Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368831 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1590 Dátum: 2009.10.22 19:04:47 »
Pont olyan a kormány, mint a hullámvasúton. Kapaszkodós közpén.  :D
         

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1591 Dátum: 2009.10.22 19:11:14 »
Szerintem olcsóbban megúszod, ha veszel egyet valamelyik elektronikai alkatrész boltban  :D

konkrétan igen...
lemérem az ellenálását és veszek egyet a sarki elektronika boltban, beleszerelem egy vizhatlan szerelődobozba és még lehet hogy jobb is mint az eredeti....
Hát besz@rás...

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1592 Dátum: 2009.10.22 20:56:01 »
Ear, köszönöm szépen, ma megkaptam az újságot. Viszont holnap elutazunk, ezért csak a jövő héten tudom összeszedni a gondolataimat és leírni a véleményem.

istvansz

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 141
  • Crazy Ufo
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1593 Dátum: 2009.10.22 23:30:42 »

konkrétan igen...
lemérem az ellenálását és veszek egyet a sarki elektronika boltban, beleszerelem egy vizhatlan szerelődobozba és még lehet hogy jobb is mint az eredeti....
Hát besz@rás...

Jó kis sufnituning  :clap:
Nyugaton meg sem fordulna ilyesmi a fejében egyik autó júzernek sem. Bezzeg a magyarok...  :D
Na azért majd kérünk egy beszámolót, hogy sikerült.
Japó Yaris 1.3 Sol

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1594 Dátum: 2009.10.27 21:24:46 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1595 Dátum: 2009.10.28 17:03:14 »
Welkámbekk! :) Jópofa videó.

Spider Papa

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 42
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1596 Dátum: 2009.10.28 17:23:45 »

konkrétan igen...
lemérem az ellenálását és veszek egyet a sarki elektronika boltban, beleszerelem egy vizhatlan szerelődobozba és még lehet hogy jobb is mint az eredeti....
Hát besz@rás...

Jó kis sufnituning  :clap:
Nyugaton meg sem fordulna ilyesmi a fejében egyik autó júzernek sem. Bezzeg a magyarok...  :D
Na azért majd kérünk egy beszámolót, hogy sikerült.

Az átvezető rugókat fogom csak kicserélni, mert azok oxidálódnak el teljesen.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1597 Dátum: 2009.10.29 13:51:24 »
No akkor Ear cikkére reagálva. Ha jól értettem az írást, igazából két fő téren látod a javulást a II-eshez képest:

1. a III-as akkor is keveset fogyaszt, ha nem takarékoskodik az ember, sőt, ha kifejezetten nyomulósan vezet, még akkor is.

Véleményem szerint ezt már a II-es is tudja (lehet persze kevésbé hatékonyan). Abszolút normálisan vezetve az enyém 4-6l között eszik. Az első érték tavaszi-nyári országút, a második téli autópálya. Ehhez nem szükséges tojást rakni a gázpedál alá, sőt. Az előző autóm egy Volvo 960 2.5 24V automata volt. Talán hihetetlen elsőre, de a két kocsi eléggé hasonló belméretét, menetdinamikáját tekintve és a használat módja is azonos. Talán annyi a különbség, hogy a Priust kicsit finomabban, lassabban gyorsítom, mert a 960 automata váltója kisebb gáznál is pörgette a motort, ezért általában úgy gyorsítottam, hogy minél előbb bekapcsolhassa az áthidalást negyedikben. Oké, hogy a Volvo egy iszákos dög, de azátlagfogyasztása az utóbbi időben 13l volt (teljes átlag 12l), a Prius-é meg kb. 5l. Sok város és országút, kevés autópálya. Ezt mikor csinálom utána egy 110LE-s, automata (de akár kézi), közel középkategóriás méretű dízellel? Szvsz nem menne.

2. a III-as végre igazán alkalmas autópályás használatra.

Ezt a gyakori érvet megint csak nem értem teljesen. A II-es végsebessége limitált 170km/h, de ennyit lazán, különösebb erőlködés nélkül megy, tűrhetően gyorsul. A fogyasztást nyilván megdobja a nagy sebesség, nekem hosszú távú adatom kb. 130-as tempomattal van csak (Győr-Linz oda-vissza), ekkor 5-5,5 között evett.

Ami számomra előnyként jelenik meg a III-as Priusban a II-eshez képest:
- a magasabb hátsó rész miatt nagyobb fejtér hátul
- ugyanezen ok miatt nagyobb csomagtartó
- valamivel kedvezőbb fogyasztás
- nafffénytető
- HUD
Hátrányok:
- a régi dizájnja kívül-belül jobban tetszik, az új elvesztette a kedves báját és beállt a mai tipikus banglemásolatok közé
- érintőképernyő hiánya (megszerettem)
- a középkonzol hídja bár jópofa, de szerintem jobb, hogy a II-esben nincs, mert javítja a térérzetet és lehet "járkálni" a két első ülés között

Ami a II-es Priusban kifogásolható szerintem:
- a kormányzása fura (időbe tellett megszokni, kicsit ralis stílusban kell kezelni, vagyis kezek a kormányon, mert különben összeakadnak)
- az első ülések keskenyek (ez a Volvo után különösen feltűnő, de lehet egy fikusz vagy asztra sem jobb)
- a hátsó fejtér korlátozott és optikailag sem túl szerencsés, hogy ennyire lejt (rosszabbnak néz ki, mint amilyen ténylegesen)
- a fészlift előtti példányok anyagválasztása (műanyagok, kormány)

Összefoglalva az új biztosan jobb autó, de a magam részéről nem látok akkora ugrást, mint amennyivel jobb a sajtója a réginél.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1598 Dátum: 2009.10.29 13:52:54 »
Ja és stílszerűen egy kis kép a családi kedvencről :)


[a csatolmányt egy admin törölte]

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1599 Dátum: 2009.10.29 13:56:27 »
No akkor Ear cikkére reagálva. Ha jól értettem az írást, igazából két fő téren látod a javulást a II-eshez képest:

....

Összefoglalva az új biztosan jobb autó, de a magam részéről nem látok akkora ugrást, mint amennyivel jobb a sajtója a réginél.


Vezetted már az újat?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1600 Dátum: 2009.10.29 14:03:39 »
Vezetted már az újat?

Sajnos még nem. Ezért is fogalmaztam úgy, hogy szerintem a felhozott tulajdonságokkal már a II-es is rendelkezik (nyilván a III-as lehet még jobb).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1601 Dátum: 2009.10.29 14:36:37 »
Vezetted már az újat?

De ugye nem zárjuk le ennyivel? ;) Amúgy csak összeszedtem a gondolataimat a témával kapcsolatban (a tévedés jogát fenntartva), semmi offenzív dolgot nem akartam írni (és remélem nem is írtam).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1602 Dátum: 2009.10.29 15:54:37 »
Vezetted már az újat?

De ugye nem zárjuk le ennyivel? ;) Amúgy csak összeszedtem a gondolataimat a témával kapcsolatban (a tévedés jogát fenntartva), semmi offenzív dolgot nem akartam írni (és remélem nem is írtam).
OK, de amíg nem vezetted, addig esélyed sincs megítélni a tényleges különbségeket  :szemez: ... Én csak a tiédet vezettem, és klassz volt, de a kipróbálás messze nem is volt teljes körű; viszont egyrészt a hátrányairól annyira egybehangzóan nyilatkozott a sajtó, másrészt a III-as általános, jelentős javulásáról is annyira egybehangzóan nyilatkozik, hogy simán elhiszem nekik  :)

Írod pl. ezt az autópályás dolgot. Hát ezt pl. nem fogod tudni úgy megítélni, hogy max. 130-al mész az autóval  ;) ... Pont efölött kezdődnek a problémák: felhangosodik a motorzaj, és elkezd kajálni. Konstans 160-al pl. már 10 fölött eszik, ami már egyáltalán nem tekinthető kedvező értéknek egy ekkora benzinestől - az autó alapvető koncepciójához képest meg pláne nem. Na, pl. ez az egyik, amiben sokat javult a III-as, de ezt a javulást pl. te így nem is észlelnéd.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1603 Dátum: 2009.10.29 20:23:29 »
OK, de amíg nem vezetted, addig esélyed sincs megítélni a tényleges különbségeket  :szemez: ... Én csak a tiédet vezettem, és klassz volt, de a kipróbálás messze nem is volt teljes körű; viszont egyrészt a hátrányairól annyira egybehangzóan nyilatkozott a sajtó, másrészt a III-as általános, jelentős javulásáról is annyira egybehangzóan nyilatkozik, hogy simán elhiszem nekik  :)

Hát én meg nem. :) De pont ezt szeretném látni, a hátrányokat tételesen felsorolva mondjuk egy dízel golfhoz képest. Leírtam a véleményemet arról, amit az Autó Piac cikkében olvastam, mint jelentős javulást (ezt a két fő pontot találtam, de lehet elsiklottam valami felett). Másrészt nem 2-3km-t kéne vezetnem III-as Priust, hogy mindent meg tudjak alaposan ítélni, hanem jóval többet. De mivel leszilaci és Zénóka elvitték a fődíjat, ezért ugye ez nem adott. :)

Írod pl. ezt az autópályás dolgot. Hát ezt pl. nem fogod tudni úgy megítélni, hogy max. 130-al mész az autóval  ;) ... Pont efölött kezdődnek a problémák: felhangosodik a motorzaj, és elkezd kajálni. Konstans 160-al pl. már 10 fölött eszik, ami már egyáltalán nem tekinthető kedvező értéknek egy ekkora benzinestől - az autó alapvető koncepciójához képest meg pláne nem. Na, pl. ez az egyik, amiben sokat javult a III-as, de ezt a javulást pl. te így nem is észlelnéd.

Nem max. 130, hanem 130-as tempomat. Előzésnél néha több, sebességkorlátozásnál (pl. Wienerwald) kevesebb. Legközelebb ha pályán megyek, kipróbálom a 160-at, de a 10+ fogyasztást simán nem hiszem el, mivel a téli 140-150 közötti menet  Pestre emlékeim szerint 6,5-es átlagot hozott (a fűtés eléggé megdobja a fogyasztást, jobban mint egy sima benzines esetében). Másfelől ma Magyarországon tudtommal 130 km/h az autópályán a megengedett sebesség, ezért irrelevánsnak érzem a kocsi 160 feletti viselkedését (láttam már II-es Priust "mindenkit" letolni az M1-esen és elég dinamikusnak tűnt).

A cikkben pl. konkrétan szerepel, hogy az előző verzió egy városi autó (amivel nem igazán értek egyet), valamint az is, hogy a III-as már alkalmas 140-150 körüli közlekedésre. Ezért kérdeztem rá ezekre a dolgokra.
« Utoljára szerkesztve: 2009.10.29 20:27:10 írta sghu77 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1604 Dátum: 2009.10.29 20:28:09 »
Ja és még1x. Mivel a III-as Priust érthető okokból nem ismerem jól, ezért végig tkp. a II-esről beszéltem.