Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314402 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5370 Dátum: 2015.03.02 17:31:05 »


Végül kaptam egy szép hivatalos levelet, miszerint "...esetét körülményeket megfontolva lezártuk, a fenti azonosító számon további hátralékot nem tartunk nyilván." meg "Amennyiben kellemetlenséget okoztunk Önnek, szíves elnézését kérjük." A visszautalt pénzt azóta várom, amúgy, de gondolom csak nem teszik meg hogy nem utalnak.

Namost kérdem én: hány emberrel próbálkoznak meg így? Ebből hány az aki kussba marad, befizet és nem tesz panaszt?
Elnézést kértek a kellemetlenségért :D de ebből hol következik, hogy neked valamit visszafizetnek? :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5371 Dátum: 2015.03.02 19:57:18 »
Odaírtak azt is, hogy gondoskodtak a visszautalásról. Csak még nem jött meg az SMS a jóváírásról.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5372 Dátum: 2015.03.02 20:06:08 »
Na ezért járok a városba robogóval :scooter:
Hát nekem cipelni kell ezt-azt, bringa-robogó nálam kiesik.

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5373 Dátum: 2015.03.07 12:16:39 »
Azt hol tudom megnézni, hogy milyenek a büntetési tételek a mindkét irányból behajtani kivéve engedéllyel tábla ellenére, engedély nélkül?
Az súlyosbító-e ha ott várakozás (parkolás) is történt?. (semmilyen akadályozás nem volt amúgy, "csak" ennyi)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5374 Dátum: 2015.03.07 12:27:28 »
http://hir.ma/belfold/mennyit-fizetunk-ha-elkap-az-uj-szuper-traffipax-itt-a-lista/494020
...bár ez az új traffipax kapcsán jelent meg, nem tudom, mennyire hivatalos értékek vannak benne, de hátha segít...

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5375 Dátum: 2015.03.07 23:12:24 »
Csütörtökön este egy érthetetlen szitum volt. Az Alkotás utcából jöttem, és a Délinél a Krisztina krt. kereszteződés után a Maros utca felé akartam tovább menni. Aki járt mostanában arrafelé, tudja, hogy a Moszkva Széll Kálmán tér felújítása miatt sokan kerülnek arra, ezért a villamossín előtti lámpánál a szokásosnál több autó szokott várakozni. Én kb. ott kényszerültem megálni, ahol a képen a Krisztina krt. felirat van, előttem és mögöttem is állt autó. Olyan a lámparendszer, hogy az Alkotás utca felől jőve egy kicsit várni kell a zöldre, mert a Vérmező (Krisztina krt.) felől jövőknek van zöld hulláma annak ellenére, hogy nem ők a főút. Van sárga csíkozott terület is, a képen jól kivehető, de én nem ott álltam. Ahogy ott várok, egyszer csak nagyot fékezve jobbról mellém áll egy kis piros autó (tán Fiesta), és indexel, azaz be akar sorolni a sávomba. Úgy gondolhatta, hogy én majd szó nélkül beengedem, de nem lőtt ki, csak elindult velem együtt, majd miután látta, hogy nem fogom beengedni, nagy dudálással körítve mögém sorolt be, és utána vagy másfél percig folyamatosan villogott a reflektorával, miközben fejét csóválva mutogatott. Egy idő után meguntam, és felkapcsoltam a hátsó ködlámpát jelezvén, hogy nem gondolom célravezetőnek a viselkedését, aztán idővel abba is hagyta. Azóta többször végiggondoltam, de egyszerűen nem értem, min háborodott ennyire föl: vajon mit kellett volna másképpen tennem, hogy az szerinte szabályos legyen. Én hamarabb értem oda, benne voltam a sávban, mögöttem is állt autó, nem lógtam bele a kereszteződésbe, főútról jöttem, ellenben ő a másik(, nem fő)útról érkezett, nem akart a sorára várni, hanem előrébb próbált jutni ügyeskedéssel, és kétszeri sávváltással. Azaz semmi okom nem volt őt beengedni. Fordított helyzetben, én ha ügyeskedni próbálok, de nem sikerül, simán kivárom, amíg valaki beenged, és megköszönöm annak.
Nem arról volt szó, hogy vészhelyzetben van - egy középkorú nő volt egy idősebb utassal, feltehetően az anyja, - mert nem kórház felé ment, és nem sietett, mert amikor lett volna lehetősége gyorsabban előrébb jutni, nem tette. (Eleve ha siet, akkor nem az ilyenkor tudhatóan beduguló Városmajor utca felé megy...)
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5376 Dátum: 2015.03.07 23:14:25 »
Csütörtökön este egy érthetetlen szitum volt. Az Alkotás utcából jöttem, és a Délinél a Krisztina krt. kereszteződés után a Maros utca felé akartam tovább menni. Aki járt mostanában arrafelé, tudja, hogy a Moszkva Széll Kálmán tér felújítása miatt sokan kerülnek arra, ezért a villamossín előtti lámpánál a szokásosnál több autó szokott várakozni. Én kb. ott kényszerültem megálni, ahol a képen a Krisztina krt. felirat van, előttem és mögöttem is állt autó. Olyan a lámparendszer, hogy az Alkotás utca felől jőve egy kicsit várni kell a zöldre, mert a Vérmező (Krisztina krt.) felől jövőknek van zöld hulláma annak ellenére, hogy nem ők a főút. Van sárga csíkozott terület is, a képen jól kivehető, de én nem ott álltam. Ahogy ott várok, egyszer csak nagyot fékezve jobbról mellém áll egy kis piros autó (tán Fiesta), és indexel, azaz be akar sorolni a sávomba. Úgy gondolhatta, hogy én majd szó nélkül beengedem, de nem lőtt ki, csak elindult velem együtt, majd miután látta, hogy nem fogom beengedni, nagy dudálással körítve mögém sorolt be, és utána vagy másfél percig folyamatosan villogott a reflektorával, miközben fejét csóválva mutogatott. Egy idő után meguntam, és felkapcsoltam a hátsó ködlámpát jelezvén, hogy nem gondolom célravezetőnek a viselkedését, aztán idővel abba is hagyta. Azóta többször végiggondoltam, de egyszerűen nem értem, min háborodott ennyire föl: vajon mit kellett volna másképpen tennem, hogy az szerinte szabályos legyen. Én hamarabb értem oda, benne voltam a sávban, mögöttem is állt autó, nem lógtam bele a kereszteződésbe, főútról jöttem, ellenben ő a másik(, nem fő)útról érkezett, nem akart a sorára várni, hanem előrébb próbált jutni ügyeskedéssel, és kétszeri sávváltással. Azaz semmi okom nem volt őt beengedni. Fordított helyzetben, én ha ügyeskedni próbálok, de nem sikerül, simán kivárom, amíg valaki beenged, és megköszönöm annak.
Nem arról volt szó, hogy vészhelyzetben van - egy középkorú nő volt egy idősebb utassal, feltehetően az anyja, - mert nem kórház felé ment, és nem sietett, mert amikor lett volna lehetősége gyorsabban előrébb jutni, nem tette. (Eleve ha siet, akkor nem az ilyenkor tudhatóan beduguló Városmajor utca felé megy...)
Ki volt akadva, amiért nem engedted be. Hisz ő indexelt, érted  ::) ... és ha szóváltásra került volna sor, nyugodt lehetsz, hogy el is mondta volna, mekkora kötsög vagy, amiért nem engedted be...  :wacko:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5377 Dátum: 2015.03.07 23:17:07 »
Gondolom, hogy emiatt, no de ennyire, hogy utána másfél percig villogjon...?
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5378 Dátum: 2015.03.07 23:22:24 »
Gondolom, hogy emiatt, no de ennyire, hogy utána másfél percig villogjon...?
Ó... felhúzta magát. Úgy bele tudják lovalni magukat, hogy csak nézel  ::)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5379 Dátum: 2015.03.08 09:16:11 »
Vannak erőszakosabbak, akik annyira nyomulnak befelé, hogy szinte már összetöri az autókat, csak be tudjon menni. Nem tudom sokszor mit tegyek... Két dolog van bennem, egyik, hogy hogy lehet ilyen bunkó és tolakodó, várja ki a sorát... A másik meg, hogy ezzel lehet, hogy szabály szerint nem kell beengednem, de azért ez egy könnyen megoldható forgalmi helyzet és tipikusan akkor lesz belőle baj, ha egyik sofőr sem enged. A baj meg nem kell. De a szemét meg pont erre játszik, hogy úgyis beenged(ed).
Nem tudom mi a jó viselkedés. Mert azért egyrészt szabálytalan, másrészt pofátlan, harmadrészt agresszív, negyedrészt téged és a többi sorban álló autóst semmibe néz, lenéz. És mégis én engedjek, csak hogy ne legyen baleset, mert látszólag őt ez sem érdekli? Mert ha idegeskedik, hogy nem engedem be, hát annyi, majd megnyugszik. Ilyenkor olyan szívesen lennék egy szakadt Ifával, Kamazzal és úgy teljesen nyugodtan mennék tovább, kicsit nekem jön, vagy én meghúzom a kocsiját mert túl közel jött, nem baj.
Sok az ilyen.
Van egy másik ilyen előre menős módszer, ami kicsit jobb, mondjuk én is szoktam alkalmazni ha sietek. Az kb. az, hogy ha két sáv megy párhuzamosan egyenesen, de a külsőből jobbra kis íven néha elenged a zöld hamarabb, mint ahogy az egyenes lenne zöld, de a sávból egyenesen is lehet menni. Én egyenesen szeretnék menni, de a kereszteződés után leszűkül egy sávra az út. Mindenki a belsőben fog állni, ahonnan amúgy balra is lehet kanyarodni. Én kimegyek a külsőbe és arra apellálok, hogy 1; legyorsulom a legelöl állót, 2; valaki lekanyarodik balra az elsők közül balra és bemegyek a helyére, 3; elalszik valaki vagy nem gyorsul annyira (busz, teherautó, tanuló :-) ) és úgy megyek be kialakult helyre. Ez kicsit ügyeskedő, de nem szabálytalan szerintem.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5380 Dátum: 2015.03.08 11:14:02 »
Erre szokta mondani egy ismerősöm, hogy kell egy szakadt/lepukkant ARO és senki nem akar eléd furakodni  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5381 Dátum: 2015.03.08 11:39:25 »
Vannak erőszakosabbak, akik annyira nyomulnak befelé, hogy szinte már összetöri az autókat, csak be tudjon menni. Nem tudom sokszor mit tegyek... Két dolog van bennem, egyik, hogy hogy lehet ilyen bunkó és tolakodó, várja ki a sorát... A másik meg, hogy ezzel lehet, hogy szabály szerint nem kell beengednem, de azért ez egy könnyen megoldható forgalmi helyzet és tipikusan akkor lesz belőle baj, ha egyik sofőr sem enged. A baj meg nem kell. De a szemét meg pont erre játszik, hogy úgyis beenged(ed).
Nem tudom mi a jó viselkedés. Mert azért egyrészt szabálytalan, másrészt pofátlan, harmadrészt agresszív, negyedrészt téged és a többi sorban álló autóst semmibe néz, lenéz. És mégis én engedjek, csak hogy ne legyen baleset, mert látszólag őt ez sem érdekli? Mert ha idegeskedik, hogy nem engedem be, hát annyi, majd megnyugszik. Ilyenkor olyan szívesen lennék egy szakadt Ifával, Kamazzal és úgy teljesen nyugodtan mennék tovább, kicsit nekem jön, vagy én meghúzom a kocsiját mert túl közel jött, nem baj.
Sok az ilyen.
Van egy másik ilyen előre menős módszer, ami kicsit jobb, mondjuk én is szoktam alkalmazni ha sietek. Az kb. az, hogy ha két sáv megy párhuzamosan egyenesen, de a külsőből jobbra kis íven néha elenged a zöld hamarabb, mint ahogy az egyenes lenne zöld, de a sávból egyenesen is lehet menni. Én egyenesen szeretnék menni, de a kereszteződés után leszűkül egy sávra az út. Mindenki a belsőben fog állni, ahonnan amúgy balra is lehet kanyarodni. Én kimegyek a külsőbe és arra apellálok, hogy 1; legyorsulom a legelöl állót, 2; valaki lekanyarodik balra az elsők közül balra és bemegyek a helyére, 3; elalszik valaki vagy nem gyorsul annyira (busz, teherautó, tanuló :-) ) és úgy megyek be kialakult helyre. Ez kicsit ügyeskedő, de nem szabálytalan szerintem.
Az utolsó, amit csinálsz, ugyan az mint amit előtte kritizáltál :devil:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5382 Dátum: 2015.03.08 12:15:22 »
Szerintem nem, mert olyan helyre megyek csak be, ami már ott van, vagy "keletkezik". Tehát nem késztetek senkit fékezésre, lassításra, megállásra. De írjátok le ha ez tilos lenne. Mert szerintem az első példa tilos a KRESZ szerint is.
Szerinted miért ugyan az amúgy?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5383 Dátum: 2015.03.08 12:20:20 »
Szerintem nem, mert olyan helyre megyek csak be, ami már ott van, vagy "keletkezik". Tehát nem késztetek senkit fékezésre, lassításra, megállásra. De írjátok le ha ez tilos lenne. Mert szerintem az első példa tilos a KRESZ szerint is.
Szerinted miért ugyan az amúgy?
Miért, mert te is bekéretőzől  a belső sávba, ahol "már más ott van" [rohog]
... és ugye neki lenne elsőbbsége :winkiss:

Soma01

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1587
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #5384 Dátum: 2015.03.08 12:32:37 »
A KRESZ szerinti elsőbbségre gondolsz?
"Elsőbbség: továbbhaladási jog a közlekedés más résztvevőjével szemben. Azt a járművet, amelynek elsőbbsége van, az
elsőbbségadásra kötelezett nem kényszerítheti haladási irányának vagy sebességének hirtelen megváltoztatására."
Ez alapján szerintem nincs gond. Esetleg morális értelemben vett elsőbbség meg nem adása jöhet szóba. Nem tudom ha egy rendőr látná ezt,  megbüntetne-e emiatt? Szerintem nem.  :innocent: