Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371642 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3780 Dátum: 2011.10.03 10:08:10 »
bozman, legközelebb azért a (sok) pozitívum közül is emelhetnél ki párat, hogy a mérleg egyensúlyban legyen. Így a Te (esetleges) megítélésed is objektívebb lehetne. Azért, azt, gondolom, nem kell magyarázni, hogy mivel itt per pillanat személyes kontakt nélkül mennek az eszmecserék, nem hallatszanak ki a sorok közül a hangsúlyok, hanglejtések. ezek adott esetben (szükségtelenül) negatív irányba fordíthatják az olvasó gondolatait.  :wacko:
Lényeg, a lényeg, mindnyájunk volt "kezdő" Prius témában, sőt, én továbbra is az vagyok. Az idő és a tapasztalatok gyűjtése folytán, viszont hónapok-évek alatt változik az ember véleménye, a dolgokat jobban, pontosabban, részletesebben tudja, mint előtte.
Ezért teljesen feleslegesnek éreztem részedről, hogy 3 évvel ezelőtti hsz-re reagáltál. Talán nem tűnt fel a dátum? Nem tudom...  ::)

Ellenben ha részletesebb ismereteid vannak a típusról, azokat szívesen vennénk, ha megosztanád velünk, mert, bár nekem nem Priusom van, de egyszer úúúúgyis lesz!!!  :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3781 Dátum: 2011.10.03 13:01:34 »
igen magyar használati az jó lenne mert német nyelvű van csak. Az email címem karo.nagy@yahoo.co.uk. Előre is köszönöm.
Felraktam a weboldalamra, innen le tudod szedni.


Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3782 Dátum: 2011.10.03 13:35:26 »
igen magyar használati az jó lenne mert német nyelvű van csak. Az email címem karo.nagy@yahoo.co.uk. Előre is köszönöm.
Felraktam a weboldalamra, innen le tudod szedni.
Köszönöm !

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3783 Dátum: 2011.10.03 21:31:31 »
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-5153170
Ez biztosan fészliftes???
A hátsó lámpák teteje sötét ami a fészlift előttiek sajátja volt. Mellesleg a rendszám sztem nem 2006-os... :no:
Today, tomorrow and after tomorrow!

Entity

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3784 Dátum: 2011.10.03 22:03:56 »
igen magyar használati az jó lenne mert német nyelvű van csak. Az email címem karo.nagy@yahoo.co.uk. Előre is köszönöm.
Felraktam a weboldalamra, innen le tudod szedni.
Hú, ezért ezer köszi, épp meg akartam kérni valakit, mertn nekem francia van csak :)

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3785 Dátum: 2011.10.03 23:08:57 »
AVE II 15-öst vegyél. Bagóért van maga a felni is, meg a gumi is 15"-ban a legolcsóbb!
Nekem az egyik "szakszervizben" azt akarták bemesélni, hogy az EU kivitelnek nagyobb a féknyerge, mint az amcsinak, ezért nem megy fel rá a 15-ös felni. :hmmmm:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3786 Dátum: 2011.10.04 07:43:40 »
Ez biztosan fészliftes???
Ránézésre ez nem fészliftes. Ettől még lehet 2006-os, az más kérdés, hogy hozzánk mikor került az országba. Én a km-óra álláson mosolygok nagyokat.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3787 Dátum: 2011.10.04 07:45:49 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3788 Dátum: 2011.10.04 07:59:13 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?

Jászságból

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3789 Dátum: 2011.10.04 08:21:15 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?
Sziasztok,

a klímám illatával de inkább beszéljünk szagról vannak gondjaim, amit a kocsi megvásárlása óta nem tudok megoldani. A következőket követtem el a szagtalanítás érdekében:
- első próbálkozás pollenszűrő csere + belső keringetésre kapcsol, max. klíma fordulat fertőtlenítő aerosol elpattintás az anyós ülésnél a kesztyűtartó alatt. 10 percig feltekert ablakokkal járatás- eredmény 2 napig szagtalan utána még szagosabb mint előtte
- második próbálkozás szakszervíz- klímahab minden járat fullra kitöltve habbal+klma egyság ventillátor alatt szintén kitöltve habbal 3 napig volt jó utána újra dög szag van
Jelen pillanatban ott tartok hogy klíma és befúvás off ablak lehúz. Volt valamelyikőtöknek hasonló tapasztalata ? Én még a Klíma kondenz víz kifolyót keresném meg hogy hol van mert ha az eldugul akkor hiába a hab és az aerosol a folyadék nem tud lefolyni (csak nem tudom hol kell keresni).

Üdv.:Karo

Entity

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3790 Dátum: 2011.10.04 08:54:29 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?
Budapest / Pest megye.

Karo: Ahány priusban ültem eddig mindegyiknek " ázott ló " szaga volt.
Amerikai (priuschat) forumon olvastam, hogy valami konstrukciós hiba van és a járatokban megakad a pára.
Ott azt javasolták, hogy leállítás előtt klima nélkül kell járatni pár percig és az kiszárítja annyira, hogy ne büdösödjön be.
Persze, ha nem fordítottam félre :)


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3791 Dátum: 2011.10.04 09:00:22 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?
Budapest / Pest megye.

Karo: Ahány priusban ültem eddig mindegyiknek " ázott ló " szaga volt.
Amerikai (priuschat) forumon olvastam, hogy valami konstrukciós hiba van és a járatokban megakad a pára.
Ott azt javasolták, hogy leállítás előtt klima nélkül kell járatni pár percig és az kiszárítja annyira, hogy ne büdösödjön be.
Persze, ha nem fordítottam félre :)
Ez lehet jó megoldás, hiszen a manuál klímás autókat is ajánlott az "érkezés" előtti 2-3 percen keresztül klíma nélkül járatni, pontosan emiatt. Meg, ugye, nagy melegben az emberi szervezet számára is ajánlott fokozatosan visszamelegíteni a környezeti hőmérséklet közelébe az utasteret, hogy ne hirtelen változzon meg kiszálláskor a test számára a közeg hőmérséklete... Ez egy ilyen "win-win" dolog...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3792 Dátum: 2011.10.04 09:14:30 »
Karoo, Entity: Szívesen, jó olvasgatást! Ti az ország melyik részéről vagytok?
Budapest / Pest megye.

Karo: Ahány priusban ültem eddig mindegyiknek " ázott ló " szaga volt.
Amerikai (priuschat) forumon olvastam, hogy valami konstrukciós hiba van és a járatokban megakad a pára.
Ott azt javasolták, hogy leállítás előtt klima nélkül kell járatni pár percig és az kiszárítja annyira, hogy ne büdösödjön be.
Persze, ha nem fordítottam félre :)
Ez lehet jó megoldás, hiszen a manuál klímás autókat is ajánlott az "érkezés" előtti 2-3 percen keresztül klíma nélkül járatni, pontosan emiatt. Meg, ugye, nagy melegben az emberi szervezet számára is ajánlott fokozatosan visszamelegíteni a környezeti hőmérséklet közelébe az utasteret, hogy ne hirtelen változzon meg kiszálláskor a test számára a közeg hőmérséklete... Ez egy ilyen "win-win" dolog...  ;)
Sziasztok,

most ez komoly? Ha nem akarom az "ázott Ló" szagot még üldögéljek leállítás előtt a kocsiban kikapcsolt klímával. Akkor inkább szagosítót veszek bele ! De nem hiszem, hogy nincs más megoldás. De azért köszönöm az infot.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3793 Dátum: 2011.10.04 09:15:50 »
Miert uldogelnel benne? Kikapcsolod mielott odaernel  ;)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3794 Dátum: 2011.10.04 09:17:13 »
most ez komoly? Ha nem akarom az "ázott Ló" szagot még üldögéljek leállítás előtt a kocsiban kikapcsolt klímával. Akkor inkább szagosítót veszek bele ! De nem hiszem, hogy nincs más megoldás. De azért köszönöm az infot.
És ez jellemzően minden autóban így van, nem prius-probléma.