Szerző Téma: Lakás, háztartás  (Megtekintve 967415 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1650 Dátum: 2012.09.18 10:37:22 »
Az 1600-as centrifuga már majdnem vasalásra kész ruhát állít elő.  :yes:
A majdnemmel van a baj.
Az tény, hogy centrifugából egyenesen a vasaló alá tudsz tenni sokmindent. Csak nálunk pl. az a szokás, hogy a vasalni valók bevárnak egymásra (pl. a különböző színű ingek), vagy gyermekruhák. A bevárást nem lehet vizesen elvégezni, mert bepenészedik, azt' kuka minden. Muszáj kiteregetni. De nincs hová.

Egyelőre akárhogy is nézem, még mindig jobban belefér a büdzsébe egy szárítós mosógép ára + a többletfogyasztása, mint egy nagyobb lakásba vagy házba költözni, ahol meg tudnám oldani a teregetést rendesen.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1651 Dátum: 2012.09.18 10:39:43 »
Egészen pontosan azt írtam, hogy a mosás + szárítás együtt lesz ~8 óra.
Ha kérsz a programba egy 95 fokos részt, esetleg folteltávolítást meg plusz öblítést, akkor ez több is lehet.
Nem látom a problémát. Esetek 75%-ban 40 fokosan mosunk, 20%-ban 60 fokosan, és csak 5%-ban ha mosunk 90 fok felett (talán még kevesebbszer, egy évbe tényleg csak párszor).
Folteltávolítást mindig egyedileg intézünk, mert ugye folt-függő, hogy mivel kell kiszedni. Miután már a folt nagy része el lett távolítva, a 40 fokos mosás kiszedi a végét. Amit nem, azt úgysem szedi ki a gép másképp se.


« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 10:43:40 írta robi »

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1652 Dátum: 2012.09.18 10:47:20 »
A mi gépünk 7 kg töltetet tud, 60 fokos pamut programnál 3 óra 44 percról indul a számláló.
Nem ismered a felező gombot? Asszony kedvenc funkciója. Most is ez volt az első kérése: legyen rajta felező gomb, mely feléáre csökkenti a mosásidőt.
Az általad említett gépen pl. 20 perc is beállítható egy sima mosásra (mostani gépünkön 30).

A használati útmutatót átnyálazva jelenlegi meglátásom szerint, szárítással együtt kb. 1-1,5 óra alatt végezni fog a gép ugyanazon mosási feltételek mellett, amelyeket mi használunk.

bgabor

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 102
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1653 Dátum: 2012.09.18 10:59:05 »
Hozzájutottam egy remek :) Hajdu Energo Lux mosógéphez, nem felhúzós kapcsolóval ( zöld színű). Nincs semmi leírásom hozzá, így akinek van tapasztalata, az meg tudná mondani, hogy jól működik-e?

Beállítom a programot (4-es és A 1/2), elmegy kb. a 6-os számig, majd kicsivel utána megáll. Centrifugálásnál  (11 és A 1/2) is megáll egy helyen mielőtt még eléri a 12-t.

Nekem gyanús, hogy mintha megakadna a kapcsoló és nem azért áll meg mert vége a programnak...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1654 Dátum: 2012.09.18 11:41:44 »
A használati útmutatót átnyálazva jelenlegi meglátásom szerint, szárítással együtt kb. 1-1,5 óra alatt végezni fog a gép ugyanazon mosási feltételek mellett, amelyeket mi használunk.
Az lehet, de a végeredmény is olyan lesz.  :wacko:
Nekem nem felező gomb van, hanem két lépcsőben lehet időmetgtakarítást kérni. Illetve programtól függően 1 lépcsőben.
Az a 3 kg - 20 perc program meg csak tényleg arra jó, hogy újonnan vásárolt holmit átöblíts első felvétel előtt.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1655 Dátum: 2012.09.18 11:44:28 »
Az lehet, de a végeredmény is olyan lesz.  :wacko:
Nekem nem felező gomb van, hanem két lépcsőben lehet időmetgtakarítást kérni. Illetve programtól függően 1 lépcsőben.
Az a 3 kg - 20 perc program meg csak tényleg arra jó, hogy újonnan vásárolt holmit átöblíts első felvétel előtt.
Jó, maradjunk annyiban, hogy eltérő ruhaszennyezési és mosási szokásaink vannak a családjainkban, a mi esetünkben a 30 perces mosás végeredménye 100%-os megelégedést produkált minden esetben. Ezt a vonalat ne folytassuk tovább mert parttalan a vita, köszönettel.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1656 Dátum: 2012.09.18 11:52:59 »
robi: anyuéknak mondjuk spec külön szárítógépük van, de arra hamar rájöttek, hogy amikor megy, akkor huzatot kell csinálni (fürdő ablak és ajtó kinyit) és feleannyi időre esik a hátralévő idő.  :) Ha becsukják, visszaáll "normálra". Bár nem tudom, nálatok lehet-e ilyennel játszani majd, de hátha könnyebb így dönteni.
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1657 Dátum: 2012.09.18 12:03:15 »
robi: anyuéknak mondjuk spec külön szárítógépük van, de arra hamar rájöttek, hogy amikor megy, akkor huzatot kell csinálni (fürdő ablak és ajtó kinyit) és feleannyi időre esik a hátralévő idő.  :) Ha becsukják, visszaáll "normálra". Bár nem tudom, nálatok lehet-e ilyennel játszani majd, de hátha könnyebb így dönteni.
Ott valami kivitelezési/szerelési van akkor, mert valszeg nem kondenzációs a cucc, és nincs kivezetve a kültérbe a párás levegő, ez okozza a hibát.
Mi úgy tűnik kondenzációsat keresünk, bár a sima is jó lenne mert van hová vezetni a párát, csak olyanból nem láttam még AEG-s mosó-szárítót egyben.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 12:04:49 írta robi »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1658 Dátum: 2012.09.18 12:13:04 »
Igen-igen, nincs kivezetve sehova, jól írod.  :yes: 800-as centri után is sok liter víz marad a ruhákban.  :eek: Meg sok a szösz... :)


 :D
         

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1659 Dátum: 2012.09.18 12:44:36 »
800-as centri után is sok liter víz marad a ruhákban.
Jaj ne is mondd, az első mosógépünk csak 600-as centrifugás volt annak idején...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1660 Dátum: 2012.09.18 12:46:29 »
Na az után lehet csak az igazán párás levegő.  :helpsmilie: Én 800-on centrizek, mert az 1000 már sok és utálok vasalni utána.  :D
         

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1661 Dátum: 2012.09.18 13:03:08 »
Robi, használjátok ti valamire a fürdőszoba plafonját? Ha nem akkor oda fel lehet tenni egy szárítót és reggelre minden megszárad... Olcsó és jó megoldás, ráadásul nem foglal alapterületet.
« Utoljára szerkesztve: 2012.09.18 13:16:12 írta mondi »
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1662 Dátum: 2012.09.18 13:06:57 »
Az első mosógépem 550 illetve 800-as fordulaton centrizett. Panelben az alacsonyabbat használtam mindig, így is csontszáraz lett a ruha reggelre  ;)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1663 Dátum: 2012.09.18 13:11:53 »
Ezt a vonalat ne folytassuk tovább mert parttalan a vita, köszönettel.
Rendben. De akkor valszeg tudatában vagy az otikai és mikrobiológiai tisztaság közötti különbségnek.
Amit érdemes tudni, hogy a gombák írtásához 60 fokon kell min 30-40 perc. És ez nem a teljes mosóciklus hossza, hanem csak a mosófázisé, amikor 52 fok fölött van a víz. Ennek megfelelően 40 fokon még több.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9521
Re:Lakás, háztartás
« Válasz #1664 Dátum: 2012.09.18 13:46:34 »
Rendben. De akkor valszeg tudatában vagy az otikai és mikrobiológiai tisztaság közötti különbségnek.
Amit érdemes tudni, hogy a gombák írtásához 60 fokon kell min 30-40 perc. És ez nem a teljes mosóciklus hossza, hanem csak a mosófázisé, amikor 52 fok fölött van a víz. Ennek megfelelően 40 fokon még több.
Tudatában vagyok olyan szinten, hogy tisztelettel jelentem: a hamarosan 2 éves kort betöltő gyermekünk életében 2 (kettő) alkalommal volt csak lázas, ebből egyszer lépte túl a 38 fokot. Mindkét esetben nagy valószínűséggel a foginy áttörésének tudható be. Most pár napig volt náthás egy picit hőemelkedés nélkül - valszeg a játszótéren kapta el. A család többi tagja is köszönettel jó egészségnek örvend, beleértve a terhes feleségemet is. Én vagyok az, aki toll- és poratka allergiás vagyok - eddig a 40 fokos mosás ezt a kérdést jól kezelte, bízzunk benne, ezentúl is fogja.
Nem gondolom, hogy egy fertőzőosztály lenne a lakásunk. A többi mikrobiológiai családtaggal viszont nagy egyetértésben élünk [rohog]