Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314915 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

ujjobbagya

  • Vendég
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5265 Dátum: 2015.02.17 11:56:48 »
Van, hogy igen. Ugyanis azalatt a 100m alatt bőven megelőz, hogy utána vissza lehessen térni a  bal oldali sávba. Nem tartod fel őt (mindegy hogy mennyivel megy), nem áll a seggedben, nem okoztok ezzel balesteveszélyt. Ismerve a magyar vezetőket.

Ilyen helyzetben én nem vagyok hajlandó bemenni két kamion közé a BMW elől.
Volt már emiatt hogy vészfékeznem kellett ha bementem, azóta inkább úgy gondolom a BMW-st b*sza meg az ideg ne engem.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5266 Dátum: 2015.02.17 12:09:39 »
Mert az nemlétező probléma.
Akkor mondok egy másik, abszolút mindennapos és életszerű szitut, ha annyira nehéz ilyet elképzelni.
Megy egy autó 120-szal az autópálya szélső sávjában, legyen ez az A jelű. Jobbról az autópálya felhajtón egy másik akar feljönni (B jelű), ezért az A jármű udvariasan egy sávval balrább megy, hogy a B könnyen be tudjon sorolni. Igen ám, de a B jól gyorsul, és egy pillanat alatt utoléri sebességben az A autót.
Na, ilyenkor kéne azt, hogy nem nyomja, mint állat, hanem visszaengedi maga elé az A-t, majd utána szépen megelőzi, és akkor már nyomhatja.  Nem egyszer láttam már, hogy ehelyett nem vált sávot, hanem tovább gyorsulva jobbról megelőzi.
Ez szerintem nem probléma. Ha gyorsabb, menjen és én nyugodtan visszasorolok a külsőbe mögötte. Miért zavarna ez engem? Egyenletes sebességgel megyek tovább.
A probléma akkor van, ha a besoroló elvárja hogy helyet adjak neki, miközben mögöttem a belsőben gyorsabban haladó kocsik jönnek. Sokszor emiatt az én k. anyám volt, én voltam a bunkó, szerinte.
A másik probléma, hogy nem használják ki a bevezető gyorsító sávolt, hanem minél hamarabb besorolnak a külső sávba 80-nal, miközben lett volna még 100 m a gyorsításra.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5267 Dátum: 2015.02.17 12:18:32 »
Ilyen helyzetben én nem vagyok hajlandó bemenni két kamion közé a BMW elől.
Volt már emiatt hogy vészfékeznem kellett ha bementem, azóta inkább úgy gondolom a BMW-st b*sza meg az ideg ne engem.
Én kimegyek és ezt egyre többen megköszönik egy elakadás jelzővel.
Még a kamion mellett haladva 1-2 jobbra indexel jelzem, hogy ki fogok menni, a normális ezt észre veszi, rámgyorsit és gyakorlatilag lendület vesztés nélkül visszamegyek a belső sávba, mert gyorsan elment mellettem. Ő megköszöni és stresszmentesen mehetünk mindketten tovább.
Egyre gyakoribb, hogy ilyen normális autóssal találkozom :-)
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.17 12:24:01 írta Nagycitrom »

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5268 Dátum: 2015.02.17 14:13:20 »
A létező probléma az, ha jobbról megelőz. Ez ugyanis szabálytalan.
Lehet, hogy szabálytalan, de tulajdonképpen kit zavar egy ilyen manőver? Velem is számtalanszor megesett, hogy haladtam tempomattal, láttam, hogy valaki becsatlakozna, bementem a belsőbe, de alig pár mp múlva a becsatlakozó már jócskán előttem volt. Gyakran nem is kerül átfedésbe a két kocsi, azaz nem a hátam mögül gyorsít ki. Vagy ha van is némi átfedés pár pillanatig, van közöttünk 1 üres sávnyi hely.

De fordítva is van: én csatlakozom be, ahol egyenletes tempóval halad kamion (vagy több egymás mögött), ilyenkor nem fogok lassítani és kettő közé bemenni, inkább legyorsulom az első kamiont még a felhajtón.  :whistling:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5269 Dátum: 2015.02.17 16:01:56 »
Ilyen helyzetben én nem vagyok hajlandó bemenni két kamion közé a BMW elől.
Volt már emiatt hogy vészfékeznem kellett ha bementem, azóta inkább úgy gondolom a BMW-st b*sza meg az ideg ne engem.
Kicsit így vagyok én is. Bár ha van hely rendesen a két kamion között és addig meg tud engem előzni a mögöttem jövő (BMW-s), legalább is úgy ítélem meg, akkor kimegyek. De az a része nem zavar, hogy feltartom vagy nem, vagy ideges-e vagy nem. Én általában 150-el megyek Km óra szerint előzéskor autópályán. (ilyen sebességnél csal az óra vagy 6-8-at) Akinek ez nem elég, az várjon! Utána visszaállok óra szerint 140-re és az előz meg engem aki akar. De engem sem zavar ha valaki óra szerint 130-al előz egy pár kamiont, csak utána ne maradjon ott, tartson jobbra és így én is el tudok menni majd mellette.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5270 Dátum: 2015.02.17 20:12:05 »
Ilyen helyzetben mi van? :)

http://vs.hu/kozelet/osszes/furcsa-felvetel-az-uton-keresztulvagva-hazba-hajt-a-gyori-tanulosofor-0217?utm_source=hrkrs&utm_medium=rss&utm_campaign=main
Az oktató biztosítója fizet.

Azt, mondjuk, nem tudom elképzelni, hogy miért nem fékezett a kolléga  :hmmmm: :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5271 Dátum: 2015.02.17 20:15:39 »
Én kimegyek és ezt egyre többen megköszönik egy elakadás jelzővel.
Még a kamion mellett haladva 1-2 jobbra indexel jelzem, hogy ki fogok menni, a normális ezt észre veszi, rámgyorsit és gyakorlatilag lendület vesztés nélkül visszamegyek a belső sávba, mert gyorsan elment mellettem. Ő megköszöni és stresszmentesen mehetünk mindketten tovább.
Egyre gyakoribb, hogy ilyen normális autóssal találkozom :-)
Ez a korrekt magatartás - részéről is, részedről is  :yes:

Az viszont nem várható el, hogy neked egy olyan szűk "résbe" kelljen kisorolnod a külsőbe, két kamion közé, hogy lassítanod kelljen, mielőtt vissza tudsz sorolni a belsőbe. Ilyen esetben majd szépen vár egy kicsit a mögötted lévő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5272 Dátum: 2015.02.17 20:23:25 »
Az oktató biztosítója fizet.

Azt, mondjuk, nem tudom elképzelni, hogy miért nem fékezett a kolléga  :hmmmm: :?:
A hepe hupa miatt leesett a lába a pedálról :1eye:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5273 Dátum: 2015.02.17 20:24:12 »
 Ha egy négysávos úttesten van egy gyalogos átkelőhely (zebra) de az úttestet járdasziget választja el, akkor csak akkor kell-e megállni, ha a menetirány szerinti jobb oldali gyalogos átkelőhelyen közlekednének gyalogosok, vagy már a másik oldalt kiszúrva is át kell engedni a  gyalogost? Esetleg úgy, hogy ugyan ez, csak középen villamos megálló van járdaszigettel, ugye 1-1 irányonként és úgy a zebra? Ha lelép a tőlem távolabbi oldalon, akkor is meg kell állni? Mert hát mehet a villamoshoz is... Vagy ha lenne lámpa, úgy simán van hogy megállítják a gyalogosokat jó időre ott középen.

És mi történik járdasziget nélkül, ugyanezzel a felállással? (gondolom meg kell állni, elsőbbséget kell adni neki)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5274 Dátum: 2015.02.17 21:28:45 »
Ha villamosmegálló is van, akkor nem kell, mert nem egyértelmű, hogy át akar jönni. A másik esetben meg kéne, de ebben az országban ez mérlegelés tárgya, bele kell nézni a tükörbe, hogy a mögötted jövő meg tud-e állni, ha te fékezel...
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5275 Dátum: 2015.02.17 23:33:58 »
Ez a korrekt magatartás - részéről is, részedről is  :yes:

Az viszont nem várható el, hogy neked egy olyan szűk "résbe" kelljen kisorolnod a külsőbe, két kamion közé, hogy lassítanod kelljen, mielőtt vissza tudsz sorolni a belsőbe. Ilyen esetben majd szépen vár egy kicsit a mögötted lévő.
Másfél autónyi résbe természetesen nem megyek ki én sem, azt az 5 mp-et kibírja (ha, akkor így járt  :D).  ;)
Ez olyan esetekben van csak, amikor egy fék nélküli gázelvétellel megoldható a manőver. Ma délután pont egy SKót rendszámú BMW (!!!) ment el  így mellettem egy kövér gázzal és köszönte meg pár vilantással  :yes:  Van ilyen is köztük  :D

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5276 Dátum: 2015.02.18 08:56:01 »
Ez a korrekt magatartás - részéről is, részedről is  :yes:

Az viszont nem várható el, hogy neked egy olyan szűk "résbe" kelljen kisorolnod a külsőbe, két kamion közé, hogy lassítanod kelljen, mielőtt vissza tudsz sorolni a belsőbe. Ilyen esetben majd szépen vár egy kicsit a mögötted lévő.

Arról volt szó, hogy 100-2000m :) Az nem kis rés. Kis résbe én sem mennék be.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5277 Dátum: 2015.02.18 09:53:32 »
Amúgy általában lehet látni visszapillantóban amikor valaki jóval gyorsabban jön hátulról, önzetlen lehúzódási döntést még lehet időben hozni.
Ha nem 120-130-al előzök hanem 140-150-el, akkor általában a hátulról ennél gyorsabban érkezők nem szoktak türelmetlenkedni, ez a tapasztalatom.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5278 Dátum: 2015.02.18 10:31:05 »
Arról volt szó, hogy 100-2000m :) Az nem kis rés. Kis résbe én sem mennék be.
Akkor képzeld el azt az abszolút életszerűtlen szitut, amikor egy tavaszi péntek délután mész a M7-en Balaton felé. Ha mondjuk a külső sáv 90-100-zal megy a nagy számú kamion miatt, a belső meg beáll - már ahol teheti - 130-140-re. Te meg a kettő közti utazót szoktad tartani, mit csinálsz, hogy előzöl? Amikor jönnek mögötted gyorsabban, de nem egy-két autó, hanem sok, és a kamionok közt valóban van annyi rés, hogy egy-két autót elengedj, csak épp a többi örülvén, hogy évre megszabadult tőled, nem fog visszaengedni. Biztos, hogy ilyenkor te kimész, és ha te igen, abban is biztos vagy, hogy mindenki más is kimenne?
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.18 10:36:03 írta music »
music     

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5279 Dátum: 2015.02.18 11:29:44 »
Amit írsz, az már közlekedési kutúra, ami nincs itthon, de azért alakul már.
Azt nem lehet KRESZ szabályokkal kialakítani.