Szerző Téma: Pénzügyek kérdezz-felelek ....  (Megtekintve 227997 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #180 Dátum: 2013.08.26 15:26:55 »
Hívtak a Bukarestbankotól, hogy az autóhitelem várható törlesztőrészletei hogyan fognak alakulni. Mivel munkaidőben vagyok, nem találtam megfelelőnek az időpontot, később fognak keresni.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek - mivel rögzítik a telefonos beszélgetést - azzal, hogy mondjuk kijelentem a kérdésükre, hogy tudom tovább fizetni az autóhitelemet, vajon ellenem fordíthatják-e ezt a felvételt egy esetleges bírósági eljárás esetén, ha pl. valami miatt úgy alakul, hogy mégsem fizetem tovább a részleteket?

Azon morfondírozok, hogy, ha visszahív, nem fogok neki "igen"-nel válaszolni, hanem egyszerűen annyit mondok, hogy "nem tudom, mit hoz a jövő, de készséggel meghallgatom a tájékoztatását." Ígérgetni nem akarok semmit.

Azért agyalok ezen, mert holnap tárgyalják ugye a deviza-hitelesek ügyét és szóba került az is, hogy minden hitelt (így a szabadfelhasználású személyi kölcsönt, autóhiteleket, lakáshitelt is) a futamidő lejártáig 180Ft-os svájci frank árfolyamon rögzítsék.
Nos, a kisördög bennem azt mondja, hogy, ha telefonon én azt nyilatkozom, hogy vállalom a várható, leközölt részletek összegét, akkor nehogy ezzel a bank adott esetben perelheti a "megegyezett" összeget az alacsonyabb árfolyamon számolt eredmény helyett. Remélem, érthetően írtam le a problémámat...  :surrender:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #181 Dátum: 2013.08.26 15:40:40 »
Hívtak a Bukarestbankotól, hogy az autóhitelem várható törlesztőrészletei hogyan fognak alakulni. Mivel munkaidőben vagyok, nem találtam megfelelőnek az időpontot, később fognak keresni.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek - mivel rögzítik a telefonos beszélgetést - azzal, hogy mondjuk kijelentem a kérdésükre, hogy tudom tovább fizetni az autóhitelemet, vajon ellenem fordíthatják-e ezt a felvételt egy esetleges bírósági eljárás esetén, ha pl. valami miatt úgy alakul, hogy mégsem fizetem tovább a részleteket?

Azon morfondírozok, hogy, ha visszahív, nem fogok neki "igen"-nel válaszolni, hanem egyszerűen annyit mondok, hogy "nem tudom, mit hoz a jövő, de készséggel meghallgatom a tájékoztatását." Ígérgetni nem akarok semmit.

Azért agyalok ezen, mert holnap tárgyalják ugye a deviza-hitelesek ügyét és szóba került az is, hogy minden hitelt (így a szabadfelhasználású személyi kölcsönt, autóhiteleket, lakáshitelt is) a futamidő lejártáig 180Ft-os svájci frank árfolyamon rögzítsék.
Nos, a kisördög bennem azt mondja, hogy, ha telefonon én azt nyilatkozom, hogy vállalom a várható, leközölt részletek összegét, akkor nehogy ezzel a bank adott esetben perelheti a "megegyezett" összeget az alacsonyabb árfolyamon számolt eredmény helyett. Remélem, érthetően írtam le a problémámat...  :surrender:
ajánlom figyelmedbe ezt:
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #182 Dátum: 2013.08.26 15:59:49 »
Hívtak a Bukarestbankotól, hogy az autóhitelem várható törlesztőrészletei hogyan fognak alakulni. Mivel munkaidőben vagyok, nem találtam megfelelőnek az időpontot, később fognak keresni.

Kérdésem az lenne, hogy szerintetek - mivel rögzítik a telefonos beszélgetést - azzal, hogy mondjuk kijelentem a kérdésükre, hogy tudom tovább fizetni az autóhitelemet, vajon ellenem fordíthatják-e ezt a felvételt egy esetleges bírósági eljárás esetén, ha pl. valami miatt úgy alakul, hogy mégsem fizetem tovább a részleteket?

Azon morfondírozok, hogy, ha visszahív, nem fogok neki "igen"-nel válaszolni, hanem egyszerűen annyit mondok, hogy "nem tudom, mit hoz a jövő, de készséggel meghallgatom a tájékoztatását." Ígérgetni nem akarok semmit.

Azért agyalok ezen, mert holnap tárgyalják ugye a deviza-hitelesek ügyét és szóba került az is, hogy minden hitelt (így a szabadfelhasználású személyi kölcsönt, autóhiteleket, lakáshitelt is) a futamidő lejártáig 180Ft-os svájci frank árfolyamon rögzítsék.
Nos, a kisördög bennem azt mondja, hogy, ha telefonon én azt nyilatkozom, hogy vállalom a várható, leközölt részletek összegét, akkor nehogy ezzel a bank adott esetben perelheti a "megegyezett" összeget az alacsonyabb árfolyamon számolt eredmény helyett. Remélem, érthetően írtam le a problémámat...  :surrender:
Nyugodtan mondd meg, hogy szóban nem nyilatkozol semmi visszavonhatatlant.
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #183 Dátum: 2013.08.26 16:06:13 »
ajánlom figyelmedbe ezt:
:clap: Ez korrekt volt! Köszi!
Az a vicc, hogy a srác konkrétan semmi okot nem is ad arra, hogy a nőci felhúzza magát. Az elején még azt hittem, hülyének tetteti magát, de pont ellenkezőleg...  :lol:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #184 Dátum: 2013.08.26 16:06:34 »
Nyugodtan mondd meg, hogy szóban nem nyilatkozol semmi visszavonhatatlant.
Köszönöm, így teszek.  :flowers: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #185 Dátum: 2013.08.26 16:33:25 »
Akkor 4k pluszban vagy ;)
azt is eltapsoltam mai tippmixre meg skandira;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #186 Dátum: 2013.08.26 21:23:09 »
ajánlom figyelmedbe ezt:
Sok okosságot ki lehet csemegézni belőle.

Egyébként tök érdekes, hogy nemrég (~3 hó) vettünk egy céges mobilt, aminek a számát kb 2-3 ember tudja, csak arra használjuk, hogyha sofőrt elküldjük valahová és netán gondja van, ne a saját telójáról beszéljen. Ergo szerintem max 500 Ft forgalom volt eddig rajta. Minap hívta a számot egy telemarketinges, khm, elég rövid úton elküldtük meleg helyre, hogy honnan vette ezt a számot... De mostanában ezt csinálom, ha a privát számom hívják.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #187 Dátum: 2014.01.07 17:03:58 »
Olyan hírek vannak, hogy a Raiffesent eladják és nekem ott vqan a kártyám és folyószámlám, jelenleg elég jó feltételekkel - cserébe fixen beérkező havi x ezer Ft-ért.
Ahogy néztem a potenciális vevőnél már nem ilyen jók a feltételek. Ki mit használ és mennyire elégedett.
Én az esetek 95%-ban kártyát használok és havi 5-6 utalásom van, ebből 3 állandó megbízás. Interneten szeretek mindent intézni és a bankfiókot messzire kerülni. Ja és továbbra se szeretnék havidíjat fizetni.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #188 Dátum: 2014.01.07 18:37:12 »
otp prémium számla.
épp ma volt nálam egy pénzügyi tanácsadó,említette,h a raiffeisen nagy xarban van.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.07 18:47:41 írta akibor000 (Robi) »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #189 Dátum: 2014.01.07 18:38:50 »
OTP-ből max részvényt érdemes venni, de azt se mindig...  :whistling: :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #190 Dátum: 2014.01.07 18:48:21 »
ja,2009ben nagyot akasztottam rajta.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #191 Dátum: 2014.01.07 18:57:28 »
otp prémium számla.
épp ma volt nálam egy pénzügyi tanácsadó,említette,h a raiffeisen nagy xarban van.
Megveszi az állam €1-ért :sorcerer:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #192 Dátum: 2014.01.07 19:28:44 »
otp prémium számla.
épp ma volt nálam egy pénzügyi tanácsadó,említette,h a raiffeisen nagy xarban van.
Hát ay OTP-nél hitelünk van, így folyósyűmla is. Más kapcsolatot nem nagyon szeretnék velük - mindenért be kell rohangálni, nem sok mindent sikerült elintézni telefonon. Szóval erről alaposan meg kéne valakinek győznie, hogy az OTP-t válasszam - de azért majd utána nézek.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #193 Dátum: 2014.01.07 19:30:06 »
Olyan hírek vannak, hogy a Raiffesent eladják
és még vagy 2-3 másik bank is lehúzza idehaza a rolót...

Amúgy majdnem mindenütt hasonlóak a havi költségek összességében.
Ingyenes számla csak akkor van, ha van havi nettó 150e utalás rendszeresen plusz folyamatosan pár milla egyenleg.

A pszaf oldalán van valahol egy számlaösszehasonlító program, azt érdemes próbálgatni.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Pénzügyek kérdezz-felelek ....
« Válasz #194 Dátum: 2014.01.07 19:31:41 »
Hát ay OTP-nél hitelünk van, így folyósyűmla is. Más kapcsolatot nem nagyon szeretnék velük - mindenért be kell rohangálni, nem sok mindent sikerült elintézni telefonon. Szóval erről alaposan meg kéne valakinek győznie, hogy az OTP-t válasszam - de azért majd utána nézek.
Netes felületen is megy sokminden.
Másrészt meg otp fiók legalább van mindenütt.  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety