Szerző Téma: Celica  (Megtekintve 604956 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tshuhash

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 662
Celica
« Válasz #150 Dátum: 2007.07.02 10:42:22 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Akkor jelez valamit állandóan a kézifék visszajelzõm állandóan villog mikor odalépek neki!

A kézifék visszajelzõre így látatlanban azt tudom mondani, hogy az általában akkor is világít, ha kevés a fékolaj (fékezésnél ugye meglöttyen, ezért a villanás) és/vagy elkoptak a fékbetétek (ezt is csak annál az autónál, ahol van beépített elektronikus jeladó).
Tshuhash
'03 Lexus IS300 JCE10

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #151 Dátum: 2007.07.02 22:54:54 »
Bocs csak nagyon izé izgulva mondom mert most jönnek a cserék rajta! A fékolajat még nem néztm mert lambdaszondát kell most cserélnem, nagy káromra :( Már megint cserés fene... Amúgy olyan 30-40 lityi a fogyim 100km-en! Szerintem egy GTfour nem ennyit eszik sajna ...

Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"

...
Akkor jelez valamit állandóan a kézifék visszajelzõm állandóan villog mikor odalépek neki!  ...


Egy magyar nyelvû leírás is jól jönne, mert ez a mondat elég furára sikerült.
 :nagymosoly:  :nagymosoly:  :nagymosoly:
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #152 Dátum: 2007.07.05 18:22:04 »
Sziasztok!

Elsõ pár kérdésem!

Hol van a kocsiban az olajnyomás jelzõ???? Mikor szokott kigyulladni a chek engieen("motort jelzõ") lámpa?
Mi befolyásolja a magas fogyasztást? Celicások segítsetek már valamiben, nah... Nem Starletem van arról mindent tok ha valaki vesz olyat segitek komolyan!!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Celica
« Válasz #153 Dátum: 2007.07.05 19:42:48 »
Olajnyomás=mûszerfalon egy kis olajoskanna.
Check engine= legfõképpen elektromos hiba (pl. gyújtás) okozza a felvillanását.
Magas fogyasztás= órákig lehetne sorolni, pl. alacsony guminyomás, koszos légszûrõ, hibás lambdaszonda, régi gyertyák, rossz gyújtás, sportos vezetési stílus, stb., stb....

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #154 Dátum: 2007.07.06 17:07:58 »
Õhm izé nincs olajnyomás jelzõ a mûszerfalomon :)

Képek a kocsikámról:
   http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/29-06-07_18231183734685.jpg
   http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/28-06-07_20511183734784.jpg
   http://kepfeltoltesbcs.extra.hu/files/oldalrol1183734812.jpg

Amugy tényleg nem ismerem a kocsit ...
gy Toyota sosem hagy cserben...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Celica
« Válasz #155 Dátum: 2007.07.06 18:34:11 »
Te most viccelsz. Nincs olajos kanna a mûszerfalon?
Milyen kocsit vettél Te?
 :nagymosoly:
Nem lehet, hogy csak ki van égve a visszajelzõlámpa?

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #156 Dátum: 2007.07.06 22:52:43 »
Nekem olajnyomás jelzõm van csak ilyen mutatós de nincs lámpája meg ilyenek egyáltalán..
Majd azt is lefotózom.. Egyébbként milyen az ótóka???

Idézetet írta: "Misi"
Te most viccelsz. Nincs olajos kanna a mûszerfalon?
Milyen kocsit vettél Te?
 :nagymosoly:
Nem lehet, hogy csak ki van égve a visszajelzõlámpa?
gy Toyota sosem hagy cserben...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Celica
« Válasz #157 Dátum: 2007.07.06 23:02:16 »
Ja, hogy mutatós az olajnyomásmérõd? Miért nem ezzel kezdted?
Akkor nem nagyon lesz kanna is.

Hogy milyen az autó, azt Te tudod igazán.
 :nagymosoly:
A használtautón én is sokszor nézehettem anno, mert nagyon ígéretesnek tûnt.
Ha a valóságban is olyan, mint a képen, akkor biztosan sok örömöd lesz még benne.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #158 Dátum: 2007.07.07 18:43:35 »
A valóságban sokkal jobb és szebb mint képpen!

Ha mutatós akkor mikortól van baj???

Idézetet írta: "Misi"
Ja, hogy mutatós az olajnyomásmérõd? Miért nem ezzel kezdted?
Akkor nem nagyon lesz kanna is.

Hogy milyen az autó, azt Te tudod igazán.
 :nagymosoly:
A használtautón én is sokszor nézehettem anno, mert nagyon ígéretesnek tûnt.
Ha a valóságban is olyan, mint a képen, akkor biztosan sok örömöd lesz még benne.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #159 Dátum: 2007.07.10 21:51:51 »
Szombaton ki akaork menni az Euroringre pár kör erejéig hogy mit tud a kocsi pályakörülmények között.Ha vkinek van kedve csatlakozni akkor írjon.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Hí All!
« Válasz #160 Dátum: 2007.07.11 14:31:33 »
Én szívesen mennék csak nagyon messze van Miskolctól sajna, igy is sokat eszik nekem ...
Én tegnap próbáltam ki DRIFT-ben nagyon jól viselkedik a GT4-om.. Imádom.. I love GT4 ...

Idézetet írta: "Szuti"
Szombaton ki akaork menni az Euroringre pár kör erejéig hogy mit tud a kocsi pályakörülmények között.Ha vkinek van kedve csatlakozni akkor írjon.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Hí All!
« Válasz #161 Dátum: 2007.07.12 10:07:45 »
Tegnap megvolt a 30ezres szervíz és Castrol olajat vettem bele,amit az õ gépkönyvükbõl néztek ki.Ez 0w 40-es.A szervízbe azt mondták hogy 5w 30-as kellett volna bele,de a castrol könyve szerint az csak 100ekm felett kell.Este gyorsultam egyet,de megijedtem mert 6200 felett fura sípoló hangot ad a gép és ez eddig nem volt.Ha vki tudja mi ez akkor írjon légyszi.Köszi

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Re: Hí All!
« Válasz #162 Dátum: 2007.07.12 14:14:45 »
Nekem mikor sípol én jobban nyomom!! Igaz nekem már 2600tól sipol ha odalépek neki ... A TS ben nincs Turbó? mondjuk kicsit gáz lenne ha pont 6200 nál kezdene tölteni..

Idézetet írta: "Szuti"
Tegnap megvolt a 30ezres szervíz és Castrol olajat vettem bele,amit az õ gépkönyvükbõl néztek ki.Ez 0w 40-es.A szervízbe azt mondták hogy 5w 30-as kellett volna bele,de a castrol könyve szerint az csak 100ekm felett kell.Este gyorsultam egyet,de megijedtem mert 6200 felett fura sípoló hangot ad a gép és ez eddig nem volt.Ha vki tudja mi ez akkor írjon légyszi.Köszi
gy Toyota sosem hagy cserben...

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Hí All!
« Válasz #163 Dátum: 2007.07.12 14:28:36 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Nekem mikor sípol én jobban nyomom!! Igaz nekem már 2600tól sipol ha odalépek neki ... A TS ben nincs Turbó? mondjuk kicsit gáz lenne ha pont 6200 nál kezdene tölteni..

Idézetet írta: "Szuti"
Tegnap megvolt a 30ezres szervíz és Castrol olajat vettem bele,amit az õ gépkönyvükbõl néztek ki.Ez 0w 40-es.A szervízbe azt mondták hogy 5w 30-as kellett volna bele,de a castrol könyve szerint az csak 100ekm felett kell.Este gyorsultam egyet,de megijedtem mert 6200 felett fura sípoló hangot ad a gép és ez eddig nem volt.Ha vki tudja mi ez akkor írjon légyszi.Köszi


A Tsben nincs turbó,csak a vezérlés változik 6200-nál,de tegnapig nem volt semmi hangja.Nem értem,de majd felhívom ma szervízt,hátha mondanak vmit.

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Celica
« Válasz #164 Dátum: 2007.07.16 22:33:08 »
Sziasztok! Lenne pár kérdésem, és van pár problémám!!

Kérdések:

Mi a különbség az ST 165 T16 GT4 ja és az ST 165 T18 GT4 ja között???
Kinek mennyi a fogyasztása akinek vagy ST165 ST185 ST205 je van? Úgy tom hogy az utolsó csak Turbóban CT20B van benne és 0,9 Bar töltõnyomás van neki! A motor az ugyan az!
Az ST185 GT4 Vagy Carlos Saintz Water IC az mennyibe kerülhet?

Problémáim:

A minap levettem a nyomó csövet a Turbó és az IC között le kellett mérnem a átmérõket, hogy a lefújószelepet be tudják rakni! És folyt belõle az olaj mármint a csõböl... Miért van ez mikor most lett benne turbó cserélve? Lehet emiatt dadog a motorom ha hideg hogy olajat éget el???

Elkezdtük számolni a tuning cimbimmel aki itt nálunk épít "meglepetés" kocsikat "www.xela.hu" Nézzetek szét rajta.
Szóval azt mondta hogy egy turbós kocsi 30% kal eszik többet de azt is csak a hûtés miatt mert a dugók túlhevûlhetnek és elfolynak! Szóval kiszámoltuk mentem a kocsival 254 km-ert 21 liter benyából úgy hogy egyszer sem kapcsolt be a turbó.. Mit ne mondjak mintha csigatempóm lett volna nem volt élmény autózni vele igy. 8,2 literre jött ki az átlag fogyi. Ennek ha túrom neki akkor 10 literre kell hogy kijöjjön. És még rászámolva a 30% akkor is 13 liternek kéne lennie a fogyasztásnak!! És még mindig 50-60 litereket kajol meg 100 km-en :S Ha élmény autózom! Nagy a turbó lyuk is nehezen húz, még egy Swiftel sem birok csak a végsebességben:S

Szerintem itt valami nincs rendben...
gy Toyota sosem hagy cserben...