Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371491 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6555 Dátum: 2012.08.28 21:29:51 »
A kollégámnak is van egy multitronic-os fos.
120 e ft volt a nagyszervíz anyag költsége, a váltó meg vacakol neki rendszeresen.
Még csak nem is dízel.
Én meg tudok mondani nem egy ellenpéldát (munkahelyemen az össze igazgatónak Audi van), de egyéb DSG, és multitronic ellenpéldát is tudok. Persze hibát is hallottam a Passat fórumon (persze itt Dsg), de az elégedettség több volt. A Tiptronicról meg nem is beszélve, ami tizenévesen is tette a dolgát. Persze aki nem cserélt benne olajat, mert elhitte, h nem kell, utána szidja a márkát, de általában azok közül sincs baja... DSGig a Tiptronic volt a világ egyik legjobb automata váltója. Aztán a DSG lett, persze ezt majd az idő eldönti, lesz-e olyan hosszú élettartama, mint a Tiptr-nak.

Szóval azért ne fosozzunk mindent alapból! ;) - megint mondom: német kontra japcsi vita nem érdekel, nem vagyok egyik fan sem, csak tapasztalatból beszélek.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.28 21:32:52 írta zezoka »

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6556 Dátum: 2012.08.28 21:35:21 »
A hátsó kamera tényleg jó lehet.
Jó is! Csak szokni kellett a látószöget! :) Eleinte nem mertem az alapján tolatni, mostmár simán. Persze egyik tükörből nézek át, akkor húzom át a tekintetem a monitoron is, de jött már jól Teszkó parkolóban, mikor a gyerek besétált mögém, és megállt! Szóval ilyenkor (is) jó a radar vagy kamera...

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6557 Dátum: 2012.08.28 21:43:19 »
Próbálok a prius.rula.hu-n fenn lévő PDF-ek alapján a facelift előtti és faceliftes változatok felszereltségei között eligazodni.

A JBL az csak a 2006 előtti modelleknél van nevén nevezve, mint feláras csomag. 2006-ban nem lehetett kérni ezek szerint, vagy nem teljes a két PDF amit nézek?

Bőrkormány a facelift előttieknél egyáltalán nem volt?
Bluetooth esetleg? :-)

Köszönöm.

UPDATE:

Találtam egy 2006-os felszereltséget tatalmazó XLS-t. Abban a JBL benne van, míg a 2008-asban nincs.
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.28 22:05:33 írta Somez »

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6558 Dátum: 2012.08.28 22:11:11 »
Van AUX a facelifteseken.
Én ragaszkodnék a tolatókamerás változathoz.

Nem annyira fontos a gyári kamera ha egyébként talál jó autót.
Faceliftesen nagyon olcsón meg lehet oldani.
Ebayről kb 25$ egy kínai kamera. Kell még kb 10 méter video kábel szintén ebayről, plusz pár méter 0,5-ös sodort eres réz kábel.  Kell még 5-6 késes kábel leágaztató, erős kültéri kétoldalas ragasztó. Meg némi bátorság.  :D

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6559 Dátum: 2012.08.29 07:47:28 »
erős kültéri kétoldalas ragasztó. Meg némi bátorság.  :D
Kétoldalassal kell felrakni a kamerát? Vagy másra kell?

Bátorság, az tuti! :) Bár azt mondtad utólag már gyerekjáték! :)

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6560 Dátum: 2012.08.29 11:24:13 »
Nektek hany loero van irva a forgalmiba? Csak a benzin, vagy az elektro is? Nekem 82kW watt beirva...


Idézet
Tisztelt ... Úr!

 Hivatalomhoz elektronikus úton, járműve motorteljesítményével összefüggő megkeresésével kapcsolatban tájékoztatom, hogy a 2008. 11. 24-én lefolytatott egyedi forgalomba helyezési eljárásnak, a KÖKIR rendszer alapján rendelkezésünkre álló anyagát áttekintettük. Megállapítható, hogy a jármű belsőégésű motorjának motorteljesítménye tekintetében az 57 kW érték a helyes adat.

A Veszprém megyei illetékes kollégával az ügyével kapcsolatosan egyeztetésre került sor.

Ennek alapján kérem, hogy a műszaki adat helyesbítése céljából, ügyfélfogadási időben keresse fel a Veszprém Megyei Kormányhivatal Közlekedési Felügyelőségét, ahol készségesen állnak az Ön rendelkezésére.

 
Kérem tájékoztatásom szíves tudomásul vételét.

Ez igen! Ritka az ilyen munkavegzes Madzsarisztanban!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6561 Dátum: 2012.08.29 13:20:02 »

Ez igen! Ritka az ilyen munkavegzes Madzsarisztanban!
Nafene! Azért ez jó, illetve csoda, hogy nem próbálják így-úgy hárítani!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6562 Dátum: 2012.08.29 14:23:09 »
Kétoldalassal kell felrakni a kamerát? Vagy másra kell?

Bátorság, az tuti! :) Bár azt mondtad utólag már gyerekjáték! :)

Nem kell, de azzal a legegyszerűbb. Mivel a kamerának elhanyagolható a súlya simán megtartja. Legalábbis eddig még nem mozdult el.

Persze utólag már ezt mondom, de elkezdeni kellett a bátorság. 

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6563 Dátum: 2012.08.29 20:47:20 »

Ez igen! Ritka az ilyen munkavegzes Madzsarisztanban!
Miért, ha nem veszed tudomásul akkor mi van? :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6564 Dátum: 2012.08.29 20:48:33 »
Próbálok a prius.rula.hu-n fenn lévő PDF-ek alapján a facelift előtti és faceliftes változatok felszereltségei között eligazodni.

A JBL az csak a 2006 előtti modelleknél van nevén nevezve, mint feláras csomag. 2006-ban nem lehetett kérni ezek szerint, vagy nem teljes a két PDF amit nézek?

Bőrkormány a facelift előttieknél egyáltalán nem volt?
Bluetooth esetleg? :-)

Köszönöm.

UPDATE:

Találtam egy 2006-os felszereltséget tatalmazó XLS-t. Abban a JBL benne van, míg a 2008-asban nincs.
A felszereltségek piacfüggőek is voltak, attól függ honnan veszel/vennél Priust.
Today, tomorrow and after tomorrow!

lfarkas

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 281
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6565 Dátum: 2012.08.29 22:50:26 »
Nem kell, de azzal a legegyszerűbb. Mivel a kamerának elhanyagolható a súlya simán megtartja. Legalábbis eddig még nem mozdult el.

Persze utólag már ezt mondom, de elkezdeni kellett a bátorság.

Szia!
Mihez csatlakoztatod a kamera jelét? + egy monitorhoz vagy a Prius MFD-jéhez és ha ide akkor mely csatlakozási pontokhoz?
Köszi
Üdv.
Üdv!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6566 Dátum: 2012.08.30 08:53:54 »
Szia!
Mihez csatlakoztatod a kamera jelét? + egy monitorhoz vagy a Prius MFD-jéhez és ha ide akkor mely csatlakozási pontokhoz?
Köszi
Üdv.
Itt lényeg:
http://www.priuswiki.de/wiki/R%C3%BCckfahrkamera_an_MFD_ab_2006
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6567 Dátum: 2012.08.30 10:42:06 »
Újabb plug-inplug-in tapasztalat.

Végén dobálózik az árakkal, ami elég érdekes, mert Német piacon 27.600 € az alap sima 3-as, míg a plug-in 36.200 € ez átszámolva 2,5 millió különbség. Itthon meg 8 - 12 milliót állít szembe. Az Amcsi árakat meg rossz nézni és említeni, ott $-ba sincs annyi mint europában €-ban. Sztem arról lehet szó, hogy szépen belövik az árakat a kontinensek áraihoz.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6568 Dátum: 2012.08.30 11:30:14 »
$ árnál ne felejtsd el, hogy államonként eltér az ÁFA mértéke. Érthetetlenül drágább még így is mondjuk az európai.

Somez

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 85
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6569 Dátum: 2012.08.30 14:35:22 »
Sziasztok!

Ahogy elnézegettem a kínálatot, az én igényeimnek nem sok megfelelő példány van a hahu-n. Érdemes abban gondolkozni, hogy kintről behozok egy jó állapotú modellt? Azért gondolok erre, mert tudtommal a hibridekre alacsony a regadó.

Ha érdemes, akkor melyik országból?

Köszi.