Szavazás

Milyen hatással van rád az üzemanyagárak jelentős emelkedése?

Nem érdekel, menni kell, ugyanúgy megtankolom.
62 (39.2%)
Kevesebbet autózom, többet tömegközlekedek.
9 (5.7%)
Kissebb fogyasztású autóra váltottam/váltok.
14 (8.9%)
Odafigyelek a fogyasztásra, igyekszem spórolással kompenzálni az áremelkedést.
56 (35.4%)
Igyekszem olcsó kutat választani, mert pár forint is számít.
17 (10.8%)

Összes szavazó: 157

Szerző Téma: Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?  (Megtekintve 1580727 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
music     

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6796 Dátum: 2011.10.26 10:46:13 »
Üzemanyag forgalom 2011. első három negyedévében: http://www.petroleum.hu/2011Q3.html

Érdekes, hogy gázolajból többet adtak el mint egy évvel korábban. Összesen pedig csak 2,42%-kal kevesebb üzemanyag fogyott, ami nem nagy különbség. Kijelenthető, hogy továbbra is rugalmatlan termék az üzemanyag.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6797 Dátum: 2011.10.26 10:51:30 »
Ezért is emelkedik inkább a gázolaj ára mert arra "nőtt" a kereslet.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6798 Dátum: 2011.10.26 10:57:38 »
Egyre több dízel autó van. Pár éve olvastam, hogy több nyugati-európai országban több dízel személyautót adnak el, mint benzinest.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6799 Dátum: 2011.10.26 11:06:28 »
Igen, várható volt a kereslet növekedésével az üzemanyag is jobban fog drágulni.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6800 Dátum: 2011.10.26 12:29:38 »
Ami még rossz hír a dízeleseknek: az EU is nagyon vizsgálja a lehetőségét, - természetesen környezetvédelmi okok mögé bújva - hogy lehetne többet lehúzni a dízelesekről. ugye nem szabad elfelejteni, hogy Nyugat-Ezrópa nem egy országában a személyautók közt is többségben vannak a dízelek, tehát csak óvatosan tudják ezt megtenni, de próbálják...
music     

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6801 Dátum: 2011.10.26 12:37:43 »
Ami még rossz hír a dízeleseknek: az EU is nagyon vizsgálja a lehetőségét, - természetesen környezetvédelmi okok mögé bújva - hogy lehetne többet lehúzni a dízelesekről. ugye nem szabad elfelejteni, hogy Nyugat-Ezrópa nem egy országában a személyautók közt is többségben vannak a dízelek, tehát csak óvatosan tudják ezt megtenni, de próbálják...
szerintem nagyon ideje van már, hogy végre az EU befejezze a dízelüzemanyag pozitív diszkriminációját. A világ minden olyan országában, ahol egyenlő elbírálás alá esik a benzin meg a dízel környezetkárosítási megítélése, a személyautók között alig találni dízelt. egyébként az euro6 norma is erről szól, amitől már most is vért vizelnek a dízelmotorok fejlesztői.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6802 Dátum: 2011.10.26 13:57:23 »
Tudja-e valaki, hogy a Mogyoródi úti LukOilnál mikor van ákcijós nap? :helpsmilie: :D
         

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6803 Dátum: 2011.10.26 15:05:03 »
Ezért is emelkedik inkább a gázolaj ára mert arra "nőtt" a kereslet.
Sztem meg azert, mert annak az eladasa nem csokken az ar novelesevel.  ;) Lasd teherfuvarozas.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6804 Dátum: 2011.10.26 15:14:36 »
Velünk ellentétben Nyugaton sokan fűtenek gázolajjal, mert ott kb ugyan annyira jön ki mint a földgázzal fűtés.
És ugyebár jön a tél.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6805 Dátum: 2011.10.26 15:30:50 »
Ráadásul azért kényes téma a dízel árának növelése, mert a szállítmányozás erre épül. Ha drágul, minden termék drágul, ami inflációt generál plusz munkahelyek megszűnését válthatja ki. Ez újabb gondokat generál (adókiesés, támogatások emelkedése).
Ha meg visszatérítenek a fuvarozóknak, akkor az meg büdzsén vág lyukat, csak máshol.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6806 Dátum: 2011.10.26 19:26:38 »
OFF / Merkel német kancellár szerint 45 óta nem volt gazdaságilag ilyen gázban Európa, a Ft/Eur meg 300ft felett/, szóval engem most hidegen hagy a +-3 Ft üzemanyag ár. Ha van melóhelyem tudom fizetni a benzint, ha nincs, akkor nem, függetlenül, hogy370 vagy 410.  :surrender:

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6807 Dátum: 2011.10.26 22:04:05 »
Éppen ma gondolkodtam el, hogy korábban mintha éreztem volna Bp-en a drágább üzemanyag hatását, kisebbnek éreztem a forgalmat. Ellenben mostanában többször mentem keresztül a városon és folyamatos dugók voltak, mintha minden a régi volna (vagy csak az én ingerküszöböm változott?).

Ellenben autópályán az áremelés hatása teljesen egyértelmű, jelentősen lassult a fogalom.

Vajon mennyire rugalmatlan termék az üzemanyag? Mekkora árra lenne szükség ahhoz, hogy Bp-en tényleg érezhetően változzon a forgalom? 600Ft/liter?

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6808 Dátum: 2011.10.26 22:12:17 »
Éppen ma gondolkodtam el, hogy korábban mintha éreztem volna Bp-en a drágább üzemanyag hatását, kisebbnek éreztem a forgalmat. Ellenben mostanában többször mentem keresztül a városon és folyamatos dugók voltak, mintha minden a régi volna (vagy csak az én ingerküszöböm változott?).
Ellenben autópályán az áremelés hatása teljesen egyértelmű, jelentősen lassult a fogalom.
Vajon mennyire rugalmatlan termék az üzemanyag? Mekkora árra lenne szükség ahhoz, hogy Bp-en tényleg érezhetően változzon a forgalom? 600Ft/liter?
Abszolút rugalmatlan, nincs alternatíva. Vagyis van, bicikli, séta, tömegközlekedés.
Az a 'gond', hogy amennyiben az emberek nem tankolnak, na azon az áron már a gazdaság is összedől.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Benzin-dízel üzemanyag - milyen márkát preferálunk?
« Válasz #6809 Dátum: 2011.10.26 22:42:15 »
Többször kiszámoltam már, hogy nem igazán éri meg a tömegközlekedés.
Bár nem megyek át a Belvároson, de azért szerintem sokan vannak így. Nekem 10,5 km-re, illetve 7 km-re van a lakhelyemtől a munkahelyem két telephelye. Ha kocsival megyek, általában 20-22, illetve  18-20 perc alatt teszem meg, de dugó esetén, ha kerülnöm kell, esetleg a 30-at is eléri, illetve az alsó rekordom 15 perc. Ha BKV-zom, az az első hely esetében először is minimum kétszeri átszállás, legjobb esetben 43 perc, de este simán egy óra fölé is tud menni, ha pechem van, a másik hely szerencsésebb, ott nem kell átszállnom, és 35-40 perc.
Ami az anyagiakat jelenti, ha autózom, az havonta most kb. 8500 Ft. A havi bérlet meg 9800 Ft...
music