Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3371587 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2715 Dátum: 2011.02.13 16:43:26 »
Én ha tankolok kint érezhetően jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt (igaz az diesel és kiváncsi letten volna, hogy esetleg hasonló a különbség a benzinnél is? :hmmmm:)
Benzinesnél sosem tapasztaltam ilyet.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2716 Dátum: 2011.02.13 16:46:20 »
Na most akkor „elég” 110 LE egy 1300 kilós autóba vagy sem?! :tt2: :flowers:
Eddig úgy tűnik hogy igen. Legalábbis az én vezetési stílusomhoz biztosan.

Palaczkkal volt anno vitánk a témában, csak azért említettem. :)
Ha jól emlékszem, az arról szólt, hogy mit tartok olyan teljesítmény/tömeg aránynak, ami már minden szituációban jól mozgatja az autót  :hmmmm: ... És erre írtam én, hogy talán 10 kg/LE. De ebben is nyilván van szórás, hisz hiába azonos a csúcsteljesítmény, nem mindegy, hogy mekkora a csúcsnyomaték, hogy néz ki a teljesítmény- és nyomatékgörbe stb. De ha egyetlen, általános számot kéne mondanom, az továbbra is a 10 kg/LE lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2717 Dátum: 2011.02.13 16:46:39 »
A Prius azért kicsit más, a két motor összeadódó hatalmas nyomatéka miatt  :yes:

Attól még a vonóerő csak és kizárólag az aktuális teljesítménytől függ. Mondjuk az simán lehet, hogy a PII a folyamatosan változó áttétel miatt igen lapos teljesítménygörbével rendelkezik (mint pl. a mozdonyok nagy része), ergo a max. teljesítményt széles sebességtartományban képes leadni. :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2718 Dátum: 2011.02.13 17:04:02 »
Asszem hagyjuk a teljesítmény/nyomaték dolgot  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2719 Dátum: 2011.02.13 17:07:05 »
Asszem hagyjuk a teljesítmény/nyomaték dolgot  :lol:

Szerintem is, mert már vagy ötször levezettem neked és mégse vagy hajlandó elfogadni. :)

Házi feladat. A Prius esetén milyen nyomatékot számítasz és hogy lesz belőle vonóerő? :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2720 Dátum: 2011.02.13 17:10:15 »
Tényleg hagyjuk  :flowers: ... Számomra vicc, hogy miközben mindig is KÉT adattal jellemezték egy motor karakterisztikáját, ti ebből az egyiket irrelevánsnak tartjátok, de semmi értelme erről vitatkozni, esélytelen hogy meggyőzzük egymást, mindenki más meg fenemód unja, amit meg is értek  :lol:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2721 Dátum: 2011.02.13 18:30:10 »
Én ha tankolok kint érezhetően jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt (igaz az diesel és kiváncsi letten volna, hogy esetleg hasonló a különbség a benzinnél is? :hmmmm:)
Benzinesnél sosem tapasztaltam ilyet.
Mikor a Soarer-t hoztam Angliából német benzinnel 9.5-ös átlag jött ki a 130-as tempomatos haladásra. Itthon azóta egyszer sem sikerült 10 alatt fogyasztanom..

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2722 Dátum: 2011.02.13 18:37:39 »
Én ha tankolok kint érezhetően jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt (igaz az diesel és kiváncsi letten volna, hogy esetleg hasonló a különbség a benzinnél is? :hmmmm:)
Benzinesnél sosem tapasztaltam ilyet.
Én igazából a gázolajnál sem tapasztaltam sem a menetteljesítményben, sem a fogyasztásban (szerintem inkább placebo hatás  :hmmmm:).

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2723 Dátum: 2011.02.13 18:40:48 »
Meg ha valaki Salzburg/Passau felől jön haza, akkor összességében lefelé jön - nem véletlen, hogy a Duna is erre folyik... - azért néhány decit ez is okozhat, különösen a kifeléhez képest.
music     

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2724 Dátum: 2011.02.13 18:43:28 »
Én ha tankolok kint érezhetően jobban megy az autó és kevesebbet is fogyaszt (igaz az diesel és kiváncsi letten volna, hogy esetleg hasonló a különbség a benzinnél is? :hmmmm:)
Benzinesnél sosem tapasztaltam ilyet.
Mikor a Soarer-t hoztam Angliából német benzinnel 9.5-ös átlag jött ki a 130-as tempomatos haladásra. Itthon azóta egyszer sem sikerült 10 alatt fogyasztanom..
MOndjuk én évente legalább 1 de inkább 2 alkalommal járok ki angliába (többször másfelé) valóban valami gány van az itteni benzinben. De ez nem most, hanem úgy 4-5 évvel ezelőtt kezdődött meglátásom szerint.

oops akarom mondani dehogyis. Semmi baj nincs za itteni benzinnel, hiszen szigorú minőség ellenörzésen esik át. Csakúgy mint a gáz minősége sem váltzik, csak ugye hidegebb van évről évre, ezért fogy minden évben minimum 15%, de inkább 20%-al több mint az azt megelőzőben..

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2725 Dátum: 2011.02.13 19:06:20 »
Nos, a Lajtától nyugatra nem ugyanaz az alapkőolaj, mint idehaza. Idehaza inkább orosz van, odakint meg inkább Brent, vagy arab... :D

Ez IS adhat különbséget, de lejt is az út, meg van placebó-hatás is.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2726 Dátum: 2011.02.13 20:17:49 »
Nos, a Lajtától nyugatra nem ugyanaz az alapkőolaj, mint idehaza. Idehaza inkább orosz van, odakint meg inkább Brent, vagy arab... :D

Ez IS adhat különbséget, de lejt is az út, meg van placebó-hatás is.
Hát a germánok felé én is megjártam már néhányszor: odafelé és visszafelé is lejt az út, csak erre jobban azért folyik erre a Duna :D
Egy biztos, nem placebo hanem mindenhol hangoztatott tény: a német 95-ös ólommentes benzin oktánszáma általában meghaladja a 95-öt, gyakran eléri a 98-asét :cry:
Hogy ez nálunk is így van-e azt nem tudom, de az én gázszámlám is évről évre nő...
Today, tomorrow and after tomorrow!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2727 Dátum: 2011.02.13 20:18:54 »
Kowee, valamelyik nap említetted hogy van angol kezelésid.
Ez az amerikai verzióra vonatkozik - azt már én is töltöttem le - vagy esetleg európaihoz való?

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2728 Dátum: 2011.02.13 20:36:44 »
Kowee, valamelyik nap említetted hogy van angol kezelésid.
Ez az amerikai verzióra vonatkozik - azt már én is töltöttem le - vagy esetleg európaihoz való?

Sajnos egyelőre nincs. De nem is találtam túl nagy különbséget köztük :)
De ha kell, utánanézek a héten.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2729 Dátum: 2011.02.13 20:36:59 »
Na akkor egy kis kontrollt kérnék tőletek fogyi ügyben: 2 fok, hideg motorral történő indulás, városban 2 km, majd országúton 110-zel 3 személlyel. 28 km-es távon odafelé 5,3-as fogyi, visszafelé (meleg motorral) 2 személlyel 100-as tempóval ismét 28 km-es út után az 56 km-re 5,1-es fogyasztás jött ki. Jó ez, vagy még van mit reszelni a lábamon?
Ja és a fűtés 19 fokra volt állítva, legkisebb fokozaton  :)
Mi a gond? Bele akarsz férni Hamupipőke cipőjébe? :D
Amúgy sztem lehet még csiszolni rajta. Elsősorban majd ha melegebb lesz az idő :yes:
Gabe 254.