Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3366884 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Beszélgessünk...
« Válasz #945 Dátum: 2008.08.22 23:04:36 »
Új Prius is csak ugye jövőre, kisebb hibrid ki tudja mikor, Siena talán 2012-ben. :wacko: Nem akarok kézi váltós kocsit, ha lehet nem akarok dízelt. Hibrid MPV kéne nekem, a mostani COV a mostani Prius hajtáslánccal bőven elég is lenne. Most úgy tűnik, 2012 előtt nem lesz ilyen, akkor is tök új lesz csak, csillió forintért (euróért?  :laugh:), használtra várni kell majd még 2-3 évet minimum. Az 2015.

Én is a Sienna Hibrid verzióját várom már nagyon, akkora méretnél már nem okoz gondot a hajtáslánc és az akksik kérdése, marad hely bőven utas és csomagoknak egyaránt.
Amúgy most is létezik Toyota Hibrid kisbusz, az Estima. Van bal kormányos verzió is belőle, bár ezt is mire itthon forgalomba hoznánk már bőven 10M fölött lenne az ára...  :no:
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #946 Dátum: 2008.08.22 23:11:30 »
Jójó, jogos a meglátás, de nekem az a kisautó futkosónak fog kelleni. Amúgy már kvázi megvan, nézz át a "90-es évek előtti Toyoták" Starlet topikba  :yes:

Gratulálok, mindjárt megnézem. :)

Meg tényleg vicc volt, minden véleményt szívesen veszek. A helyzet az, hogy számomra elég elkeserítőek a mostani Toyota nyilatkozatok. Minden hibrid csúszik, vagy meg se jelenik. Új Prius is csak ugye jövőre, kisebb hibrid ki tudja mikor, Siena talán 2012-ben. :wacko: Nem akarok kézi váltós kocsit, ha lehet nem akarok dízelt. Hibrid MPV kéne nekem, a mostani COV a mostani Prius hajtáslánccal bőven elég is lenne. Most úgy tűnik, 2012 előtt nem lesz ilyen, akkor is tök új lesz csak, csillió forintért (euróért?  :laugh:), használtra várni kell majd még 2-3 évet minimum. Az 2015. Addig meg gazdaságilag irracionális megtartani a 960-ast. Most úgy gondolom, legkésőbb jövő tavasszal cserélek egy hibridre. Ha feltűnik egy jó I-es Prius, akár arra is. 3 kisgyereknek kell beférnie hátra, nem 3 felnőttnek. Azért ez tán nem nagy elvárás egy Corolla-szélességű autótól. Remélem. :)

Nemtom, menj el, checkold le.

Nektek a kézenfekvő 960-as utód a hibrid Camry lenne, csak hát az ugye még igen magas ár-régiókban tanyázik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #947 Dátum: 2008.08.23 07:50:20 »
Én is a Sienna Hibrid verzióját várom már nagyon, akkora méretnél már nem okoz gondot a hajtáslánc és az akksik kérdése, marad hely bőven utas és csomagoknak egyaránt.
Amúgy most is létezik Toyota Hibrid kisbusz, az Estima. Van bal kormányos verzió is belőle, bár ezt is mire itthon forgalomba hoznánk már bőven 10M fölött lenne az ára...  :no:

Igazából a COV hibrid (vagy Prius MPV, tök mindegy) kéne nekem. Nagyobbat nem szeretnék mert minek, nincs szükségünk akkora autóra. Nyilván ha nincs más, az egy másik tészta. Amúgy nem is tudtam, hogy az Estima hibridből van balkormányos. Mivel minden fórumon sírnak az amcsik, hogy vigye már a Toyota hozzájuk (Angliában meg virágzik a szürkeimport). Azért ez azt is mutatja, hogy lehet, hogy a Priuson már keres a Toyota, de a többi (nem Lexus) modellen aligha, mert a piaci igény ellenére is csak keveset gyárt belőlük. Persze biztosat csak a bennfentesek tudhatnak, de ez a benyomásom.

A hajtáslánc kérdése meg a Priusban tökéletesen megoldott (már az I-esben is). Külméreteit meghazudtolóan nagy belül (a II-es tuti).

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #948 Dátum: 2008.08.23 07:59:15 »
Nemtom, menj el, checkold le.

Nektek a kézenfekvő 960-as utód a hibrid Camry lenne, csak hát az ugye még igen magas ár-régiókban tanyázik.

Á, már Misi lebeszélt... :(

Igen, de nem feltétlen szeretnék megint ekkora autót. 4 éve más volt a piaci helyzet, azóta sok minden változott. Többek között az új Corolla 1 centivel szélesebb a 960-nál (ok, csak kívül), és úgy általában is iszonyú nagyot nőttek az autók. Pl. a II-es Prius utastere is csak szélességben kisebb, minden másban lényegesen nagyobb! A csomagtere se kisebb, ha a roló feletti teret is kihasználja az ember. Praktikus szempontok szerint a belső szélességet kivéve nem tudok indokot a Prius ellen, hogy miért is kell ennél nagyobb autó (persze az egyterűeket kivéve).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #949 Dátum: 2008.08.23 22:28:22 »
Nemtom, menj el, checkold le.

Nektek a kézenfekvő 960-as utód a hibrid Camry lenne, csak hát az ugye még igen magas ár-régiókban tanyázik.

Á, már Misi lebeszélt... :(

Igen, de nem feltétlen szeretnék megint ekkora autót. 4 éve más volt a piaci helyzet, azóta sok minden változott. Többek között az új Corolla 1 centivel szélesebb a 960-nál (ok, csak kívül), és úgy általában is iszonyú nagyot nőttek az autók. Pl. a II-es Prius utastere is csak szélességben kisebb, minden másban lényegesen nagyobb! A csomagtere se kisebb, ha a roló feletti teret is kihasználja az ember. Praktikus szempontok szerint a belső szélességet kivéve nem tudok indokot a Prius ellen, hogy miért is kell ennél nagyobb autó (persze az egyterűeket kivéve).


A II-es Prius ellen én se, csak eddig ugye I-esről beszéltünk.

(További egyéni privát nyavalyám az I-essel szemben, hogy szerintem nagyon gnóm, esetlen jószág szegénykém, mintha direkt csúfra tervezték volna...)

A hibrid Camry nem lenne nagyobb a 960-asotoknál, fogyasztásban meg jópár literrel aláverne. Egyéni privát preferenciám vele szemben, hogy szerintem nagyon szép  :yes: ... (OK, a csomagtere jóval kisebb lenne a 960-asénál, de azért önmagában véve megfelelő méretű.)
« Utoljára szerkesztve: 2008.08.23 22:30:00 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #950 Dátum: 2008.08.24 07:32:59 »
A II-es Prius ellen én se, csak eddig ugye I-esről beszéltünk.

(További egyéni privát nyavalyám az I-essel szemben, hogy szerintem nagyon gnóm, esetlen jószág szegénykém, mintha direkt csúfra tervezték volna...)

A hibrid Camry nem lenne nagyobb a 960-asotoknál, fogyasztásban meg jópár literrel aláverne. Egyéni privát preferenciám vele szemben, hogy szerintem nagyon szép  :yes: ... (OK, a csomagtere jóval kisebb lenne a 960-asénál, de azért önmagában véve megfelelő méretű.)

A II-es jobb autó, persze, de az I-es sem "rossz" szerintem. 1,5-2M plusz meg baromi sok pénz, ráadásul bőven elviszi a 960-hoz képest a megtakarítást. Akkor meg az van, hogy a csúcstechnika miatt feláldozom a szélesebb helyet, és ez még plusz pénzbe is kerül. Nem tűnik gazdaságilag racionális döntésnek.

A hibrid Camry szép, de. Többe kerül, mint a II-es Prius és közben kevésbé praktikus. Csak amerikai modell van belőle, ami mérföldben mér, páratlan frekvenciás a rádiója, valszeg collosak a csavarok. De az ár itt is eldönt mindent.

Az I-es Prius meg picit nyomi, a könyöklője használhatatlan, szedán, a váltókar elég hülyén néz ki és beletakar a képernyőbe, meg biztos van még pár apróság. Ja és elég nehéz belőle jó állapotút találni, mivel keveset adtak el. Valszeg eladni is jóval nehezebb a II-esnél.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #951 Dátum: 2008.08.24 08:44:11 »
Újabb lesifotók az új Priusról itt: http://www.leftlanenews.com/toyota-prius-2010.html.

Most először van fotó a beltérről. Ez alapján az Aurisra fog hasonlítani picit. Vélemény?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #952 Dátum: 2008.08.24 13:48:44 »
Hát a külföldi fórumokon is megoszlanak a vélemények az új beltéri dizájnról. Talán a régi nekem is jobban bejön.



Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #953 Dátum: 2008.08.24 17:15:28 »
Hát a külföldi fórumokon is megoszlanak a vélemények az új beltéri dizájnról. Talán a régi nekem is jobban bejön.

Miért?? Ez iszonyat jól néz ki  :yes: :cool2: !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #954 Dátum: 2008.08.24 17:17:09 »
A II-es jobb autó, persze, de az I-es sem "rossz" szerintem. 1,5-2M plusz meg baromi sok pénz, ráadásul bőven elviszi a 960-hoz képest a megtakarítást. Akkor meg az van, hogy a csúcstechnika miatt feláldozom a szélesebb helyet, és ez még plusz pénzbe is kerül. Nem tűnik gazdaságilag racionális döntésnek.

Szerintem igen, elvégre később is sokkal többet fog érni, továbbá -ahogy te is írtad- jobban eladható lesz, és addig is van egy tágasabb, praktikusabb, kiforrottabb, gyorsabb, nem utolósorban szebb autód. Na persze, ha nincs meg rá a keret, akkor ez mind mindegy, nyilván.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #955 Dátum: 2008.08.24 18:05:22 »
Szerintem igen, elvégre később is sokkal többet fog érni, továbbá -ahogy te is írtad- jobban eladható lesz, és addig is van egy tágasabb, praktikusabb, kiforrottabb, gyorsabb, nem utolósorban szebb autód. Na persze, ha nincs meg rá a keret, akkor ez mind mindegy, nyilván.

A 960-ashoz képest értettem, bár az I-es Priushoz képest is megáll. Tehát a kilences nagyjából 1M Ft-ot ér ma (vagy kevesebbet), míg egy II-es Prius minimum 3,5-4M. Azon kívül, hogy ki kell fizetni a különbözetet, a Volvo értékvesztése innét biztosan megáll 200k-ban évente, míg a Priusnál simán elérheti az 500-at is. Innentől el is ment az évi 300 spór. I-es Priushoz képest meg még rosszabb, mivel ott a kötelező terheken, fogyasztáson és a javításon még kisebb a különbség, legyen évi 50-80k. Tehát itt már bőven mínuszban van a II-es, pusztán gazdasági számítás szerint (pedig még az elmaradt kamatokkal nem is számoltam, amit legalább fele részben azért illene figyelembe venni). Szerintem olyat fogok venni majd, amelyikből jobb állapotút találok. Vagy legalábbis ez a terv. :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #956 Dátum: 2008.08.24 18:19:29 »
Miért?? Ez iszonyat jól néz ki  :yes: :cool2: !

Mert neked bejön az Auris középkonzola (nekem semleges), sokaknak meg nem. A régi Priusosok azt mondják, hogy ez leszűkíti a teret (a mostani modellben ugye nincs ott semmi), meg minek a sok gomb, mikor a mostaniban érintőképernyő van, meg hogy nyomni fogja a lábat a konzol. Majd élőben kiderül.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #957 Dátum: 2008.08.25 11:32:58 »
Szerintem igen, elvégre később is sokkal többet fog érni, továbbá -ahogy te is írtad- jobban eladható lesz, és addig is van egy tágasabb, praktikusabb, kiforrottabb, gyorsabb, nem utolósorban szebb autód. Na persze, ha nincs meg rá a keret, akkor ez mind mindegy, nyilván.

A 960-ashoz képest értettem, bár az I-es Priushoz képest is megáll. Tehát a kilences nagyjából 1M Ft-ot ér ma (vagy kevesebbet), míg egy II-es Prius minimum 3,5-4M. Azon kívül, hogy ki kell fizetni a különbözetet, a Volvo értékvesztése innét biztosan megáll 200k-ban évente, míg a Priusnál simán elérheti az 500-at is. Innentől el is ment az évi 300 spór. I-es Priushoz képest meg még rosszabb, mivel ott a kötelező terheken, fogyasztáson és a javításon még kisebb a különbség, legyen évi 50-80k. Tehát itt már bőven mínuszban van a II-es, pusztán gazdasági számítás szerint (pedig még az elmaradt kamatokkal nem is számoltam, amit legalább fele részben azért illene figyelembe venni). Szerintem olyat fogok venni majd, amelyikből jobb állapotút találok. Vagy legalábbis ez a terv. :)

Nyilván minden azon múlik, hogy milyen időtartamra vásárolnátok az autót; rövid távra nem érné meg anyagilag a II-es Prius, de minél hosszabb ideig maradna, annál jobban nézne ki a mérleg (pl. az értékvesztése is nyilván igazából csak az első, esetleg még a második évben lenne az általad említett nagyságrendű, utána fokozatosan csökkenne).

És ismételten utalnék az eleve adott plusz jó tulajdonságokra.

Ezzel együtt, gazdaságilag racionális lehet egy olyan megoldás, hogy most rövidebb időre (teszem azt, két évre) vesztek egy I-est, és utána azt cserélitek egy II-esre (egy korai II-esre, átugorva ezzel azt az időszakot, amikor annak még meredeken esik az értéke).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #958 Dátum: 2008.08.25 12:38:43 »
Ezzel együtt, gazdaságilag racionális lehet egy olyan megoldás, hogy most rövidebb időre (teszem azt, két évre) vesztek egy I-est, és utána azt cserélitek egy II-esre (egy korai II-esre, átugorva ezzel azt az időszakot, amikor annak még meredeken esik az értéke).

Valami hasonlón töröm én is a fejem, azzal a különbséggel, hogy igazából egy hibrid egyterű kéne nekünk. Csak olyan még nincs is a piacon. :)

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #959 Dátum: 2008.08.26 09:33:25 »
Kezdek jól elbeszélgetni magammal (meg Palaczkkal), sebaj, itt egy összehasonlítás a beltérről unaloműzőnek.  :)