Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 789086 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2730 Dátum: 2015.12.16 16:03:41 »
Nem tudom mennyire ismert, Toyota 4+ programban gyári anyagokkal a motorolaj és olajszűrő csere, levegőszűrő csere, pollenszűrő csere, gyújtógyertyák cseréje,
fékfolyadék csere munkadíjjal ~ 50.000 ft volt a Mayernél két hete. Plusz 12 év alatti kocsiknak egy év Toyota assistance-t is adnak.
A 180.000-es szervízt csináltattam. Amit kellett csinálni, az szinte mind szerepelt a 4+ programban, úgyhogy szétbontották a számlát és amit lehetett azt arra számoltak el. Márkaszervízhez és gyári alkatrészekhez képest nagyon barátságos árak.
Én is hasonlót fizettem ugyanott. De mit akartál ezzel mondani?
Egyébként a levegőszűrő nekem is 8 eFt (és eddig nem volt utángyártott) csak gyári.

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2731 Dátum: 2015.12.16 16:29:12 »
De mit akartál ezzel mondani?
Nem tudtam mennyire ismert, hogy van egy program, ahol utángyártott árban gyári alkatrészeket lehet kapni. Én korábban nem tudtam, gondoltam hátha van rajtam kívül más is akinek újdonság és élne vele. Csak ennyi akart lenni.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2732 Dátum: 2015.12.16 18:11:43 »

Nem tudtam mennyire ismert, hogy van egy program, ahol utángyártott árban gyári alkatrészeket lehet kapni. Én korábban nem tudtam, gondoltam hátha van rajtam kívül más is akinek újdonság és élne vele. Csak ennyi akart lenni.
Persze, én is tudok róla, de én vittem az olajat és az olaj szűrőt, igy csomag kedvezményt nem kaphattam rá.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2733 Dátum: 2015.12.16 18:14:45 »

Ez egy varázsszem? :hmmmm: Mert az enyém kék (ha fehér, akkor tölteni kell, ha piros akkor cserre)
Ez másfajta, de ugyanúgy hiteles.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2734 Dátum: 2015.12.16 19:59:10 »
Nem tudtam mennyire ismert, hogy van egy program, ahol utángyártott árban gyári alkatrészeket lehet kapni. Én korábban nem tudtam, gondoltam hátha van rajtam kívül más is akinek újdonság és élne vele. Csak ennyi akart lenni.
Ez valóban újdonság :yes: Én eddig fordítva tapasztaltam/gonodltam :D  Gyári árban adnak utángyártottat.
(Kérdeztem mennyi lesz egy új aksi (mert ugye még nem aktuális, hiszen nincs egészen 9 éves! ;)) erre mondták egy jó magas árat, de varázsszem nem lenne rajta, pedig ezen a gyárin olyan van.
Én úgy gondoltam, hogy ez az akció simán akciós, utángyártott alkatrészek nélkül. Így se nagyon olcsó, de határeset, hogy pl most nincs kedvem aláfeküdni olajcseréhez (elötte meg nagyszerviz volt, azt meg úgyse vállaltam volna be -fékfolyadékcsere, üzemanyagszűrő)
« Utoljára szerkesztve: 2015.12.16 20:06:31 írta OldPiet »

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2735 Dátum: 2015.12.16 20:00:46 »
Ez másfajta, de ugyanúgy hiteles.
Ja van a két pólus között egy kis skála az mutatja?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2736 Dátum: 2015.12.17 13:26:56 »

Ja van a két pólus között egy kis skála az mutatja?
Nem skálás, hanem sztem 2 állású: vagy zölden "világít", vagy fekete.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2737 Dátum: 2015.12.17 13:58:31 »
Ez valóban újdonság :yes: Én eddig fordítva tapasztaltam/gonodltam :D  Gyári árban adnak utángyártottat.
(Kérdeztem mennyi lesz egy új aksi (mert ugye még nem aktuális, hiszen nincs egészen 9 éves! ;)) erre mondták egy jó magas árat, de varázsszem nem lenne rajta, pedig ezen a gyárin olyan van.
Az akksi cseréje pont az az egy tétel amit sokallok erről a listáról. Egyrészt 21.000 ft a belevaló Exide, amit házhoz szállítanak, 1500-ért másrészt ez az egyetlen dolog amit az autón meg tudok csinálni, úgyhogy sajnálnám rá a 10.000 ft-ot pluszba kiadni. :D
A 9 év szép kor, én tavaly vettem ki a Varta akksimat 8 évesen, de csak azért lett cserélve, mert túlkorosnak tartottam. Eltettem pincébe megtöltve, majd jó lesz valamire. Mikor melóhelyen nem volt fűtés, magam alá tettem egy ülésfűtést és remekül meghajtotta.

Én úgy gondoltam, hogy ez az akció simán akciós, utángyártott alkatrészek nélkül. Így se nagyon olcsó, de határeset, hogy pl most nincs kedvem aláfeküdni olajcseréhez (elötte meg nagyszerviz volt, azt meg úgyse vállaltam volna be -fékfolyadékcsere, üzemanyagszűrő)
Én semennyire nem értek a kocsikhoz, ráadásul paráznék, hogy nem vettem-e véletlen hamisított olajat. Inkább biztosra megyek, az a pár ezres nem boldogítana, ha a végén egy generál belógna miatta. A kocsin múlt héten a váltócsapágyakat is azért kellett cserélni 150.000-ért, mert a korábbi talaj 2x65€ váltóolajcserét megspórolt és inkább csak a gyári ellenőrzést csináltatta meg. Aki ért hozzá, annak jó, de nekem amatőrnek jobb így a biztos márkaszervíz rendes komponensekkel. :)

Izso

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1224
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2738 Dátum: 2015.12.17 14:26:17 »
Az akksi cseréje pont az az egy tétel amit sokallok erről a listáról. Egyrészt 21.000 ft a belevaló Exide, amit házhoz szállítanak, 1500-ért másrészt ez az egyetlen dolog amit az autón meg tudok csinálni, úgyhogy sajnálnám rá a 10.000 ft-ot pluszba kiadni. :D
A 9 év szép kor, én tavaly vettem ki a Varta akksimat 8 évesen, de csak azért lett cserélve, mert túlkorosnak tartottam. Eltettem pincébe megtöltve, majd jó lesz valamire. Mikor melóhelyen nem volt fűtés, magam alá tettem egy ülésfűtést és remekül meghajtotta.
Én semennyire nem értek a kocsikhoz, ráadásul paráznék, hogy nem vettem-e véletlen hamisított olajat. Inkább biztosra megyek, az a pár ezres nem boldogítana, ha a végén egy generál belógna miatta. A kocsin múlt héten a váltócsapágyakat is azért kellett cserélni 150.000-ért, mert a korábbi talaj 2x65€ váltóolajcserét megspórolt és inkább csak a gyári ellenőrzést csináltatta meg. Aki ért hozzá, annak jó, de nekem amatőrnek jobb így a biztos márkaszervíz rendes komponensekkel. :)
Megnyugtatlak, hogy a váltócsapágyad nem a le nem cserélt olajtól adta meg magát. Ez ilyen. Nekem 60 ezer km-nél cserélték ki még gariba. Utána az újjal mentem kb. 500 ezeret, minden váltóolajcsere nélkül. (A 150-ezres díj  :censored: :cry: nem semmi....)

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2739 Dátum: 2015.12.18 12:45:25 »
(A 150-ezres díj  :censored: :cry: nem semmi....)
Ja, mikor először hallottam, csuklottam rendesen. Ha jól emlékszem, akkor a két csapágy 38k, a tömítőpaszta 17k, a váltóolaj 16k, kértem egy extra liter gyári 5W30-as olajat, meg volt pár apróság néhány ezresért, a többi a 12k/h-s munkadíj.

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2740 Dátum: 2015.12.18 16:31:47 »
Milyen hibajelenséget produkál az autó ha rossz a váltóban a csapágy?

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2741 Dátum: 2015.12.18 16:45:22 »
Milyen hibajelenséget produkál az autó ha rossz a váltóban a csapágy?
Dízelszerű kereplést/csörgés hallatszik mikor sebességben van. Ha menet közben kinyomod a kuplungot és megszűnik a zaj, akkor lehet gyanakodni.

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2742 Dátum: 2015.12.21 09:50:56 »
Dízelszerű kereplést/csörgés hallatszik mikor sebességben van. Ha menet közben kinyomod a kuplungot és megszűnik a zaj, akkor lehet gyanakodni.

Nekem olyan kínom van, hogy amikor kicsit jobban kipörgetem váltás előtt, akkor valami elég hangos csapágyhang jön.
Ha nem forgatom annyira, akkor nincs ilyen.
Ez is váltócsapágy lehet, vagy mi a szösz?
Váltóolajat kb. egy éve cseréltünk.

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2743 Dátum: 2015.12.21 19:32:46 »
Nekem olyan kínom van, hogy amikor kicsit jobban kipörgetem váltás előtt, akkor valami elég hangos csapágyhang jön.
Ha nem forgatom annyira, akkor nincs ilyen.
Ez is váltócsapágy lehet, vagy mi a szösz?
Váltóolajat kb. egy éve cseréltünk.
Nekem is kezd rossz hangja lenni, de nálam alacsonyabb fordulati terhelésnél jön elő némi rázás mellett. A váltóolaj kb 1000 km alatt olyan lett, mintha sosem cserélték volna. Ezért kezdek egyre jobban a váltó valamilyen hibájára gyanakodni.  :wacko:

kori01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 177
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2744 Dátum: 2015.12.25 15:32:25 »
Sziasztok!
Az avensisemnek ami 2.0td világit a motorlámpája.
amugy rendesen működik,valaki járt már igy?