Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3369615 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1920 Dátum: 2010.08.17 09:33:09 »
Az a cikk egyszerűen rosszindulatú. A legfelháborítóbb a fogyasztás egyébként. Mivel tudom, hogy lehet a kocsival 6,9-et etetni átlagban. Csak ők elfelejtették leírni, hogy kitolták a szemét is.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1921 Dátum: 2010.08.17 20:21:28 »
Az a cikk egyszerűen rosszindulatú. A legfelháborítóbb a fogyasztás egyébként. Mivel tudom, hogy lehet a kocsival 6,9-et etetni átlagban. Csak ők elfelejtették leírni, hogy kitolták a szemét is.
Ha végigolvastad, láthatod, hogy a nyúzóteszt-átlag mellett megadnak egy "normál" tesztátlagot is, ami egy lényegesen alacsonyabb érték. Ez egyébként az összes kocsinál így van, mindegyik esetében magasabb a nyúzóteszt-átlag a normál tesztátlagnál, lévén a nyúzótesztes km-ek jelentős része autópályán, nagy sebességgel kerül az autóba - ez ugye az ottani jellemző használat; csak nekünk "szem-kitolás", nekik hétköznapi rutin. Szóval ebben nincs semmi különös.

Ezzel együtt, abban igazat adok neked, hogy az a konkrét teszt tényleg meglehetősen negatív hangvételű, vadászik a hibákra, kihangsúlyozza őket, az előnyöket pedig bagatellizálja. Én is kiakadtam rajta anno, és nem is illik amúgy az AB egyéb Priusos írásainak a hangvételébe; mert amúgy nem szokták fikázni a típust, sőt  ::) ... Igencsak bal lábbal kelhetett fel a cikkíró (asszem, nő), mikor nekilátott.

Ezzel együtt, azon nincs mit vitatni, hogy összességében nagyon jó osztályzatot szerzett a kocsi, szép 1-es minősítést, hiszen összvissz egyetlen hibapontot gyűjtött össze.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1922 Dátum: 2010.08.17 20:48:25 »
Palaczk, a 6,9 csak úgy jön össze, ha folyamatosan végsebességgel mennek a pályán. Ugyanis előbb vagy utóbb, de le kell térni róla. Pl. jártak vele Romániában is, ahol alig van pálya.

Óra szerint 140-nel közlekedve Olaszországban (meg át az Alpokon oda-vissza), benne komoly hegyekkel (ahol a másik autónak, egy Opel Omegának melegedett a vize), a legrosszabb fogyasztás 5,6l volt pedig mentünk kb. 3300 km-t. Pár napja jöttünk meg Erdélyből. kb. 300 km országút átlaga 4,7l volt Debrecenig, majd valós 140-nel (tempomat) rátéve a Budapestig tartó kb. 200km-t felment 5,3-ra. Mindez 5 személlyel, csurig pakolva, klímával. Hogy a csudába jöhetett ki 6,9? A valós 160-at még nagyjából 8l környékén meg lehet úszni. De ehhez tiszta autópálya kell. Ha csak kicsit csökken az átlagsebesség már drámaian változik a fogyasztás is. Aztán tegyük hozzá, hogy 66k-nál első tárcsa plusz betétek cseréje. Nekem ugyanez 135k-nál volt. Márpedig az fékez sokat, aki a gázt is "agyatlanul" nyomja.

Elhiszem, hogy a többi kocsinál is magasabb fogyasztások jönnek ki a hosszú teszten, de ez a 6,9 valami überbrutál. Nekem valahol bő 5l környékén lehet az átlagom (nem számolom, csak a computert szoktam nézni viszonylag rendszeresen), igaz kevesebbet megyek a németeknél pályán.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1923 Dátum: 2010.08.18 01:13:00 »
Mennyi volt a tesztfogyasztás? Nem az, amit a 100 ezer km alatt átlagolva megevett a gép, hanem amit a standard AB fogyasztásmérő körön evett. Ott kell legyen ez az adat is a cikkben. Megeszem a sapkám, ha ez jelentősen el fog térni az általad megadott értéktől.

Ami meg magát a nyúzótesztet illeti, hát talán úgy voltak vele, hogy na itt ez a fogyasztás-csoda hibrid izémizé, hát lássuk, toljuk neki ami kifér a csövön, nézzük meg mennyire takarékos valójában. Ez persze csak az én feltételezésem, de éppenséggel teljesen érthető lenne ez a reakció, pláne olyasvalakiktől, akiknél amúgy is normális dolog autópályán padlógázzal közlekedni.

Hogy aztán ez az adat mennyire releváns, az egy másik kérdés. Ha megnézem a spritmonitort (ahol a bő 1000 Prius kb. fele 5.2-es átlaggal szerepel, és csak öten vannak 6.9-es vagy annál nagyobb értékkel), akkor semennyire. Igen, lehet arról is vitatkozni, hogy mennyire szerencsés dolog egy ilyen olvasottságú médiában nyilvánosságra hozni egy ilyen adatot. De ha egyszer nekik ennyit evett, akkor ennyit evett. Ezt nem egy ember hozta össze egy párszáz kilométeres szakaszon, hanem az egész szerkesztőség 100 ezer kilométerre átlagolva. Nem Prius-tulajok hozták össze, akik gyaníthatóan nagy többségükben azért vették az autót, hogy spóroljon; hanem olyan "kívülállók", akik használták, úgy, ahogy bármi más autót is használnának. Szóval így nézve mégiscsak egy reális, valós körülmények között produkált érték. Ez az autó ennyit eszik, ha így (nagyrészt megpakolva, pályán, nem spórolósan) használják.

Megjegyzem, önmagában véve abszolút nincs mit szégyenkeznie egy ekkora benzines autónak egy 6.9 literes átlagfogyasztás miatt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1924 Dátum: 2010.08.18 08:26:18 »
Szerintem nagyjából értjük egymást. Csak annyi a bajom a tesztfogyasztással, hogy félreérthető, mert nem írták oda a - vélelmezhető - használati módot.

Amúgy ha spórolósan megyek akkor 4 alatt eszik a gép. Leszilacinál meg 3 alatt...  :flowers:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1925 Dátum: 2010.08.18 10:37:50 »
Egyre jobban várom az időt, amikor a Carinámat lecserélhetem egy Priusra.
Palaczk: ha minden összejön jövőre ilyen tájban nem érdekel a Carinám? Egy időben mintha gondolkodtál volna ilyesmiben  :hmmmm:

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1926 Dátum: 2010.08.18 11:54:00 »
Szerintem nagyjából értjük egymást. Csak annyi a bajom a tesztfogyasztással, hogy félreérthető, mert nem írták oda a - vélelmezhető - használati módot.

Amúgy ha spórolósan megyek akkor 4 alatt eszik a gép. Leszilacinál meg 3 alatt...  :flowers:
ha meg hozzáértő kezébe kerül, akkor 2,5 alatt

http://www.cleanmpg.com/forums/showthread.php?t=1793
1,455.9 miles on 12.978 gallons of fuel for a grand total of 112.2 mpg!
azaz kb2343 km 49 literrel -> 2,1 fogyi :flowers:

DE

ha nem fakezű...pontosabban tehéntőgyfogdosó, germán Manfréda, hanem origamit hajtógató japán nő fogja a volánt, akkor a 6,9 helyett:
http://priuschat.com/forums/gen-ii-prius-fuel-economy/37960-over-1-600-miles-another-world-record-single-tank.html
1,602 miles/tank (2,578 km).  The computer mileage was 105.4 mpg (44.8 km/L). ->2,2 fogyi  :)

 :flowers:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1927 Dátum: 2010.08.18 15:24:25 »
Nem rossz az egyik fentebb linkelt fórum egyik tagjának avatarja :D
Gabe 254.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1928 Dátum: 2010.08.18 19:31:58 »
Egyre jobban várom az időt, amikor a Carinámat lecserélhetem egy Priusra.
Palaczk: ha minden összejön jövőre ilyen tájban nem érdekel a Carinám? Egy időben mintha gondolkodtál volna ilyesmiben  :hmmmm:
Sztem Palaczknak se a kocsi, se az időpont nem jó.
Olcsó, kis fogyasztású és fenntartású oktatóautót (1.0 vagy 1.3 max) keres legkésőbb novemberig.  :)
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1929 Dátum: 2010.08.18 22:41:58 »
Igen, ez a helyzet  ::) ... Nekem kisautó kell, méghozzá hamarosan. Yaris, vagy maximum Corolla.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1930 Dátum: 2010.08.19 08:20:52 »
És nincs még donor? Esetleg Prius 1 nem játszik?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1931 Dátum: 2010.08.19 12:30:52 »
A "donor"-t hogy érted  :?: ?

Oktatni szeretnék év végétől, ahhoz fog kelleni egy autó. Manuális váltós, ötajtós kiskocsi. (Persze épp nem lenne okvetlenül muszáj kicsinek lennie, de azért oktatáshoz mégiscsak az az optimális.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1932 Dátum: 2010.08.20 15:21:34 »
A donort csak arra értettem, hogy nincs-e még annak pár autónak a köre,amit konkrétan kinéztél és épp hezitálsz melyiket válaszd :) Az oktatásról tudtam, csak arról nem hogy mikor akarsz kezdeni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1933 Dátum: 2010.08.20 21:05:21 »
Igazából közben már szinte 100 %-os bizonyossággal Yaris I-re szűkült a kör. Ez a legésszerűbb választás a célra, nomeg szeretnék is Toyotánál maradni (ugye végigzongoráztam fejben kismillió egyéb alternatívát is).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Fulika

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 78
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1934 Dátum: 2010.08.24 13:28:20 »
Igen, ezt már én is össze akartam itt írni...
Olyan dolgokat kritizálnak, ami abszolút nonszensz. (pl a kisgyerekesek biztos nem örülnek, hogy az akksi szellőztetése a jobb hátsó üléshez történik. Ki a 3,14csát érdekel? Így ráadásul beleteszik a bogarat a gyerekesek fülébe...) Miután ezt olvastam, előszedtem a 318as BMW ugyanilyen tartóstesztjét, ahol a relatíve gázos hibák kapcsán kb ennyi volt a reakció: "...áh, de ez nem is olyan fontos..."

Ehhez érdemes még azt is hozzátenni, hogy azon a nyílásom nem kifúj levegőt az akksi hűtése során, hanem beszív...Vagyis a gyerkőcnek max a "haja kócolódik", káros anyagokat nem kaphat az arcába.