Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1318128 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4080 Dátum: 2013.02.18 19:18:27 »
Nem tudom más hogy van vele, de engem az elmúlt 20 évben 1x büntettek meg (cca 10 éve a Tabánnál 72-vel mentem), pedig autóval, motorral szoktam menni vagy évi 20ekm-t, parkolási büntim se volt még soha. :innocent:
kop-kop-kop

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4081 Dátum: 2013.02.18 19:28:30 »
Nem tudom más hogy van vele, de engem az elmúlt 20 évben 1x büntettek meg (cca 10 éve a Tabánnál 72-vel mentem), pedig autóval, motorral szoktam menni vagy évi 20ekm-t, parkolási büntim se volt még soha. :innocent:
kop-kop-kop
Engem is csak egyszer fényképeztek le, kb. tíz évvel ezelőt Balatonfüreden, éjjel háromkor, 74-el. Éppen lámpa után gyorsítottam, szerencsére közel álltak a lámpához, ezért mentem ilyen lassan. 7000Ft-os csekket ajánlottak fel, amit nagy örömmel el is fogadtam (75ért már feljelentés ment volna, ami pénzbüntetéssel+jogsi elvétellel járt volna).
Meg egyszer Szegeden valami napközben forgalomtól elzárt területen mentem át, ott négyezer forintos csekket kaptam (talán négy éve). Azt is nagy örömmel fogadtam el, a környékünkön már akkor is tízezer forintnál indultak a büntetések. Azóta nem megyek behajtani tilosba.
Ennyi, pedig nagyon sokat és nagyon gyorsan vezettem (bár a gyorshajtáson kívül csak kisebb szabálysértéseket követtem el, mint pl. egyirányú utcából kitolattam vagy ötven métert, a végén (elején) már várt két rendőr, de tőlük csak szóbeli ejnyebejnyét kaptam - azóta nem tolatok egyirányú utcában).

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4082 Dátum: 2013.02.18 19:35:03 »
Lehet, hogy idealista vagyok, de nem hiszem, hogy szükség van a pénzbüntetésre, és azt sem hiszem, hogy elszabadulna az anarchia.
Ha mindenkinek fájna a pénzbírság, akkor lehet, hogy működne a dolog, de most egyáltalán nem ez a helyzet Magyarországon.

A második bekezdés második mondata abszolút ellentétes a nézeteimmel, szerintem egyáltalán nem vállalható hátrány. Ha pedig két bénázás után elveszik a jogosítványt, az igenis visszatartó erő pénzbüntetés nélkül is, és inkább egyformán érint mindenkit, mint a pénzbüntetés.
Jó, nem mindenkinek, csak kb a 80%-ának. Szerintem jó arány.
A jogsi elvétele 2 hiba után túlzott büntetés. Az egzisztenciáját bukhatja el. És hogyan lenne: elévülés nélkül, mondjuk 40 éven keresztül? Hibázol 20 évesen, majd 55 évesen és ugrott a jogsid?
A másik, hogy pénzzel jogsi is szerezhető legálisan ;) Tehát akkor megint ugyanott vagyunk.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4083 Dátum: 2013.02.18 20:24:04 »
Engem 10 év alatt egyszer sem büntettek meg, és kb. a két kezemen megtudom számolni hányszor igazoltattak.
Gyorsan, sokszor tul gyorsan megyek.... már egy tucat alkalommal vártam a csekket, de nem jött :D

Azt hiszem szerencsés vagyok, ezért le is kopogom.  :)

Amugy ha épp úgy alakulna hogy elveszik a jogsim, akkor sem raknám le az autót.
1. Nekem vinnem kell a munkásokat , piacra kell járnom ha szezon van.
2. Nekem az életem fontos része a vezetés , amiről nem mondok le!  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4084 Dátum: 2013.02.18 20:26:56 »
Engem 10 év alatt egyszer sem büntettek meg, és kb. a két kezemen megtudom számolni hányszor igazoltattak.
Gyorsan, sokszor tul gyorsan megyek.... már egy tucat alkalommal vártam a csekket, de nem jött :D

Azt hiszem szerencsés vagyok, ezért le is kopogom.  :)

Amugy ha épp úgy alakulna hogy elveszik a jogsim, akkor sem raknám le az autót.
1. Nekem vinnem kell a munkásokat , piacra kell járnom ha szezon van.
2. Nekem az életem fontos része a vezetés , amiről nem mondok le!  :devil:
Olyan gyors vagy, hogy el se kapnak [rohog] Mint a taxi c. filmben :szemez:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4085 Dátum: 2013.02.18 20:28:27 »
Olyan gyors vagy, hogy el se kapnak [rohog] Mint a taxi c. filmben :szemez:
Fénynél azért nem vagyok gyorsabb, tehát trafi ellen nem tudok mit tenni  :devil:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4086 Dátum: 2013.02.18 20:30:48 »
Jó, nem mindenkinek, csak kb a 80%-ának. Szerintem jó arány.
A jogsi elvétele 2 hiba után túlzott büntetés. Az egzisztenciáját bukhatja el.
És Te hova sorolod magad, a 80%-ba vagy a 20%-ba?
Mert ha a 80%-ba, akkor nem ugyanarról beszélünk, ha pedig a 20%-ba, akkor nincs miről beszélni.
Szóval én azokra gondolok, akik mondjuk 90ezerből élnek, hónapról hónapra, és a büntetés nélkül sem tudnak félretenni egy fillért sem. Hidd el, baromi sokan élnek így, az átlagfizetés megtévesztő, mert nagyon felviszi az egy-két extrém magas fizetés.
Tételezzük fel, hogy egy ilyen család kap 30ezer forint büntetést, amit ha nem fizet ki egy hónapon belül, akkor leadhatja a rendszámot. Na ebbe nem lehet belebukni?
Ugyanakkor tételezzük fel, hogy ugyanebben a családban elveszik a jogsit a szabálysértőtől mondjuk csak egy hétre. Mi történik? Ha autóval járt munkába, akkor vagy viszi a férje/felesége, vagy megy busszal, de beláthatjuk, hogy ez is okoz akkora problémát, ami már visszatartó erő lehet.

Mi történik, ha egy milliomost büntetnek meg 30ezer forintra? Marha ideges lesz, fizet, vagy tojik rá és fizet, de egyik sem veszélyezteti az egzisztenciáját. Mi történik, ha elveszik a jogosítványát akár csak egy hétre? Gondolom, felrobban az idegtől, és jár jogsi nélkül egy hétig, megkockáztatva, hogy esetleg elkapják, de majdcsak lesz valahogy. Vagy erőt vesz magán, és jár busszal egy hétig. Vagy kivesz egy hét szabadságot.

Tényleg nem értem, miért gondoljátok, hogy mindenképpen pénzt kell lehúzni az emberekről. Ezt a feltevést valamilyen tanulmányra alapozzátok, vagy csak egyéni vélemény?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4087 Dátum: 2013.02.18 20:48:07 »
A szankciónak fájnia kell, hogy legközelebb visszatartson. Azonnal fájnia kell. A pénzbüntetés is ilyen, természetesen (ellentétben a pontokkal, amik csak egy távoli, áttételes kellemetlenséget jelentenek, mindaddig, míg össze nem gyűl annyi, hogy elvegyék a jogsidat).
Igen, ez ismert tény Nietzsche óta.
Viszont Kovács Béla bácsinak, aki véletlenül belekoccant hátulról az előtte megálló autóba, mert elbambult/kátyút figyelt, amúgy meg bőséges követési távolságot tartott, nem mobilozott, lehet, hogy 10.000 Ft bírság jobban fáj (plusz a kocsijának javítási költsége), mint mondjuk egy menő celebnek vagy vagány vállakozónak 10 milla, aki amúgy követési távolságot sem tartott, mobilozott és épp le akart túrni az útról a büdös nagy terepjárójával.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy egy egészséges mérlegelés még nem vezetne anarchiához. De lehet, hogy sokat javítana a hivatal megítélésén.  :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4088 Dátum: 2013.02.18 22:40:07 »
És Te hova sorolod magad, a 80%-ba vagy a 20%-ba?
Mert ha a 80%-ba, akkor nem ugyanarról beszélünk, ha pedig a 20%-ba, akkor nincs miről beszélni.
Szóval én azokra gondolok, akik mondjuk 90ezerből élnek, hónapról hónapra, és a büntetés nélkül sem tudnak félretenni egy fillért sem. Hidd el, baromi sokan élnek így, az átlagfizetés megtévesztő, mert nagyon felviszi az egy-két extrém magas fizetés.
Tételezzük fel, hogy egy ilyen család kap 30ezer forint büntetést, amit ha nem fizet ki egy hónapon belül, akkor leadhatja a rendszámot. Na ebbe nem lehet belebukni?
Ugyanakkor tételezzük fel, hogy ugyanebben a családban elveszik a jogsit a szabálysértőtől mondjuk csak egy hétre. Mi történik? Ha autóval járt munkába, akkor vagy viszi a férje/felesége, vagy megy busszal, de beláthatjuk, hogy ez is okoz akkora problémát, ami már visszatartó erő lehet.

Mi történik, ha egy milliomost büntetnek meg 30ezer forintra? Marha ideges lesz, fizet, vagy tojik rá és fizet, de egyik sem veszélyezteti az egzisztenciáját. Mi történik, ha elveszik a jogosítványát akár csak egy hétre? Gondolom, felrobban az idegtől, és jár jogsi nélkül egy hétig, megkockáztatva, hogy esetleg elkapják, de majdcsak lesz valahogy. Vagy erőt vesz magán, és jár busszal egy hétig. Vagy kivesz egy hét szabadságot.

Tényleg nem értem, miért gondoljátok, hogy mindenképpen pénzt kell lehúzni az emberekről. Ezt a feltevést valamilyen tanulmányra alapozzátok, vagy csak egyéni vélemény?
Arra az apróságra alapozzuk, hogy a világon mindenhol a pénzbírság a szankció a kevésbé súlyos kihágásokra.

Aki 90 ezret keres, az ne száguldozzon, már bocs. Ha mégis száguldozik, és bexopja a 30 ezres bírságot, akkor pedig kér szépen részletfizetést, és kiköhögi 10 ezrenként. Az is nehéz valakinek, aki 90-et keres - de nem lehetetlen.

A jogsi-elvétel egy hétre nonszensz. Pont azért, mert egy ilyen szankciót kb. bárki kiröhögne, nem lenne semmi visszatartó ereje. Ha viszont, mondjuk, egy hónapra veszik el, abba már simán belebukhat egy kispénzű ember, akinek a jogsijától függ az egzisztenciája (bár megint mondom, hogy ha attól függ, akkor meg pláne ne száguldozzon).

A milliomos, ha 1 hétre vagy akár egy hónapra elveszik a jogsiját, majd jár addig taxival, és baromira nem fogja izgatni a dolog. Vagy sofőrszolgálatot vesz igénybe. De valszeg olyan rokona, barátja is jóval több lesz, aki adott esetben el tudja vinni A-ból B-be.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4089 Dátum: 2013.02.18 22:43:06 »
Igen, ez ismert tény Nietzsche óta.
Viszont Kovács Béla bácsinak, aki véletlenül belekoccant hátulról az előtte megálló autóba, mert elbambult/kátyút figyelt, amúgy meg bőséges követési távolságot tartott, nem mobilozott, lehet, hogy 10.000 Ft bírság jobban fáj (plusz a kocsijának javítási költsége), mint mondjuk egy menő celebnek vagy vagány vállakozónak 10 milla, aki amúgy követési távolságot sem tartott, mobilozott és épp le akart túrni az útról a büdös nagy terepjárójával.

Ezzel csak annyit akartam mondani, hogy egy egészséges mérlegelés még nem vezetne anarchiához. De lehet, hogy sokat javítana a hivatal megítélésén.  :)
Ebben egyet is értünk (kivéve az arányokat, mert szerintem azért marha kevés olyan ember van Magyarországon, akinek egy 10 milliós bírság ne fájna... a példáid amúgy szélsőségesek  ;)). Nem is arról megy itt a diskurzus, hogy ne lenne-e jobb egy arányosabb, mondjuk a jövedelmet, és/vagy a vagyont is figyelembe vevő bírságolási rendszer.

De styu odáig megy, hogy a pénzbírság létjogosultságát vitatja, ami szerintem utópia.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4090 Dátum: 2013.02.18 22:53:14 »
9-3 óra?
nem 10-2?
10-2 a régi iskola, korábban azt oktatták; de kevésbé jó, mint a 9-3, mert ez utóbbi teszi lehetővé, hogy alap kéztartásból a legnagyobbat tudj egy mozdulattal tekerni a kormányon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4091 Dátum: 2013.02.18 22:57:47 »
De styu odáig megy, hogy a pénzbírság létjogosultságát vitatja, ami szerintem utópia.
Az elején még én is az arányos büntetésről írtam, de sokak szerint az sem működne. Viszont a jogosítvány elvételen alapuló büntetés elvileg könnyen megvalósítható lenne, de akkor megszűnne egy komoly bevételi forrás, szóval akkor meg nem lenne miből fizetni a rendőröket. Ez valóban utópia. Viszont kombinálni lehetne a kettőt, bár lehet, hogy ezt meg is teszik, sajnos az aktuális eljárásról egyáltalán nem vagyok képben.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4092 Dátum: 2013.02.18 23:03:14 »
Az elején még én is az arányos büntetésről írtam, de sokak szerint az sem működne. Viszont a jogosítvány elvételen alapuló büntetés elvileg könnyen megvalósítható lenne, de akkor megszűnne egy komoly bevételi forrás, szóval akkor meg nem lenne miből fizetni a rendőröket. Ez valóban utópia. Viszont kombinálni lehetne a kettőt, bár lehet, hogy ezt meg is teszik, sajnos az aktuális eljárásról egyáltalán nem vagyok képben.
Hogyne tennék meg - bizonyos súlyosabb közlekedési kihágásokért akár azonnal is elvehetik a jogsidat; más esetekben pedig olyankor, ha visszaesőként követsz el valamit. Tehát ilyen most is van, és kell is lennie. Aki a súlyos szabálysértésével balesetet okoz, azt vonják is ki szépen egy időre a forgalomból.

Arányos pénzbírságolási rendszer is működik amúgy valamilyen szinten - a közigazgatási bírság-rendszer ugyan fix tételes, de sok esetben (főleg súlyosabb kihágásoknál) pl. az ügyben eljáró bíró dönthet, bizonyos keretek között, a kiszabandó pénzbírság nagyságáról.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4093 Dátum: 2013.02.18 23:04:57 »
Gyerekek, nagyon el vagyunk szállva. Be kell tartani a KRESZ-t, és akkor nem érhet baj. Aki meg folyton a tűzzel játszik, kalkulálja bele, hogy megéghet, és ha megég, akkor pedig maradjon csöndben, ne azt hajtogassa, hogy bezzeg a másikat miért nem. Ennyi.
Nehogy már a rendőr tehessen arról, hogy kihágáson érve téged megbüntet.

Az arányítás ebben az országban utópia. Pont azok játszanák ki, akik miatt be akarnák vezetni.
music     

styu

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 357
Re:KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #4094 Dátum: 2013.02.18 23:56:50 »
Gyerekek, nagyon el vagyunk szállva. Be kell tartani a KRESZ-t, és akkor nem érhet baj.
Az eredeti probléma az volt, hogy egy balesetben a vétkes sofőr pénzbírságot kap. Azért ez szerintem nem szándékos, hanem maximum gondatlan megsértése a KRESZ-nek, tehát sok esetben tapasztalatlanságból vagy fáradtság miatt következik be a baleset. Ezen meg szerintem pont nem segít az, ha pluszban pénzbüntetést is osztanak.

Abban egyet értünk, hogy be kell tartani a KRESZ-t, vagy pedig nem szabad fennakadni a büntetéseken, de ha nem szándékosan sérti meg valaki a KRESZ-t, akkor szerintem valami gyakorlati oktatás többet érne. Hiszen honnan tudná egy tapasztalatlan sofőr, hogy mi a helyes sebesség különböző útviszonyok között? Ezt nem lehet elméletben megtanulni, mindenki a saját hibáiból tanul. Én például ötször tettem kárt az autóban a jogsi megszerzése utáni első fél évben, de mindegyikből tanultam, és azóta viszont (az elmúlt 15 évben) nem okoztam balesetet, eltekintve a múltkori őztől, de ott se mutogattam másra, tudom, hogy az én hibám, és igencsak kiakadtam volna, ha még pénzbüntetést is kapok.