Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371489 alkalommal)

0 Felhasználó és 13 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7170 Dátum: 2012.11.14 15:29:46 »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7171 Dátum: 2012.11.14 15:34:54 »
Alakul ez, mint púpos gyerek a prés alatt!
Végre egy hiteles forrás!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

csbalu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7172 Dátum: 2012.11.14 17:43:08 »
Sziasztok! Jár valaki esetleg Priussal Hatvan(Aszód)- Budapest útvonalon az M3 autópályán? Tudni kell hogy van benne pár emelkedő meg lejtő. Kíváncsi lennék mennyit eszik ezen a terepen egy PII-es olyan 80-90-100-as tempónál. Napi szinten erre felé használnám. Esetleg van egy olyan elvetemült kolléga aki erre lakik (Gödöllő vagy Újpest) és van annyi szabad ideje, hogy ha kifizetem Neki az üzemanyagot + sört és meghívom egy HAmbira a GOGO hamiban csinálna velem egy tesztmérést?
Üdv.
Balu

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7173 Dátum: 2012.11.14 17:48:09 »
Ez alapján várhatóan 5.0+-0.2 lenne a fogyasztás.
(Inkább a 100-as tempót figyelembe véve)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7175 Dátum: 2012.11.14 20:00:10 »
Sziasztok! Jár valaki esetleg Priussal Hatvan(Aszód)- Budapest útvonalon az M3 autópályán? Tudni kell hogy van benne pár emelkedő meg lejtő. Kíváncsi lennék mennyit eszik ezen a terepen egy PII-es olyan 80-90-100-as tempónál. Napi szinten erre felé használnám. Esetleg van egy olyan elvetemült kolléga aki erre lakik (Gödöllő vagy Újpest) és van annyi szabad ideje, hogy ha kifizetem Neki az üzemanyagot + sört és meghívom egy HAmbira a GOGO hamiban csinálna velem egy tesztmérést?
Üdv.
Balu
Szia!
Én az általad adott távot érintettem mostanság párszor de Miskolcig mentem végig, így nem teljesen releváns a megadott távolságra a fogyi: PI-gyel 4,5l/100km, PII-vel 4,5-4,7l/100km volt 110-zel, az emelkedőkön tempomat NÉLKÜL szigorúan, 2 személlyel, a mostaninál kissé enyhébb időben.
Tapasztalataim alapján normális vezetési technikával nagyjából a kmr kolléga által írott fogyi lehet mérvadó talán inkább max. értékkel.



Today, tomorrow and after tomorrow!

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7176 Dátum: 2012.11.14 20:29:37 »
Tudja vki mennyibe kerül a Toyota Hibrid Szervizprogram?
A P+ oldalán akadtam rá. 5 éves kor után évente meg lehet hosszabbítatni a Hybrid Akkumulátor Extracare-t egészen 10 éves korig. Emlékszem régebben beszéltünk erről, hogy tervezik. A biztosításban a 100e felett futott és nem a Toyotánál szervizelt kocsik is részt vehetnek. Sajnos a konkrét szerződési feltételeket - akárcsak a sima Extracare-t - nem teszik ki a honlapra.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7177 Dátum: 2012.11.14 22:00:39 »
Tudja vki mennyibe kerül a Toyota Hibrid Szervizprogram?
A P+ oldalán akadtam rá. 5 éves kor után évente meg lehet hosszabbítatni a Hybrid Akkumulátor Extracare-t egészen 10 éves korig. Emlékszem régebben beszéltünk erről, hogy tervezik. A biztosításban a 100e felett futott és nem a Toyotánál szervizelt kocsik is részt vehetnek. Sajnos a konkrét szerződési feltételeket - akárcsak a sima Extracare-t - nem teszik ki a honlapra.

Na szóval 0 reklám, de http://toyotabuda.hu/site/?page=article&id=extracare

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7178 Dátum: 2012.11.15 01:20:46 »
Na szóval ....
Ezt hívják Extracare kivonatnak. Hasonlót máshol is látni, ezekből még azt hagynak ki amit akarnak. Én az apróbetűs részre vagyok a legkiváncsibb. (Pl. mikor, milyen folyadékok, életbelépés .... )
Külön a hybrid aksira vonatkozó gariról, feltételeket és árakat ebben sem láttam.
Nem értem mit kell titkolni a konkrét aláírásra kerülő szöveget, illetve szövegeket, mert itt úgy tűnik 2 különböző dologra vonatkozó biztosításról van szó. Talán nem lenne jó, ha vki alaposabban tanulmányozhatná?
Még a bankoknál is letölthetők a szerződési feltételek.-(
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.15 01:25:20 írta Agyarka »

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7179 Dátum: 2012.11.15 11:02:54 »
Csak ennyit találtam én is. :(
Mondjuk nem ezt kerestem. 120000 kilométer fölött miket kell cserélni éves szervizeken? Szokásos szűrők+olaj kombó? Elvileg itt már gyertyacsere megvolt, ha jól olvastam az előző pár oldalt. Kopóalkatrész meg mi a manó lehet fékbetéteken és a futómű alkatrészein kívül?

vitomi24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7180 Dátum: 2012.11.15 11:45:43 »

Toyota places the highest priority on customer safety and the quality of our vehicles. We are constantly monitoring our cars’ performance through a variety of sources. From time to time, we become aware of a situation where a certain component or aspect of the vehicle does not meet our strict standards.

On Wednesday November 14th, Toyota GB registered a recall on Avensis, Corolla and 2nd generation Prius models with the Vehicle and Operator Services Agency (VOSA). The recall affects approximately 75,000 vehicles in the UK and will be carried out in accordance with the VOSA Code of Practice.


On certain of the above models equipped with Electric Motor assisted Power Steering [EMPS] there might be a possibility that due to insufficient hardness of the extension shaft material the splines, which connects the extension shaft to the steering gear box, may deform if the steering wheel is frequently and forcefully turned to the full-lock position while driving at slow speed. This may create an increased backlash, and splines may eventually wear out over time.

There have been nine reported cases of this issue in Europe and no reports of any associated accidents.

Also on 2nd generation Prius there is an electrically driven water pump assembly which circulates coolant through the hybrid components, including the inverter assembly, to provide cooling. There is a possibility that the coil wire of the electric motor installed in the water pump may have been scratched during the coiling manufacturing process at the supplier. In this condition, the coil wire may corrode at the scratched portion and in some cases break. If this occurs the water pump could stop, leading to illumination of various warning lights in the instrument panel. In limited instances, a short circuit occurs between adjacent coil wires, resulting in a blown fuse for the electric power supply circuit, causing the hybrid system to stop.

There have been three reported cases in Europe. There are no reported accidents related to this issue.


Customer satisfaction is of paramount importance to Toyota. Consequently, Toyota has decided to conduct recall activity to replace the hybrid system water pump and check steering shaft performance on the affected cars.

In full compliance with VOSA requirements, Toyota GB will contact the owners of all affected vehicles within the next six weeks, asking them to make an appointment to bring their car to their nearest Toyota dealer. It is possible that some Prius will require attention for both issues.

According to model, the dealer will replace the hybrid system water pump and/or inspect the steering shaft. If the steering shaft does not meet Toyota inspection criteria, it will be repaired. The water pump replacement should take no more than an hour-and-a-half. If required, the steering shaft repair should be completed in an hour. This work will be carried out free of charge.

Pont tegnap reggel nèztem fel a Toyota oldalára,hogy mi pènz egy szervíz ès ez fogadott.Szombaton be is autozok hogy mihaamarabb megcsinàljàk.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7181 Dátum: 2012.11.15 12:06:00 »
Csak ennyit találtam én is. :(
Mondjuk nem ezt kerestem. 120000 kilométer fölött miket kell cserélni éves szervizeken? Szokásos szűrők+olaj kombó? Elvileg itt már gyertyacsere megvolt, ha jól olvastam az előző pár oldalt. Kopóalkatrész meg mi a manó lehet fékbetéteken és a futómű alkatrészein kívül?
Féktárcsa ha vállasodik (nekem igen) illetve ékszíj erősen ajánlott. Mást nekem sem kellett a normál olaj, szűrők, gyertyák csoporton kívül.
(mondjuk így 140-nél én már a fékolaj cserét is fontolgatom illetve a hűtőfolyadékokat mert azok is már jó pár évesek a gépben)

Lupus70

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 21
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7182 Dátum: 2012.11.15 13:45:49 »
Totalcar mai hír:

A világméretű visszahívás a 2001 júliusa és 2009 márciusa közt készült Avensiseket és Corollákat, illetve a 2003 júliusa és 2009 áprilisa közt készült Priusokat érinti, azaz csupa olyan típust, amely már nincs gyártásban. Ezeknél az autóknál ellenőrzik a kormányművet, amely egyes esetekben recsegő vagy kopogó hangot hallat, sőt, akár a kormánymozdulatok hatása is csökkenhet némely hibás példányoknál. A hiba állítólag nem igazán gyakori – Európában eddig kilenc esetet regisztráltak – de a kormánymű biztonsági szempontból kritikus elem, ezért döntöttek a visszahívás mellett. A Priusok esetében egy másik hibát is igyekeznek orvosolni: itt a hibrid rendszer vízpumpája hajlamos elromlani.

A hazai képviselet egyelőre nem rendelkezik információval a visszahívásban érintett, Magyarországon forgalomba helyezett autók számát illetően, de természetesen igyekeznek értesíteni az autók tulajdonosait. A gyári tájékoztatás szerint Avensisek és Corollák esetében egy, a Priusok esetében másfél óra az ellenőrzés és a javítás várható időtartama.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7183 Dátum: 2012.11.15 18:32:04 »
Ezt hívják Extracare kivonatnak. Hasonlót máshol is látni, ezekből még azt hagynak ki amit akarnak. Én az apróbetűs részre vagyok a legkiváncsibb. (Pl. mikor, milyen folyadékok, életbelépés .... )
Külön a hybrid aksira vonatkozó gariról, feltételeket és árakat ebben sem láttam.
Nem értem mit kell titkolni a konkrét aláírásra kerülő szöveget, illetve szövegeket, mert itt úgy tűnik 2 különböző dologra vonatkozó biztosításról van szó. Talán nem lenne jó, ha vki alaposabban tanulmányozhatná?
Még a bankoknál is letölthetők a szerződési feltételek.-(
Nekem volt ilyen kötve az előző autóra.
Nincs olyan, hogy "külön hybrid aksira vonatkozó gari, feltételek és árak". Az egész hajtáslánc együtt van biztosítva, melybe beletartozik az aksi és a villanymotorok is. 3-4 ésves Priusra kb. 100e Ft 2 évre, ha mindent rendben találnak az átvizsgáláson és minden pecsét megvan a szkönyvben. Ebben a 100e-ben van 20e értékű kupon is, ami további szervizeken lelakható a munkadíjból. Szóval végülis 80e 2 évre.

Szerintem bemehetsz bármelyik szervizbe és elovashatod az apróbetűt is.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Toyota Hibrid Szervizprogram
« Válasz #7184 Dátum: 2012.11.15 19:50:38 »
Nincs olyan, hogy "külön hybrid aksira vonatkozó gari, feltételek és árak".
A Tudjon meg többet a Toyota Hibrid Szervizprogramról! részben az áll, hogy " a programban azok a Toyota hibridautók is részt vehetnek amelyeknek fuzásteljesítménye meghaladja a 100e km-t és nem estek át a rendszeres átvizsgálásokon. Ha az autó megfelelő állapotúnak bizonyult az Éves Hibrid Állapotfelmérésen jogosult az Évenkénti Hibrid Akkumulátor Extracare garanciára és a forgalomba állításától számított 10 éven át évről évre biztosíthatja tulajdonosának a nyugodt autózást."
Nekem ez alapján úgy tűnik mégis van.

Szóval végülis 80e 2 évre.
A 8, 9 év költségei? Melyik évben milyen kötelező ellenőrzések, cserék vannak előírva? Nem szeretem az olyan ajánlatokat,ahol nincs egyértelműen leírva, hogy vki mikor milyen munkákat végez el,és ezért mennyit kell fizetni. (Szerintem az a korrekt vol amikor pl. az ingyenes karbantartási akcióban le volt írva,hogy mit tartalmaz ) A kiterjesztett garancia  és 10éves korig meghosszabbítható hibrid akkumulátor garanciáról homályos, néha egymásnak ellentmondó információkra lehet bukkanni a márkakereskedők oldalain.
Talán érthető,miért vagyok kiváncsi az aláírásra kerülő szövegre.

Szerintem bemehetsz bármelyik szervizbe és elolvashatod az apróbetűt is.
Szerintem meg kifizettem az autómra egy csomó pénzt,regisztráltam jó néhány oldalon. Elvárható lenne,hogy ne csak reklámokkal, kivonatokkal etessenek, hanem konkrét információt kapjak. A meghosszabbítható garancia nem kegy vagy ajándék, hanem üzlet. Egy üzleti ajánlatnál pedig elvárható magatartás lenne, hogy utánjárás nélkül láthassam feketén fehéren, hogy pontosan mennyi pénzért mire számíthatok. 

Azt csak halkan jegyzem meg,hogy tőlünk nyugatabbra még gyakran alapból 5 év garival értékesítenek Toyotákat.
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.15 19:57:26 írta Agyarka »