Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1686708 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7185 Dátum: 2013.07.03 11:46:10 »
Jól néz ki! Van rá/hozzá valami rács is?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7186 Dátum: 2013.07.03 23:18:51 »
Jól néz ki! Van rá/hozzá valami rács is?

Szia kartárs  :D

Nincs ehhez rács, ez így ebben a formában van, pőrén  ::)
Sejtésem szerint a sérülékenységére lennél kíváncsi. Mivel viszonylag magasan van és jellemzően mindent kirögzítek a horgokhoz a csomagtartóban, így eddig nem volt ezzel gond, pedig elég változatos dolgokat szoktam szállítani. Most legutóbb egy komplett szerszámos kocsit szétszedve és bicaj kerekeket egyszerre. És ezt is túlélte  :yes:
Úgyhogy bizakodó vagyok a jövőt illetően is.  :szemez:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7187 Dátum: 2013.07.05 01:27:08 »
Igen, erre gondoltam, de ezek szerint akkor nincs sérülékeny helyen. Ez örvendetes mindenképpen.  :hug:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7188 Dátum: 2013.08.01 09:58:48 »
Valakit esetleg érdekel a 300.4-es erősítőm?  ::)
Lett egy 600.2-es helyette. Amikor annak idején megálmodtam ezt, még úgy volt, hogy felteszem a négycsatornásat a polcra és megtartom, mert ha valami okból egyszerűsítenék, ennél jobb, vagy rosszabb, mint a 300.4 nekem nem kell. Sajnos azóta változtak a körülményeim, így van helye az árának.

Jelezzétek, ha valakit érdekelne.  :szemez:

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7189 Dátum: 2013.08.01 11:28:13 »
Valakit esetleg érdekel a 300.4-es erősítőm?  ::)
Lett egy 600.2-es helyette. Amikor annak idején megálmodtam ezt, még úgy volt, hogy felteszem a négycsatornásat a polcra és megtartom, mert ha valami okból egyszerűsítenék, ennél jobb, vagy rosszabb, mint a 300.4 nekem nem kell. Sajnos azóta változtak a körülményeim, így van helye az árának.

Jelezzétek, ha valakit érdekelne.  :szemez:

Milyen erősítő is ez? Én tervezek venni egyet.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7190 Dátum: 2013.08.01 13:19:11 »
Ez egy JBL Px300.4-es. Mire vagy kíváncsi? Specifikáció?

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7191 Dátum: 2013.08.01 14:04:22 »
Igen! Igaz találtam egyet, de jó ha küldesz egy linket, hogy pontosan azt nézzem. Nekem egy MX165 plus audio system komponens szett van elől (2x80W rms) ehhez akarok egy 4 csatornás erősítőt párosítani (mélyládát is majd későbbiekben). Tápkábelt már behúztam 4AWG-set.

EZ lenne?
http://www.jbl.com/resources/Brands/jbl/Products/ProductRelatedDocuments/en-US/ServiceManual/Px300.4%20sm.pdf
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7192 Dátum: 2013.08.01 15:25:30 »
Igen, ez lesz az. Látom Budapesten vagy, ha gondolod, meghallgathatod, mégis milyen a hangkarakter, amiről szó van, tetszik-e....

netferry

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2315
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7193 Dátum: 2013.08.01 15:54:52 »
Ment privi.
Carina E 1.6 xli - Made in Japan '96 -

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7194 Dátum: 2013.08.08 10:00:58 »
Sziasztok!

Olyan elképzeléseim vannak, hogy kicserélem a Yarisban a gyári 4 hangszorót egy erősebb kombóra. A gyári fejegységet nem szeretném megbontani, így az lenne a nagy kérdés, hogy vajon a gyári rádió mellé, be lehetne-e rakni egy erősítőt? Ez azért fontos, mert enélkül nem igazán látom sok értelmét költeni a hangszorókra. A gyári fejegység mindenképpen maradna. Nekem nem tetszik az utólag beszerelt történet.... :wacko:
Yaris Ts 05'

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7195 Dátum: 2013.08.08 11:32:26 »
Akkor inkább hagyd úgy, ahogy van. Éppen a fejegység a gyenge láncszem ebben a történetben, nem a hangszórók. pontosabban egy rendes fejegység ezeket a meglévő hangszórókat sokkal jobban meg tudja hajtani, mint a mostani fejegységed egy új, nehezebben hajtható hangszóró-garnitúrát.

Bévariáció. Valakivel, aki kellőképpen ért hozzá, csináltatsz vonalszinű kimeneteket (RCA) a mostani fejre. Ekkor köthetsz rá tetszőleges erősítőt, viszont elköltöttél egy valag pénzt mindhiába, hiszen az alapprobléma, a gyatra minőségű fejegység adott továbbra is

Cévariáció. Jelátalakító, amely visszaalakítja a jelet vonalszintűre. Az összes közül a lehető legrosszabb megoldás, mert nem elég, hogy egy egyébként is kívánnivalót maga után hagyó hangminőség érkezik be, ő abból még elvesz.

Dévariáció. Szerezned kell olyan erősítőt, aminek vannak magas jelszintű bemenetei. Komolyabb gyártók belépő egységei nemritkán ilyenek. Ezzel a hátrány, a gyatra fejegység még mindig megvan, viszont rendszert már építhetsz, és remélhetőleg idővel magad is rájössz, hogy ha valóban jobb zenét szeretnél, ahhoz kell egy másik fej...  ;) Viszont így nem költesz "feleslegesen" pénzt. A feleslegesen azért van idézőjelben, mert némi elégedett bömböltetés után a gyári fejjel úgyis érezni fogod, hogy valami még mindig hiányzik, És amikor "najólvancsakegypróbára" beteszel valami jobb hangút, rájössz, hogy csere nélkül ez fölösleges.  :lol: :szemez:

Én nem ragaszkodnék a gyári fejhez, de ha mindenképpen maradnia kell, akkor a legutolsót választanám, vagy hozzá sem nyúlnék... És ha hozzányúlnék, a hátsó hangszórókat akkor is bent hagynám, a pénzt, amit megspóroltam meg mélyládára, és/vagy (vagy esetleg még inkább) az első ajtók szigetelésére költeném.  :hug:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7196 Dátum: 2013.08.08 12:45:07 »
Akkor inkább hagyd úgy, ahogy van. Éppen a fejegység a gyenge láncszem ebben a történetben, nem a hangszórók. pontosabban egy rendes fejegység ezeket a meglévő hangszórókat sokkal jobban meg tudja hajtani, mint a mostani fejegységed egy új, nehezebben hajtható hangszóró-garnitúrát.

Bévariáció. Valakivel, aki kellőképpen ért hozzá, csináltatsz vonalszinű kimeneteket (RCA) a mostani fejre. Ekkor köthetsz rá tetszőleges erősítőt, viszont elköltöttél egy valag pénzt mindhiába, hiszen az alapprobléma, a gyatra minőségű fejegység adott továbbra is

Cévariáció. Jelátalakító, amely visszaalakítja a jelet vonalszintűre. Az összes közül a lehető legrosszabb megoldás, mert nem elég, hogy egy egyébként is kívánnivalót maga után hagyó hangminőség érkezik be, ő abból még elvesz.

Dévariáció. Szerezned kell olyan erősítőt, aminek vannak magas jelszintű bemenetei. Komolyabb gyártók belépő egységei nemritkán ilyenek. Ezzel a hátrány, a gyatra fejegység még mindig megvan, viszont rendszert már építhetsz, és remélhetőleg idővel magad is rájössz, hogy ha valóban jobb zenét szeretnél, ahhoz kell egy másik fej...  ;) Viszont így nem költesz "feleslegesen" pénzt. A feleslegesen azért van idézőjelben, mert némi elégedett bömböltetés után a gyári fejjel úgyis érezni fogod, hogy valami még mindig hiányzik, És amikor "najólvancsakegypróbára" beteszel valami jobb hangút, rájössz, hogy csere nélkül ez fölösleges.  :lol: :szemez:

Én nem ragaszkodnék a gyári fejhez, de ha mindenképpen maradnia kell, akkor a legutolsót választanám, vagy hozzá sem nyúlnék... És ha hozzányúlnék, a hátsó hangszórókat akkor is bent hagynám, a pénzt, amit megspóroltam meg mélyládára, és/vagy (vagy esetleg még inkább) az első ajtók szigetelésére költeném.  :hug:

Hát nem lett sokkal jobb kedvem :hmmmm:
De köszönöm a részletes minden igényt kielégítő választ  :flowers:
A B.) variációban a rengeteg pénz saccperkb mit jelent?ill. egy D.) variációs belépő modell mit kóstál kb?
« Utoljára szerkesztve: 2013.08.08 12:47:58 írta benji »
Yaris Ts 05'

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7197 Dátum: 2013.08.08 12:58:26 »
A rengeteg alatt itt egy használható hangminőségű, megkímélt használt fejegység ára értendő. Akár garanciával. No nem ötven-hatvanezer, de egy huszasba biztosan belever mindenestül. Hogy milyen lett, vagy lenne a gyakorlatban, arra nem tudok válaszolni, mert nem ismerek senkit, aki végül ezt lépte volna meg.

Az erősítőt tekintve pedig teljesen márka- és típusfüggő, valamint függ attól is, hogy csak újban vagy hajlandó gondolkodni, vagy használtban is.

Két évvel ezelőtt egy barátomnak a nulláról 100.000.- Ft befektetésével hoztunk össze olyan zenét, aminek a hatására hirtelen kevésbé lett nehéz a bal lába (mert ezt az egy/két/három zenét még meghallgatja míg hazaér), és a környezetében többek elkezdtek autóhifit építgetni. Ebben mondjuk ajtópanel és ajtószigetelés nem volt, de szerencséjére az autó egy Seat Toledo volt, gyakorlatilag teljesen zárt ajtólemezzel.

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7198 Dátum: 2013.09.05 23:05:24 »
Üdv!

Egy kis "példabeszéd": Ma végre volt időm, kicseréltem a hsz. kábeleimet Cordial CLS225-re. Hát  :eek:

Könnyen belátható, hogy teljes értékű komponens, de ezt azért nem gondoltam volna... Ugyanilyen keresztmetszetű volt az előző is, de csak egy sima, szobai kábel volt...
Sokkal részletezőbb, tisztább lett az egész hangja. Mintha fejegységet, vagy erősítőt cseréltem volna. Egyből "fülbetűnő" volt a hangminőség javulása.  :yes:

Holnap megyek meghalózni egy DT284-et, kíváncsi vagyok.  :whistling:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #7199 Dátum: 2013.09.06 17:33:31 »
Most erre mitmondjak? Hogy jóreggelt?  :D :lol:

Hát még ha lett volna 125-651-es. Az ugyanúgy 2x2,5 négyzetmillis, csak koax, így kábé feleannyi helyen elfér.... Meg mintha még vékonyabb szálakból állna... Nem is könnyű forrasztani.

Ha emlékszel, vagy itt, vagy a HU-n még győzködtelek, hogy mennyire nem mindegy, mi a tyúkbél, ami összeköt A-t B-vel...  :D
Azér örülök, hogy jó lett.

Apropó, hol és mennyiért vetted a CLS-t?