Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371502 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2550 Dátum: 2011.02.03 18:28:30 »
Alapvetően nem akarok ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok mindenre amit ki lehet hozni a kocsiból.
Idővel mindenre rá fogsz jönni magad is, miért lőjük le a poént.
Ezért jó ez a kocsi, mert egy kicsit nagyon más, mint egy hagyományos. Aki egy kicsit is technika érzékeny annak már a hagyományos autó vezetése nem okoz katarzist. Itt viszont annyi minden máshogy van, sokszor éppen ellenkezőleg, mint a hagyományosnál.
 
Tessék csak élvezni, és kísérletezni! :-)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2551 Dátum: 2011.02.03 18:34:24 »
Alapvetően nem akarok ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok mindenre amit ki lehet hozni a kocsiból.

Akkor a kisérletezésről. Nem tud valaki trükköt hogy AV módban valóban csak akkuról menjen a dolog ameddig két pálcikáig nem merül? Gondolok itt arra hogy erősebb gáznál, vagy 50 felett akaratlanul bekapcsol a benyamotor.
Esetleg hogy az AV mód alapértelmezett legyen és ne kelljen mindig gombot nyomkodni? :)
Mondjuk a technika nagyon bolondbiztos, tehát nem sok mindent hagy magával tenni, ami tönkre tenné, de szerintem nem használ az aksinak ha erőszakkal direkt lemerítik. Bár a közhiedelem az a NiMH aksikkal, hogy meríteni, tölteni kell az un. memoria effektus miatt is, de ennél a kocsinál, annyi minden máshogy van, maga a rendszer ezzel az aksival egy ellentmondás, mégis remekül működik úgy, ahogy megcsinálták. 

Szerintem az eszeveszett spórolást nem szabad csak a fogyasztásra lekorlátozni. A gépkocsi üzemeltetésén kell spórolni, nem csak a fenntartás egyik szegmensén az üzemanyag fogyasztáson! Semmivel nem vagy előrébb, ha az egyik összetevőjén nyersz 10et, másikon meg egy évvel később vesztesz 25-öt.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2552 Dátum: 2011.02.03 19:23:19 »
Alapvetően nem akarok ilyet csinálni, csak kíváncsi vagyok mindenre amit ki lehet hozni a kocsiból.
Idővel mindenre rá fogsz jönni magad is, miért lőjük le a poént.
Ezért jó ez a kocsi, mert egy kicsit nagyon más, mint egy hagyományos. Aki egy kicsit is technika érzékeny annak már a hagyományos autó vezetése nem okoz katarzist. Itt viszont annyi minden máshogy van, sokszor éppen ellenkezőleg, mint a hagyományosnál.
 
Tessék csak élvezni, és kísérletezni! :-)
Csak nehogy olyasmit csináljon közben, amivel bajt okoz. Szerintem pl. ez a gurulás közbeni R-ből D-be váltás tutira káros.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2553 Dátum: 2011.02.04 10:10:36 »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2554 Dátum: 2011.02.04 10:31:42 »
Valaki nézte már ezt az autót? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell-4230030
2008-ast ennyiért?
Ugyan már :nono:
A futott km nem mondom h nem stimmelhet de nem ez a jellemző :hug: máskülönben meg kell nézni mindenképp.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2555 Dátum: 2011.02.04 10:52:31 »
Jön a 7 üléses Prius és a hibrid Yaris:
Flötty.

Külföldiül.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2556 Dátum: 2011.02.04 11:17:07 »
Valaki nézte már ezt az autót? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell-4230030
Ezt ugyan még nem, de korábban hívtam a céget és össze-vissza dumáltak egy általam kinézett autóról.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2557 Dátum: 2011.02.04 13:28:06 »
Jön a 7 üléses Prius és a hibrid Yaris:
Flötty.

Külföldiül.

Helyes. Egyrészt megígérték, hogy hamarost minden modellből lesz hibrid, másrészt minél többfélét árulnak, annál többet lehet eladni, ergo annál olcsóbb lesz a technológia. Hajrá! :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2558 Dátum: 2011.02.04 14:00:25 »
Valaki nézte már ezt az autót? http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_hybrid_sol_eu_modell-4230030
2008-ast ennyiért?
Ugyan már :nono:
A futott km nem mondom h nem stimmelhet de nem ez a jellemző :hug: máskülönben meg kell nézni mindenképp.

Igen, érdekes a dolog, azért gondoltam hátha valaki már tudja, hol a bibi.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2559 Dátum: 2011.02.04 16:34:32 »
Mondjuk ott, hogy az ülés állapotából ítélve minimum kétszer ennyi benne a km...
Gabe 254.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2560 Dátum: 2011.02.04 19:27:38 »
Mondjuk ott, hogy az ülés állapotából ítélve minimum kétszer ennyi benne a km...
a kép nagyon sokat javít, az igaz, de vannak jellegzetes prius plüss kopási helyek. ez nem tűnik rossznak ilyen szempontból. Engem inkább az zavar, hogy ez igencsak fapados darab, szinte minden szempontból.

Ja, én is néztem volna egy szer itt egy kocsit. Közölték, hpgy már megvették és öt perce vitték el forgalomba helyezésre, műszakira. Megcáfolni nem tudtam, viszont csak arra tudtam gondolni, hogy: "aha, értem"

Megjegyzem ez egy nyílt terep, de hátul olyan profi műhely lehet, hogy csak na. A levegőben mindenhol autófestékszag volt. Szóval.... 
Persze, minden neppernek meg van az aranykezű mestere, de fene se tudja, hogy melyik a jobb, ha tud róla az ember, hogy javított, vagy ha nem.

Én azt mondom, ha ilyen kell láss minél többet és igyekezz nem beleszeretni az elsőbe. Ha nem túl nagy költség nézd meg ezt is, mert egyébként nem tűnik rossznak. Ha tudsz egy festékréteg vastagság mérő, amelyik alun is tud mérni igen hasznos lehet.
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 19:32:09 írta b.c. »

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2561 Dátum: 2011.02.04 20:11:32 »
Lenne viszont nekem is kérdésem.
Létezik, hogy ebben a több milliós autóban nincs kesztyűtartó világítását lekapcsoló kapcsoló: :-)
Ma vettem észre, hogy a kesztyűtartóban folyamatosan világít a lámpa. Ami bár lehet, hogy led, mert nem tűnt melegnek, de azért mégis.
Nektek is világít állandóan, ha a fényszóró fel van kapcsolva (persze)?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2562 Dátum: 2011.02.04 20:27:01 »
Mondjuk ott, hogy az ülés állapotából ítélve minimum kétszer ennyi benne a km...
Ha tudsz egy festékréteg vastagság mérő, amelyik alun is tud mérni igen hasznos lehet.
Elég ha megnézed a zsanérnál a rögzítőcsavarjait, ha le volt véve a motorháztető akkor valószínüleg a csavarfejeken látszódik.
Az alut is mérő festékrétegmérő ritka, elég a két első sárvédő első "csücskénél" mérni, ha gond volt elöl akkor az úgyis kiderül. :D
Ne legyenek illúzióid: a vácon megnézett fehéren a gyári érték alatti festékréteg volt!!
« Utoljára szerkesztve: 2011.02.04 20:43:19 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2563 Dátum: 2011.02.04 20:47:48 »
"igencsak fapados darab, szinte minden szempontból."

A fenébe..Az én verdám is ugyan ilyen fapados darab,ezért lehet  hogy
beviszem egy vastelepre :D Az élet mér nem is létezhet, navi és tolato kamera,és a
hozzájuk csatlakozó ***tól? [rohog]
Prius II. 2008

T.Pi-eM

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 135
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2564 Dátum: 2011.02.04 20:51:39 »
Mondjuk ott, hogy az ülés állapotából ítélve minimum kétszer ennyi benne a km...
Ha tudsz egy festékréteg vastagság mérő, amelyik alun is tud mérni igen hasznos lehet.
Elég ha megnézed a zsanérnál a rögzítőcsavarjait, ha le volt véve a motorháztető akkor valószínüleg a csavarfejeken látszódik.
Az alut is mérő festékrétegmérő ritka, elég a két első sárvédő első "csücskénél" mérni, ha gond volt elöl akkor az úgyis kiderül. :D
Ne legyenek illúzióid: a vácon megnézett fehéren a gyári érték alatti festékréteg volt!!

Mennyi a gyári minimum ill. a maximum festék rétegvastagság? :hmmmm:
Prius II. 2008