Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610178 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1140 Dátum: 2013.03.28 15:56:18 »
Nekem is nagyon tetszik, de asszem en maradok a kompakt kategorianal legkozelebb valami kombi karosszeriaval. Olcsobban lehet nem alulmotorizaltat venni (es fenntartani) es ha egy jo futomu van alatta sokkal elvezetesebb mint egy balna  :yes:
Varom milyne lesz az uj 3-as.
Nem fertőzött még meg a rengeteg nagykocsi körülötted? ;)
Vagy már ott sem az a menő?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #1141 Dátum: 2013.03.28 15:57:44 »
Nekem is nagyon tetszik, de asszem en maradok a kompakt kategorianal legkozelebb valami kombi karosszeriaval. Olcsobban lehet nem alulmotorizaltat venni (es fenntartani) es ha egy jo futomu van alatta sokkal elvezetesebb mint egy balna  :yes:
Varom milyne lesz az uj 3-as.
Megértem, persze, kevesebb pénzért kaphat az ember egy nem sokkal kompromisszum orientált méretű autót.
A 3-as, viszont, bármilyen is lesz, nem nagyon érdekel, mert az Auris ST nekem doszta tökéletesen elég hibrid hajtással...  :whistling: :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1142 Dátum: 2013.03.28 18:17:22 »
Miért mennyivel drágább? :hmmmm:
nagyjából egymillióval, és a spritmonitor szerint a kéziváltósok fogyasztáskülönbsége kb. 1 liter.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1143 Dátum: 2013.03.28 18:19:09 »
Kérdezzük meg Marcit, neki volt mindkettő. Tuti hogy bimmert mondana :D
mért nem kérdeztek meg engem? nekem volt egy avensisem, egy 323f-em, egy ötösöm, egy kettesem és most egy hármas  :tt2: hatos még nem volt, de talán lesz pár év múlva  :whistling:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1144 Dátum: 2013.03.28 18:47:31 »
nagyjából egymillióval, és a spritmonitor szerint a kéziváltósok fogyasztáskülönbsége kb. 1 liter.
[rohog] :winkiss:
OK 1 millió az már sokk :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1145 Dátum: 2013.03.28 18:51:14 »
Egyébként az új Aurisnál is az a gond, hogy az alapkivitel csak benzinesből van, ahhoz képest meg az extrás diesel már nagyon drága :D

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1146 Dátum: 2013.03.28 19:55:58 »
Nem fertőzött még meg a rengeteg nagykocsi körülötted? ;)
Vagy már ott sem az a menő?
Pont hogy nem. Az Accord (ami az otthon Accord-tol egy kategoriaval meg feljebb van) ebresztett ra, hogy nem valo nekem ilyen nagy utazo auto. Nekem egy nagy csomagtartoval ellatott, kelloen felextrazott es megfeleloen eros kompakt minden igenyemet kielegiti  :yes:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #1147 Dátum: 2013.03.28 19:58:16 »
Megértem, persze, kevesebb pénzért kaphat az ember egy nem sokkal kompromisszum orientált méretű autót.
A 3-as, viszont, bármilyen is lesz, nem nagyon érdekel, mert az Auris ST nekem doszta tökéletesen elég hibrid hajtással...  :whistling: :wub:
Kevesbe? Nemtom. Nekem pl egy Ave kombi az Auris kombival (ha tenyleg lesz ilyen) szemben nem erne semmivel tobbet. Hiaba a minosegibb anyagok (kit erdekel, ha csak a kormanyt es a valtot fogom ami bor?) a nagyobb csend, egyszeruen az en preferenciaim nem ezek  :hug:

Az Auris nekem is nagyon tetszik. A hybrid az ara es a valtoja miatt nalam ki fog esni  :no: Ahogy elnezem, jelenleg az 1.6 benyas allna legkozelebb a kivansagomhoz (ar, teljesitmeny) de sajna az ara hasonlo felszereltseggel az 1.8-as Civic folott van. Szoval ezert erdekel, mit tud majd az uj 3-as  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.03.28 20:01:28 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

kis_andras

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4279
  • Rájder
Re:Mazda
« Válasz #1148 Dátum: 2013.03.29 09:33:53 »
Nekem is az Auris kombi meg az új 6os körül forog a világ. Majd attól függ mennyi pénz jön össze télig, mert több motoros telem nem lesz

Más: van köztünk jogász, vagy autóexportban jól tájékozott emberke? Valami olyasmi madárcsiripelést hallottam, hogy ha itthon vennék új autót, és Svájcba helyezném forgalomba, akkor itthon ÁFA, regadó és forgalombahelyezési költségek nélkül meg lehetne venni.
(itthon 27% az áfa, svájcba csak 8-at kell befizetni, kint jóformán csak kfb van, meg 1adó évente)
Alapvetően nem terveztem új autót, sőt 3m alatti használtat terveztem svájcban venni, de ezekkel a kondíciókkal már elgondolkoztató, hogy érdemes várni még és akkor a magyar kereskedőt-importőrt támogatnám, és új autóm lenne.

Ez kb. úgy nézne ki, hogy egy 6m huf-os új autót kb. 4.4m-ból a nevemen tudhatnék svájci rendszámmal. Listaáron számolva.
ui: így vagy úgy de kell a svájci rendszám a munka meg a tartózkodási miatt.
kisa
born to ride

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1149 Dátum: 2013.03.29 09:41:51 »
Nekem is az Auris kombi meg az új 6os körül forog a világ. Majd attól függ mennyi pénz jön össze télig, mert több motoros telem nem lesz
Más: van köztünk jogász, vagy autóexportban jól tájékozott emberke? Valami olyasmi madárcsiripelést hallottam, hogy ha itthon vennék új autót, és Svájcba helyezném forgalomba, akkor itthon ÁFA, regadó és forgalombahelyezési költségek nélkül meg lehetne venni.
(itthon 27% az áfa, svájcba csak 8-at kell befizetni, kint jóformán csak kfb van, meg 1adó évente)
Alapvetően nem terveztem új autót, sőt 3m alatti használtat terveztem svájcban venni, de ezekkel a kondíciókkal már elgondolkoztató, hogy érdemes várni még és akkor a magyar kereskedőt-importőrt támogatnám, és új autóm lenne.
Ez kb. úgy nézne ki, hogy egy 6m huf-os új autót kb. 4.4m-ból a nevemen tudhatnék svájci rendszámmal. Listaáron számolva.
ui: így vagy úgy de kell a svájci rendszám a munka meg a tartózkodási miatt.
hát ha svájcban 8% az áfa és ott laksz akkor egyértelmű. hogy érdemes magyarországon vásárolni, aztán kivinni és ott forgalomba helyezni, sokat lehet spórolni. ha exportra vásárolsz itthon, nem kell áfát, regadót fizetni utána, rárakatsz egy ideiglenes rendszámot aztán húzás kifele. sokan csinálják ezt még úgy is, hogy nem laknak máshol, ld. a tót rendszámos kocsikat...
egyébként egy dolgot szerintem még járjál körül: sok autó használtan is áfás. ha találsz olyat, ami megfelelő, akkor egy 4 milliós használtat is megkapsz 3-ért itthon.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1150 Dátum: 2013.03.29 10:04:41 »
hát ha svájcban 8% az áfa és ott laksz akkor egyértelmű. hogy érdemes magyarországon vásárolni, aztán kivinni és ott forgalomba helyezni, sokat lehet spórolni. ha exportra vásárolsz itthon, nem kell áfát, regadót fizetni utána, rárakatsz egy ideiglenes rendszámot aztán húzás kifele. sokan csinálják ezt még úgy is, hogy nem laknak máshol, ld. a tót rendszámos kocsikat...
egyébként egy dolgot szerintem még járjál körül: sok autó használtan is áfás. ha találsz olyat, ami megfelelő, akkor egy 4 milliós használtat is megkapsz 3-ért itthon.
Vagy diplomatától, vagy EU-s fiatal használtat nem érdemes keresni?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #1151 Dátum: 2013.03.29 10:13:47 »
Kevesbe? Nemtom. Nekem pl egy Ave kombi az Auris kombival (ha tenyleg lesz ilyen) szemben nem erne semmivel tobbet. Hiaba a minosegibb anyagok (kit erdekel, ha csak a kormanyt es a valtot fogom ami bor?) a nagyobb csend, egyszeruen az en preferenciaim nem ezek  :hug:
Szerintem félreértettük egymást...  ::) Arra próbáltam célozni, hogy az Aurishoz sem kell sokkal nagyobb kompromisszum (SŐT!), mint az Avensishez. Az új Ave nekem egyszerűen feleslegesen nagy, bár tetszik, a mostani Avém kb az új Auris kombival azonos méretű, bőven elegendő a teljes családnak méretileg (mert egy mai alsó közepes autó kb akkora, mint 10 évvel ezelőtt az egyel nagyobb méretkategóriába tartozók). Szóval, a mostani autóm méretei is saját igényem felső határán helyezkedik el...

A hibrid hajtást és "váltót" nagyon tudnám szeretni.  :wub: Elképesztő, milyen kényelmes. Kinőttem már a rugatásból, hogy kézzel váltsak. Minden elkövetkező autóm csak kompromisszumból lesz manuál váltós. Ha kívánhatnám, mindet automatával, vagy CVT-vel kérném...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1152 Dátum: 2013.03.29 10:31:10 »
Vagy diplomatától, vagy EU-s fiatal használtat nem érdemes keresni?
az is lehet, de magyarországon a 27% áfa miatt jóval alacsonyabb nettó értékekkel lehet számolni, a németeknél ugyanez 19%, belgiumban 21%

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Mazda
« Válasz #1153 Dátum: 2013.03.29 10:36:41 »
Szerintem félreértettük egymást...  ::) Arra próbáltam célozni, hogy az Aurishoz sem kell sokkal nagyobb kompromisszum (SŐT!), mint az Avensishez. Az új Ave nekem egyszerűen feleslegesen nagy, bár tetszik, a mostani Avém kb az új Auris kombival azonos méretű, bőven elegendő a teljes családnak méretileg (mert egy mai alsó közepes autó kb akkora, mint 10 évvel ezelőtt az egyel nagyobb méretkategóriába tartozók). Szóval, a mostani autóm méretei is saját igényem felső határán helyezkedik el...
A hibrid hajtást és "váltót" nagyon tudnám szeretni.  :wub: Elképesztő, milyen kényelmes. Kinőttem már a rugatásból, hogy kézzel váltsak. Minden elkövetkező autóm csak kompromisszumból lesz manuál váltós. Ha kívánhatnám, mindet automatával, vagy CVT-vel kérném...
azt azért ne felejtsd el, hogy a külső és belső méret nem ugyanaz. az új auris hiába akkora, mint a régi ave, belül valószínűleg szűkebb. apám mostani astrája pontosan akkora, mint a ford scorpioja volt anno. amiben hátul simán lehetett keresztbe tett lábbal utazni hátul. az astrában nem lehet és széltében is kisebb benne a hely. ez nem véletlen, az autók alapvetően a biztonsági előírások miatt híztam meg úgy az elmúlt húsz évben. pont most kezdődik a fogyókúrás időszak, aminek én lelkes támogatója vagyok.
az automatával meg egyetértek, nekem már volt, sose kéne más, ha választhatnék. pedig a mazda3 kéziváltója első osztályú...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Mazda
« Válasz #1154 Dátum: 2013.03.29 10:49:27 »
az is lehet, de magyarországon a 27% áfa miatt jóval alacsonyabb nettó értékekkel lehet számolni, a németeknél ugyanez 19%, belgiumban 21%
Értem, de én nem erre gondoltam: a diplomaták és talán EU alkalmazottak adómentessen (0%)vehetnek autót és ha eladják még nincs rajta semmi. Ha másik országba viszik csak az ottani adókat kell fizetni.
Gondoltam neked vannak ilyen infoid, ha sokat jársz Brüsszelbe.