Szavazás

Elégedett vagy az alakoddal?

Igen
6 (19.4%)
Azért eltudnám magam képzelni kicsit soványabbnak.
16 (51.6%)
Hízhatnék egy kicsit
2 (6.5%)
Nagyon rám férne a fogyás
7 (22.6%)

Összes szavazó: 29

Szavazás lezárva: 2006.06.02 19:00:51

Szerző Téma: Életmód  (Megtekintve 127977 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #600 Dátum: 2014.12.27 22:28:40 »
Olvastam már sok ilyet. Ha a negyede igaz lenne, az USA kábé már kihalt volna rég.

Én elhiszem, hogy egészségtelen. Főleg abban a mennyiségben, amennyit én iszom belőle. A whis által írtak például megalapozottak, és ez is bőven elég, sajnos. De az ilyen hülyeségeken, amelyek konkrétan méregnek titulálják a kólát, én már csak derülni tudok  :) ... ha ez méreg lenne, én is halott lennék már. Ha nem ittam meg életemben legalább 10 ezer litert, akkor egyet sem. Rég szét kellett volna már esnem  :lol:
Vagy az tart össze [rohog]  (bocs nem hagyhattam ki)
Picit igazad van, nem mellőzhet az ember mindent ami egy (kicsit is) árthat :no:
De a többségét azért igyekezhet az ember elkerülni .
Én inkább csapvizet szoda/ásványvizet iszom, vagy gyümölcslevet (narancslé, almalé).
Persze ezeket is támadják: a gyümölcslevekben bizonyos alkotók koncentráltan vannak,mondjuk egy literben 5 kg gyümölcsé. És ugye 5 kg almát nem javalott egyszerre megenni :D (és pont a rostok többségét hagyjuk ki)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re:Életmód
« Válasz #601 Dátum: 2014.12.27 22:43:38 »
Nem célom.
A dietetikus ismerősöm eléggé gyakorlatias szakember.
Akkor tudnia kell azt is, hogy a tehéntejet az emberek kb. 10%-a tudja normálisan megemészteni.  ;)
music     

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #602 Dátum: 2014.12.27 22:53:54 »
Akkor tudnia kell azt is, hogy a tehéntejet az emberek kb. 10%-a tudja normálisan megemészteni.  ;)
Ja az emberek 10% nagy marha :lol:
Viszont vannak benne fontos anyagok ;)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Életmód
« Válasz #603 Dátum: 2014.12.30 16:51:51 »
Ja az emberek 10% nagy marha :lol:
Viszont vannak benne fontos anyagok ;)
Amik más élelmiszerekben többszörösen megtalálhatók. :hug: Ez "a tej: élet, erő, egészség" történet igen régóta megbukott. :)
Én pl. 1 deci tejtől úgy nézek ki tíz perc múlva mint egy 7 hónapos kismama, és >12-24 órába telik, mire helyreáll a gyomrom mérete és a "kis" diszkomfort-érzet helyreáll. Ugyanez áll bármilyen gyümölcslére, szénsavasra, maltitos édesítőre, fehér tésztára, fehér kenyérre, stb.

szfp: A dietetikus, ha ért a CH diétához (inzulinrezisztencia, PCOS esetében megfelelő étkezés: gyors-lassú CH, napi elosztás, mennyiség, számolás, stb.), elkérném az elérhetőségeit, mert sokaknak hasznos lehetne, ha nem csak a már ismert 3 emberhez lehetne menni diétás tanácsadásra. :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Életmód
« Válasz #604 Dátum: 2014.12.30 16:55:04 »
Amik más élelmiszerekben többszörösen megtalálhatók. :hug: Ez "a tej: élet, erő, egészség" történet igen régóta megbukott. :)
Én pl. 1 deci tejtől úgy nézek ki tíz perc múlva mint egy 7 hónapos kismama, és >12-24 órába telik, mire helyreáll a gyomrom mérete és a "kis" diszkomfort-érzet helyreáll.
A párod meg liter számra vedelheti, semmi baja tőle  ;)
Átlagban jók leszünk  :D

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #605 Dátum: 2014.12.30 17:41:26 »
Amik más élelmiszerekben többszörösen megtalálhatók. :hug: Ez "a tej: élet, erő, egészség" történet igen régóta megbukott. :)
Én pl. 1 deci tejtől úgy nézek ki tíz perc múlva mint egy 7 hónapos kismama, és >12-24 órába telik, mire helyreáll a gyomrom mérete és a "kis" diszkomfort-érzet helyreáll. Ugyanez áll bármilyen gyümölcslére, szénsavasra, maltitos édesítőre, fehér tésztára, fehér kenyérre, stb.

szfp: A dietetikus, ha ért a CH diétához (inzulinrezisztencia, PCOS esetében megfelelő étkezés: gyors-lassú CH, napi elosztás, mennyiség, számolás, stb.), elkérném az elérhetőségeit, mert sokaknak hasznos lehetne, ha nem csak a már ismert 3 emberhez lehetne menni diétás tanácsadásra. :)
Huha és akkor mit iszol, eszel? :hmmmm: Csak vizet meg husit? :innocent:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Életmód
« Válasz #606 Dátum: 2014.12.30 17:43:32 »
A párod meg liter számra vedelheti, semmi baja tőle  ;)
max.elkezd nyávogni...;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Életmód
« Válasz #607 Dátum: 2014.12.30 17:43:53 »
Amik más élelmiszerekben többszörösen megtalálhatók. :hug: Ez "a tej: élet, erő, egészség" történet igen régóta megbukott. :)
Én pl. 1 deci tejtől úgy nézek ki tíz perc múlva mint egy 7 hónapos kismama, és >12-24 órába telik, mire helyreáll a gyomrom mérete és a "kis" diszkomfort-érzet helyreáll. Ugyanez áll bármilyen gyümölcslére, szénsavasra, maltitos édesítőre, fehér tésztára, fehér kenyérre, stb.

szfp: A dietetikus, ha ért a CH diétához (inzulinrezisztencia, PCOS esetében megfelelő étkezés: gyors-lassú CH, napi elosztás, mennyiség, számolás, stb.), elkérném az elérhetőségeit, mert sokaknak hasznos lehetne, ha nem csak a már ismert 3 emberhez lehetne menni diétás tanácsadásra. :)
igyál sok citromlevet!!!!!;))
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Életmód
« Válasz #608 Dátum: 2014.12.30 17:53:05 »
Huha és akkor mit iszol, eszel? :hmmmm: Csak vizet meg husit? :innocent:
Na igen, magyar számára nem is létezik más. :D Amúgy sokkal változatosabban eszem mint mielőtt kiderült volna a pár öröklött bajom.  :hug:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Életmód
« Válasz #609 Dátum: 2014.12.30 17:55:05 »
1x régen szóvolt a viszkikről.
tzoli mondta,h a jameson mindent visz.
kezdek egyetérteni.
nagyon zamatos.
ittam csivaszregalt is,de az nem ilyen jó.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Életmód
« Válasz #610 Dátum: 2014.12.30 18:25:03 »
Na igen, magyar számára nem is létezik más. :D Amúgy sokkal változatosabban eszem mint mielőtt kiderült volna a pár öröklött bajom.  :hug:
Mi más van még? :hmmmm: :innocent:
A gyümölcsöt kipréseled és a levét kiöntöd,a maradékot megszed :wacko:
« Utoljára szerkesztve: 2014.12.30 18:27:15 írta OldPiet »

TZoli

  • Vendég
Re:Életmód
« Válasz #611 Dátum: 2014.12.30 18:43:23 »
1x régen szóvolt a viszkikről.
tzoli mondta,h a jameson mindent visz.
kezdek egyetérteni.
nagyon zamatos.

 ::)
Hmm de rég ittam olyat, szerintem van már 1 éve is, nem megy le az alkohol a torkomon és nem is kívánom valahogy.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Életmód
« Válasz #612 Dátum: 2014.12.30 18:54:17 »
Mi más van még? :hmmmm: :innocent:
A gyümölcsöt kipréseled és a levét kiöntöd,a maradékot megszed :wacko:
A gyümi nem nagyon jó nekem sajnos, szinte egyik sem. Gyors CH, megdobja a cukromat, aztán 1 óra múlva leesik, én meg KO.

Amúgy saját sütésű teljes kiőrlésű kenyér, isteni zabos zsömle vagy TK zsömle, ezekből bundás kenyér, meleg szendó, reggeli ötlet még a zablepény, a túrós zabfalat, zabkása, stb.
Ebédre körethez (mert a húsban nincs CH): kuszkusz, bulgur, barna rizs, basmati rizs, gersli, lencse, stb. De itt alig pár dolgot soroltam fel. :)
Ma pl sajtos csirke volt hagymás vöröslencse körettel, mennyei!  ;)

Amúgy szinte mindent lehet a nekem megfelelően elkészíteni.  :) Érdemes ezeket az oldalakat megnézni (bár sok más is van, de őket ismerem is személyesen):
afonyamamora.blogspot.hu
fittkonyha.info
         

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Életmód
« Válasz #613 Dátum: 2014.12.30 19:08:29 »
1x régen szóvolt a viszkikről.
tzoli mondta,h a jameson mindent visz.
kezdek egyetérteni.
nagyon zamatos.
ittam csivaszregalt is,de az nem ilyen jó.

szerintem is az ír blended viszkik a jók (mint amilyen a  jameson) meg persze a skót  single malt fajták.  de igazából a viszki mint műfaj nem egy nagy szám, úgyhogy alapszabály, hogy 12 évesnél ne legyen fiatalabb... ;)

nálam most a kép szerinti piák mennek, mind jóféle, különösen a két középső, az egyik egy ukrán vodka, a másik meg egy martinique-ről származó rum. a koktélokba meg kajákba való piákat nemigen tartom számon, azt a nejem intézi (van itthon creme de cassis, cointreau, aperol, amaretto meg még kitudjami. no és öt liter bacardi superior - a mojitot mindenki szereti :D)


akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Életmód
« Válasz #614 Dátum: 2014.12.30 19:12:51 »
::)
Hmm de rég ittam olyat, szerintem van már 1 éve is, nem megy le az alkohol a torkomon és nem is kívánom valahogy.
én ma ittam először életemben.
disznótor volt,a pálinkával katasztrófa történt,maradt a viszki.
3féle volt, jameson volt a tuti.
csivaszregal meg dzsekkdenielsz nincs ilyen tiszta ízű zamatos. azok némileg kesernyések.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки