Szerző Téma: Kivel futottunk össze?  (Megtekintve 261879 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10699
Kivel futottunk össze?
« Válasz #1455 Dátum: 2014.01.19 19:54:46 »
egyetértek mindenkivel,én azért egyböl rendőrt hivnék minden esetben.

Azt hiszem a Totalcar-on olvastam egy rendőrségen dolgozó levelét, hogy szerencsétlen kivezényelt rendőröknek mennyi egyéb dolga van, és előfordult már olyan helyszínelés, ahova csak 6 óra!  :eek: múlva tudtak kimenni.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re:Kivel futottunk össze?
« Válasz #1456 Dátum: 2014.01.19 19:55:56 »
Azt hiszem a Totalcar-on olvastam egy rendőrségen dolgozó levelét, hogy szerencsétlen kivezényelt rendőröknek mennyi egyéb dolga van, és előfordult már olyan helyszínelés, ahova csak 6 óra!  :eek: múlva tudtak kimenni.
Ez tényleg előfordul... sajnos...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1457 Dátum: 2014.01.19 20:31:05 »
Igen sokan ezt teszik, de ez ebben az esetben csak meg hosszabbította volna azt az idő intervallumot, amíg kártalanítják a kedves fórumtársat. :)
Ezért nem hívtam én sem. Mondta hogy elismeri... ezt alá is írta... volt két tanúm is. Gondoltam, így egyszerűbb és gyorsabb lesz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Corollás Gergő

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1206
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1458 Dátum: 2014.01.19 21:58:19 »
Ezért nem hívtam én sem. Mondta hogy elismeri... ezt alá is írta... volt két tanúm is. Gondoltam, így egyszerűbb és gyorsabb lesz.
Hidd el, így gyorsabban le lesz rendezve, mert akkor még a rendőrségi eljárást is végig kéne várnod.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1459 Dátum: 2014.01.19 22:24:02 »
Hidd el, így gyorsabban le lesz rendezve, mert akkor még a rendőrségi eljárást is végig kéne várnod.
Nem, nekem nem kellett végigvárnom a rendőrségi (majd bírósági) eljárást. A biztosító attól függetlenül rendezte a dolgokat.
Aki törte a kocsimat 6 ezrelékes alkoholszinten volt. Úgy hajtott tovább a helyszínről, hogy semmit sem vett észre a balesetből  :eek:
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.19 22:25:36 írta Nagycitrom »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1460 Dátum: 2014.01.20 08:53:14 »
Nem, nekem nem kellett végigvárnom a rendőrségi (majd bírósági) eljárást. A biztosító attól függetlenül rendezte a dolgokat.
Aki törte a kocsimat 6 ezrelékes alkoholszinten volt. Úgy hajtott tovább a helyszínről, hogy semmit sem vett észre a balesetből  :eek:

Háát, nekem meg igen. 11 hónapot jártunk az elöl-hátul törött kocsival, mígnem megszületett a határozat, mely alapján aztán a biztosító kifizetett.  Igaz a Te eseted bűncselekménynek minősült, a miénk meg szabálysértésnek, egy sorkocc volt.

Az ittas vezetés viszonylag egyszerűen bizonyítható eset. 
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1461 Dátum: 2014.01.20 11:26:18 »
Az ürge biztosításához annyit, hogy lehet nem tudott róla, hogy nincs biztosítása.
Nem védeni akarom, de van biztosítós isemrősöm, ahol előfordult nem egy autóval, hogy nem volt biztosítása.
Ugyanis a zöld kártyát a biztosítási bróker is ki tudja adni. Ő megkapja a pénzt, de nem a biztosítónak nem küldi tovább vagy egyszerűen csak elfelejti kiszámlázni. Ilyen "apró" malőr miatt egy időben a fél Scania-nak biztosítatlan volt a személyautó állománya. Aztán persze elintézték, visszamenőleg is. (De ez ugye azért egy viszonylag nagyobb flotta esetén történt, nem tudom egy magán ember esetén mit tennének. Ebben az esetben gondolom sok múlott a személyes kapcsolatokon is.)
Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy lehet ő azt hitte van biztosítása.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1462 Dátum: 2014.01.20 11:27:02 »
Nálad kiderült egy húzódás, vagy izomrándulás úgy, hogy nem is érezted?
Simán. Akár egy lábfejes csonttörésnél előfordulhat, hogy végigjárod vele a napot, és estére kezd el csak fájni, de akkor bepótolja a lemaradást.  :excl:
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1463 Dátum: 2014.01.20 11:33:45 »
Az ürge biztosításához annyit, hogy lehet nem tudott róla, hogy nincs biztosítása.
Nem védeni akarom, de van biztosítós isemrősöm, ahol előfordult nem egy autóval, hogy nem volt biztosítása.
Ugyanis a zöld kártyát a biztosítási bróker is ki tudja adni. Ő megkapja a pénzt, de nem a biztosítónak nem küldi tovább vagy egyszerűen csak elfelejti kiszámlázni. Ilyen "apró" malőr miatt egy időben a fél Scania-nak biztosítatlan volt a személyautó állománya. Aztán persze elintézték, visszamenőleg is. (De ez ugye azért egy viszonylag nagyobb flotta esetén történt, nem tudom egy magán ember esetén mit tennének. Ebben az esetben gondolom sok múlott a személyes kapcsolatokon is.)
Szóval csak arra akarok kilyukadni, hogy lehet ő azt hitte van biztosítása.
Van erre egy jó közmondás: Tudatlanság nem mentesít!

Kötelessége meggyőződnie arról, hogy él-e a biztosítása...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1464 Dátum: 2014.01.20 11:39:41 »
Van erre egy jó közmondás: Tudatlanság nem mentesít!

Kötelessége meggyőződnie arról, hogy él-e a biztosítása...  :whistling:
Na de hogy? Ha befizetted a díjat, megkaptad a zöldkártyádat - ahogy korábban is mindig - akkor mit kéne tenni? Hívogatni a biztosítót - a díjfizetés gyakoriságának megfelelően - hogy él-e még a biztosítás? Ez sem garancia semmire, mert az ügyintézők néha még az ügyfélnél is tájékozatlanabbak tudnak lenni.
music     

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1465 Dátum: 2014.01.20 11:39:58 »
Simán. Akár egy lábfejes csonttörésnél előfordulhat, hogy végigjárod vele a napot, és estére kezd el csak fájni, de akkor bepótolja a lemaradást.  :excl:

Én 4 napig jártam így... A Flector tapasz csodákra képes....  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1466 Dátum: 2014.01.20 11:43:00 »
Na de hogy? Ha befizetted a díjat, megkaptad a zöldkártyádat - ahogy korábban is mindig - akkor mit kéne tenni? Hívogatni a biztosítót - a díjfizetés gyakoriságának megfelelően - hogy él-e még a biztosítás? Ez sem garancia semmire, mert az ügyintézők néha még az ügyfélnél is tájékozatlanabbak tudnak lenni.
Én mind a mai napig kapom pl. az igazolást a kockázatviselés végének dátumával az Aegontól. Otthon megvan a kötvény, minden adattal. Soroljam még?  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1467 Dátum: 2014.01.20 11:56:44 »
Van erre egy jó közmondás: Tudatlanság nem mentesít!

Kötelessége meggyőződnie arról, hogy él-e a biztosítása...  :whistling:
Te hogy győzödsz meg róla? Mondjuk kaptál egy zöld kártryát a biztosítási brókeredtől.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1468 Dátum: 2014.01.20 11:58:10 »
Én mind a mai napig kapom pl. az igazolást a kockázatviselés végének dátumával az Aegontól. Otthon megvan a kötvény, minden adattal. Soroljam még?  :szemez:
Ezt megkapod a brókertől is, attól függetlenül, hogy él a biztosításod vagy nem. A biztosító nem feltétlenül van közvetlen kapcsolatban a biztosítottal.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Kivel futottunk össze?
« Válasz #1469 Dátum: 2014.01.20 11:59:22 »
egyetértek mindenkivel,én azért egyböl rendőrt hivnék minden esetben.
Én ügyvéd nélkül nem ülök autóba ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer