Szavazás

Mennyire vagy vájtfülű?

Nem hallgatok rádiót autóban.
4 (3.6%)
Elég a gyári zene, elégedett vagyok vele.
63 (56.3%)
Egy gyárinál jobb fejegység mindig befigyel.
31 (27.7%)
Mindenem a zene, új fejegység, nagy ovál, erősítő, mélynyomó.
14 (12.5%)

Összes szavazó: 112

Szerző Téma: AutóHiFi (hallga csak...)  (Megtekintve 1685914 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6735 Dátum: 2011.10.13 20:27:40 »
Írtam privit, de ezt a hszedet csak most, utólag olvasom, úgyhogy a priviben olvasható butaságaimat ne vedd figyelembe (ajtó szigetelés...)  :surrender: ;)

Semmi gond, én meg jól elmagyaráztam a válaszban - mielőtt még elolvastam volna ezt...  :lol:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6736 Dátum: 2011.10.13 20:28:16 »
Na mi a pálya, Maxim, megjött az erősítő?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6737 Dátum: 2011.10.13 22:50:54 »
Na mi a pálya, Maxim, megjött az erősítő?

Megjött. De sajnos nem olyan rózsaszínű a kép ahogy elsőre tűnt. Mert a hibátlan, vadiújnak hirdetett erősítő nem az, vagyis nem teljesen az. Ugyanis javítva volt az biztos, egyébként kívülről jól néz ki, újszerű, de használt. Holnap telefonálok egyet, már csak úgy kíváncsiságból, hogy mit nyögnek, mi volt vele a gond. Aztán majd a hét végén bepróbálom, hogy hogyan muzsikál. Vagy az is lehet, hogy fordítok a sorrenden, ezt még megálmodom, hogy éppen mennyire leszek antiszociális üzemmódban. 
Így kicsit rossz a szám íze, mert nagy reményekkel futottam neki, mert ez a gépezet így kézbe véve is egy elég komoly darab és tetszik (tetszene) a tudása is. A többi pedig hamarosan kiderül...   :?:

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6738 Dátum: 2011.10.13 23:56:38 »
Miből gondolod, hogy javítva volt?

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6739 Dátum: 2011.10.14 09:14:35 »
Miből gondolod, hogy javítva volt?

Mert az alján egy szervíz felvételi munkalap volt ráragasztva és látszik a csavarokon (az RCA oldali panelén) hogy a csavarok ki- majd vissza voltak csavarva.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6740 Dátum: 2011.10.14 10:45:26 »
ha szakszerű, nem lesz vele semmi gond. Az, hogy van rajta munkalap, arra utal, hogy ahova bekerül a cucc, ott van legalább valami rendszer. Mondjuk ettől még lehet a javítás szakszerűtlen, de biztató, hogy nem a sarki tévészerelő vállalta el ezerötért (ugye nem TV- és videoszervizes munkalap van rajta??  :D)

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6741 Dátum: 2011.10.14 11:05:08 »
Nem, abszolút nem. Egy kifejezetten autóhifire specializálódott cégről van szó. Sok márkának a forgalmazói és soknak ők maguk a szervíze is, ők végzik a garanciális javításokat is.
Nem is az a nagy bajom, hogy javítva volt, hanem azt nem értem, hogy ezt miért nem lehetett mondani az elején. Azt én is gondolom, hogy ha annyira titkolni akarják, akkor nem hagyják rajta a munkalapot, csak akkor azt kelett volna mondani, hogy ez egy javított darab, mert ez- és ez volt a hibája.
Azzal végül is tisztában voltam, hogy lényegében használt darabról van szó, csak nem bánom éppen, ha nem néznek hülyének. Főleg úgy, hogy már több mást is vettem tőlük és eddig minden alkalommal korrektek és pontosak voltk, abszolút pozitív vélemény alakult ki bennem róluk. Ezért lepett meg ez a dolog.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6742 Dátum: 2011.10.14 11:36:12 »
Hát, jó viszony ide vagy oda, 2-3 bekezdésnyi magyarázkodást azt hiszem megér. Beszéltél velük? Mit mondtak?

Egyébként gyanús, hogy azért nem mondták, hogy javított, mert a kutya nem vette volna meg, vagy ha mégis, akkor negyedáron, közben meg lehet, hogy (kis túlzással) két csavar rázódott ki belőle...

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6743 Dátum: 2011.10.14 11:41:41 »


Először mindeképpen ki akarom próbálni és annak ismeretében beszélek majd velük, mert a magyarázatukra én is kíváncs lennék. Mert ez úgy volt eladásra kínálva, hogy demófalas, kiállítási darab és új. Nem pedig úgy, hogy javított, használt.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6744 Dátum: 2011.10.14 13:03:33 »
NE!!! építsd be azelőtt, hogy beszéltél volna velük! Nem vagy szakember, simán mondhatják, hogy szakszerűtlenül szerelted be... Először beszélj velük, tudasd, hogy mi a pálya, kérdezd meg, hogy mi a magyarázat, és mondd el nekik, hogy ha hibás, vagy szakszerűtlenül javított, megoldást kell keresni. Ha rábólintanak, csak akkor próbáld ki. Ha nem, akkor vidd el hozzájuk, hogy rakják be ők szakszerűen,* a későbbi reklamálást megelőzendő.

Én így csinálnám. Sokat tanultam a hibásan vett fejből...  ::)




*szerk.: esetleg vegyék vissza

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6745 Dátum: 2011.10.17 14:47:06 »
Egy barátomnak sikerült a gyári fejen találnia olyan pontot a nyákon, ahol még az erősítetlen jelet lehetett elkapni. Értsd: a gyári 4X22 wattos tranzisztor előtt levettük a jelet. Így végül meglett az előerősített kimenet is meg a gyári fej is megmaradhatott. Kíváncsi leszek a hangminőségre.
Elkezdtem összerakni a rendszert:
elöl: Velocity vrw170.1 + DLS CA20
szub: egyelőre egy zárt Velocity 30-as szub+ Steg QM120.2X.

A problémám: remote szálat elfelejtettem levenni a fejegység hátuljáról, a kapcsolófeszültségről. :(
Mivel már összeraktam a műszerfalat az utolsó csavarig minden nyüszürgés nélkül tűri a legrosszabb utakat is, nincs szívem újra szétszedni.
Hol találom meg ugyanezt a kapcsolófeszültséget a műszerfalon vagy biztosítéktáblában valahol? Lszi aki tud segítsen, mert az újra szétszedés nagyon nagy szívás lenne!... :(
Köszi
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Yocee

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 571
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6746 Dátum: 2011.10.17 20:24:17 »
Használd a szivargyújtó feszőltségét remote szálnak. vagy ha nagyon igényes vagy, oldd meg relével, de szerintem fölösleges.

wolfman

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2098
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6747 Dátum: 2011.10.18 00:40:34 »
...vagy például szedd szét, és vegyél le rendes remote jelet a fejről. Ennél jobb megoldás úgysincs. Bírni fogja a középkonzol, ha előszörre szét tudtad szedni óvatosan, menni fog másodszorra is. Nem lehet több negyed óránál, mire szétszeded. Egy kis igényesség jót tesz. Mi a legutóbb a szinte teljesen összerakott autót szedtük szét, mert kiderült, hogy a két behúzott kábel közül az egyik iránya nem stimmel...  :devil: Ja, a kábel az erősítőtől ment az ajtóba...  :szemez:

smart2

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 58
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6748 Dátum: 2011.10.18 09:38:20 »
szétszedtem, nem volt jobb ötletem.
Persze összetételkor sikerült a fejegységet kicsit meghúznom... :(:(

Avensis első hangszórókat cseréltetek már ki? Jól sejtem hogy POPszegecses hangszóró rögzítéssel találkozom majd ha leszedem az ajtókárpitot?
Hova rögzítettétek ti a hangváltót? Milyen kiemelő keretet alkalmaztatok? Valami univerzális műanyag jó lesz, vagy MDF-ből vágtatok ki?
Avensis T25 sedan 2.0 liter, benzin->147lóerő!

Maxim

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 568
Re:AutóHiFi (hallga csak...)
« Válasz #6749 Dátum: 2011.10.18 10:53:47 »
szétszedtem, nem volt jobb ötletem.
Persze összetételkor sikerült a fejegységet kicsit meghúznom... :(:(

Avensis első hangszórókat cseréltetek már ki? Jól sejtem hogy POPszegecses hangszóró rögzítéssel találkozom majd ha leszedem az ajtókárpitot?
Hova rögzítettétek ti a hangváltót? Milyen kiemelő keretet alkalmaztatok? Valami univerzális műanyag jó lesz, vagy MDF-ből vágtatok ki?

Szia. Nekem az E12 Corollában popszegecsek tartották a gyárit, úgyhogy szerintem az Avében sem lesz ez másként. Véleményem szerint a legjobban bevált utólagos hangszóró kiemelő keret MDF lapból készül, jó masszív és stabil, könnyen megmunkálható, én is abból készítettem. Először én is műanyagból készültet vettem, de az elég hervasztó, egy rendes, emberes 165 -ös szettet nem nagyon tart stabilan.
A keresztváltók elhelyezésében egyrészt attól függ, hogy mekkora a mérete, másrészt meg attól, hogy ha állítható a jelszint akkor könnyen hozzáférhető helyre kell tenned.
Nekem az előző szettemen nem lehetett állítani a jelszintet és kicsi is volt, ezért elfért az ajtóban. A mostani szetten már jó nagy a keresztváltó és állítható, ezért a kesztyűtartó fiókja mögé tettem egy konzolra, így ha állítani kellene esetleg rajta, csak a kesztyűtartót kell kivenni.