Szerző Téma: Autós magazinok, szaklapok  (Megtekintve 123541 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #525 Dátum: 2010.05.27 10:18:48 »
Igenis, értettem  :) Amúgy elő kéne már fizessek rá... :whistling:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #526 Dátum: 2010.06.17 10:18:56 »
Hát, tegnap este olvasva az aktuális Autópiacot, lehet, hogy nem jó döntés lenne előfizetni...
Ear, ez tényleg így megy? Csak úgy hip-hopp, becsukják a boltot?!?! Nagyon gáz! Baromira sajnálom!
Gabe 254.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #527 Dátum: 2010.06.17 15:37:31 »
Megszűnik az újság?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #528 Dátum: 2010.06.17 22:46:39 »
Hát, a főszerkesztői jegyzet szerint igen :(
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #529 Dátum: 2010.06.18 09:04:54 »
Hát, tegnap este olvasva az aktuális Autópiacot, lehet, hogy nem jó döntés lenne előfizetni...
Ear, ez tényleg így megy? Csak úgy hip-hopp, becsukják a boltot?!?! Nagyon gáz! Baromira sajnálom!

Úgy tűnik igen, bár próbálunk meg, vagy átmenteni, sajnos kicsi az esélyünk.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #530 Dátum: 2010.06.18 09:38:30 »
De legalább a dolgozók (egy része) kap(nak) munkát pl az AutóMagazinnál?
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #531 Dátum: 2010.06.19 07:38:30 »
De legalább a dolgozók (egy része) kap(nak) munkát pl az AutóMagazinnál?

Nem tudunk róla.  :no:

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #532 Dátum: 2010.08.12 15:17:15 »
Tudtok nekem olyan lapot ajánlani, ahol az europai autóseseményekről lehet olvasni? Veterántalálkozók, börzék, találkozók stb, ilyesmire gondolok. Szívesen elmennék ilyenekre, de mindig utólag értesülök ezekről...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #533 Dátum: 2010.08.25 09:37:04 »
Valam jó angol nyelvű autós lapot tudnátok ajánlani? A magyarokért annyira nem vagyok oda (bár a múltkor vettem a2-t és egészen jó volt).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #534 Dátum: 2010.08.25 11:35:43 »
EVO - itthon is lehet kapni, 3 rongy :D egy példány, kint ésszerűbb áron van. Ez kifejezetten sportautókra specializálódott lap, az is az alcíme, hogy "the thrill of driving".

Car - ha hagyományosabb hozzáállású lapot keres az ember. Ebben családi kocsiktól kezdve sportautókon át terepjárókig mindent tesztelnek, és a körítés is nívós.

Auto Express - szerintem a legjobb angol autós hetilap. Ha kint élsz, most akciósan lehet előfizetni, 6 számot adnak 1 fontért.

Satöbbi. Szerény tapasztalatom alapján alapvetően hasonlóak az angol újságok, egyedül a What Car?-t nem szeretem, ott mintha egy germán szerkesztőség dolgozna, még annyira sem kiegyensúlyozottak, mint a németek.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #535 Dátum: 2010.08.25 17:19:45 »
Autocar elég jó még.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #536 Dátum: 2010.08.27 19:14:45 »
EVO - itthon is lehet kapni, 3 rongy :D egy példány, kint ésszerűbb áron van. Ez kifejezetten sportautókra specializálódott lap, az is az alcíme, hogy "the thrill of driving".

Car - ha hagyományosabb hozzáállású lapot keres az ember. Ebben családi kocsiktól kezdve sportautókon át terepjárókig mindent tesztelnek, és a körítés is nívós.

Auto Express - szerintem a legjobb angol autós hetilap. Ha kint élsz, most akciósan lehet előfizetni, 6 számot adnak 1 fontért.

Satöbbi. Szerény tapasztalatom alapján alapvetően hasonlóak az angol újságok, egyedül a What Car?-t nem szeretem, ott mintha egy germán szerkesztőség dolgozna, még annyira sem kiegyensúlyozottak, mint a németek.

Kicsit kiegészíteném a fentieket. Az első nagy kedvencem az Evo-volt. Elképesztő sztorik, németes magazinokhoz szokott szemnek fantasztikus fényképek. Aztán ahogy elkezdtem utazni azokra a sajtóbemutatókra, ahová az Evo újságírói is, úgy a lap első részét egyszerűen nem tudtam hova tenni. Pontosan tudtam, ők mit vezettek és hol és nem tudom elképzelni, hogy tényleg azt gondolták, amit leírtak. Jó, ez egy kifejezetten vezetésorientál élményautóközpontú lap, de akkor is. Viszont a saját szervezések, a COTY-juk, a féltett kincsek megnyúzása, az zseniális.

A Car szerintem sokkal elfogadhatóbb értékitéleteket hoz és nagyon-nagyon érdemes elolvasni az egyoldalas jegyzet szerűségeket különböző szakértőktől.

Az Autocar pedig az adni-venni akaró autós lapja. Zseniálisak az egymondatos jellemzések, a használt autók képbehelyezése,  egy tesztnél a versenytársak jellemzései.

És ami nagyon jó mindhárom lapnál, azok a tartós tesztek. Ott minden kiderül, heti, havi bontásban lehet követni a kocsik életútját, gyakran nagyon keményen beszólva, degyakran nagyon mély dolgokra rávilágítva.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #537 Dátum: 2010.08.28 08:41:22 »
Az Autocar pedig az adni-venni akaró autós lapja. Zseniálisak az egymondatos jellemzések, a használt autók képbehelyezése,  egy tesztnél a versenytársak jellemzései.

És ami nagyon jó mindhárom lapnál, azok a tartós tesztek. Ott minden kiderül, heti, havi bontásban lehet követni a kocsik életútját, gyakran nagyon keményen beszólva, degyakran nagyon mély dolgokra rávilágítva.

Az Autocar-t megnézem. Angol lap?
Igen, a tartós tesztek, nekem leginkább ezek hiányoznak, mert nem lehet komoly ítéletet mondani egy autóról néhány napos teszt alapján.
(Népítéleteket is csak 80-100 ezer km felett olvasom el :-) ).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Satriani

  • Vendég
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #538 Dátum: 2010.08.28 11:34:02 »
Tartós tesztben valóban erősek a britek. A németek sem csinálják rosszul, hasznos tud lenni egy-egy 100 ezres nyúzópróba beszámolója, de nem tud annyira komplett lenni, mint egy heti ill. havi rendszerességgel írott, nem csak tényeket, hanem benyomásokat is tartalmazó cikksorozat. Evo, autocar, car, auto express mind nyomatják ezeket, jellemzően a weben is követhető módon.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Autós magazinok, szaklapok
« Válasz #539 Dátum: 2010.08.28 15:07:41 »
Igen, a tartós tesztek, nekem leginkább ezek hiányoznak, mert nem lehet komoly ítéletet mondani egy autóról néhány napos teszt alapján.

Dehogynem, egy csomó autót nem is kéne napokig tesztelni, a legfőbb és legfontosabb dolgok fél óra alatt kiderülnek, az viszont igaz, hogy más lesz a nézőpont a hosszabb használat alatt.

A tartós teszt sem abszolút értékű, ugyanis nem derül ki belőle, hogy mekkora a gyári szórás, a tesztautó mennyire jól vagy rosszul sikerült példány.