Szerző Téma: Avensis hibák (nincsenek:)  (Megtekintve 3763067 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9690 Dátum: 2015.06.03 21:04:07 »
Nem lehet, hogy csak a hátsó (kontroll-) szonda hibásodott meg? Márkaszervizes ismerősöm mondta, hogy találkozott már ilyennel nem eggyel, Toyota és Nissan berkekben is.
Nekem kimérték.Sajnos nem hibás a szonda.Egyszerüen kissé legyengült a katalizátor.De ez nem Toyota hiba.Minden 2000-utáni autót érint.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9691 Dátum: 2015.06.03 22:21:37 »
Igazából én is atoronycsapágyra tippelek,mert egy OFF autómnál is hasonló volt és ott a toroby szilent csere oldotta meg. Igaz ott meg a bölcső szilentre gondoltam,mert onnan éreztem,de kiderült,hogy mindkét oldalon ki volt szakadva a toronyszilent.
Viszont az bizonytalan volt az úton az Ave meg nem az.
A következő a rázató pad lesz,de akkor sok reményt nem fűzök hozzá...

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9692 Dátum: 2015.06.04 12:39:31 »
Elvittem én is rázópadra ma a kocsit,semmi...Néztem értetlenül. Minden feszes,semmi sem lóg.Elmentünk kipróbálni.Hallotta két szerelő is a hangot mégsem mutat semmit.Lengéscsillapítók is tökéletesek meg lettek mérve. A végeredmény,hogy 3 dolog lehet: Toronycsapágy szilentje,vagy a lengőkar hátsó szilentje(Ez is feszes,kissé repedezett,lehet hogy már puhább) vagy lengéscsillapító szára zörög. Futómű jó,gumik nem kopnak valószínű használom így tovább.Előbb utóbb csak megmutatja magát...

Riga

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 76
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9693 Dátum: 2015.06.04 16:03:31 »
Elvittem én is rázópadra ma a kocsit,semmi...Néztem értetlenül. Minden feszes,semmi sem lóg.Elmentünk kipróbálni.Hallotta két szerelő is a hangot mégsem mutat semmit.Lengéscsillapítók is tökéletesek meg lettek mérve. A végeredmény,hogy 3 dolog lehet: Toronycsapágy szilentje,vagy a lengőkar hátsó szilentje(Ez is feszes,kissé repedezett,lehet hogy már puhább) vagy lengéscsillapító szára zörög. Futómű jó,gumik nem kopnak valószínű használom így tovább.Előbb utóbb csak megmutatja magát...

No para nálam is megvan ez a hang. Amikor fekvő rendőrről lehajtok és az autó eleje lefelé rugózik akkor hallani a tompa koppanást, sőt még a padlón is lehet érezni a lábbal. A tapaszatalt szakik azt mondják, hogy a lengéscsillapatóban a szelep csinálja a hirtelen irányváltás (ki-be rugózás) miatt. A lengéscsillapító cseréje megoldja, de ha egyébként meg jó akkor felesleges cserélni. Viszont nálam van egy nyikorgás is rossz úton mindkét első futóműtől hallható főleg hullámos egyenletlen útfelületen. Már kipróbáltam sokmindent:  első rugó alsó, felső gumi alátét szilenteket (stabilizátor, lengőkar) befújkáltam WD40-el szilikonnal is, de egyik sem használt. Nem találom a hang forrását. Lehet, hogy a toronycsapágy szilentje nyikorog?   

pezo650

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9694 Dátum: 2015.06.04 16:54:15 »
Sziasztok, elkellne egy kis segítség. Az autóm 2005-ös 2.0 dízel Avensis116 le, olyat csinál hogy üzemi hőmérséklet elérése után elfogy belőle az erő amit akkor nyer vissza ideiglenesen ha felpörgetem 3500-ig. Ezt akkor tapasztalom ha mondjuk M0-n megyek 110-el konstans. Toyota szervízben bemérték minden ok nincs hiba kód, teljesen tanácstalan vagyok. Köszönöm előre a segítséget.

Spet

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 657
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9695 Dátum: 2015.06.04 18:32:11 »
Elvittem én is rázópadra ma a kocsit,semmi...Néztem értetlenül. Minden feszes,semmi sem lóg.Elmentünk kipróbálni.Hallotta két szerelő is a hangot mégsem mutat semmit.Lengéscsillapítók is tökéletesek meg lettek mérve. A végeredmény,hogy 3 dolog lehet: Toronycsapágy szilentje,vagy a lengőkar hátsó szilentje(Ez is feszes,kissé repedezett,lehet hogy már puhább) vagy lengéscsillapító szára zörög. Futómű jó,gumik nem kopnak valószínű használom így tovább.Előbb utóbb csak megmutatja magát...

Az enyém (meg a régi Yaris-unk is) csak az apró, de éles úthibákon kopog. A Yaris-nál azt mondták toronycsapágy-szilent. Kicserélték, semmi sem változott. Viszont amikor ki volt véve a lengéscsillapító, befogtuk satuba, és a szára kihúzva nem tengelyirányab, hanem arra merőlegesen (radiálisan) lötyögött. Annak a cseréjére már nem nálunk került sor, de azt mondom, hogy az csinálta a hangot. (Nekem van egy komplett gólyalábam az enyémhez, amint lesz idő, kicserélem, hogy lássam, változik-e valami. Ha igen beruházok előre egy pár absorberre...)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9696 Dátum: 2015.06.04 23:53:19 »
Irtam utána, hogy nem müanyag, ez tuti, és bent hallani, föleg akkor ha épp hogy megmozditom az autot és jobbra vagy balra tekerem, mondhatnám pici recsegésnek, de ez pillanatnyi, pattanó hang, vmilyen szinten átjön az érzés a kezemen is...érdekes...és nagyobb sebességnél, kormányzásnál ritka, rendesen megy a kormány, nem szorul stb...
Nekem is ilyesmi tünetem volt. A Toyota csinált egy visszahívásos akciót, aminek keretében kicserélték a kormányösszekötőt(ket?), azóta megszűnt. (Ezzel kapcsolatban jut eszembe, hogy az egyik VOLT toyota-szervizben azt mondták, hogy ez csak egy reklámfogás. Azóta már nem toyota az a szerviz. Nem véletlenül, egy alkalom kivételével nekem is csak negatív tapasztalatom volt velük.)

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9697 Dátum: 2015.06.05 18:44:54 »
Nekem is ilyesmi tünetem volt. A Toyota csinált egy visszahívásos akciót, aminek keretében kicserélték a kormányösszekötőt(ket?), azóta megszűnt. (Ezzel kapcsolatban jut eszembe, hogy az egyik VOLT toyota-szervizben azt mondták, hogy ez csak egy reklámfogás. Azóta már nem toyota az a szerviz. Nem véletlenül, egy alkalom kivételével nekem is csak negatív tapasztalatom volt velük.)

Igazábol mikor lekértem az infokat az autórol, azt mondták a Toyotánál, hogy 2013 ban volt egy kormánytengely csere az auton, és nyílt visszahívási kampány van az autóra. Ez a kampány mit takar, azt az egyszeri alkalmat vagy ha bármi probléma merül fel a kormánynál a továbbiakban is?!
Egyébként holnap megnézi az autót Miskolcon egy toyota szervizes mi is lehet a probléma..Akkor talán okosabb leszek!
Költségekben ez a kormányösszekötő csere mit takar?! Köszi

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9698 Dátum: 2015.06.05 23:35:09 »
A féknyereg csúszkáit milyen kenőanyaggal illik megkenni?Tudom,hogy a javító készletben is van kis zacsiban,de mi az,hogy kérjem tubusosban?

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9699 Dátum: 2015.06.06 01:31:08 »
Igazábol mikor lekértem az infokat az autórol, azt mondták a Toyotánál, hogy 2013 ban volt egy kormánytengely csere az auton, és nyílt visszahívási kampány van az autóra. Ez a kampány mit takar, azt az egyszeri alkalmat vagy ha bármi probléma merül fel a kormánynál a továbbiakban is?!
Egyébként holnap megnézi az autót Miskolcon egy toyota szervizes mi is lehet a probléma..Akkor talán okosabb leszek!
Költségekben ez a kormányösszekötő csere mit takar?! Köszi
0 Ft.
Miskolcon a régi toyota szerviz felejtős...

boci és pipi

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 232
  • Mozdonyvezetö
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9700 Dátum: 2015.06.06 11:25:53 »
A féknyereg csúszkáit milyen kenőanyaggal illik megkenni?Tudom,hogy a javító készletben is van kis zacsiban,de mi az,hogy kérjem tubusosban?
Hőálló zsir.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9701 Dátum: 2015.06.06 12:58:17 »
De például konkrétan mi?Mindenre azt hozza,hogy fékzaj csökkentő paszta.Textar is Bosch Superfit is. A grafitos zsír kikezdi a gumit.A vazelin szerintem nem bírja hőt. Vennék valamit hozzá,de mindenhol azt mondják benne van kis zacsiban a javítókészletben.Na nekem csak az kellene tubusban,vagy flakonban.Van rézpasztám,de az szerintem ide nem jó,bár hőálló...

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9702 Dátum: 2015.06.06 14:30:55 »
A féknyereg csúszkáit milyen kenőanyaggal illik megkenni?
Fékpasztával pl. ATE, Textar.
A rézpaszta állitólag vibrációt okoz.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9703 Dátum: 2015.06.06 14:32:07 »
vagy a toyota gyári pink pasztája.
4euró egy kis zacsival.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Laller85

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 234
Re:Avensis hibák (nincsenek:)
« Válasz #9704 Dátum: 2015.06.06 14:40:02 »
0 Ft.
Miskolcon a régi toyota szerviz felejtős...

Ez a Toyota Balogh amiről én beszélek a Lórántffyn, mert itt teljesen korrektek szerintem szimpátia alapján, de itt nem szervizeltettem még!
Amugy megnézték a kormányt hálistennek semmi baja, mivel bentről jött ez a kis zaj, kormány alján műanyag lepattint, és ott valami csontszáraz volt, az lett megfújva, azóta no ropogás...