Szerző Téma: Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan  (Megtekintve 413165 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #315 Dátum: 2005.02.09 16:08:04 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ma voltam a villamossági barátomnál egy Fábia zenésítése tárgyában, beszéltünk is a tempomatról, ezt is pedzegette, hogy ha elektromos a gázpedál, akkor nem is érti, hogyan lehet 12E-ért beletenni a tempomatot, mert azon jelet, meg egy csomó mindent össze kell játszani.
Nos Hillar nem ezt mondta, hogy ez meg az a probléma, de egyértelműen a tudatomra hozta, hogy nehéz lesz megoldani a kőkorszaki módszerekkel a tempomatot az elektromos pedálnál. Aztán adott egy gyors infót az ő tuti cuccáról 180e  :shock:  :lol:  Már csak nevetni tudok. Gari viszont így lenne, maradna.

Azt hiszem, hogy megvárom, míg letisztul a kép a tempomatok közt, aztán döntök. Addig meg zsíroskenyér :?
Üdv: Kishaver 74

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #316 Dátum: 2005.02.09 17:40:12 »
Idézetet írta: "kishaver"
Idézetet írta: "Trotter66"
Ma voltam a villamossági barátomnál egy Fábia zenésítése tárgyában, beszéltünk is a tempomatról, ezt is pedzegette, hogy ha elektromos a gázpedál, akkor nem is érti, hogyan lehet 12E-ért beletenni a tempomatot, mert azon jelet, meg egy csomó mindent össze kell játszani.
Nos Hillar nem ezt mondta, hogy ez meg az a probléma, de egyértelműen a tudatomra hozta, hogy nehéz lesz megoldani a kőkorszaki módszerekkel a tempomatot az elektromos pedálnál. Aztán adott egy gyors infót az ő tuti cuccáról 180e  :shock:  :lol:  Már csak nevetni tudok. Gari viszont így lenne, maradna.

Azt hiszem, hogy megvárom, míg letisztul a kép a tempomatok közt, aztán döntök. Addig meg zsíroskenyér :?


Nincs dízel yarisom , de az MS-300 leírásában külön említik az elektromos gázpedállal szerelt autókat. Annyi a különbség, hogy a gázhúzó bowdent nem a motorhoz az eddigi bowdenre kell rögzíteni, hanem magára a gázpedálra. Ez nem tűnik kifejezetten bonyolultnak, de elképzelhető, hogy 1-2 lyukat kell hozzá fúrni az autóban.
Ettől eltekintve viszont ugyanaz a helyzet, mint a többi autónál: keresel egy sebesség- vagy fordulatszámjelet, a többi meg magától értetődik. Új autó, ezért valószínű, hogy van benne ilyen jel (noha máshol írták, hogy dízelekben nehezebb levenni).
Nem tudom, Hillar "nem kőkorszaki" megoldása milyen módon oldaná meg a gázproblémát  :?

Ja, Pamacsot is átírhatjátok a szegedi verzióhoz :)

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #317 Dátum: 2005.02.09 17:47:01 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ma voltam a villamossági barátomnál egy Fábia zenésítése tárgyában, beszéltünk is a tempomatról, ezt is pedzegette, hogy ha elektromos a gázpedál, akkor nem is érti, hogyan lehet 12E-ért beletenni a tempomatot, mert azon jelet, meg egy csomó mindent össze kell játszani.


A csomó minden összejátszása szerintem csak annyi, hogy a megfelelő jelet kell megtalálni az autóban (tapasztalt szerelő úgyis tudja). A leírásban valóban szerepel egyfajta kalibrálás, amit a beszerelés után meg kell csinálni, ezt még nem olvastam végig. Elképzelhető, hogy amit az MS-300-nál automata "tanulási" opciónak neveztek, azt ennél kézzel kell beállítani... Bár nem értek hozzá, úgyhogy lehet, hogy neki van igaza :)

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #318 Dátum: 2005.02.09 19:13:45 »
Idézet
Annyi a különbség, hogy a gázhúzó bowdent nem a motorhoz az eddigi bowdenre kell rögzíteni, hanem magára a gázpedálra. Ez nem tűnik kifejezetten bonyolultnak, de elképzelhető, hogy 1-2 lyukat kell hozzá fúrni az autóban.

Na ez viszont szerintem is nagyon monyák megoldás. Ennyi erővel féltéglát is lehet pakolni a pedálra...  :lol:
Viszont a Superben 180-ezerért kínált cumóval nem tudom hogyan oldják meg "modern" modszerrel...
De mindjárt rákérdezek!  :wink:
Xanyi

xeri

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 250
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #319 Dátum: 2005.02.09 20:12:16 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Na ez viszont szerintem is nagyon monyák megoldás. Ennyi erővel féltéglát is lehet pakolni a pedálra...  :lol:
Viszont a Superben 180-ezerért kínált cumóval nem tudom hogyan oldják meg "modern" modszerrel...
De mindjárt rákérdezek!  :wink:


Modern lyukat fúrnak  :lol:  :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #320 Dátum: 2005.02.10 07:28:58 »
Idézetet írta: "xeri"
Idézetet írta: "Xanyi"
Na ez viszont szerintem is nagyon monyák megoldás. Ennyi erővel féltéglát is lehet pakolni a pedálra...  :lol:
Viszont a Superben 180-ezerért kínált cumóval nem tudom hogyan oldják meg "modern" modszerrel...
De mindjárt rákérdezek!  :wink:


Modern lyukat fúrnak  :lol:  :D


Vagy egész 1xűen felhasználják a már amúgyis kifúrtat, legfeljebb a gumitömítés nyílását bővítik ki. De ilyesfajta tunningot már csináltam annó még a Trabanton, amikor a hidegindíító spray csővezetésékét húztam át a kulplungbowden???, vagy gázbowden???? kialakított és ledugózott nyílásán.  Nyilván a Toyoták toproedólemezés is lehet találni megfelelő helyet. Megfúrni csak euért már a Trabimat sem akartam, hátmég egy Toyotát.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #321 Dátum: 2005.02.10 07:59:22 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Na ez viszont szerintem is nagyon monyák megoldás. Ennyi erővel féltéglát is lehet pakolni a pedálra...  :lol:
Viszont a Superben 180-ezerért kínált cumóval nem tudom hogyan oldják meg "modern" modszerrel...
De mindjárt rákérdezek!  :wink:
Hillar kicsit titkolózik, de majd valamikor nekem muszály lesz utánajárni. Ha van infó, akkor lököm. :cry:  :cry:  Addig is gyűjtsetek a rászorulóknak!!! (NEKEM)
Üdv: Kishaver 74

SzaboZE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 17
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #322 Dátum: 2005.02.10 08:51:56 »
Idézetet írta: "Trotter66"
Ma voltam a villamossági barátomnál egy Fábia zenésítése tárgyában, beszéltünk is a tempomatról, ezt is pedzegette, hogy ha elektromos a gázpedál, akkor nem is érti, hogyan lehet 12E-ért beletenni a tempomatot, mert azon jelet, meg egy csomó mindent össze kell játszani.
Lehet, hogy em jól adom vissza amit mondott, mert a felét se nagyon értettem..... :oops:


Hát valami ott is rángatja a gázt, ha nem is a pedálon a bowden, hanem valami szelep van, különben érdekesen menne az autó :)

SzaboZE
ww.mazdaklub.hu

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #323 Dátum: 2005.02.10 09:21:36 »
Idézetet írta: "SzaboZE"


Hát valami ott is rángatja a gázt, ha nem is a pedálon a bowden, hanem valami szelep van, különben érdekesen menne az autó :)

SzaboZE


OFF
Ebben igazad van, annó (cirka két éve) a Nissanba is be akartam tetetni, csak akkor még sima bowdenes, rángatós megoldást ajánlottak, amitől elálltam. Sajna, hiába fullos a gép, ebbe a szériába még gyári tempomatot sem kínáltak opcióként a Nissan, talán azért, mert automataváltóst sem nagyon láttam, csak a sima limóban (CVT fokozatmentes).
ON
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #324 Dátum: 2005.02.10 10:55:15 »
Idézetet írta: "SzaboZE"
Hát valami ott is rángatja a gázt, ha nem is a pedálon a bowden, hanem valami szelep van, különben érdekesen menne az autó :)

SzaboZE

Vagy ha már elektromos a gázpedál, akkor ő is tudja adni azt az elektromos jelet.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KIZS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #325 Dátum: 2005.02.10 10:57:07 »
KIZS és KIZSBusz ugyan az.

KIZS

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #326 Dátum: 2005.02.10 10:58:33 »
KIZS és KIZSBusz ugyan az.

Zénóka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1463
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #327 Dátum: 2005.02.10 11:26:01 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "SzaboZE"
Hát valami ott is rángatja a gázt, ha nem is a pedálon a bowden, hanem valami szelep van, különben érdekesen menne az autó :)

SzaboZE

Vagy ha már elektromos a gázpedál, akkor ő is tudja adni azt az elektromos jelet.


Na ponty ezen gondolkodom kishaver gépével kapcsolatban. Ugye elvileg a gázpedálon neki csak 1 potméter van ami szabályoz 1 elektromos jelet. A legtutibb és legegyszerübb lenne, ha tudná valamelyik tempomat, hogy ugyanilyen jelet adjon: (sacc 3-12 volt) mert ugye így mindenféle mechanikus "megoldás" nélkül is lehetne vezérelni a "gázadást". Pedig annál megbízhatóbb nem is lenne mint tisztán elektromosan megoldani az egészet. (persze mindez csak az elektromos gázpedálos gépekben lenne lehetséges)


Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #328 Dátum: 2005.02.10 11:47:51 »
Jó lenne, hamár valaki a beszerelés stádiumában lenne, mert rohadtul érdekelne, hogyan műxik.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kishaver

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2433
    • volonte
Tempomattól a parkolóradarig. Kényelmi kütyük - utólagosan
« Válasz #329 Dátum: 2005.02.11 07:55:56 »
Idézetet írta: "Zénóka"
Na ponty ezen gondolkodom kishaver gépével kapcsolatban. Ugye elvileg a gázpedálon neki csak 1 potméter van ami szabályoz 1 elektromos jelet. A legtutibb és legegyszerübb lenne, ha tudná valamelyik tempomat, hogy ugyanilyen jelet adjon: (sacc 3-12 volt) mert ugye így mindenféle mechanikus "megoldás" nélkül is lehetne vezérelni a "gázadást". Pedig annál megbízhatóbb nem is lenne mint tisztán elektromosan megoldani az egészet. (persze mindez csak az elektromos gázpedálos gépekben lenne lehetséges)
Én már így álmodtam meg anno pár hete azt a cuccot, amit a Hillar ajánlott 180e-ért  :shock:  Lehet, hogy muszály leszek belemenni abba a durva dologba. Tegnap voltam Superbe csak már későn, mert aki ki van oktatva az új tempomatból már nem volt bent. :x  Viszont tudom a nevét, címét, hol dolgozik.......nem menekül :lol:
Üdv: Kishaver 74