Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371610 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4275 Dátum: 2012.01.12 14:12:16 »
Idézet
Én inkább nyárra javasolnék az autódra (ami miatt jó értelemben nem kicsit vagyok Rád irígy  :D ) egy jó gumit, de mindenképpen 205/55 R16 méretben. Ez a méret különösebben nem növeli a fogyasztást (talán 1 deci +), viszont stabilabbá teszi az autót minden tekintetben.

Ami most van az autódon Energy Saver gumiról tudni kell, hogy, mint minden más "takarékos" gumi, ennél is gyengébb a stabilitás, elsősorban nedves útfelületen. Cserében extrém sokáig használható, alig kopik. Nézd, kb 3 hónap múlva lehet átszerelni a nyári gumikat. Addig elvagy ezeken és tavasszal jöhetnek az "igazi" abroncsok. Szerintem. Legalábbis én biztos így csinálnám.

Én is nyárra gondoltam. Télre most a szabványos 195/65x15-ös Michelin Alpine A4-es gumikat rakom rá a mostani felnire. Aztán tavasszal rendelek eredeti Toyota 16-os felniket, ér arra megy fel az új gumi. Ezt a 205-ös méretet még meggondolom, érdekes felvetés.:)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4276 Dátum: 2012.01.12 14:13:31 »
Majd teszek fel képeket.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4277 Dátum: 2012.01.12 14:15:31 »
Majd teszek fel képeket.
Egyébként van Aurisos topic, inkább menjünk oda, mert ez itt a Prius-oké...  :flowers:

Auris topic...
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.12 14:17:30 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4278 Dátum: 2012.01.12 14:25:59 »
Majd teszek fel képeket.
Kimondtad a választ: én a PII-n majd 30ezren át Pirelli P6-ot nyüstöltem a legnagyobb megelégedésemre.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4279 Dátum: 2012.01.12 15:20:52 »
Idézet
Egyébként van Aurisos topic, inkább menjünk oda, mert ez itt a Prius-oké...

Kicsit belgának érzem

Örmester a belga hadsereg sorozásán:
Vallonok balra, flamandok jobbra álljanak.
Khon megszólal:
És a belgák hova álljanak?

Szóval a HSD-vel nem vagyok benne biztos, hogy a hibrid technikával kapcsolatos kérdéseimre választ kapnék. Új topikot meg nem tudok nyiitni.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4280 Dátum: 2012.01.12 15:34:18 »
Kicsit belgának érzem

Örmester a belga hadsereg sorozásán:
Vallonok balra, flamandok jobbra álljanak.
Khon megszólal:
És a belgák hova álljanak?

Szóval a HSD-vel nem vagyok benne biztos, hogy a hibrid technikával kapcsolatos kérdéseimre választ kapnék. Új topikot meg nem tudok nyiitni.
Ebben igazad van, de, ha az autóval kapcsolatos kérdésed észrevételed van, az inkább Auris topic téma. Ha a rendszerrel kapcsolatban van vmi, az jó helyen van itt. Bocs, nem vagyok moderátor, de szerintem ők is megkérnének erre.  :flowers: Mindazonáltal érdekelnek az észrveételeid, mert úgy tudom, Te vagy jelenleg az első és egyetlen, akinek itt a fórumon Auris HSD-je van...  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4281 Dátum: 2012.01.12 17:26:46 »
Mesterek!

Nem zárom ki, hogy volt ez már téma, de csak bátorkodom újra megkérdezni.
PII-re próbált már itt valaki Bluetooth-on névjegyet küldeni, telefonszámot betölteni NOKIA-ról?
Nekem egyszer anno ment, igaz egyenként, a SONY-Ericsson-ról meg kompletten fogadta a teljes telefonkönyvet szó nélkül. (Japán a lelkem! :-) )
Szóval most meg "transmit faild" van.
Emlékszem először is megkínlasztott, de most is szivat.

5let?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4282 Dátum: 2012.01.13 00:22:03 »
Hazavergődtem a kocsival, keresztül a városon. Brutális dugókkal tarkítva 4.2-öt zabált.

Este csináltam egy tesztkört. Van egy megszabott utam az M0-án, amin a különböző kocsik fogyasztását tesztelem 90-es tempóval.  Két kört futottam. Az elsőben ment a fűtés és normál módban volt a hibrid rendszer. Az eredmény 40 km-en 4,5 l/100 km lett. A másodiknál fűtést lekapcsoltam és ECO módban volt a kocsi. Így 4.3-at kaptam, de bebillent a végén 4.2-re.

Csináltam egy autópályás tesztet is. 130-nál valahol 6.5 tájékán fogyaszthat.

Holnap felrakom a téli gumikat, és megint tesztelek.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4283 Dátum: 2012.01.13 12:26:27 »
Mivel úgyis lesz téli gumival "tesztköröd" (egy egész tél), ezért a hozzászólásomnak nem sok értelme van, de a helyedben én várnék a gumicserével. Nem vagyok benne biztos, hogy feltétlen csak a gumi a ludas abban, ahogy az autód viselkedik, lehet, hogy maga a futómű és a kocsi hibrid rendszer miatti esetleges orrnehézsége is benne van...De ez a tél alatt úgyis kiderül. Ha a télivel lesz annyi változás, ami miatt úgy érzed megéri váltani, akkor hajrá, de én biztos hagynám rajta a gyári gumikat ;)
Gabe 254.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4284 Dátum: 2012.01.14 21:01:22 »
Azon gondolkodom, hogy elpasszolom a 4 db lemezfelnit és a nem túl jó téligumit a Priusról, a szettet 20e körül gondoltam, ha valakit érdekelne...

Én megvenném,ha még megvan. Gyorsan kéne szereznem egy garnitúrát vizsgára. Nekem 1 felni és gumi is kuka. Mindkettőt megrendeltem, de a felni még legalább 2 hét, gumi talán jövő hétre itt lesz:(

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4285 Dátum: 2012.01.14 21:07:09 »
Üdv a topik lakóknak!

Vettem egy Auris HSD-t, ma DU veszem át. Úgy gondolom inkább itt próbálok csevegni, mert önálló topik nincs a modellhez, a sima Corolla / Auris topikra meg nem való. Mindjárt lenne egy kérdésem hozzátok:

Mennyire számít az fogyasztásban, hogy alacsony gördülés ellenállású gumi van a kocsin? Nagyon megnőne a fogyasztása, ha pl. egy Michelin Alpine A4 téli gumit tennék rá? Most gyárilag 195/65x15 kerekek vannak rajta, ezzel a borzalmasan sprőd Michelin Energy gumikkal, és tavasszal szeretném kicserélni 195/60x16-os kerékre, valami Pirelli vagy Bridgestone-ra. Offos autókon nagyon jó tapasztalatom van ezekkel a gumikkal.

Vélemény?
Sógornőm  Auris HSD-je pont egy éves. Én vittem szervízvbe múlt héten, 5.2liter/100km az 1éves (19000km) fogyasztása, nem nullázta egyszer sem. Télen Michelin  195/65R15 téligumikat használ. Szerintem nagyon nem dobhatja meg a fogyasztást. Egyáltalán nem figyel a takarékos vezetésre, nyomja, ahogy jól esik.

Multipla

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 107
  • Lexus SC430, Toyota Prius I., Honda Insight I.
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4286 Dátum: 2012.01.14 21:13:10 »
Igértem itt kb 1 éve Honda Insight 1. kipróbálási lehetőséget. Elnézést kérek mindenkitől, nem volt lehetőségem beváltani az igéretemet. Most viszont 1-2 hét múlva összehozhatnánk, ha érdekel még valakit. Most éppen a lambdaszondáját javítják, de jövő héten készen lesz.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4287 Dátum: 2012.01.14 21:44:20 »
Idézet
Sógornőm  Auris HSD-je pont egy éves. Én vittem szervízvbe múlt héten, 5.2liter/100km az 1éves (19000km) fogyasztása, nem nullázta egyszer sem. Télen Michelin  195/65R15 téligumikat használ. Szerintem nagyon nem dobhatja meg a fogyasztást. Egyáltalán nem figyel a takarékos vezetésre, nyomja, ahogy jól esik.

Köszi az érdekes infót.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4288 Dátum: 2012.01.15 08:13:58 »
Igértem itt kb 1 éve Honda Insight 1. kipróbálási lehetőséget. Elnézést kérek mindenkitől, nem volt lehetőségem beváltani az igéretemet. Most viszont 1-2 hét múlva összehozhatnánk, ha érdekel még valakit. Most éppen a lambdaszondáját javítják, de jövő héten készen lesz.
ok, engem érdekel, úgyis átmeneti Prius-hiányban szenvedek :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4289 Dátum: 2012.01.16 20:12:22 »
Ma tankoltam. A műszer 4.9-et mutatott, a tankolás 4.49-re jött ki. Tény, hogy az előző tankolás óta 2x nulláztam az átlagfogyit, szóval nem panaszkodom a pontosságra.  Gondolom ez a 4.49 igazi dugós, araszolos város, kevés országút 90-el, tél, fűtés, néhány megküldés, stb. jó lehet, nem?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.