenik, akkor becopyzhatom ide is.
Nos, én abban is benne vagyok. Kíváncsian várom.
Egyébként nekem is így volt. Rájuk kell szólni, mert valami miatt nem aktívra állítódik, amit írsz. Vagy valami ilyesmi, ezért nem jelenik meg.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2914 Dátum: 2011.03.11 08:46:02 »
Viszont ma átestem a tűzkeresztségen.
Ilyen fajtában még nem volt részem, de persze én is részese voltam már többször megbámulásnak. Kíváncsian várom az első delikvenst aki le mer szólítani. Egyébként ma fogok egy gépész jóbarátommal találkozni, akinek korábban újságoltam, hogy mire váltottam és neki is az első kérdése, hogy mennyit fogyaszt? Mondom télen sem lehetetlen az 5.1. (Most tankolás óta 130 km után 5.2 az átlagom). Erre ő: hááát, akkor ez sem fogyaszt sokkal jobban mint egy sima dízel. Mondom neki::nono: öreg ha már dízellel akarod versenyeztetni, akkor lécci automatához hasonlítsd. A többivel meg majd szóban büntetem   :)
A carina is olyan volt, hogy a fogyiból abszolút meg lehetett mondani, hogy milyen volt a hőmérséklet használat közben.
A priusnál 0 fok-nál van a váltás. Amióta nap közben 0 fok felett vagyunk visszamenet 5 alá a fogyi.  :clap:
Jelenleg 4,6 !!!! Nyáron simán meg lesz a 4,4, vagy akár a 4,2 is, ha így haladunk!
(megjegyzem a speciális körülmények miatt is ennyi!)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2915 Dátum: 2011.03.11 09:26:17 »
Most itt vagyok Yancheng-ben
És Prius fronton hogy áll a város?

ÁÁÁ itt nincsenek hibridek. Sok benzines és magyarorzsághoz képest sok eletromos kocsi van. De hibridek nem nagyon.
Itt annyira nem preferált a japán márka :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2916 Dátum: 2011.03.11 09:27:41 »
Az előzőt én is úgy minősítem, hogy sehogy sem minősítem. Ettől intelligensebben nem lehet kezelni ezt a kérdést szerintem.


AZért be kellett látnom az elektromos móka időnként veszélyes :)
Most itt vagyok Yancheng-ben, a motorosok száma kb duplája vagy több mint az autósoké, de benzinmotoros motort még nem láttam :) El lehet késpzelni. Pekingben a reptéren is elektromos kocsikkal futnak a terminál taxik az emberke között :) Na az a meleg amikor mögötted megszólal a duda :)
Úr Isten! Ki se lehet mondani, hogy hol vagy.
Jó kis munkád lehet.
ÁÁÁ nem munka. Hivataloseljegyzés, papír beszerzés az esküvőhöz, valamint ruha, gyűrű mifene vásárlás.
Ja és az éves családlátogatás :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2917 Dátum: 2011.03.11 10:08:41 »
Elvileg ez fog megjelenni a népítéletben:
"Egy Carina E-ből ültem át, amit bő 7 évig megelégedettséggel használtam. Mindenképpen Priusra akartam váltani, nem volt más alternatíva. Az 5 ajtó számomra elvárás, 4 ajtós autókat sose néztem. Méretében ugyan az Avensis II csábítóbb lett volna, de a közelemben van egy ilyen gép amit elég sokat használok és nem akartam ugyanolyat. Úgy érzem szorult belém "zöld" lelkület, úgyhogy a Prius épp kapóra jött. Formára 2004 körül, amikor megjelent ez a modell nem tetszett igazán, de a belbecs számomra megszépíti a külsőt is, úgyhogy most már nincs bennem tüske ezzel kapcsolatban.
A hazai nepperhelyzettel nem akarok untatni senkit, de ennek köszönhetem hogy végső elkeseredettségemben elkezdtem nézni az osztrák/német használt autós oldalakat és pár héten belül rátaláltam a Világosságra (LUX a rendszámom eleje). Magánszemélyes hirdetés, majd' 200.000 km, vezetett szervizkönyv, leinformálható stb. Bő 1 hónapos levelezés után megvettem az autót, itthon gyakorlatilag 2 munkanap alatt minden papírt el lehet intézni, ha van a delikvensnek időpontja az okmányirodában. A kocsi egyébként olyan 80.000 km-es lenne, ha nepperszemmel nézném...nagyon egyben van ennyi km után is.
Szóval a németeknél Executive néven fut ez a felszereltség, ami itthon a JBL+Smart-nak felelt meg. Akkor néhány benyomás az első 500 km után:
Carina után kényelmes, bár némileg elmarad az Avensis II-höz képest. A 6 cd-s JBL hifije szintén gyengébb, mint az Avensisé. Valahogy nincs tere. Vannak magasak, meg mélyek, de a kifinomultság hiányzik belőle. Külső méretével (főleg hosszával) ellentétben a belső térben abszolút nem kisebb, sőt talán még nagyobb, mint az Ave/Carina, ez igen szimpatikus számomra. A multikormány nagyon jó, több mindent lehet innen állítani, mint az Ave esetén. A belső elrendezése, formavilága elfogadható, de az Ave itt komolyabb autónak érződik. A könyöklő baromi tágas és vezetés közben ténylegesen tudom a könyökömet pihentetni rajta. 
Belülről hiányolom az automata ablaktörlőt, a sötétedős belső tükröt és kívülről a behajtató tükröket. Ellenben jó dolog az automata váltó, a tempomat és a fűthető külső tükrök. Apropó fűtés: befagyott szélvédő kapirgálás után, indítást követően gyakorlatilag ~2 perc múlva gyönyörűen leszedi a párát a szélvédő belső feléről, ilyet se a Carina, se az Avensis nem tud. A lábbal működtethető kézifék fura, de meg lehet szokni.
A CVT váltó miatt randa, erőlködős hangja van erősebb gyorsítás során, ezt el kell fogadni. Az esetek nagy részében viszont viszonylag csendesen működik, főleg nálam, mivel egy kocsinak se akarom kinyomni a szemét. Ami viszont kimondottan tetszik a motorban, hogy 50-es tempót tartva országútra kiérve és lepadlózva meglepően meg tud lendülni, akárcsak egy kisebb turbódízel. A sebességmérő éjszaka zavaróan tud tükröződni, erre azért figyelhettek volna a tervezéskor. Mindemellett a kijelző fényerejét napsütésben feljebb, éjszaka meg lejjebb szoktam venni, ez is működhetne automatán akárcsak az újabb Lexusokban. Az ISOFIX csatokba nehezebben találok bele a gyereküléssel, mint az Avéba. A hátsó ajtó lecsukásához csak a jobb kéznek van kialakítva üreg, a bal oldalról hiányzik. Avensisnél mindkét oldalon van ilyen.
A csomagtartó elmarad egy számmal a Carina/Ave méretéhez képest, de hát valamit valamiért. Ellenben az alsó rekesznek hála, nagyon jól pakolható.
A vezetési élmény nálam kimerül a 100-110 közötti krúzolásban és ebben tökéletes társ a Prius. Ilyen tempó mellett télen is hozható az 5.1-es fogyasztás. Nem vagyok idegbeteg ember, de a kocsiba beülve még inkább lenyugszom és már egyáltalán nem zavarnak a piros lámpák. Inkább élvezem ahogy ülök a motorhang nélküli csendben."
Egy dolog maradt ki ami számomra elég zavaró, ez pedig az, hogy nincs hőfokmérő.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2918 Dátum: 2011.03.11 10:12:27 »
ÁÁÁ nem munka. Hivataloseljegyzés, papír beszerzés az esküvőhöz, valamint ruha, gyűrű mifene vásárlás.
Wow :) Tudok egy hibrid lelkületű nagyon penge esküvőfotóst. Nézz rá a weboldalamra  ::)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2919 Dátum: 2011.03.11 15:57:01 »
ÁÁÁ nem munka. Hivataloseljegyzés, papír beszerzés az esküvőhöz, valamint ruha, gyűrű mifene vásárlás.
Wow :) Tudok egy hibrid lelkületű nagyon penge esküvőfotóst. Nézz rá a weboldalamra  ::)

Köszi, de a national geographic is kint lesz fotózni az előkészületektől :) Magyar-Angol_kínai dupla házasság :) Mert hugommal együtt lesz. Szóval multikulti esküvő :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2920 Dátum: 2011.03.11 16:07:59 »
Huhh, ez igen komolynak hangzik! Ezek után még inkább érdekel a dolog :) A ceremónia itt lesz vagy külföldön? Igen szívesen megnézném és végigdokumentálnám én is. Na meg nem lenne rossz valami NG fotóst is megismerni...

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2921 Dátum: 2011.03.11 16:10:49 »
ÁÁÁ nem munka. Hivataloseljegyzés, papír beszerzés az esküvőhöz, valamint ruha, gyűrű mifene vásárlás.
Wow :) Tudok egy hibrid lelkületű nagyon penge esküvőfotóst. Nézz rá a weboldalamra  ::)

Köszi, de a national geographic is kint lesz fotózni az előkészületektől :) Magyar-Angol_kínai dupla házasság :) Mert hugommal együtt lesz. Szóval multikulti esküvő :)

A mindenit! Ez aztán a világra szóló lakodalom :D
Sok boldogságot a házassághoz! ;)
Prius II. 2008

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2922 Dátum: 2011.03.11 16:15:55 »
Huhh, ez igen komolynak hangzik! Ezek után még inkább érdekel a dolog :) A ceremónia itt lesz vagy külföldön? Igen szívesen megnézném és végigdokumentálnám én is. Na meg nem lenne rossz valami NG fotóst is megismerni...

:) Szívesen várunk. A Magyar része július 23-án lesz Budapesten a nagyvárad téri református templomban. Ha küldesz egy címet priviben, tudok küldeni meghívót is :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2923 Dátum: 2011.03.11 16:17:34 »

A mindenit! Ez aztán a világra szóló lakodalom :D
Sok boldogságot a házassághoz! ;)

Köszi :) Bár csak szolidan nyomjuk :) Csak hát 3 család, még ha mindenhonna is verődnek össze...

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2924 Dátum: 2011.03.11 16:42:14 »
A betyármindenit! Ebbe jól beletenyereltem.

Gratulálok én is!   :clap: :clap: :clap:

Nekünk is most volt az évfordulónk 5-én. Az első.
 Szerencsére nagyon szép emlékek vannak. Megismételném szívesen, bár egy életen át fizet érte az ember! (jobb esetben)   :yes: