Szerző Téma: HiAce  (Megtekintve 422690 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #240 Dátum: 2008.02.27 23:25:45 »
Üdv ismét itt!

A gumit hol vetted?
Mennyire kopik aszfalton a BFG -hez képest?

A klímádból a gáz szököt el szerintem!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Hiace4x4

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 46
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #241 Dátum: 2008.03.01 12:17:04 »
A gumikat itt vettem: http://www.gumimarket.hu/?PID=6425&op=product

A kopásról még nem sokat tudok nyilatkozni, mert csak pár hónapja vannak meg. Szerintem inkább csak a mintázatban van némi különbség, meg hogy a BFG 3x-os oldalfalú(ha jól tudom), a Grabber AT2 meg csak 2x.
Én leginkább csak az oldalsó körmöket sajnálom róla, ami a BFG-n sokkal jobban meg van csinálva. Amúgy a Generalnak meg több az apró vékony mintája, ami télen latyakban, meg jégen nagy elõny. Eredetileg is olyan gumit kerestem, ami télen és terepen is jó (kevés ilyen AT-s gumi van).

Nani 71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #242 Dátum: 2008.03.11 23:09:54 »
Sziasztok!
Még új regisztráló vagyok, de már régi Toyotás.
Egy E10 Corolla sedan volt az elsõ, 5 évesen vettem, elõtte egy 4 ütemû Wartyogóm volt gázüzemû, amit a toyota is megkapott. 2005-ben belekóstoltam egy Corolla Wagon 1.4 D4D SOL 0 km-es családi autóba. Tavaly megsajnáltam, amikor elsõ klímaszerelésem után bepakoltam szerszámaimat és hátulról ránéztem, ekkor elhatároztam hogy veszek egy Nagytestvért, egy HIACE-t. Egy 1999-es 2.4D 6 személyes GLASS VAN horogra is akadt tavaly májusában, amit azóta is nagy becsben tartok, hisz régi álmom vált valóra. Azóta a belsejét alakítgatom. Válaszfalba építettem hangszórókat bedobozolva, az egész hátfalat lekárpitozva. Most lett készen a hátso ajjó ablak és a két oldalablak rácsozata. (Féltem a szerszámaimat!!!). Most jutottam el a külsõ optikai részekhez, amihez keresnék hátsó lámpa maszkot és nem túl feltûnõ hátsó szárnyat. Ha tud valaki valami okosat, akkor akár a fórumba, akár az e-mail címre írhat. Késõbb teszek fel képeket, hátha az én ötleteim is tetszenek valakinek.
Hiace 15 000 km vezetése utáni tapasztalataim: az elvárásnak megfelelõ megbízható munkatárs, kb 9 l/100km fogyasztással, általában 3-5 mázsa szerszámmal és szerelési anyaggal rohangálok vegyesben. Én elfogult vagyok a TOYásokkal, úgyhogy: :10:
Üdv mindenkinek!
ANI 71

Dr.Gáz

  • Szervezők
  • Alap-tag
  • *****
  • Hozzászólások: 386
  • F1 Hiace TF 109
    • http://www.drgaz.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #243 Dátum: 2008.03.12 00:03:41 »
Idézetet írta: "Nani 71"
Sziasztok!
Még új regisztráló vagyok, de már régi Toyotás.
Egy E10 Corolla sedan volt az elsõ, 5 évesen vettem, elõtte egy 4 ütemû Wartyogóm volt gázüzemû, amit a toyota is megkapott. 2005-ben belekóstoltam egy Corolla Wagon 1.4 D4D SOL 0 km-es családi autóba. Tavaly megsajnáltam, amikor elsõ klímaszerelésem után bepakoltam szerszámaimat és hátulról ránéztem, ekkor elhatároztam hogy veszek egy Nagytestvért, egy HIACE-t. Egy 1999-es 2.4D 6 személyes GLASS VAN horogra is akadt tavaly májusában, amit azóta is nagy becsben tartok, hisz régi álmom vált valóra. Azóta a belsejét alakítgatom. Válaszfalba építettem hangszórókat bedobozolva, az egész hátfalat lekárpitozva. Most lett készen a hátso ajjó ablak és a két oldalablak rácsozata. (Féltem a szerszámaimat!!!). Most jutottam el a külsõ optikai részekhez, amihez keresnék hátsó lámpa maszkot és nem túl feltûnõ hátsó szárnyat. Ha tud valaki valami okosat, akkor akár a fórumba, akár az e-mail címre írhat. Késõbb teszek fel képeket, hátha az én ötleteim is tetszenek valakinek.
Hiace 15 000 km vezetése utáni tapasztalataim: az elvárásnak megfelelõ megbízható munkatárs, kb 9 l/100km fogyasztással, általában 3-5 mázsa szerszámmal és szerelési anyaggal rohangálok vegyesben. Én elfogult vagyok a TOYásokkal, úgyhogy: :10:
Üdv mindenkinek!


Ha kellene egy kis segítség akár szerszám tárolás szempontból vagy optikailag akkor keress meg


További képek: http://forma1.drgaz.hu/hu/index.php?stilus=lap&hiv=3

Nani 71

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #244 Dátum: 2008.03.12 16:17:14 »
Sziasztok!
Eladó 4 db új, eredeti Hiace acélfelni, ezüst színû, gumit csak messzirõl látott!!!
10k darabja, egyben eladó! 20/9145428
Üdv mindenkinek!
ANI 71

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #245 Dátum: 2008.03.29 20:05:12 »
Sziasztok!

Ma reggeltem a fórumra, kb egy hónapja van megint Hiace-om. Egy reklámcéget vezetek és dekoros szerelõs utónak vettem egy Long Hiace-t.
Az autó 1999-es, 2L a motorja, no klíma.
A legnagyobb baj vele, hogy berezonál a doboz.
A hang egyértelmûen a kardán környékérõl jön. Legjellemzõbb 40 és 50 km/h között mély rezonáló hanggal kezd majd felerõsödik és nagyon hangosá válik.
Ha felemelem az autót akkor már 4. sebeségben alapjáraton is csinálja. Egyértelmûen fémes csörgés-zörgés. A kardán elejébõl a váltó határán.
Mi lehet ez?
A keresztek cserélve, felfüggesztõ csapágy cserélve.
A segítségeteket szeretném kérni!
A kardáncsentírozásnak van értelme ebben az esetben? A keresztek együtt állnak, és kipróbáltuk a két tengelydarab 180 fokos elfordítását is.
Semmi változás.
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #246 Dátum: 2008.03.29 22:19:16 »
ha van 5let, jöhet nyugodtan, online vagyok, bevezettük a garázsba a netet :)
üdv: Tomi

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #247 Dátum: 2008.03.30 09:38:22 »
Idézetet írta: "tomi023"
Sziasztok!

Ma reggeltem a fórumra, kb egy hónapja van megint Hiace-om. Egy reklámcéget vezetek és dekoros szerelõs utónak vettem egy Long Hiace-t.
Az autó 1999-es, 2L a motorja, no klíma.
A legnagyobb baj vele, hogy berezonál a doboz.
A hang egyértelmûen a kardán környékérõl jön. Legjellemzõbb 40 és 50 km/h között mély rezonáló hanggal kezd majd felerõsödik és nagyon hangosá válik.
Ha felemelem az autót akkor már 4. sebeségben alapjáraton is csinálja. Egyértelmûen fémes csörgés-zörgés. A kardán elejébõl a váltó határán.
Mi lehet ez?
A keresztek cserélve, felfüggesztõ csapágy cserélve.
A segítségeteket szeretném kérni!
A kardáncsentírozásnak van értelme ebben az esetben? A keresztek együtt állnak, és kipróbáltuk a két tengelydarab 180 fokos elfordítását is.
Semmi változás.


Lehet, hogy tényleg ki kéne egyensúlyoztatni a kardánt. Más ötletem nekem sincs a leírás alapján...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #248 Dátum: 2008.03.30 10:21:27 »
A hiba annyiban pontosodott, hogy felemelve egyértelmû fémes zörgés, mintha valami el lenne szabadulva.
Nincs valakinek egy váltó robbantott rajza?
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #249 Dátum: 2008.03.30 17:49:23 »
Abban tudtok segíteni, hogy milyen váltó lehet a Hiace alatt ill hogyan jön ki a kardán belõle?
Esetleg valakinek egy bontott váltó próbára kölcsön?  :nagymosoly:
Holnap megyek az M+F be hátha mondanak valami okosságot de a javítás úgy is rám marad...
THX
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #250 Dátum: 2008.03.31 11:34:13 »
holnap reggel felviszem a hidropress-her a hardánt.
üdv: Tomi

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #251 Dátum: 2008.04.03 11:50:32 »
Namost az a helyzet, hogy a kardán teljesen felújítva, centírozva, De a hiba ua.
M+F kicsit tanácstalan, de 5let még van.
9-én viszem hozzájuk és addig szerelik míg jó nem lesz.
Addig én: ma estére kapok egy bontott difit próbára. Kíváncsi leszek...
Nektek ötlet?
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #252 Dátum: 2008.04.03 13:07:57 »
Idézetet írta: "tomi023"
Namost az a helyzet, hogy a kardán teljesen felújítva, centírozva, De a hiba ua.
M+F kicsit tanácstalan, de 5let még van.
9-én viszem hozzájuk és addig szerelik míg jó nem lesz.
Addig én: ma estére kapok egy bontott difit próbára. Kíváncsi leszek...
Nektek ötlet?


biztos, hogy váltó, és nem valahol máshol zörög, csak elviszia sok fém a hangot? - (pl difi, és a kardán váltó felöli vége zörög tõle? )

- meg kéne bontani a váltót, a fogaskerekek rossz hézagolása, vagy a nem pontosan a helyére tolt, és úgy féloldalasan kopott fogaskerekek isokozhatna csúnya búgó, rezonáló effekteket.

Hallani kellene a dolgot!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

tomi023

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #253 Dátum: 2008.04.03 13:46:32 »
Megmutatom szívesen.
én és az MF sem hisszük, hogy a Toyota váltó elromolhat így. Az biztos, hogy a kardán viszi a hangot. Az is, hogy a doboz felerõsíti.
Aztán az is, hogy a kardán tökéletes, szépen fut.
Talán ma este lesz idõ és fel tudjuk próbálni a másik difit, másik féltengelyekkel.
Ha ez sem segít akkor elöl keresgélek tovább.

Nagyot csalódtam most a  :toy: ba. Volt már egy Hiace-om és nagyon szerettem de ezt már majdnem belöktem az árokba.
Ugyanakkor hiszem, hogy meg lehet javítani és nem lehet nagy baja mert mindene mûködik szépen.
Lehet csak egy bak szakadt amit még nem vettem észre  :hmm: lassan megõrülök.
Egy hónap alatt 3K-t tettem bele a vételáron felül.
üdv: Tomi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
HIACE és egyéb kisbuszok
« Válasz #254 Dátum: 2008.04.03 21:26:48 »
Ez sajnos a használt gépek rizikója, nem tudhatod, hogy hogyan hajtották, hol ütötték meg...
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!