Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366930 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2760 Dátum: 2011.02.16 08:27:35 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid-4516755

Ez így mind rendben van, csak az egyetlen apróság, hogy odakint a 2004-es SÉRÜLÉSMENTES Priusok ára innen indul....gyári fényezést az elemek cseréjével is el lehet érni, mint tudjuk ;)
Today, tomorrow and after tomorrow!

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2761 Dátum: 2011.02.16 09:09:27 »
Köszönöm a hozzászólásokat, akkor inkább prémium márkát választok!
Sajnos a ráncfelvarrás utáni vizpumpák, már sokkal kevesebb ideig birják ki.
Állitólag ekkortól lett a tipusbetegség :hmmmm:
Viszont azt hittem a féktárcsákat-betéteket cserélni kell, kiderült, hogy még 30E km-t
kibir. Na ez jó hir volt.

Köszönöm

Üdv.
Prius II. 2008

janos23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2762 Dátum: 2011.02.16 09:15:28 »
Nem a hibrid rendszer elektromos vízpumpályára vonatkozik ez a dolog ami írsz?

Jogos a 2 pont! A kampány a hybrid rendszer elektromos vízpuma cserére vontatkozik, és nem a motor vízpumpára. My mistake.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 09:18:35 írta kleingy »

janos23

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2763 Dátum: 2011.02.16 09:21:06 »
Haliho,

Ha már a féktárcsák szóba kerültek, meg tudjátok mondani hogy milyen márkájú "gyári" féktárcsákat és fékbetéteket szerelnek be a Toyota szervizekben, ha esetleg ott cseréltetném le?
Vagy milyen márkát javasoltok ami megbizható és bevált a Priushoz (2005)?

Köszi

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2764 Dátum: 2011.02.16 11:20:26 »
Nem a hibrid rendszer elektromos vízpumpályára vonatkozik ez a dolog ami írsz?

Jogos a 2 pont! A kampány a hybrid rendszer elektromos vízpuma cserére vontatkozik, és nem a motor vízpumpára. My mistake.

És ez a visszahivás, a 2008-as évjáratra már nem érvényes! ::)
Prius II. 2008

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2765 Dátum: 2011.02.16 11:40:12 »
Addigra már valószínűleg módosították az alkatrészt. Az enyémre sincsen jelenleg érvényes visszahívás - nem is volt rá semmilyen korábban sem.

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2766 Dátum: 2011.02.16 12:55:49 »
Nincs valakinek véletlenül kedvezményre jogositó lehetősége,
a 13.ker. Reitter Ferenc u.27. alatti Nipparts kft-nél? :helpsmilie:
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2767 Dátum: 2011.02.16 12:58:14 »
Haliho,

Ha már a féktárcsák szóba kerültek, meg tudjátok mondani hogy milyen márkájú "gyári" féktárcsákat és fékbetéteket szerelnek be a Toyota szervizekben, ha esetleg ott cseréltetném le?
Vagy milyen márkát javasoltok ami megbizható és bevált a Priushoz (2005)?

Köszi

Szia!

Rákérdeztem, de az volt a válasz, valamilyen japán :hmmmm:
Prius II. 2008

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2768 Dátum: 2011.02.16 16:51:50 »
optifit féktárcsa nincs véletlenül?
Egyébként én asszem az emil-éknél láttam, hogy olyan "esztergával" dolgoznak, ami a helyén, a kocsira szerelten igazítja meg a tárcsát. Az a legtutibb! Tapasztalataim szerint az újra is érdemes legalább rámérni, hogy mennyit üt, a kerékagyra szerelve. Bár ez inkább ave betegség.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2769 Dátum: 2011.02.16 17:07:41 »
Ez a vízpumpacsere eksön azt jelenti, hogy minden kocsinál automatikusan cserélik, vagy csak ha látszik, hogy ereszt? Xanyi, az enyémre nem néztél rá múltkor, amikor a motorszámot kerested?

Nem-nem! Félre értetted a dolgokat.
A Priusba 2 db vízpumpa van. Van egy hagyományos amit az ékszíj hajt, és van egy elektromos, ami a hibrid rendszerhez tartozik.

A kampány által érintett autókba az elektromosat kell cserélni, de nem azért mert folyat. Pontosan nem is tudom miért adták ki a kampányt, talán megszorulhat vagy ilyesmi... Lényeg, hogy cserés  ;)
Alvázszám alapján lehet megnézni, hogy a Te autódat érinti-e a kampány, és hogy nem lett-e elvégezve már korábban N.o-ba a csere!

A hanyományos vízpumpa ugye ettől független. Az vagy jó vagy nem. Ekkora futásteljesítménynél már éppenséggel akár az is folyathat, szervízkor érdemes ránézni.
Xanyi

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2770 Dátum: 2011.02.16 19:08:33 »
Jah, így már tiszta. Mingyá' küldöm az alvázszámot, ránézel?

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2771 Dátum: 2011.02.16 19:43:32 »
Jah, így már tiszta. Mingyá' küldöm az alvázszámot, ránézel?

Aha  ;)
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2772 Dátum: 2011.02.16 20:06:46 »
Ez a vízpumpacsere eksön azt jelenti, hogy minden kocsinál automatikusan cserélik, vagy csak ha látszik, hogy ereszt? Xanyi, az enyémre nem néztél rá múltkor, amikor a motorszámot kerested?

Nem-nem! Félre értetted a dolgokat.
A Priusba 2 db vízpumpa van. Van egy hagyományos amit az ékszíj hajt, és van egy elektromos, ami a hibrid rendszerhez tartozik.

A kampány által érintett autókba az elektromosat kell cserélni, de nem azért mert folyat. Pontosan nem is tudom miért adták ki a kampányt, talán megszorulhat vagy ilyesmi... Lényeg, hogy cserés  ;)
Alvázszám alapján lehet megnézni, hogy a Te autódat érinti-e a kampány, és hogy nem lett-e elvégezve már korábban N.o-ba a csere!

A hanyományos vízpumpa ugye ettől független. Az vagy jó vagy nem. Ekkora futásteljesítménynél már éppenséggel akár az is folyathat, szervízkor érdemes ránézni.
Szerintem Xanyi te is rosszul tudod, mert a fűtés miatt a motor hűtőkörében egy elektromos szivattyú is van! Sőt az amerikai változatban még van egy a hőtároló felé forgatja a vizet. Ez szerintem butaság, mert megfelelő vízkormányzással azzal az egy elektromos szivattyúval is meg lehetett volna csinálni mindent.
Aztán van a mechanikus szivattyú, ezt hajtja az ékszíj, és van az inverter kis szivattyúja.
Szóval....

A PIII-nál a mechanikus és az elektromos szivattyú van összevonva, ott már nincs ékszíj sem!

Én így tudom.
 De forgassátok a www.toyodiy.com oldalt!!!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 20:21:31 írta b.c. »

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2773 Dátum: 2011.02.16 20:21:32 »
Szerintem nem tudom rosszul, mert amit leírtam, az igaz. Van az a kettő amiről beszéltem. Hogy a benzinmotornak van egy kiegészítő szivattyúja, annak sem a kampányhoz, sem a hagyományos pumpa folyatásához semmi köze.
Én pedig ezekről beszéltem!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 21:30:48 írta kleingy »
Xanyi

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2774 Dátum: 2011.02.16 21:14:02 »
Szerintem meg ezt írtad:
"Nem-nem! Félre értetted a dolgokat.
A Priusba 2 db vízpumpa van. Van egy hagyományos amit az ékszíj hajt, és van egy elektromos, ami a hibrid rendszerhez tartozik."

Nem szeretnék vitatkozni, csak megfelelő módon akartam tájékoztatni a kollégát. Mivel a hűtő-fűtő rendszer része, ergo hozzá tartozik.
De, mondom, nekem a 9 is páros, ha szerinted nincs.....  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.16 21:30:34 írta kleingy »