Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371552 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5160 Dátum: 2012.03.21 10:25:23 »
alibiman: Most olvasom a totalcaron - , ott voltál a Slovakiaringes bulin? ;) Gondolom nem Aurissal mentél  :D

Ja, voltam bizony. Nem az Aurissal, de azzal is mehettem volna, mert nem kívántam kocsit mutogatni. Elbújtam hátul a vendég parkolóban.

Kicsit megmozgattam a hobbi autót, nehogy a garázsban állva porladjon el. Amúgy - a felhozatalt látva - az Aurist is lehetett volna mutogatni, hiszen az is elég érdekes.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5161 Dátum: 2012.03.21 17:21:49 »
Egy kis jópofiság. :)

[a csatolmányt egy admin törölte]
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5162 Dátum: 2012.03.21 19:07:58 »
Zseniális!  Maxi ol!  :clap: :clap:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5163 Dátum: 2012.03.21 22:29:30 »
Korábban említettem, hogy eladom a 15"-os gyári lemezfelnimet a rajta lévő erősen használt téligumikkal, ha valakit érdekel. Ajándékba adok hozzá 4 db Homasitás dísztárcsát. ~20e Ft körül gondoltam a szettet.
Más: ha valakit érdekel, 20e ft-ért tudok teljesen új 16"-os gyári PII dísztárcsa szettet (4db).
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5164 Dátum: 2012.03.21 22:42:41 »
Sol és Smart között mi a különbség?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5165 Dátum: 2012.03.21 23:09:11 »
Sol és Smart között mi a különbség?

Kb ugyanaz a kettő. Hirdetni Sol-ként szokták azokat is amikben semmi extra nincs. Smart-ban van kulcskártya nélküli indítás, JBL hangcucc és a ködlámpa elől. Sol-ban ugyanennek kellene lennie.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5166 Dátum: 2012.03.21 23:13:15 »
Sol és Smart között mi a különbség?
A felszereltség az értékesítés országától függően változhat, itthon a Sol extrái voltak 2006-ig: JBL hifi 6-os CD váltóval, keyless-go, ködlámpa, tempomat, hátsó elektromos ablak (bár az utolsó kettő lehet h. mindenhol alap)
Smart-ot passzolom.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5167 Dátum: 2012.03.21 23:27:48 »
Sol és Smart között mi a különbség?

A Smart az mintha német piacos lenne, nem?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5168 Dátum: 2012.03.22 00:15:56 »
2008-as magyar árlistán is Smart Csomag szerepel. Intelligens kulcs rendszer (smart key), Ködfényszóró elsőlökhárítóba integrálva, Rádió és CD-lejátszó, MP3 és WMA dekóderrel. mindezt potom 185000 forintocskáért akkor. a 7000000-ós alapár fölé. :P

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5169 Dátum: 2012.03.22 07:25:13 »
A Smart az mintha német piacos lenne, nem?
Enyém német származású és executive néven futott ez a JBL/keyless/ködlámpa kombós kivitel.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5170 Dátum: 2012.03.22 07:40:25 »
Itt van a német prius II 2006 -os felszereltsége. Az enyém német sol, úgy nézem hogy a német sol az = az itteni smart-al, persze némi apróságban lehet eltér, de itt a részletek is megtekinthetőek.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5171 Dátum: 2012.03.22 10:23:34 »
Enyém német származású és executive néven futott ez a JBL/keyless/ködlámpa kombós kivitel.

Hát akkor ezt rosszul tudtam. Nem tudom honnan vettem. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5172 Dátum: 2012.03.22 11:14:47 »
Korábban említettem, hogy eladom a 15"-os gyári lemezfelnimet a rajta lévő erősen használt téligumikkal, ha valakit érdekel. Ajándékba adok hozzá 4 db Homasitás dísztárcsát. ~20e Ft körül gondoltam a szettet.
Más: ha valakit érdekel, 20e ft-ért tudok teljesen új 16"-os gyári PII dísztárcsa szettet (4db).
Akkor én is csatlakozom: ha vki szeretne Enzo W típusú 16-os alukereket Priusára téli (Dunlop Wintersport) v nyári (Michelin Pilot Primacy) gumikkal gyári méretben az szóljon.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5173 Dátum: 2012.03.22 13:57:24 »
Mennyire g.ciség végig olvastatni valakivel 344 oldalt?  :devil:

Na, jó: a gyári navit egy mezei igo simán veri, és nem kell görcsölni a frissítésekért sem.
A JBL általános vélemények szerint az alaptól  természetesen jobb, de sokaknak csalódás volt, akik más, akár szintén JBL-es gépet hallgattak már. Szal, jó, ha van, de ne ez legyen a döntő. 2006 facelifttől az alap is tudja az MP3, WMA formátumot, sőt AUX bemenete is van.

Van/volt gyári Toyota navid, azért mondod, vagy mert ez az általános tévhit?
Térképlefedettséget nézve tényleg van hátránya az iGo és társaival szemben, de pontosságban rommá veri azokat. Mindig tudja hol vagy, merre áll a kocsi eleje, még a -5. szinten is egy mélygarázsban. Alagutakban is tudja hol jársz, hol kell elkanyarodni esetleg alagúton belül. Nekem van 1 profi túra GPS-em, de kocsiban mindig a gyárit használom.
« Utoljára szerkesztve: 2012.03.22 14:13:31 írta Multipla »

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5174 Dátum: 2012.03.22 14:08:12 »
Van/volt gyári Toyota navid, azért mondod, vagy mert ez az általános tévhit.
Térképlefedettséget nézve tényleg van hátránya az iGo és társaival szemben, de pontosságban rommá veri azokat. Mindig tudja hol vagy, merre áll a kocsi eleje, még a -5. szinten is egy mélygarázsban. Alagutakban is tudja hol jársz, hol kell elkanyarodni esetleg alagúton belül. Nekem van 1 profi túra GPS-em, de kocsiban mindig a gyárit használom.

Nekem több kocsiban is van gyári navi. Csatlakoznom kell az általad elmondottakhoz. Én Garmin hordozható, meg Android mobil telefonos navit hurcolok magammal kocsi nélkül. Most a mobil telefonosról azt azért tudni kell, hogy baromi gyorsan elszívja az aksit. De valóban, a lefedettségük a tojodához képest jobb, de offos autóban, amiben szintén Navteq az alap, teljesen jó a lefedettség. Az Aurisban most nekem a 2012-es térkép van, ami már egészen jó. A kezelése is teljesen rendben van, és ráadásul egészen ügyes funkciók vannak benne. Én szeretem. Azonban az is egy érdekes kérdés, hogy a navi mocskos drága extra új kocsi vásárláskor, az értéke meg brutálisat zuhan eladáskor. Soxor alig van ár különbség a hasonló kocsik közt attól függően, hogy van-e, vagy nincs benne navi.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.