Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366970 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2295 Dátum: 2011.01.14 18:00:28 »
A gyár nem ajánlja a vontatást, ezért csak utángyártott megoldások vannak.


Ez azt jelenti, hogy ki vannak alakítva a megfelelő pontok a vonóhorog felszerelésére, és ahhoz gyárt valaki vonóhorgot, vagy még az sincs és teljesen gány megoldások léteznek?
Az Avensys használati útmutató például tartalmazta a rögzítési pontok helyét, gondolom a Prius útmutatójában is benne van ha lehet. Vagy esetleg onnan van az infód?


Az infója a használati utasításban van, hogy nem arra tervezeték az autót. Sanszos, hogy ez egyet jelent azzal, hogy gyári bekötési pont nincs, ha meg ennek ellenére csinálsz, akkor magadra vess. Persze ez nem  a kerékpártartóra vonatkozik, csak, ha már ott van.....
A másik, hogy vajon mennyi kerékpárt lehet bérelni annak az árán, amennyiért felraknak egy olyan kocsira vonóhorgot, amin nincs gyári kialakítás, plusz levizsgáztatod, plussz megveszed a megfelelő kerékpártartót..... Szóval megéri?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2296 Dátum: 2011.01.14 18:22:12 »
El tudok képzelni olyan bringát, amit nemigen lehet bérelni. :) Egyébként én a tetőn szállítom őket. Persze olyankor figyelni kell, hogy teremgarázsba ne álljon be az ember. Egy barátomnak sikerült, 2x is.  :D

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2297 Dátum: 2011.01.15 09:39:14 »

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Beszélgessünk...
« Válasz #2298 Dátum: 2011.01.17 10:11:46 »
Múlt héten ellopták Hernádi Judit Toyota Priusát.

Tudtommal kulcsnélküli ajtónyitás és indítás volt benne, szóval hogyan csinálhatták?  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2299 Dátum: 2011.01.17 10:15:07 »
Minden ami gyári védelem, elindítható, mert csak ismerni kell (márpedig ismerhető, mert nem egyedi). Info kell hozzá, nem kulcs  ;)

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Beszélgessünk...
« Válasz #2300 Dátum: 2011.01.17 10:30:52 »
Legrosszabb esetben meg ott a tréler.  :whistling:

Bár egy látszólag már nem új Toyota tréleren feltűnő (és nem megszokott) jelenség lenne.  :hmmmm:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2301 Dátum: 2011.01.17 10:49:15 »
Múlt héten ellopták Hernádi Judit Toyota Priusát.

Tudtommal kulcsnélküli ajtónyitás és indítás volt benne, szóval hogyan csinálhatták?  :hmmmm:
Volt kollégámnak is ellopták a 2010-es Priusát, úgyhogy ez biztos nem akadály.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2302 Dátum: 2011.01.17 11:13:00 »
Gondolom kellettek az USA törött, vízkáros autókhoz alkatrésznek. Pár nap és a használtautón már látni lehet a lopott autókat, más autók részeként....

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2303 Dátum: 2011.01.17 13:53:35 »
Gondolom kellettek az USA törött, vízkáros autókhoz alkatrésznek. Pár nap és a használtautón már látni lehet a lopott autókat, más autók részeként....
Szívemből szóltál :yes:
Kíváncsiságképpen felhívtam 1-2 Prius hirdetést a gyanúsan olcsóbbikból, hát ilyen meséket és story-kat még Andersen sem tudott volna :lol: Elképesztő :cry:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2304 Dátum: 2011.01.17 22:06:55 »
Így van srácok, a kedvemet nem vette el, sőt ma már 3 Priusban is ültem, úgyhogy látom a különbségeket, ennyi "kellett" nekem is. Eddig a Carinával, meg az Avével elsőre sikerült jót kifogni, de Priusból nem jött össze. Mindegy másodszorra biztos meglesz a tuti :) Ránézésre egyébként a 2.999.999 Ft-os sötétszürke (francia eredetű) mezítlábas ráncfelvarrott 2007-es Sol nagyon szép állapotú kívül-belül, gyakorlatilag mint egy zsírúj autó, bár a bal oldala fényezve volt a réteg vastagságmérő szerint.

Köszönet mégegyszer T.Pi-eM cartársnak a segítségért! Na és persze Misinek és Englandnak. aki megmozgatta a Tsushó Szállás utcai csapatát!

Ez nem jászberényben volt?
Mert ezt láttam én is. Szép kocsi szép hanggal és szépen megcsinálva. Én pont tőlük rendeltem be a másik prius-t (a 2004-es évjáratút) Asszonynak az nőtt a szivéhez, én pedig bízok a megérzésében. De korrekt srácok.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2305 Dátum: 2011.01.18 07:27:39 »
Gondolom kellettek az USA törött, vízkáros autókhoz alkatrésznek. Pár nap és a használtautón már látni lehet a lopott autókat, más autók részeként....
Szívemből szóltál :yes:
Kíváncsiságképpen felhívtam 1-2 Prius hirdetést a gyanúsan olcsóbbikból, hát ilyen meséket és story-kat még Andersen sem tudott volna :lol: Elképesztő :cry:

Naa mesélj :)
Csak hogy tudjuk melyik sztorikon röhögjünk az első percben :)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2306 Dátum: 2011.01.18 09:18:34 »
Gondolom kellettek az USA törött, vízkáros autókhoz alkatrésznek. Pár nap és a használtautón már látni lehet a lopott autókat, más autók részeként....
Szívemből szóltál :yes:
Kíváncsiságképpen felhívtam 1-2 Prius hirdetést a gyanúsan olcsóbbikból, hát ilyen meséket és story-kat még Andersen sem tudott volna :lol: Elképesztő :cry:

Naa mesélj :)
Csak hogy tudjuk melyik sztorikon röhögjünk az első percben :)
A "nem használták" c. lemez volt a sláger (ugyan már, ez az típus kint sem volt olcsó ;)), de volt szállítási sérült, csak a gyerek húzta csak meg a garázsban, csak parkolási sérülés (ezer mikronos festékvastagságnál!) és "az 500-as festékvastagság jobb, mint a gyári, mert a vastagabb fényezés nehezebben sérül meg" :cry: stb.
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2307 Dátum: 2011.01.18 15:01:35 »
Ez nem jászberényben volt?
Nem, ez Budapesten volt a Határ úton. Azóta is keresem a "társam" :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2308 Dátum: 2011.01.18 15:15:24 »
Ez nem jászberényben volt?
Nem, ez Budapesten volt a Határ úton. Azóta is keresem a "társam" :)
Jaaa.
A határ úton most csak az a kiégetett belsős van amiről szólt itt egy hozzászólás anno :)
Megkavart mert jászberényben láttam egy jó állapotban lévő 2007-est.

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2309 Dátum: 2011.01.18 15:22:26 »
Maganimportba nem gondolkozol? Hibridre olcso a reg. ado. es a lengyeleknel, nemeteknel (osztrakoknal?) joval nagyobb a valasztek, es nyomottabbak az arak. 2-3napos kaland es a sporolt penzt el lehet kolteni az auto tokeletesitesere :) Persze csak ha el tudsz szakadni otthonrol 2-3napra :hmmmm:
kisa
born to ride