Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371405 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15735 Dátum: 2016.06.24 09:07:39 »
Ez csak azért érdekes Uraim, mert eddig szinte csak ajánlásokat lehetett olvasni(én is ezért mentem oda), most meg pár napja folyamatosan jönnek a negatív vélemények...
Ahhoz képest, hogy nem "villamossági szerelő" elég professzionálisnak adta elő a TC cikk, meg a "fél Prius club oda jár" stb stb...

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15736 Dátum: 2016.06.24 10:25:36 »
Igen, de nem Dodót, aki legjobb tudomásom szerint nem villamossági szerelő.

Ok, kit tudsz ajánlani aki megbízható lenne?

agabor

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 375
  • Prius 3 2010
    • Blog lenne, ha írnám
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15737 Dátum: 2016.06.24 10:57:06 »
Olvastátok már? Sajnos a Prius nem csak jó értelemben népszerű.

http://www.vezess.hu/magazin/2016/06/24/prius-autotolvaj-banda-autolpoas/

Gorzas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 150
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15738 Dátum: 2016.06.24 11:10:56 »
Olvastátok már? Sajnos a Prius nem csak jó értelemben népszerű.

http://www.vezess.hu/magazin/2016/06/24/prius-autotolvaj-banda-autolpoas/

Siralmas a helyzet, sajnos nagyon kell vigyázni a Prius tulajoknak...

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15739 Dátum: 2016.06.24 13:37:45 »
A címjegyzékkel én is szívtam. Alapból nem szinkronizálta át de van valami trükk hogy a ki exportált google címjegyzéket át lehet tolni egyben. Utána kellene kicsit túrnom. Egyébként padfone s-el futottam bele ebbe.

Vagy iPhonenal kell csinálni, ott egyből ment 1 kattintásra minden, mondjuk ezen gondolom nem lepődött meg senki :)
Prius 1.8 HSD

vdanii

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 307
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15740 Dátum: 2016.06.24 13:41:33 »
Nagy like, ráadásul több esetben is kiderült róla, hogy nem biztosan mindig a teljes igazságot bontja ki. Egyébként úgy mellesleg még használt Pius csencselésben is utazik.....

Én biztos nem fogok hozzá menni, 2 ismerősöm is volt, aki megszívta, s több esetben olvastam róla rosszat a neten.
Prius 1.8 HSD

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15741 Dátum: 2016.06.24 15:59:06 »
Ez csak azért érdekes Uraim, mert eddig szinte csak ajánlásokat lehetett olvasni(én is ezért mentem oda), most meg pár napja folyamatosan jönnek a negatív vélemények...
Ahhoz képest, hogy nem "villamossági szerelő" elég professzionálisnak adta elő a TC cikk, meg a "fél Prius club oda jár" stb stb...

Ténykérdés, hogy nem villamossági szereló Dodó.  A TC-s cikk hypolta fel, nyilván van benne számos bulvárelem, mert abból élnek WR-ék. Az is ténykérdés, hogy sok Priusos jár oda, és az is ténykérdés, hogy személyesen ismerek két olyan Prius tulajt, aki megosztotta negatív véleményét velem.  Én magam - mint már többször leírtam - nem jártam Dodónál és nem nyilvánítottam véleményt  sem szakértelméről, sem pedig műhelyéről, csak a tényeket közöltem.

Az is tény, hogy a smart key egység lopásbiztossá tétele egy hiltiszalaggal (AWA bilincsel) nem vall finom megoldásra, de autóvillamossági szakértelemre semmiképpen, ráadásul ezt a módszert korábban Kowee találta ki saját maga számára, ezt tudom, mert vele beszéltük át annó. :D  Ehhez képest van a smart key egység más módon történő lopásbiztossá tételére módszer.  Ezt természetesen a nyílt fórumon nem osztható meg.

És végezetül, én nem beszélek le senkit sem Dodó szervizéről, ezután is kívánok sok elégedett ügyfelet neki.

De az is tényszerű, hogy van alternatíva.
« Utoljára szerkesztve: 2016.06.24 16:00:57 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15742 Dátum: 2016.06.24 16:03:10 »
Nagy like, ráadásul több esetben is kiderült róla, hogy nem biztosan mindig a teljes igazságot bontja ki. Egyébként úgy mellesleg még használt Pius csencselésben is utazik.....

Nos, nemrég ismertem meg egy kollégát és kocsiját, aki Dodótól vette meg a P3-t.  A többit majd személyesen.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Thomas800

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15743 Dátum: 2016.06.24 16:45:16 »
Ez csak azért érdekes Uraim, mert eddig szinte csak ajánlásokat lehetett olvasni(én is ezért mentem oda), most meg pár napja folyamatosan jönnek a negatív vélemények...
Ahhoz képest, hogy nem "villamossági szerelő" elég professzionálisnak adta elő a TC cikk, meg a "fél Prius club oda jár" stb stb...

Szia!

Többen is megosztották az utóbbi időben a nem pozitív tapasztalataikat. Azt gondolom, hogy a népszerűséget a TC-n megjelent cikk okozta csak. A smart-key megoldása amit Kowee talált ki, egy ténylegesen autóvillamossági tudással rendelkező szerelő számára is megoldható, az AWA bilincses, Hilti szalagos gányolásnál, igényesebben is.

Személy szerint én nem jártam még soha Dodónál, de olyan emberekkel beszélve akik negatív tapasztalatokat szereztek nem is tervezem. Van nála sokkal kevéssbé hype-olt, de munkáját alaposan precízen végző szerelő is aki ismeri a Prius, sőt a Toyota és a Lexusok világát. Arról nem is beszélve, hogy a TC-s cikk képei nem árulkodtak a műhely rendezettségéről, ami szerintem árulkodó.

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15744 Dátum: 2016.06.24 17:30:14 »
Trotter66
Ez oké, csak így akarva, akaratlanul beleül az ember fülébe, hogy vajon belement-e a kért(mágikus Japán) váltóolaj a kocsiba, ki lettek-e cserélve a  csúcs gyertyák(bár képeket láttam a régiről), lopásgátló is ment bele, az autót ott kellett hagyjam, este mentem érte, az egész műveletből nem láttam semmit, nem kevés pénzt hagytam ott... Hozzáteszem, nekem szimpatikus volt, félve mentem oda, még a kerítés előtt félreparkolt, óriási gazban álló, poros, vonószemmel rendelkező, alig pár éves Priust meglátva kételyeim támadtak, de betérve meglátva azt a tucat hibrydet(amit gondolom nem a szél fújt oda) és látva a felszerelt, profi garázst, tisztaságot, megnyugodtam. Na mind1, lehet, én rontottam el, hogy nem szántam rá egy napot, most biztos nyugodtabb lennék...

dert

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 365
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15745 Dátum: 2016.06.24 18:07:11 »
Én biztos nem fogok hozzá menni, 2 ismerősöm is volt, aki megszívta, s több esetben olvastam róla rosszat a neten.

Mesélj!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15746 Dátum: 2016.06.24 18:47:57 »
Mesélj!
Tudod hogy o csk markaszervizbe jar :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15747 Dátum: 2016.06.24 18:56:20 »
Trotter66
Ez oké, csak így akarva, akaratlanul beleül az ember fülébe, hogy vajon belement-e a kért(mágikus Japán) váltóolaj a kocsiba, ki lettek-e cserélve a  csúcs gyertyák(bár képeket láttam a régiről), lopásgátló is ment bele, az autót ott kellett hagyjam, este mentem érte, az egész műveletből nem láttam semmit, nem kevés pénzt hagytam ott... Hozzáteszem, nekem szimpatikus volt, félve mentem oda, még a kerítés előtt félreparkolt, óriási gazban álló, poros, vonószemmel rendelkező, alig pár éves Priust meglátva kételyeim támadtak, de betérve meglátva azt a tucat hibrydet(amit gondolom nem a szél fújt oda) és látva a felszerelt, profi garázst, tisztaságot, megnyugodtam. Na mind1, lehet, én rontottam el, hogy nem szántam rá egy napot, most biztos nyugodtabb lennék...

Nem tudlak sem megerősíteni, nem cáfolni, hogy a mágikus japán olaj és a csúcs gyertyák benne vannak-e a kocsiban vagy sem.  Nekem pont elég volt a megbízható forrásból származó Eneos motor- és váltóolaj, valamint a saját magam által beszerzett bitang árú gyertyaszett a vételt követően.  Véleményem szerint nem kell misztifikálni ezt a kérdést.

Az meg, hogy mennyire marketing az eredeti jappó olaj kérdése nem tudom. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15748 Dátum: 2016.06.24 19:14:38 »
Trotter66
Ez oké, csak így akarva, akaratlanul beleül az ember fülébe, hogy vajon belement-e a kért(mágikus Japán) váltóolaj a kocsiba, ki lettek-e cserélve a  csúcs gyertyák(bár képeket láttam a régiről), lopásgátló is ment bele, az autót ott kellett hagyjam, este mentem érte, az egész műveletből nem láttam semmit, nem kevés pénzt hagytam ott... Hozzáteszem, nekem szimpatikus volt, félve mentem oda, még a kerítés előtt félreparkolt, óriási gazban álló, poros, vonószemmel rendelkező, alig pár éves Priust meglátva kételyeim támadtak, de betérve meglátva azt a tucat hibrydet(amit gondolom nem a szél fújt oda) és látva a felszerelt, profi garázst, tisztaságot, megnyugodtam. Na mind1, lehet, én rontottam el, hogy nem szántam rá egy napot, most biztos nyugodtabb lennék...
Nekem az akksimban mágikusan nem lett kicserélve 3 cella csak egy. Viszont pont akció volt nála és hármat fizethettem! Soha többet még a környékére sem...

Egyébként amikor odamentem először hozzá valakinek pont olajat cserélt úgy, hogy akna vagy csáposemelő híjján megemelte a kocsit a jobb első keréknél. Vajon így kevesebb olaj kell bele? Kifolyik minden fáradt olaj mindenhonnan? Áh, több szót sem érdemel ez az ember...

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #15749 Dátum: 2016.06.24 19:52:54 »
Van nála sokkal kevéssbé hype-olt, de munkáját alaposan precízen végző szerelő is aki ismeri a Prius, sőt a Toyota és a Lexusok világát.

És hol van ő?