Szerző Téma: T22 Avensis és minden mi róla szól  (Megtekintve 786528 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2385 Dátum: 2015.03.19 14:20:40 »
Gyertyák: Csak akkor lehet gond, ha az autódba nem normál, hanem irrídiumos gyertya az előírás.

Ha irridiumos gyertya az előírás, akkor ezt jelzi külön a gépkönyv vagy csak a gyertya nevéből/kódjából kell kitalálni?
Nekem a gépkönyben csak az ajánlott gyertyák nevét írja, azt nem, hogy ezek normál vagy irridiumosak-e: 3ZZ-FE motorhoz Denso K16R-U11 vagy NGK BKR5EYA11. Ha jól értem a gugli keresés eredményét  :) ezek normál gyertyák, ugye? Hirtelen nem emlékszem, hogy melyiket rakták be legutóbb, de nem voltak drágák.


Más.
Ha élesen, kis ívben jobbra kanyarodom, akkor néha hallok egy fura klottyanásszerű hangot. Igazából nem tudom mihez hasonlítani és azt se tudom egyértelműen eldönteni, hogy előlről vagy hátulról hallom. Mi lehet ez?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2386 Dátum: 2015.03.19 14:30:33 »
Ha irridiumos gyertya az előírás, akkor ezt jelzi külön a gépkönyv vagy csak a gyertya nevéből/kódjából kell kitalálni?
Nekem a gépkönyben csak az ajánlott gyertyák nevét írja, azt nem, hogy ezek normál vagy irridiumosak-e: 3ZZ-FE motorhoz Denso K16R-U11 vagy NGK BKR5EYA11. Ha jól értem a gugli keresés eredményét  :) ezek normál gyertyák, ugye? Hirtelen nem emlékszem, hogy melyiket rakták be legutóbb, de nem voltak drágák.
Igen, ezek normál gyertyák. Amibe irrídiumos kell, azt gyertyatípussal és kiírással is jelölik.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2387 Dátum: 2015.03.19 14:40:23 »
Melyik ill milyen paraméterekkel rendelkezö avensist tudnátok nekem (sogoromnak) ajánlani megvásárlásra.
8-11 éves dizel kellene. Mellyek a kimondottan jól sikerült példányok és melyikek azok amikkel gond lehet és milyen?
Köszönöm a segitséget.
Miért akar dízelt?  ::) Biztos, hogy szüksége van rá?

8-11 éves autóknál ez évi átlag 20.000km futással számolva (ami nem nagyon túlbecsült szám egy dízel autónál) 160-220e km futás. Itt már - véleményem szerint - nagyon lutri a használt dízel. Ha rendszeresen használták városban, rövid távokon és/vagy hideg motorral, akkor bizony a dízelség bármely hibaforrása előjöhet. Porlasztócsúcsok, kettőstömegű, nagynyomású rendszer elemek, bármi)...

Ha nem ismeri a kiválasztott autó előéletét, akkor totálisan lutri, ha ismeri, az enyhítő körülmény lehet.

A benzineseknél szinte csak egyetlen költségesebb hibaforrás lehet, az olajfogyasztás, amit megcsináltatva örök élet, meg egy nap a motor. A többi kopó-fogyó alkatrész szintén használati mód függvénye. Nem használ ennek sem a hidegjárat, de jobban tűri, mint a dízel. Nyilván többet is fogyaszt, naés?!  :szemez:

Érdemes minden lehetséges költséget átgondolni, mert ilyen idős autóknál (közepes, vagy magas futással) már önmagában nem elég érv az alacsonyabb fogyasztás...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2388 Dátum: 2015.03.19 19:54:06 »
Sajnos van még egy kisebb (?) műszaki problémája az autónak, aminek az okát nem sikerült teljesen megtalálni, bár eléggé elszűkült a kör.
Komolyabb gyorsításkor vagy autópályán nagyobb tempónál (130-140-től) remeg az egész autó, bár inkább elölről jön. Visszaváltáskor a kuplungpedál felengedésekor egy bizonyos pontnál nagyon érezhető. Mivel a lendkerék normál, ezért azt mondják, hogy azzal nem lehet baj. Minden féltengely és gömbcsukló ki lett cserélve, meg lett javítva. Téli és nyári felni/gumi garnitúrával is előjön.
Én már csak a kuplungra tudok gondolni, hogy a tárcsa meg lehet fáradva. Úgy vettem észre, hogy a remegés akkor jelentkezik, amikor a kuplung nagyobb terhelést kap.
Az autó 2000/11 1.8 vvt-i, 300e km.
Nektek van vmi tippetek?

segesvarics

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2389 Dátum: 2015.03.19 21:02:11 »
Belső féltengely volt nézve?

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2390 Dátum: 2015.03.20 06:53:40 »
Vagy a féltengely, vagy a kuplung rugói törhettek el... [emoji6]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

ujjobbagya

  • Vendég
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2391 Dátum: 2015.03.20 08:50:48 »
Az első féket is nézd meg, az enyém félévente berohad/megszorul a jobbelső, attól is remeg a gép néha.

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2392 Dátum: 2015.03.20 19:19:19 »
Huhh,
jól kiment a fejemből a kép...
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2393 Dátum: 2015.03.21 08:17:39 »
Jó erős fénye van ... legalábbis a kép alapján. :yes:

Nézegettem én is, hogy hova és mekkora DRL-t lehetne felszerelni...
"Adná magát" a ködlámpa melletti fekete fedél helye ...  :hmmmm: Ez szerintetek minek van "kitalálva" ? Én még nem láttam olyan T22-t amin itt bármilyen lámpa lett volna!?
Valahol találtam a neten ezt a képet, ahol utólagos DRL került bele...
Persze odaillő méretű kellene jó áron... :hmmmm:
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.

simico

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 61
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2394 Dátum: 2015.03.21 15:49:53 »
Huhh,
jól kiment a fejemből a kép...

Hm, érdekes. Tavaly én is akartam ilyet beszereltetni, de ami Osram volt azt nem lehetett volna komolyabb faragás nélkül szabályosan felrakni a képeden levő helyre. Meg tudod mondani a pontos nevét / számát amit neked felszereltek?

A ködlámpa melletti lyukba kerek DRL-t is megnéztük, de azok túl nagyok voltak oda.

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2395 Dátum: 2015.03.21 15:59:14 »
Hm, érdekes. Tavaly én is akartam ilyet beszereltetni, de ami Osram volt azt nem lehetett volna komolyabb faragás nélkül szabályosan felrakni a képeden levő helyre. Meg tudod mondani a pontos nevét / számát amit neked felszereltek?

A ködlámpa melletti lyukba kerek DRL-t is megnéztük, de azok túl nagyok voltak oda.
Osram s a 401-es. Most a világítás.eu-n azt hiszem 16000 az ára. Két-két lemezcsavar van betekerve a lökhárítóba, vezeték sajnos pont a kiegyenlítő tartály, és az ablakmosó tartály mellett megy el. Még a csatlakozókat akarom zsugor csövezni.
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

Matu79

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 38
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2396 Dátum: 2015.03.21 18:23:26 »
https://www.vilagitas.eu/osram-led-drl-401-nappali-menetfeny
Ez az ami nekem vagyis Shamona-nak van.
A gerinc az élet tartó eleme, óvd, figyelj rá és tartsd karban!
Ebben segít a csontrakó.

Ricardo

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 59
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2397 Dátum: 2015.03.21 19:58:15 »
Köszönöm mindenkinek az ötleteket.
A féltengelyeknél mindkét oldalon minden fel lett újjítva. A fékeket is nézték már elvileg, de nem tudom, hogy milyen alaposan.
Szépen írom össze a tennivalókat az autón, hogy boldog legyen majd a szerelő. :)
Egyébként Bp 11.kerület környékén (vagy értelmes távolságon belül) tudtok hozzáértő és jó szerelőt ajánlani?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:T22 Avensis és minden mi róla szól
« Válasz #2399 Dátum: 2015.03.22 09:39:51 »

Szerintem is túl van árazva kissé?
Hát, igen. 750-850 a reális ára, függően attól, hogy van-e a leírtakon kívül egyeb javítanivaló rajta. 17. éves az autó, a kevés km ellenére öregedhetett már el 1-2 szilent, tömítés. A motorba is jó lenne egy endoszkóppal belenézni. Amúgy elég jó állapotúnak tűnik, talán még érdemes lehet foglalkozni vele. A kérdés, hogy mennyit engednek az árból.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i