Szerző Téma: Mazda  (Megtekintve 610165 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Mazda
« Válasz #930 Dátum: 2012.08.07 17:20:56 »
Szerintem, hogy ne legyek túl két pólusú nem határolnám be szép és nem szépre...
Szerintem a yaris mk1 (mondjuk az alfa 146hoz hasonlítva), az e11 corolla(bármihez hasonlítva) és a yaris verso(bármihez hasonlítva) kifejezetten csúnya...
Az avensis én elhiszem, hogy konzervatív... de nem áll túl messze az unalmastól (számomra)... kicsit olyan "nyominger" a behúzott kerekeivel meg úgy általában...
A GT86 jól néz ki és szép autó... nem értem miért nem lehet egy kicsit több vér pumpálni az egész palettába, ha már a supra mk4-nél is sikerült... a mazda6 ezzel a kiadással szerintem simán lehet majd a "japánok alfa romeo-ja", ahogy a lexus a japán merci...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Mazda
« Válasz #931 Dátum: 2012.08.07 17:23:13 »
Azt még megjegyezném, hogy a Toyota is tud szép autókat csinálni, csak azt nem Európának szánja, sajnos :(

Tud... csak valamiért nem csinál...

Az, hogy más piacra gyárt szépeket.. kicsit olyan, minthogy a banknak sok pénze van csak nem adja neked... hiába gyárt ausztráliának szép kocsikat, ha ide meg az unalmas nyomingerek jutnak el...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #932 Dátum: 2012.08.07 17:43:55 »
Szerintem, hogy ne legyek túl két pólusú nem határolnám be szép és nem szépre...
Szerintem a yaris mk1 (mondjuk az alfa 146hoz hasonlítva), az e11 corolla(bármihez hasonlítva) és a yaris verso(bármihez hasonlítva) kifejezetten csúnya...
Az avensis én elhiszem, hogy konzervatív... de nem áll túl messze az unalmastól (számomra)... kicsit olyan "nyominger" a behúzott kerekeivel meg úgy általában...
A GT86 jól néz ki és szép autó... nem értem miért nem lehet egy kicsit több vér pumpálni az egész palettába, ha már a supra mk4-nél is sikerült... a mazda6 ezzel a kiadással szerintem simán lehet majd a "japánok alfa romeo-ja", ahogy a lexus a japán merci...
De a Toyota NEM akar a japánok Alfa Romeoja lenni. Meg lehet nézni, hány VW-t adnak el, és hány Alfát... A Toyota a japánok VW-je akar lenni (ha már muszáj párhuzamot keresnünk).

Az Alfa 146-osnak mi köze a Yarishoz? Eggyel nagyobb autó... Amúgy az I-es Yaris egyáltalán nem nézett ki rosszul a kategóriáján belül, sőt. Nőiesnek nőies volt (főleg a facelift előtti), de cseppet sem csúnya.

Amúgy pedig egy unalmas design nem egyenlő a csúnyával, semmi ilyen összefüggés nincs. Egy Carina E, vagy egy kortárs Passat (mármint a Carinával kortárs) eléggé unalmas formatervű kocsik, a közvélekedés szerint... De ettől még nem csúnyák. Az arányaik és a részlet-megoldásaik egyaránt rendben vannak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mazda
« Válasz #933 Dátum: 2012.08.07 17:45:12 »
Tud... csak valamiért nem csinál...

Az, hogy más piacra gyárt szépeket.. kicsit olyan, minthogy a banknak sok pénze van csak nem adja neked... hiába gyárt ausztráliának szép kocsikat, ha ide meg az unalmas nyomingerek jutnak el...
Az a Camry, vagy Aurion szvsz semmivel nem izgalmasabb/szebb a maga kategóriáján belül, mint az Avensis a sajátjában.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mazda
« Válasz #934 Dátum: 2012.08.07 19:27:07 »
A Toyota szép autókat gyárt...

Na......! Khm,khm,khm  ::)  :innocent: Jo autokat gyart.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mazda
« Válasz #935 Dátum: 2012.08.07 19:30:12 »
Emmeg itt a Mazda topic.   :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Mazda
« Válasz #936 Dátum: 2012.08.07 20:03:07 »
Jo autokat gyart.  :flowers:
Hopp, elszoltad magad  :D


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mazda
« Válasz #937 Dátum: 2012.08.07 20:36:50 »
Hopp, elszoltad magad  :D

Sose mondtam, hogy nem gyart jo autokat es persze sose irtam ala, hogy a legjobbak lennenek. Mondtam unalmasat, fantaziatlant es sok minden egyebet, de nem vitattam, hogy jo autok.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Mazda
« Válasz #938 Dátum: 2012.08.07 21:28:12 »
Mi bajod van a III-as Ave-val? :cry: Kombiban nekem kifejezetten nagyon bejött az első pillantásra. Az új Mazda tényleg baromi dögös, főleg ebben a színben, csak épp úgy jár majd mint az első széria, ma már látványosan "öreg", a túldizájnolás később bosszulja meg magát. Amúgy így, hogy írjátok, tényleg hajaz az Alfák formatervére.  :hmmmm:
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mazda
« Válasz #939 Dátum: 2012.08.07 23:31:09 »
Szívesen vennék következő autónak is Toyota-t majd mikor eljön az ideje, de basszus melyiket? Nincs egy jól kinéző darab amelyhez húzna a szívem. Olyan semmilyen a kinézetük. Azthiszem a Mazda 6 lenne a befutó.

Ezt én is pont így gondolom.
Mazda6, vagy Mercedes lesz a következő, de az még soká lesz.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #940 Dátum: 2012.08.08 06:58:06 »
Én Palaczk reakciójával értek egyet.
Az Ave III kifejezetten szép autó, nincs vele semmi baj, csak kell alá 4db jó felni és kész. Leginkább egészen közelről és többedik vizsgálgatásra tűnnek fel az igenis érdekes (értsd: szép) formai megoldásai, amik elsőre nem biztos, hogy feltűnnek. Számomra pl. egy Passat (az új!) az Ave-hez képest formailag tök unalmas, annak szerintem nincs egyetlen érdekes részlete sem. Az Ave-nak kifejezetten szép kialakítású a lökhárítója elől a ködlámpák körül, jó formájú a fényszórója, és az autó kivilágítása ezzel a mostani facelifttel egyszerűen gyönyörű. Nem csicsás, mint a Passat U-alakú LEDpontos első lámpája és nem is sugározza azt az agresszivitást (egy középkategóriás részlettelen tepsire miért tesznek agresszív lámpát???).
Az Ave elegáns, komoly megjelenésű autó, a Passattal abban hasonlítanak egymásra, hogy gyakorlatilag időtlen a formája. Nemúgy, mint a Mazda autóinak, amiket inkább sorolnék a Hyundai, Opel formatervek közé. Elsőzör, amikor bemutatják, mindenki hűledezik, hogy milyen szép, meg hű, meg há, aztán, ahogy telik az idő, kezd megszokottá válni az egész. Néhány év múlva, pedig divatjamúlt lesz ez a mai egyébként valóban nagyon mutatós forma.
Egyébként affelől nincs kétségem, hogy baromi jó autó lesz az új 6-os, hiszen, jó volt a most leköszönő is. Az, hogy kinek melyik formavilág tetszik, magánügy.
Toyotát viszont világ viszonylatban nagyságrendekkel nagyobb számban adnak el szerintem, így korántsem gondolnám, hogy a Toyota nem tud a mostaniaknál mutatósabb autókat gyártani. Szerintem, ezt nagyon is japán precizitással mérték fel a fejlesztők, nemhiába néznek ki úgy az autóik, ahogy. El kell fogadni, hogy a Toyota a VILÁG számára gyárt autókat, nem pedig egy ORSZÁG (vagy földrész) számára. És az eladásaik bizony megvannak, nemhiába számít a világ legnagyobb autógyártójának. Ettől még a VW is bőséggel elmarad, de utóbbi elsősorban EU-nak gyárt autót, az itteni sokszor kissé fura igényekhez...

Az is tény, szerintem, hogy egy Toyotát sosem a szemkápráztató szépsége miatt szeretett/szeretnek/fognak szeretni az emberek. A Toyotát használva szeretik meg, ehhez a Toyota nagyon-nagyon ért!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Mazda
« Válasz #941 Dátum: 2012.08.08 09:41:43 »
És az eladásaik bizony megvannak, nemhiába számít a világ legnagyobb autógyártójának. Ettől még a VW is bőséggel elmarad, de utóbbi elsősorban EU-nak gyárt autót, az itteni sokszor kissé fura igényekhez...


Kis ovatossagra intenelek: http://www.saudigazette.com.sa/index.cfm?method=home.regcon&contentid=20120307119186
Elkepzelheto hogy ez az iras pontatlan, mindenesetre a 2012-es adatok majd csak 2013-ban lesznek meg es addig nagyon ugy nez ki, hogy 2011-ben a toyota az elso haromban sem volt benne, ergo "bőséggel elmarad" meg a VW-tol is.  :)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #942 Dátum: 2012.08.08 09:52:28 »
Oké, 2011-ben lehet, de volt egy tök kamu gázpedál mizéria, meg volt egy árvíz Japánban, aminek nagyjából ismertek e következményei. Nyilván visszaesett az eladás. És előtte? Éveken keresztül a legtöbb terméket eladó gyártó volt, valamint a legértékesebb autógyártó cég.  ;)
Többek között a Toyota-módszert sem véletlenül vették át más cégek...

Aláírom, hogy 2011-ben nem a legnagyobb gyártó, de ez ismét változni fog a közel jövőben, effelől nincs kétségem.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:Mazda
« Válasz #943 Dátum: 2012.08.08 10:43:07 »
Többek között a Toyota-módszert sem véletlenül vették át más cégek...

Több kevesebb sikerrel, inkább kevesebb :)
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Mazda
« Válasz #944 Dátum: 2012.08.08 10:55:54 »
Több kevesebb sikerrel, inkább kevesebb :)
Van erre egy frappáns, de korrekt megfogalmazás:
A Toyota módszer BÁRKINÉL működhet, de NEM MINDENKINÉL fog.  :excl: ;) :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i