Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366867 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1335 Dátum: 2009.04.27 21:13:46 »
Misi, én nem mondtam hogy hazudsz, az ég áldjon meg  :hug: ... De gondolj már bele! Elhiszem, hogy neked akkor a boxszal a tetőn kb. ugyanakkora érték jött ki. De erre csak egy magyarázat lehet: hogy hátszeled volt épp, vagy mit tudom én. Nem hiszem, hogy meg kellene azt magyarázni neked, hogy egy jóval nagyobb homlokfelületű tárgy légellenállása rosszabb lesz  :szemez:

Az akkori hsz-odban meg (amire reagáltam) nem írtad ezt, hogy szerinted ugyanakkora a fogyi boxszal és nélküle. Ha írtad volna, biztos lehetsz benne, hogy nem hagyom szó nélkül  :whistling:
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.27 21:15:22 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1336 Dátum: 2009.04.27 21:18:12 »
Hát én meg ma rákerestem a neten és naná, hogy megoldható lenne tévézni, filmet nézni a kis hétcollos képernyőn, de inkább nem vágok bele. Barkácsolni lenne kedvem, de nagyobb összeget elkölteni már nem, márpedig csak a blokkoláskiiktató valami 200 dodó. Majd máskor. :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1337 Dátum: 2009.04.27 21:25:38 »
Részemről lezárandó a témát:
Az autóm általában 9-10 liter körül fogyaszt (a közelmúltbeli német úton is így volt (box nélkül), téligumival, GPS szerint 130-160 körüli tempóval, Mickey végig mellettem ült), boxszal is ez történt. Nyilvánvaló, hogy abban az egy hétben csoda történt, mert nem hiszem, hogy folyamatosan hátszelem lett volna és az üzemanyag is a szokásos volt. Ennyi.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1338 Dátum: 2009.04.27 21:27:08 »
Hát én meg ma rákerestem a neten és naná, hogy megoldható lenne tévézni, filmet nézni a kis hétcollos képernyőn, de inkább nem vágok bele. Barkácsolni lenne kedvem, de nagyobb összeget elkölteni már nem, márpedig csak a blokkoláskiiktató valami 200 dodó. Majd máskor. :)


A blokkolás kiiktatása igazából egy filléres dolog, de a 200-nál biztosan kevesebből is kijön.
 ;)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1339 Dátum: 2009.04.27 21:33:20 »
Részemről lezárandó a témát:
Az autóm általában 9-10 liter körül fogyaszt (a közelmúltbeli német úton is így volt (box nélkül), téligumival, GPS szerint 130-160 körüli tempóval, Mickey végig mellettem ült), boxszal is ez történt. Nyilvánvaló, hogy abban az egy hétben csoda történt, mert nem hiszem, hogy folyamatosan hátszelem lett volna és az üzemanyag is a szokásos volt. Ennyi.
Maradjunk annyiban, hogy nem mindegy: 130-cal, vagy 160-nal mész, hogy 9, vagy 10 liter a fogyi. Ha Te ilyen tágan értelmezed az ugyanannyit, akkor igazad van, mert így valóban nem kimutatható a difi.
Hogy cukkoljalak, nekem a két utolsó városi fogyim volt ugyanannyi, de nálam ez azt jelenti, hogy századra ugyanannyi volt. ;)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1340 Dátum: 2009.04.27 21:34:26 »
Nyilvánvaló, hogy abban az egy hétben csoda történt...

Írd meg a box gyártójának, hadd örüljön  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1341 Dátum: 2009.04.27 21:42:40 »
Maradjunk annyiban, hogy nem mindegy: 130-cal, vagy 160-nal mész, hogy 9, vagy 10 liter a fogyi. Ha Te ilyen tágan értelmezed az ugyanannyit, akkor igazad van, mert így valóban nem kimutatható a difi.
Hogy cukkoljalak, nekem a két utolsó városi fogyim volt ugyanannyi, de nálam ez azt jelenti, hogy századra ugyanannyi volt. ;)

A 9-10 liter az 1 liter különbség, mi ebben az "ilyen tág"? Végig ezt írtam.
A legrosszabb fogyasztásom az autóval az most télen volt, 11, akármennyi. Ez gyakorlatilag úgy jött ki, hogy elmentem az utca végéig, plusz vissza (vásárlás, foci, mikrotali), plusz alapjáraton ketyegett, hogy melegedjen (mikrotalin).

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1342 Dátum: 2009.04.27 21:47:36 »
Maradjunk annyiban, hogy nem mindegy: 130-cal, vagy 160-nal mész, hogy 9, vagy 10 liter a fogyi. Ha Te ilyen tágan értelmezed az ugyanannyit, akkor igazad van, mert így valóban nem kimutatható a difi.
Hogy cukkoljalak, nekem a két utolsó városi fogyim volt ugyanannyi, de nálam ez azt jelenti, hogy századra ugyanannyi volt. ;)

A 9-10 liter az 1 liter különbség, mi ebben az "ilyen tág"? Végig ezt írtam.
A legrosszabb fogyasztásom az autóval az most télen volt, 11, akármennyi. Ez gyakorlatilag úgy jött ki, hogy elmentem az utca végéig, plusz vissza (vásárlás, foci, mikrotali), plusz alapjáraton ketyegett, hogy melegedjen (mikrotalin).

Az nem mindegy, hogy mennyit mentél 130-cal, mennyit 160-nal egy adott fogyihoz. Mert egy 2.0 literes motorú autónál a 130 kontra 160 már 2 literes különbséget okozhat.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1343 Dátum: 2009.04.28 18:58:21 »
A blokkolás kiiktatása igazából egy filléres dolog, de a 200-nál biztosan kevesebből is kijön.
 ;)

Ez biztosan így van, de most semmi kedvem nem volt jobban utánatúrni. Annyira nem fontos, csak picit érdekelt, utánanéztem hogy lehet-e. :)

theodorus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1344 Dátum: 2009.05.09 22:11:22 »
Üdvözletem!
Prius-vételt fontolgatok, nagyon sok adatot már megnéztem, viszont a hasmagasságra lennék kiváncsi, erre még nem találtam rá. Prius II-re gondolok (2-4 év körülit vennék) és a gyári kerékméretek esetén, ami ha jól tudom 16 coll.
Ha ebben tudnátok segíteni, megköszönném, első-hátsó túlnyúlás megvan, de a hasmagasság adata is kellene.
Előre is köszönöm!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1345 Dátum: 2009.05.09 22:23:47 »
Kicsi. Konkrétan fogalmam sincs (és ha nem baj most nem megyek ki lemérni), de a szintén nem túl magas hassal rendelkező 960-asnál egy picit még kisebb. Ráadásul mind a négy kerék mögött van egy kis lelógó téplalap (hogy mi célból azt nem tudom).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1346 Dátum: 2009.05.10 08:43:19 »
Kicsi. Konkrétan fogalmam sincs (és ha nem baj most nem megyek ki lemérni), de a szintén nem túl magas hassal rendelkező 960-asnál egy picit még kisebb. Ráadásul mind a négy kerék mögött van egy kis lelógó téplalap (hogy mi célból azt nem tudom).

Aerodinamikai szerepük van.

Saccperkábé olyan 13 cm körül lehet szvsz a Prius hasmagassága, de ez most tényleg csak becslés. Mondjuk úgy: ahol elfér egy mai, átlagos modern személyautó (ugye a többségük elég alacsony), ott elfér a Prius is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

theodorus

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1347 Dátum: 2009.05.10 13:29:14 »
Kicsi. Konkrétan fogalmam sincs (és ha nem baj most nem megyek ki lemérni), de a szintén nem túl magas hassal rendelkező 960-asnál egy picit még kisebb. Ráadásul mind a négy kerék mögött van egy kis lelógó téplalap (hogy mi célból azt nem tudom).

Aerodinamikai szerepük van.

Saccperkábé olyan 13 cm körül lehet szvsz a Prius hasmagassága, de ez most tényleg csak becslés. Mondjuk úgy: ahol elfér egy mai, átlagos modern személyautó (ugye a többségük elég alacsony), ott elfér a Prius is.

köszönöm a válaszaitokat, kedves sghu77, nem sürgős, de ha a napokban egyszer eszedbe jut és megméred nekem, azt nagyon szépen köszönöm!
van már egy alacsony autóm, egy honda jazz (14 collos kerekekkel), ha annál nem alacsonyabb, akkor nem lesz gond, még a nagyobb túlnyúlások ellenére sem.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1348 Dátum: 2009.05.10 14:49:08 »
Kimentem, lemértem. A B oszlopnál mérve a küszöb alja kb. 20 cm-re van a talajtól, a legalacsonyabb pont meg kb. 16 cm. De nem egyenes a kocsi alatt a talaj, szóval ezek elég kb. értékek.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1349 Dátum: 2009.05.10 16:08:44 »
van már egy alacsony autóm, egy honda jazz (14 collos kerekekkel), ha annál nem alacsonyabb, akkor nem lesz gond, még a nagyobb túlnyúlások ellenére sem.

A Jazznél szvsz tutira nem alacsonyabb a Prius.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )