Szerző Téma: Új Toyota vásárlás  (Megtekintve 141463 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Új Toyota vásárlás
« Válasz #285 Dátum: 2008.01.14 12:27:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"


Az ADAC statisztikának idõközben semmi köze nincs a valósághoz, a gyári segélyszolgálatok olyan mértékben befolyásolják. Nem fogadható el reprezentatív forrásnak. Alátámasztja ezt az a tény is, hogy az AutoBild pl. az éves Minõség Riportjának elkészítése során már több éve nem alapoz az ADAC statisztikára (ugyanezzel az indoklással). Egyébként ezt itt a Fórumon már többször megtárgyaltuk (bár lehet, hogy te azt -még- nem olvastad).

Népítéletek terén javaslom, olvasgass más márkák típusai között is. Amúgy pedig a Toyota esetében nem értem, hogy mire gondolsz "elmúlt idõszak népítéletei" között. Arra talán, hogy az eddig 14 darab új Corollás népítélet között van 1 (egy) darab negatív? Vagy arra, hogy a tavaly leváltott E12-es Corolla átlagos ítélete 8.3-as, miközben a Golf V-ösé 7.6-os? Vagy mire?

Ami a hatalmas céget illeti: a Toyota már nagyon régóta az, e téren nem következett be olyan változás, amely a minõségügyet szignifikánsan befolyásolhatná. Tény, hogy akárcsak minden más márka esetében, úgy a Toyota esetében is negatív hatással volt (van) a megbízhatóságra az egyre komplexebb szerkezet és a piac által diktált újítási kényszer. De ettõl függetlenül nem ismerhetõ fel, hogy mitõl változna meg a jövõben az a nagyságrendileg három évtizede fennálló helyzet, hogy a japán autók általában (egyes kivételekkel, lásd pl. Porsche) megbízhatóbbak, mint a többi.

(Végül, de nem utolsó sorban jelezném, hogy ez a téma nem ebbe a topikba tartozik!)



Nem kell hadakozni, s átmenni támadásba! :nana: Pusztán csak objektív tényeket közöltem. Ki beszélt itt VW-rõl? Nem említettem ilyet emlékeim szerint. Vagy igen ? :hmm:  Más kérdés, hogy egyértelmû jelei vannak a romlásnak természetesen. Ha az nem az, hogy egy márka globális szinten 2. helyre esik vissza megbizhatóságban, akkor nem tudom, hogy mi utalhatna erre jobban !? És ez persze már a korábbi években megtörtént. :szemez:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Új Toyota vásárlás
« Válasz #286 Dátum: 2008.01.14 12:35:55 »
Idézetet írta: "OK fine"
Nem kell hadakozni...


Én is ezt mondom :)

Amúgy légyszi, tényleg ne ebben a topikban írj errõl, ha folytatni akarod (és más se itt válaszoljon, ha válaszolni szeretne). Erre alkalmasabb az Általános/Beszélgessünk topik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Új Toyota vásárlás
« Válasz #287 Dátum: 2008.01.23 14:49:24 »
Hello

Erosen gondolkodunk uj Yaris vasarlasan, ezzel kapcsolatban lenne par kerdesem.

- A foglalóról tényleg csak egy összefirkantott megrendelõ lap tanuskodik meg a szamla? Semmilyen atveteli elismerveny, amiben benne van, hogy pontosan milyen feltetelek teljesulese eseten jar vissza, stb?

- Szoktak a markakereskedok vallalni valamilyen hataridot az auto atadasara? VSC-st neztunk, az most kapasbol 4 honap, mire bejon az orszagba es nem igazan szeretnem, hogy ebbol fel ev legyen - vagy legyen, csak akkor legyen rogzitve, hogy mit kapok cserebe.

- Rogzitve van valahol, hogy mi van akkor, ha retegvastagsag vizsgaloval nekiallok nezni az uj autot meg a szalonban es hat nem igazan tetszik az eredmeny?

- Egyaltalan van valami adasveteli szerzodes? A fehervariak szerint csak 1 szamla + megrendelo, ez igy eleg kevesnek tunik nekem.

- Hitel: tenyleg igaz, hogy nem lehet sehogyse megkotni mar megrendeleskor, hogy legalabb az arfolyam rogzuljon? Ha 4 honap mulva jon meg a kocsi es akkor kell rogziteni az arfolyamot, akkor mar ki tudja, hogy a mostani gyenguska forintbol mi lesz :(

Elore is koszonettel

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #288 Dátum: 2008.01.23 15:28:08 »
Megrendeléskor egy Adás-Vételi szerzõdés készül, ebben pontosan rögzítve van, hogy mennyi az autó ára, ebbõl mennyi kerül befizetésre a szerzõdés aláírásakor. A pénztárban természetesen bizonylatot adnak a befizetésrõl.
A szállítási határidõ szinttén szerepel a szerzõdésben. A Toyota logisztikai rendszere elég fejlett, így nagyon ritka, hogy 1-2-nél nagyobb eltérés legyen. Ha mégis így lenne, akkor a csúszás idejére akér bérautó is igényelhetõ nagyon jutányos áron. A rétegvastagság mérése természetesen kérhetõ átvételkor, 300 mikronig új autónak minõsül a kocsi, így elvileg reklamálni nem lehet. Az már más kérdés, hogy ha ez az érték mondjuk csak 1 elemen mérhetõ, máshol jelentõsen kevesebb. A Toyoták egyébként jellemzõen 80-150 mikron között vannak, típustól, elemtõl függõen. A Toyotánál egyébként szállítási sérült autóra (pl. karcos volt, és újrafújták az ajtót részben, vagy egészben) külön kedvezmény van, melyet a márkaimportõr biztosít, de ezt csak akkor kapja meg a kereskedés és így az ügyfél is, ha ez utóbbi írásban nyilatkozik, hogy tudomásul veszi a sérülést, stb.
Hitelt akkor tudsz kötni, ha már alvázszáma is van a kocsinak, de mivel a szállítási határidõbõl kiindúlva a Te esetedben gyártásrendelés van, errõl nem lehet szó. Az árfolyam meg amúgy is szinte mellékes, mert CHF alapú hitelnél havonta kapsz csekket, az adott havi hivatlos árfolyam szerint. A forint meg nem ugrál mostanában 50 forintokat, így nagy különbség nem lesz a szerzõdéskötéskori átváltásnál.
Legalábbis nálunk így megy minden...
Remélem tudtam segíteni.

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Új Toyota vásárlás
« Válasz #289 Dátum: 2008.01.23 18:19:01 »
Koszonom szepen a segitseget!

Szoval akkor jol erttem, hogy adasveteli szerzodes marpedig van, ugye? Majdnem kirohogtek Fehervaron, amikor erre rakerdeztem, hogy mar hogy lenne, persze hogy nincs, kiallitanak 1 szamlat, aztan hello, mehetek amerre latok.

Megyek majd Veszprembe, azokrol jot hallottam, remelem nem cafolnak ra.

Megkoteskor az arfolyam szerintem azert nem mindegy, mert ha eros forintnal veszek fel hitelt es gyengenel fizetem vissza, akkor az azert bukta.

béla12

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 47
Új Toyota vásárlás
« Válasz #290 Dátum: 2008.01.24 07:37:39 »
Lukit! Amikor a kocsiról tágyalsz az üzletkötõ simán lenézi a géprõl Neked, hogy az adott autóból milyen készletek vannak "raktáron". Szinre, felszereltségre, kárpitra...stb. Ami idõpontot mondanak, azt normális kereskedés simán hozza, sõt! Ha megvan az alvázszáma a gépnek, akkor simán köthetõ a szerzõdés. Aminek van egy egyébb feltételek, megállapodások pontja is. Na ide lehet beleírni a külön kis kívánságokat. Én amikor az párom Yaris-t intéztem, simán beleirattam a szerzõdésbe a kért extrákat és ha szállítási sérült, akkor értesítés majd alku vagy másik gép. A sérült autó után a vevõ és a kereskedõ is csak akkor tudja érvényesíteni a táblázat szerinti kedvezményt, ha a vevõ aláírásával igazolja annak tudomásul vételét. Szerintem a táblázat kicsit alá van kalkulálva, jóval nagyobb a bukta eladás esetén mint a kapott kedvezmény. Tehát átvételnél nagyon figyelni mit írsz alá. Valamint a szerzõdés tartalmazza a foglalót is, amirõl számlát kell kapnod. Ha hajlandó vagy még egy kicsit utazni, akkor én a Kaposváriakat ajánlanám. Szerintem korrekt csapat. Ha kell írom, hogy kit keress náluk.
tömeget oszlatni nem vízágyúval kell, hanem szippantóskocsival.

kipubácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Új Toyota vásárlás
« Válasz #291 Dátum: 2008.01.27 14:50:45 »
Idézetet írta: "lukit"
Koszonom szepen a segitseget!

Szoval akkor jol erttem, hogy adasveteli szerzodes marpedig van, ugye? Majdnem kirohogtek Fehervaron, amikor erre rakerdeztem, hogy mar hogy lenne, persze hogy nincs, kiallitanak 1 szamlat, aztan hello, mehetek amerre latok.

Megyek majd Veszprembe, azokrol jot hallottam, remelem nem cafolnak ra.

Megkoteskor az arfolyam szerintem azert nem mindegy, mert ha eros forintnal veszek fel hitelt es gyengenel fizetem vissza, akkor az azert bukta.



A veszprémi Toyota-t csak ajánlani tudom! Nagyon korrektek és segítõkészek! Ugyan én csak egy használt Ave-t vettem náluk, ill. õk adták el a Corollámat. Utóbbiért még jutalékot sem kértek! Ismerem a tulaj lányát is, Õ vezeti a HONDA szalont. Náluk vettem a mostani Galantomat.............szintén korrektek, a végletekig!! Ja és Õk adták el a TOYOTA-nal vett Ave-t, no persze ezért Õk sem kértek jutalékot...........korrekt!!!!! Hivatkozz a Szeghalmi Andira!!!!

kipubácsi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 20
Új Toyota vásárlás
« Válasz #292 Dátum: 2008.01.27 14:55:35 »
Kihagytam a csúcspoént: egy 50-essel többért adták el a HONDA-nál azt az Ave-t, amit a szomszéd TOYOTA-nal egy évvel korábban vettem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A vevõje a mai napig is hívogat, hogy milyen hihetetlenül jó autót vásárolt!!!!!!!!!!!!!! Pedig már akkor 210000 km volt benne!!!!!!!!! Teljesen el van ájulva a géptõl, tényleg olyan, mint ha új lenne, pedig '98-as!!!!!!!!!! TOYOTA no mégis csak...................

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Új Toyota vásárlás
« Válasz #293 Dátum: 2008.01.27 16:36:55 »
Koszi a hozzaszolasokat :)

Voltam vegulis a veszpremieknel, hat ok voltak a legnormalisabbak. Fehervarrol inkabb ne is szoljunk, Gyorben korrektek voltak, csak az uzletkoto volt kisse mufurc, Veszprem meg kaveval kinaltak, vegigbeszeltunk mindent, stb, szal otos.

Az vajon hogy lehet, hogy a fehervariak ugyanazt a kocsit 4 honapra igerik, mig mashol ez 2,5 ho (+ forgalomba helyezes mind2 esetben)? Gyartasbol kell rendelni, az tuti.

rekusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
kérdés
« Válasz #294 Dátum: 2008.01.30 21:01:30 »
Idézetet írta: "béla12"
Lukit! Amikor a kocsiról tágyalsz az üzletkötõ simán lenézi a géprõl Neked, hogy az adott autóból milyen készletek vannak "raktáron". Szinre, felszereltségre, kárpitra...stb. Ami idõpontot mondanak, azt normális kereskedés simán hozza, sõt! Ha megvan az alvázszáma a gépnek, akkor simán köthetõ a szerzõdés. Aminek van egy egyébb feltételek, megállapodások pontja is. Na ide lehet beleírni a külön kis kívánságokat. Én amikor az párom Yaris-t intéztem, simán beleirattam a szerzõdésbe a kért extrákat és ha szállítási sérült, akkor értesítés majd alku vagy másik gép. A sérült autó után a vevõ és a kereskedõ is csak akkor tudja érvényesíteni a táblázat szerinti kedvezményt, ha a vevõ aláírásával igazolja annak tudomásul vételét. Szerintem a táblázat kicsit alá van kalkulálva, jóval nagyobb a bukta eladás esetén mint a kapott kedvezmény. Tehát átvételnél nagyon figyelni mit írsz alá. Valamint a szerzõdés tartalmazza a foglalót is, amirõl számlát kell kapnod. Ha hajlandó vagy még egy kicsit utazni, akkor én a Kaposváriakat ajánlanám. Szerintem korrekt csapat. Ha kell írom, hogy kit keress náluk.


Én kb 1-2 héten belül veszem át a corollámat. Teljesen amatõr vagyok a réteg vizsgálatban, engem simán megvezetnének, ha sérülne útközben és javítanák :-) Mire figyeljek, vagy hogyan tudom ezt értelmesen és minél biztosabban átnézetni?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #295 Dátum: 2008.01.30 21:47:48 »
A rétegvastagságméréshez szerencsére adnak mérõt.
 :nagymosoly:
A Toyoták gyári értéke 150 mikron alatt szokott lenni (a jellemzõ 80-120).
Olyan is van, hogy még a gyárban újrafújnak egy elemet, vagy akár az egész autót. Ilyenkor 200 mikron körüli értéket találsz.

rekusz

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 11
kérdés
« Válasz #296 Dátum: 2008.01.31 08:39:33 »
Köszi!

Vagyis tõlük kérjek vastagság mérõt? Ehhez mit szoktak szólni, nem nyavalyognak? Van ilyen tapasztalat?

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: kérdés
« Válasz #297 Dátum: 2008.01.31 10:04:23 »
Idézetet írta: "rekusz"
Vagyis tõlük kérjek vastagság mérõt? Ehhez mit szoktak szólni, nem nyavalyognak? Van ilyen tapasztalat?

Nem szoktak nyavalyogni, de ha mégis, ez a minimum azért, otthagysz nekik 4 millió forintot. Meg a Te érdeked, szóval ne hagyd magad :kacsint:
music     

lukit

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re: kérdés
« Válasz #298 Dátum: 2008.01.31 10:24:15 »
Idézetet írta: "rekusz"
Vagyis tõlük kérjek vastagság mérõt? Ehhez mit szoktak szólni, nem nyavalyognak? Van ilyen tapasztalat?


Gyõrben és Veszprémben direkt rákérdeztem erre, hogy igenis meg szeretném majd nézni az autót rétegvastagságmérõvel. Azt mondták korrekt módon, hogy természetesen, semmi gond. Gyõrben felajánlotta az ürge a szerviz mérõjét, Veszprémben meg még hozzátette, hogy új autónak számít, ha az átlagos vastagság asszem 300 alatt van, de ennek utána kellene nézni. Mindenesetre ha nem stimmel a vastagság, de törvényi értéken belül van, akkor fel kell vetetni egy jegyzõkönyvet, ami eladáskor igencsak jól jön (ezt is felajánlották a veszprémiek).

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Új Toyota vásárlás
« Válasz #299 Dátum: 2008.01.31 10:37:03 »
Így van, 300 mikronig gyárinak tekinthetõ a fényezés.