Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3370911 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1035 Dátum: 2008.10.16 10:44:37 »
Jól áll, de nincs akkora különbség a versenytársak CO -jához képest, mint a versenytársak autóinak regadójához képest.
Elég rég óta csiripelik, hogy átalakítják a regadót, és a Hibridek egységes 190.000-es regadója megszűnik. Helyette minden kocsi a CO kibocsájtása alapján kerül besorolásra. A regadó így még mindig kisebb lesz, mint egy azonos köbcentis nem hibridé, de nem lesz ekkora különbség.
Példa:
Az RX400h, 3.3-as benzinmotorral 190.000 HUF regadó.
Az RX350, 3,5-ös benzinmotorral 3.566.000 HUF regadó.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1036 Dátum: 2008.10.16 11:08:32 »
Jól áll, de nincs akkora különbség a versenytársak CO -jához képest, mint a versenytársak autóinak regadójához képest.
Elég rég óta csiripelik, hogy átalakítják a regadót, és a Hibridek egységes 190.000-es regadója megszűnik. Helyette minden kocsi a CO kibocsájtása alapján kerül besorolásra. A regadó így még mindig kisebb lesz, mint egy azonos köbcentis nem hibridé, de nem lesz ekkora különbség.
Példa:
Az RX400h, 3.3-as benzinmotorral 190.000 HUF regadó.
Az RX350, 3,5-ös benzinmotorral 3.566.000 HUF regadó.

Legfeljebb a Lexusok drágábbak lesznek pár millióval. Ez engem sajnos nem érint. :) Viszont a Priusnak nagyságrendileg nem lesz több, igaz a versenytársaké meg csökkenni fog, különösen a közvetlen versenytárs dízeleké. Ami azért nem korrekt, mert ugyan pont CO-ban jók a dízelek a kis fogyasztás miatt, de gyakorlatilag minden másban meg sokkal rosszabbak.

Azért én bizakodó vagyok, mert az igazi tömegtermelés kezd beindulni, és ezzel párhuzamosan a fajlagos előállítási költség csökkenni fog, ez pedig előbb-utóbb az eladási árakban is tükröződni fog. Szívesen vennék pl. nagy kijelző nélküli kocsit, ha az jelentősen olcsóbb, és úgy tűnik az új Prius ebbe az irányba indul el, köszönhetően pl. a konkurenciának.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1037 Dátum: 2008.10.16 11:10:54 »
Ebben is van nagy kijelző:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1038 Dátum: 2008.10.16 11:26:35 »
Ebben is van nagy kijelző:

Van, de a rendes itt sokkal nagyobb, mint a II-es Priusnál és van még egy harmadik kijelző is. Ebből én arra következtetek - lehet helytelenül -, hogy az LCD opcionális lesz. Ez úgy néz ki, mint a mostani navigációval is felszerelt mondjuk Avensisek, hogy a magnó helyén van a cucc.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1039 Dátum: 2008.10.19 13:39:33 »
Közben a Toyota megerősítette a minap felmerült képek (most már 5) valódiságát. Tehát a III-as Prius így fog kinézni:


music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1040 Dátum: 2008.10.19 15:05:38 »
Azt meg tudja valaki mondani, hogy a Prius I városban hogy fogyaszt?
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1041 Dátum: 2008.10.19 15:22:57 »
Azt meg tudja valaki mondani, hogy a Prius I városban hogy fogyaszt?

Van itt tulaj is, majd ő mond pontos adatokat, de ha jól tudom, összességében kb. fél literrel fogyaszt többet a II-esnél átlagban. Ez alapján 5-6l táján lehet a körülményektől függően.

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1042 Dátum: 2008.10.20 16:46:19 »
Nekem II-es priusom van , az városban a mostani adatom szerint 4.7-4.8 -at eszik!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1043 Dátum: 2008.10.20 21:15:03 »
Nem Prius, de a téma hibird...

Jópofák ezek a sajtónyilatkozatok. Megvenni melyik kocsit lehet?! :)

Újabb fotók a következő Priusról: klikk.


Jobban néz ki, mint a mostani  :yes: ... markánsabb az eleje. Viszont vmi nem stimmel teljesen ezekkel a fotókkal. Az a törés a fényszóró felső vonalában pl. szerintem valójában nincs ott, csak el van csúszva a kép, mintha darabokból rakták volna össze. Aztán van egy kép csak az elejéről, közelről - hát azon meg eléggé máshogy néz ki a fényszóró, mint a teljes autót ábrázoló képen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1044 Dátum: 2008.10.21 08:19:42 »
Jobban néz ki, mint a mostani  :yes: ... markánsabb az eleje. Viszont vmi nem stimmel teljesen ezekkel a fotókkal. Az a törés a fényszóró felső vonalában pl. szerintem valójában nincs ott, csak el van csúszva a kép, mintha darabokból rakták volna össze. Aztán van egy kép csak az elejéről, közelről - hát azon meg eléggé máshogy néz ki a fényszóró, mint a teljes autót ábrázoló képen.

Jó a szemed. :)

klikk

Szóval a fényszóró picit más lesz (szerintem szebb is). De a Toyota elismerte, hogy a következő Prius van a képeken.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1045 Dátum: 2008.11.05 15:01:34 »
Srácok!

A Mickey által itt is emlegetett Szilas Járműjavító Kft-vel van valakinek tapasztalata? Akivel beszéltem telefonon azt mondta, hogy régebben mindenki a Toyotánál dolgozott náluk. Milyenek, mennyire korrektek? Hogy ON legyen, azért kérdem, mert árulnak Priusokat és ki tudja, hátha. :)

leszilaci

  • Vendég
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1046 Dátum: 2008.11.06 15:27:05 »
Srácok!

A Mickey által itt is emlegetett Szilas Járműjavító Kft-vel van valakinek tapasztalata? Akivel beszéltem telefonon azt mondta, hogy régebben mindenki a Toyotánál dolgozott náluk. Milyenek, mennyire korrektek? Hogy ON legyen, azért kérdem, mert árulnak Priusokat és ki tudja, hátha. :)

Ritecz András valóban jártas toyotákban. (az ott dolgozó többiekről ezt nem tudom.) Őt keresd. ha kell a száma, elküldöm priviben.
tapasztalat van: eddig kb 4 autót vittem hozzá szervizelni.
nem fényezem, részemről ajánlott kategória. :yes:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1047 Dátum: 2008.11.06 18:58:30 »
Ritecz András valóban jártas toyotákban. (az ott dolgozó többiekről ezt nem tudom.) Őt keresd. ha kell a száma, elküldöm priviben.
tapasztalat van: eddig kb 4 autót vittem hozzá szervizelni.
nem fényezem, részemről ajánlott kategória. :yes:

Köszönöm a választ, szerintem vele beszéltem. Ha mégse, esetleg megkereslek később.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1048 Dátum: 2008.11.09 20:59:53 »
Lehet, hogy valamit én csinálok rosszul, de per pillanat a hasnyálautó.hu-n 3 db prius hirdetés van. Hova tűntek???
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1049 Dátum: 2008.11.09 21:01:19 »
Én 54-et találtam.