Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371610 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14235 Dátum: 2015.10.13 20:05:48 »
Csak egy elütést javítottam. A cella nem a legjobb kifejezés a 7.2V-os egységre.
A 28 modul mintha nem lett volna ott és úgy félreérthető volt, hogy az 1.2V-os cellákat lehet cserélni. De lehet, hogy csak félreolvastam.
Viszont tényleg csak 7.2 és így 14.4 a blokk feszültség.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14236 Dátum: 2015.10.13 20:07:19 »
Sziasztok Priusosok!:-)
Ma voltam megnézni pár autót és gondoltam leírom a tapasztaltakat.Mint már korábban írtam P3-at keresek.2011-nél fiatalabb,100000km-nél ne kegyen több benne,ne legyen törött, felszereltségben 90%-ban bennük van ami nekem kell így az nem volt fontos.3 autót néztem meg,mind 3 német o.-ból behozott.2 diller 1 magánszemélynek vallotta magát.2 autó törve volt mind a 3-nak tutira tekerve volt az órája(kopott féktárcsa,cserélt gumik,rozsdás kipufogó stb,).Már most látom nem lesz ez egyszerű menet hiszen magyar autóhoz szinte esélytelen hozzájutni,a behozott autókkal pedig egyre nagyobb a bizalmatlanságom.Nektek mi a tapasztalatotok?Van esetleg tippetek megbízható kereskedőre?Vagy itthon csak ezekhez lehet hozzájutni és ha jót szeretnék magamnak kell behoznom autót?

Yetroh

Ui.:Messze nem a legalacsonyabb árkategóriában kerestem autót!Sőt!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14237 Dátum: 2015.10.13 20:14:30 »
Szokásos hülye kérdés:
Hány cellából áll egy akkupakk? 5-10.000 ft új vagy bontott ár?
Talán 28 cella összesen. Annyi a bontott, balance-olt. Ugye nem azzal számolsz hogy mennyibe kerülne kicserélni az összes cellát? :)

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14238 Dátum: 2015.10.13 20:17:36 »
100000km-nél ne kegyen több benne

Mert 101 ezernél szétesik az autó darabjaira?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14239 Dátum: 2015.10.13 20:23:46 »
Mert 101 ezernél szétesik az autó darabjaira?
Kilómétert vesz a Magyar. Meg álmokat. :(
Sajnos erről írtak már többen, de talán ő fejezte ki a legjobban:
http://totalcar.hu/magazin/velemeny/2011/10/12/a_magyar_hasznaltauto-vasarlo_hulye/
"A magyarnak a 80 ezer kilométert futott tíz éves autó kell, évi nyolcezres futással.Az sem zavarja, hogy ő maga évi 25 ezer kilométert megy,  tehát ha ő használta volna az autót újkorától, most lenne benne kb. 200 – 250 ezer. Ezen az apróságon elegánsan átlép, mert ő az álmot, a tuti vételt keresi, neki az kell, hogy amikor maga elé néz, 80 ezren álljon a számláló. ....."

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14240 Dátum: 2015.10.13 20:28:26 »
Én nem 1995-ös autókat nézegettem.Azt gondolom egy 3-4 éves autótól nem irreális elvárás a 100.000km.Hát akkor 100001km......Azt hiszem nehéz félreértelmezni amit írtam...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14241 Dátum: 2015.10.13 20:29:09 »
Sziasztok Priusosok!:-)
Ma voltam megnézni pár autót és gondoltam leírom a tapasztaltakat.Mint már korábban írtam P3-at keresek.2011-nél fiatalabb,100000km-nél ne kegyen több benne,ne legyen törött,

Ui.:Messze nem a legalacsonyabb árkategóriában kerestem autót!Sőt!
Hali
Mi számít töröttnek? Csúnya hegesztések voltak rajta? Vagy a rétegvastagság mérő mondta a vastagabb festéket ami lehet rányitott ajtó, nekitolt bevásárlókocsi (párszor) 5-el belegurult másik kocsi vagy parkolás közben szerzett sérülés utáni javítás. Ezektől még nem lesz törött. Ha csúnya hegesztés van rajta, az már okot adhat a félelemre.
Én és még többen a csapatból tőlük vettük a kocsit.
http://www.hasznaltauto.hu/partner/ponterno_kft.-6743
Korrekt, megbízható csapat.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14242 Dátum: 2015.10.13 20:31:54 »
A másik dolog hogy nem 200000km-es autóval van a baj hanem hogy visszatekeri a paraszt 60000-re és ezt az árat is akarja kapni érte.Nem beszélve hogy itt sérült meg ott sérült az autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14243 Dátum: 2015.10.13 20:33:03 »
Én nem 1995-ös autókat nézegettem.Azt gondolom egy 3-4 éves autótól nem irreális elvárás a 100.000km.Hát akkor 100001km......Azt hiszem nehéz félreértelmezni amit írtam...
:) Én a 2-es priusomba kicsit több mint 3 év alatt tettem be 104.000 kilométert. Ha németországból vagy hasonló olyan országokból jön ahol a távolságok nem az otthon-iskola-tesco háromszögre korlátozódnak hanem vannak távolságok (és autópályák) akkor hamar begyűlnek. Csak viszonyítás. Tavaly vettem-ben a 2010-es priusomat 165.000 kilométerrel. Igaz ez valós kilométer. Szóval azzal kevésbé foglalkozz szerintem. Állapotot nézz. Ha valaki eléd told egy visszatekert túlárazott gépet, azzal nagyobbat lehet bukni (volt rá élő példa itt Pesten is)

reho

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 310
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14244 Dátum: 2015.10.13 20:36:55 »
Az autós újságírók szeretnek ezen rugózni, hogy a magyar autóvásárló hülye, mert meghatároz egy km értéket és azt keresi. Nyilván 10 éves autó esetében irreális a 100ekm de egy 4 éves esetében egyáltalán nem az és ezért nem kell egyből letromfolni azt akinek vannak ilyen feltételei.

Ugyanis szerintem nem azért keresik az X km alatti gépet, mert álmokat kergetnek, hanem mert tudják, hogy minden autóban Y km-nél cserélni kell ezt-azt, pl. kerékcsapágyat, kipuffogót, vízpumpát stb. Nyilván logikus dolog egy olyan autót keresni aminél minél távolabb van az Y. Mert ha egy 4 éves autóval letaxiztak 200ekm-t akkor ő bizony befoja szopni azokat a javításokat amit egy normál használatú 4 éves 100-at futott autónál csak évek múlva kell neki. Ez csak egyszerű megtakarítás keresés, ha úgy tetszik spórolás, élelmes hozzáállás.

Természetesen osztom az állapotot veszünk nem kilométert elvet is, de mondja már meg valaki, hogy ránézésre egy kerékcsapágy mikor fog kimenni? (én sem tudtam ezt megállapítani amikor megvettem, meg is halt az enyémben) Viszont, ha garantáltan tudom, hogy egy autó mennyit ment abból előbb következtetek arra mikorra várhatom a 40 (80?) ezres SKF számlát. Előrelátás.

És az megint más kérdés, hogy magyarországon van-e értelme elhinni az autók km számlálóját... de az egy másik sztori. Szóval én azért egy normál igénynél nem nézem csuklóból hülyének azt aki belövi a km korlátot is.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14245 Dátum: 2015.10.13 20:37:51 »
A másik dolog hogy nem 200000km-es autóval van a baj hanem hogy visszatekeri a paraszt 60000-re és ezt az árat is akarja kapni érte.Nem beszélve hogy itt sérült meg ott sérült az autó.
Szervizkönyvet elkérni, és a benne szereplő kinti szervizt felhívni, lekérni a kocsi történetét. Az elég megbízható info szokott lenni. Ha karcot horpadást javítanak ki és fényeznek, az még nem ront az élvezeti/funkcionális értéken :)

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14246 Dátum: 2015.10.13 20:38:10 »
Szia  kowee!

2 autón konkrétan körbe volt törve.az egyik nagyon szépen megvolt csinálva(http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_45000_km_garancia-9385895)
Ezzel még nem is lett volna akkora bajom.De a km sem volt valós.

Yetroh

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14247 Dátum: 2015.10.13 20:46:56 »
Ami még bosszantó, az ilyen kereskedők válórándítással rendezik hogy te vidékről több száz km-t utazgatsz azért,hogy ő bepróbálkozhasson veled.Én nem mondom hogy mind ilyen,de sajnos ez az általános tapasztalatom.Én mindíg beszívom velük.Nem is sikerült még vennem kinti használt autót tőlük.Újat már igen.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14248 Dátum: 2015.10.13 20:48:25 »
Szia  kowee!

2 autón konkrétan körbe volt törve.az egyik nagyon szépen megvolt csinálva(http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_executive_leather_automata_45000_km_garancia-9385895)
Ezzel még nem is lett volna akkora bajom.De a km sem volt valós.
ELmondok egy történetet. Nem is. Inkább mutatom. Az enyémen ilyen "komoly" sérülések voltak:
http://kowee.eu/index.php?view=category&catid=55&option=com_joomgallery&Itemid=465&lang=en

Ennek következtében a tető sé a motorháztető kivételével telibe lett fényezve már itt magyarországon. Ez benne volt a megállapodott árban. Ha körmebéred, az jön le hogy "körbe volt törve" Ha lebontod a műanyagokat, belső takaróelemeket, leszeded a küszöb takarót stb, akkor le lehet vonni pontos konzekvenciát. Az hogy tekerték az órát, már elég nyomós érv. A számokkal senkit nem akartam megsérteni, csak saját példából indultam ki. A kettessel csak munkába jártam illetve kétszer megjárta angliát, egyszer münchent, egyszer salzburgot és ennyit mozdult ki az országból. Így kapott 100k felett 3 év alatt. Ezzel egyszer mentem ki angliába, egyébként csak munkába illetve az oroszágban mozog. Így tavaly július óta kapott 35.668 kilométert. Ráadásul ha jól tudom 100k-ig tart a garancia. Az előtt meg miért adná el valaki?

edk

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 515
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #14249 Dátum: 2015.10.13 20:51:33 »
hanem hogy visszatekeri a paraszt 60000-re és ezt az árat is akarja kapni érte.

Ebben teljesen igazad van.